مهاجرت به اروپا از طریق ازدواج

بهترین کشور برای مهاجرت به اروپا از طریق ازدواج را می توان کشوری دانست که پروسه اخذ اقامت در آن چندان دشوار نباشد و افراد به راحتی بتوانند شهروند آن کشور شناخته شوند. معمولا در اکثر کشورها، پس از ثبت رسمی ازدواج و ارائه درخواست جهت دریافت ویزای الحاقی، اخذ اقامت همسر امکان پذیر می شود. اما ممکن است شرایط ازدواج در برخی کشورها راحت تر باشد و یا روند اخذ تابعیت در یکسری کشورها با سرعت بیشتری طی گردد. به همین دلیل عده ای همواره درپی شناخت بهترین کشور برای ازدواج و اخذ اقامت می باشند. البته چنین موضوعی از اساس اشتباه است و ازدواج لزومأ یک شیوه برای مهاجرت به حساب نمی آید و در صورت تشخیص صوری بودن آن از طرف پلیس و اداره مهاجرت، دردسرهای زیادی به دنبال خواهد داشت. در ادامه از طریق ازدواج را معرفی خواهیم کرد.

به طور کلی اولین شرط برای تقاضای تابعیت یک کشور از این طریق، ثبت ازدواج است. پس از آن، اثبات توانایی مالی جهت تامین مخارج زندگی فرد مورد نظر و داشتن محل مناسب برای زندگی نیز از الزامات اخذ اقامت در هر کشور خواهد بود. اما نکته مهمی که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد، ارائه مدارک و مستنداتی مبنی بر واقعی بودن ازدواج نیز از جمله شروط بسیار مهمی است که مقامات مربوطه با دقت ویژه ای به بررسی آن می پردازند و در صورت مشاهده جزئیاتی مبنی بر صوری بودن ازدواج، مسئله اقامت منتفی می شود. پس از طی مراحل و موارد فوق، متقاضی می تواند با اثبات پذیرش فرهنگ کشور مورد نظر و فراگیری زبان، نسبت به دریافت اقامت دائم و اخذ پاسپورت اقدام نماید.

Immigrate to Europe through marriage

بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق ازدواج کدامند؟

در این بخش برخی کشورها که اصطلاحأ بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج هستند و پروسه راحت تری برای اخذ اقامت از این طریق دارند را معرفی خواهیم کرد:

ازدواج در اوکراین

یکی از بهترین کشورها برای اخذ تابعیت از راه ازدواج، اکراین است. چراکه پروسه اخذ شهروندی در این کشور بسیار سریع بوده و زمان لازم برای ثبت ازدواج و تقاضای اقامت تنها یک ماه به طول می انجامد. ضمن اینکه تنها با دو سال اقامت پیوسته در این کشور می توانید تابعیت از طریق ازدواج این کشور را دریافت کنید. مدارک مورد نیاز نیز شامل؛ پاسپورت خارجی، گواهی تولد، عدم سابقه کیفری و اسناد مربوط به ازدواج و تأهل شما می باشد.

ازدواج در ترکیه

اخذ اقامت و شهروندی از طریق ازدواج در ترکیه نیز بسیار سریع است و به همین دلیل ترکیه نیز بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج به شمار می رود. شرایط دریافت تابعیت این کشور نیز شامل اثبات قصد واقعی و جدی برای ازدواج و صوری نبودن آن است و اینکه باید ثابت کنید تا به حال ازدواج نکرده‌ و مجرد هستید. در غیر اینصورت ارائه مدارک طلاق یا فوت همسر الزامی است. برخورداری از تمکن مالی، سن بالای ۱۸ سال و عدم سوء سابقه موارد مهم دیگری هستند که پس از بررسی و تایید آنها، می توانید شهروندی این کشور را حدود ۳ تا ۵ سال بعد اخذ نمائید.

