برترین های کسب و کاربین الملل

شغل های پردرآمد فنی برای مهاجرت

چگونه با مدرک فنی حرفه ای مهاجرت کنیم؟

مدرک فنی حرفه ای یکی از روش های پرطرفدار برای مهاجرت و دریافت ویزای کاری است .البته شما علاوه بر داشتن مدرک فنی حرفه ای، مهارت بالا و سابقه کار مرتبط، باید با زبان کشور مقصد هم تا حد قابل قبولی آشنا باشید. کشور های مختلف برای صدور ویزای کاری قوانین خاص خودشان را دارند.

مدارک لازم برای مهاجرت با مشاغل فنی چیست؟

  • مهارت و تسلط بر شغل مورد نظر
  • داشتن مدرک فنی حرفه ای مرتبط
  • سابقه کار مرتبط با مدرک
  • کسب مدرک مورد نیاز زبان کشور مقصد
  • تمکن مالی
  • شرایط سنی مناسب با قوانین کشور مقصد

مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت

مدرک فنی حرفه ای یکی از مدارک معتبر برای کار در کشور های خارجی است و در همه کشورهای عضوILO  (سازمان جهانی کار (معتبر است تا حدی که برای مهاجرت کاری به برخی کشور ها، افراد دارای مدرک فنی حرفه ای نسبت به مدارک دانشگاهی شانس بهتری دارند. کشورهایی مثل آلمان، کانادا و استرالیا در میان کشورهایی هستند که بیشترین متقاضی را برای دریافت ویزای کاری دارند. توجه داشته باشید که اگر صرفا مدرک فنی حرفه ای را دریافت کنید، به این معنی نیست که مهاجرت شما تضمین شده است. داشتن مهارت و تخصص بالا اهمیت بسیار زیادی دارد. پس از همین ابتدا به جای این که خودتان را درگیر دریافت مدرک کنید، روی کسب تخصص و مهارت تمرکز کنید.

بهترین شغل های فنی برای مهاجرت

در میان مشاغل فنی حرفه ای بعضی از مشاغل بازار کار بهتری در کشور های خارجی دارند و شانس مهاجرت با این مشاغل بیشتر است. در ادامه سه تا از پردرآمد ترین مشاغل فنی برای مهاجرت به کشورهای خارجی را به شما معرفی می کنیم:

  • مهاجرت با شغل تعمیرکار موبایل
  • مهاجرت برای شغل تعمیرکار لپ تاپ
  • مهاجرت برای شغل تعمیرکار ecu ماشین

البته توجه داشته باشید شغل های فنی و تعمیراتی که امکان مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای آن ها وجود دارد به این سه شغل محدود نمی شوند. ملاک انتخاب این سه شغل شانس بالای مهاجرت و داشتن درآمد بالا هم در ایران و هم در کشور های خارجی بود. به صورتی که با انتخاب این مشاغل شما زمانی که صرف کسب سابقه کار در ایران می کنید، می توانید از درآمد بالایی هم برخوردار شوید.

1. مهاجرت با مدرک تعمیرات موبایل

با توجه به کاربرد ضروری گوشی های هوشمند در زندگی مردم در سراسر جهان، نیاز به تعمیرکار حرفه ای موبایل در همه کشور های دنیا رو به افزایش است. تعمیرات موبایل یکی از شغل های فنی پردرآمد و پولساز است که می توانید با آن مهاجرت کنید. اگر به تعمیرات انواع گوشی موبایل تسلط داشته باشید که نیازمند گذراندن تجربه کافی است، می توانید از فرصت های شغلی پردرآمد زیادی در کشور های مختلف برخوردار شوید.

برای مهاجرت کاری به عنوان تعمیرکار موبایل، باید مدرک فنی حرفه ای داشته باشید و تا حد خوبی به زبان کشور مقصد مسلط باشید. تسلط بر تعمیرات سخت افزار یا نرم افزار موبایل یا هر دو، داشتن مدرک زبان مناسب، تسلط کامل به تعمیرات انواع موبایل، روش های عیب یابی، تعمیر، نقشه خوانی موبایل و … برای مهاجرت کاری به عنوان تعمیرکار موبایل ضروری است.

اگر می خواهید تعمیرات موبایل را در ایران یاد بگیرید و سپس با مدرک فنی حرفه ای مهاجرت کنید، توجه داشته باشید که باید حتما در آموزشگاه های معتبر و تحت نظر اساتید ماهر و حرفه ای آموزش ببینید. همچنین باید با تلاش و پشتکار خودتان به مهارت لازم برسید و سابقه کار کسب کنید. توجه داشته باشید که علاوه بر مهارت در تعمیرات، باید در ارتباط با مشتری هم مهارت داشته باشید و بتوانید با مردم یک کشور دیگر به خوبی ارتباط برقرار کرده و رضایت آن ها را جلب کنید.