ازدواج در استرالیا

استرالیا یکی از کشورهایی است که مورد توجه بسیاری از هموطنان ما بوده و دریافت اقامت این کشور به دلیل شرایط مطلوب زندگی، تحصیلی و شغلی متقاضیان زیادی دارد. اگرچه پروسه تابعیت از طریق ازدواج در استرالیا نسبت به کشورهای دیگر، پیچیده تر می باشد اما همواره بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج نیز بوده است. برای ازدواج اتباع خارجه دو نوع ویزا وجود دارد؛ در نوع اول پس از گذشت یکسال از ازدواج و زندگی مشترک، یک ویزای موقت به متقاضی داده می شود. سپس ویزای دائم ازدواج با گذشت دو سال به آنها تعلق می گیرد. در نهایت با اثبات توانایی مالی، عدم سابقه کیفری، تجرد و صوری نبودن ازدواج می توان بعد از ۲ تا ۵ سال شهروند استرالیا از طریق ازدواج شد.

ازدواج در کانادا

کانادا نیز از جمله کشورهایی است که همه ساله پذیرای متقاضیان بسیاری از طریق اقامت تحصیلی، کار، سرمایه گذاری و… می باشد و بدیهی است که بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج نیز هست. یک فرد در صورت داشتن اقامت کانادا، سن بالای ۱۸ سال، عدم سوء سابقه، عدم تأهل و ارائه مدارکی جهت واقعی بودن ازدواج می تواند متقاضی ویزای الحاقی برای همسر خود باشد. از طرفی ارائه یک برگه رسمی تعهد که بر اساس آن، تا سه سال حامی مالی همسر خود باشد و به دولت کانادا بدهکار نباشد نیز الزامی است. در این صورت شهروندی و تابعیت این کشور پس از ۳ سال، صادمهاجرت از طریق ازدواج، یکی از محبوب‌ترین روش‌هایی است که افراد برای تغییر مسیر زندگیشان انتخاب می‌کنند. مهاجرت به یک کشور دیگر برای زندگی بهتر، هدف اصلی همه متقاضیان است، اما مهاجرت از طریق ازدواج یک معامله دو سر سود است که زندگی خانوادگی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

فاکتورهای بسیاری برای مهاجرت موفق خانواده‌ها و زوج‌های جوان وجود دارد. برای مثال، انتخاب کشور مناسب و جامعه درست، یکی از مهم‌ترین عوامل برای یک مهاجرت هدفمند محسوب می‌شود. البته در فرهنگ امروزی کشورهای غربی، فرض بر این است، مهاجرانی که از طریق ازدواج مهاجرت می‌کنند، صرفاً به‌دنبال یک فرصت جدید برای زندگی هستند؛ اما آیا این فکر درست است؟ قصد ما در این مقاله از مجموعه پارسی کانادا، بررسی صحیح بودن طرز فکر غربی‌ها در مورد مهاجرت از طریق ازدواج نیست. ما می‌خواهیم در این مطلب به بهترین کشورها برای مهاجرت خانوادگی و مزایا یا معایب این روش اشاره کنیم. با ما همراه شوید تا به‌سراغ یکی از روش‌های مهاجرتی محبوب برویم که در جریان آن، زندگی‌های مملو از خوشبختی شکل می‌گیرند.

اخذ اقامت از طریق ازدواج؛ چرا؟

اخذ اقامت دائمی یک کشور خارجی از طریق ازدواج، باعث به وجود آمدن شرایطی ویژه برای شما و همسرتان می‌شود. به‌عبارت ساده‌تر، وقتی که شما در قالب یک زوج جوان برای اخذ اقامت درخواست می‌دهید، یعنی قصد دارید که آینده و زندگی مشترکتان را در جامعه آن کشور شکل دهید و می‌خواهید این فرصت را با دولت آن‌جا تجربه کنید. به همین دلیل، دولت‌های کشورهای مختلف شرایط ویژه و کمک‌های مالی قابل‌توجهی را برای این قبیل از متقاضیان در نظر می‌گیرند.

متقاضی مهاجرت از طریق ازدواج، می‌تواند با همسرش در کشور خود ازدواج کند و سپس درخواست اقامت دهد. همچنین اگر او بتواند یک کیس مناسب برای ازدواج در کشور موردنظر پیدا کند، شانس بیشتری برای ورود به آن‌جا پیدا خواهد کرد. یکی از تصورات اشتباه در مورد مهاجرت از طریق ازدواج، این است که پس از ازدواج با یک شهروند خارجی، آن کشور سریعاً به‌شما اقامت می‌دهد. این مورد، به‌ندرت، در شرایط بسیار ویژه و معمولاً در کشورهای معدود رخ می‌دهد. در عوض، ازدواج با شهروند یک کشور، پروسه اخذ اقامت، راحت‌تر انجام می‌شود. اگر بخواهیم از یک نگاه دیگر به مسئله مهاجرت از طریق ازدواج نگاه کنیم، باید به نسل‌های بعدی هم اشاره‌ای داشته باشیم. مهاجرت خانوادگی که از طریق ازدواج شکل می‌گیرند، باعث می‌شوند تا نسل بعدی شما در شرایطی مطلوب و بهتر رشد کنند.

معرفی 5 تا از بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج، در بسیاری از کشورهای جهان به آسانی انجام می‌شود و در بسیاری دیگر هم با توجه به فاکتورهایی اساسی‌‎تر صورت می‌گیرد. برای مثال، ممکن است که اخذ اقامت دائمی کشور برزیل با ازدواج کردن شما با یک شهروند برزیلی، در عرض یک سال انجام شود. در عین حال، ممکن است که این پروسه در کشوری مثل کانادا با سخت‌گیری بسیار بیشتر صورت بگیرد و نیازمند مدارک اساسی‌تر باشد.

برزیل، برنامه‌های اقامتی بسیار مختلفی را از طریق سرمایه‌گذاری ارائه داده است. اگر مقداری پول برای سرمایه‌گذاری دارید، می‌توانید روی برزیل حساب باز کنید؛ چرا که در این کشور، خبری از بروکراسی و کاغذ بازی آن‌چنانی نیست. نکته جالب در مورد مهاجرت از طریق ازدواج در برزیل، این است که اگر شما یک همسر برزیلی داشته باشید، می‌توانید پس از یک سال ماندن در این کشور، درخواست اقامت دائم بدهید.

دریافت تابعیت اسپانیا، برعکس کشور برزیل، یک فرایند دشوار و سخت است که کاغذ بازی یا بروکراسی در آن بیداد می‌کند. برای این که بتوانید اقامت خود را در این کشور به‌دست بیاورید، باید حداقل 10 سال در آن‌جا زندگی کنید و مالیات بدهید. توجه داشته باشید که پرداخت مالیات در کشور اسپانیا بسیار وحشتناک است و ممکن است که در حین دریافت اقامت، همه پول خود را از دست بدهید. افرادی که از طریق ازدواج با یک اسپانیایی برای دریافت اقامت درخواست می‌دهند، می‌توانند پس از یک سال اقامت و پرداخت مالیات، برای شهروندی این کشور درخواست بدهند. پاسپورت اسپانیایی، یک مدرک مسافرتی عالی و معتبر است که آزادی گردش در محدوده اروپا را برای همه افراد به‌ارمغان می‌آورد.

نکته مهم در مورد ، این است که بعد از ازدواج شما با یک کانادایی، به‌شما تابعیت نمی‌دهند. طبق اطلاعات سایت cic، برای درخواست تابعیت کانادا باید چندین شرط را در نظر داشته باشید. برای مثال، باید حدود 1095 روز در طی 5 سال اخیر را (مخصوصاً قبل از تاریخ درخواست تابعیت کانادا) در این کشور زندگی کرده باشید. همسر کانادایی شما می‌تواند در صورت داشتن اقامت دائم این کشور، شما را دائماً مورد حمایت مالی خود قرار بدهد.