2. مهاجرت با مدرک فنی تعمیرات لپ تاپ

شغل تعمیرات لپ تاپ هم یکی از مشاغل پردرآمد مناسب برای مهاجرت است. برای مهاجرت با مدرک فنی تعمیرات لپ تاپ باید کشورهایی که متقاضی نیروی کار در این زمینه هستند را پیدا کنید و شرایط صدور ویزا در هر کشور را بررسی کنید. با توجه به کاربرد بالای لپ تاپ در حوزه های مختلف، نیاز به تعمیرکار لپ تاپ در اکثر کشور ها از جمله ایران بالا است. بنابراین یک تعمیرکار ماهر لپ تاپ چه در داخل کشور و چه خارج از کشور، می تواند از بازارکار و درآمد مناسب شغل تعمیرات لپ تاپ بهرمند شود.

توجه داشته باشید که برای دریافت ویزای کاری و مهاجرت به کشور های خارجی به عنوان تعمیرکار لپ تاپ، باید از سطح بالایی از تخصص و مهارت در این حوزه برخوردار باشید. برای رسیدن به این تخصص و مهارت می توانید در دوره های آموزشی معتبر شرکت کنید و تعمیرات انواع لپ تاپ را از سطح پایه تا پیشرفته یاد بگیرید. پس از اتمام دوره آموزشی می توانید مدرک فنی حرفه ای را دریافت کنید و با گذراندن دوره های کارورزی، به تسلط و مهارت کافی برسید. پس از اتمام دوره کارورزی، می توانید خودتان وارد بازار کار تعمیرات لپ تاپ شوید و علاوه بر کسب درآمد، سابقه کاری خوبی برای خودتان بسازید .این سابقه کاری برای مهاجرت به شما کمک خواهد کرد.

3. مهاجرت با مدرک فنی تعمیرات ایسیو ماشین

شغل تعمیرات ایسیو یکی از مشاغل پردرآمد در حوزه تعمیرات خودرو است. ایسیو ماشین که به آن کامپیوتر ماشین هم گفته می شود یکی از قطعات بسیار مهم در خودرو های انژکتوری است. اگر ایسیو خراب شود، مشکلات زیادی در خودرو ایجاد می شود. این مشکلات تنها توسط تعمیرکار متخصص ایسیو قابل تشخیص و حل است. تعمیرکاران ایسیو خودرو هم در داخل کشور هم خارج از کشور از بازارکار و درآمد بسیار خوبی برخوردار هستند. تعمیرات ecu ماشین یکی از مشاغل پردرآمد حوزه فنی است. در واقع تعمیرکار ecu به شخصی گفته می شود که در حوزه عیب یابی و تعمیر انواع ایرادات ایسیو خودرو تخصص و مهارت دارد.

برای این که بتوانید به عنوان یک تعمیرکار ایسوی به خارج از کشور مهاجرت کنید، باید توانایی تعمیرات و عیب یابی ایسیو خودرو های خارجی مثل بی ام و، بنز، تویوتا و … را به دست بیاورید. برای اینکار آموزشگاهی را انتخاب کنید که علاوه بر معتبر بودن، تعمیرات ecu را در محیط تعمیرگاه و با تجهیزات کامل به شما آموزش دهد. از آنجایی که مشاغل فنی به خصوص شغل تعمیرات ایسیو کاملا عملی و تخصصی هستند، آموزش تئوری به تنهایی کافی نیست و شما با حضور یافتن در تعمیرگاه های تخصصی باید فوت و فن کار را به صورت کامل یاد بگیرید.

از کجا مدرک فنی حرفه ای بگیریم؟

برای دریافت مدرک فنی حرفه ای جهت مهاجرت یا اشتغال در داخل کشور، باید ابتدا در یکی از مراکز آموزشی تحت نظر سازمان فنی حرفه ای دوره آموزشی مرتبط را بگذرانید. با توجه به این که داشتن مهارت و تخصص هم برای کار در داخل کشور و هم برای مهاجرت به خارج از کشور ضروری و حیاتی است، باید دوره ای را انتخاب کنید که بتواند تا حد خوبی این مهارت ها را به شما آموزش دهد. استفاده از اساتید مطرح و با تجربه، آموزش در محیط کارگاهی با تجهیزات کامل، ارائه پشتیبانی فنی از سوی مدرس، و امکان برگزاری جلسات رایگان رفع اشکال از جمله مواردی هستند که در انتخاب آموزشگاه مناسب باید به آن ها توجه داشته باشید.

منابع:

pc repair near me

computer repair near me

computer repair san Antonio

دکمه بازگشت به بالا