همچنین در مطلب می‌توانید درباره شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج اطلاعات بیش‌تری کسب کنید. طبق اطلاعات سایت bmi، افرادی که با شهروندان آلمانی ازدواج می‌کنند، می‌توانند پس از 3 سال اقامت قانونی در آلمان، واجد شرایط اخذ تابعیت این کشور محسوب شوند. ضمناً باید به این نکته توجه کنید که در زمان درخواست اخذ اقامت با مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج، باید حداقل 2 سال از تاریخ ازدواجتان گذشته باشد.

5 تا از مهم‌ترین مزایا و معایب ازدواج در کشورهای خارجی

مزایا و معایب ازدواج با کسی که در کشوری دیگر به دنیا آمده و زندگی می‌کند، مختلف هستند؛ آن‌قدر که نمی‌توان خوبی‌های آن را بیشتر از بدی‌های آن دانست و بالعکس. در شرایط عادی، شما و همسرتان، هر دو از یک جامعه و کشور هستید و پیش‌زمینه‌های فرهنگی، زبانی و ملیتی یکسان دارید. مسئله مهم اینجاست که آیا برای اخذ اقامت یک کشور می‌توان صرفاً به ازدواج با یک شخص بیگانه فکر کرد و آیا این کار، مخاطراتی هم دارد؟ جدولی که در این بخش آماده کرده‌ایم، حاوی مزایا و معایب مهاجرت از طریق ازدواج با یک شخص از کشوری دیگر است.

مزایا معایب
تجربه یک فرهنگ جدید دور شدن از دوستان، خانواده قبلی و کشور محل تولد
به دست آوردن اقامت بعضی از کشورها در یک‌ سال در بعضی از کشورها نمی‌توان فقط با ازدواج کردن، اقامت آن‌جا را به دست آورد
ازدواج با شخصی که واقعاً دوستش دارید توجه کردن به مسئله اقامت و فراموش کردن عشق و علاقه
تشکیل یک زندگی جدید در جامعه‌ای متفاوت عدم آشنایی با قوانین سخت‌گیرانه ازدواج در بعضی از کشورها
عبور از کلیشه‌های سنتی جامعه خود نیاز به زمان طولانی برای هماهنگ شدن با آداب و معاشرت همسر خارجی

سخن پایانی

در این مقاله از موسسه پارسی کانادا با جزئیات به مهاجرت با ازدواج پرداختیم. در این مقاله ما به سوالات بسیاری از جمله این که آیا ازدواج به این شیوه به اخذ اقامت دائم منجر می‌شود یا خیر هم اشاره کردیم. در مورد مسئله مهاجرت و ازدواج با یک شخص خارجی، مفصلاً فکر کنید و سپس تصمیمتان را بگیرید. در این مقاله به مزایا و معایب مهاجرت‌ از طریق ازدواج پرداختیم و 5 کشور برتر جهان برای اخذ تابعیت پس از ازدواج را بررسی کردیم.ئ شما می‌توانید با استفاده از خدمات مشاوره‌ای مجموعه پارسی کانادا برای و اخذ هرگونه اقامت خارجی از جمله اقامت از طریق ازدواج، اقدام کنید. همین حالا با همکاران ما در پارسی کانادا تماس بگیرید و با توضیح دادن شرایطتان، بهترین روش را برای مهاجرت به کشورهای خارجی پیدا کنید.

سوالات متداول

ازدواج‌های بین‌المللی باعث پیوند مسائل فرهنگی، تحصیلات سطح بالا، تجارت بهتر، شکل‌گیری فعالیت‌های حرفه‌ای و نهایتاً تکامل خانواده‌ها می‌شوند.

برزیل، اسپانیا، کانادا، آلمان و استرالیا 5 کشور برتر برای مهاجرت با ازدواج محسوب می‌شوند.

بله؛ مثلاً عدم آشنایی با قوانین سخت‌گیرانه ازدواج در بعضی از کشورها، یکی از معایب مهاجرت ازدواجی است.

خیر. ازدواج با یک شهروند کانادایی ممکن است پروسه اخذ اقامت را آسان‌تر بسازد.

 

 

دکمه بازگشت به بالا