برترین های کسب و کاربین الملل

مهاجرت به یونان با موسسه آدونیس

راهنمای کامل مهاجرت به یونان در سال 2023

مطلب پیش رو از آدونیس، راهنمای کامل مهاجرت به یونان در سال 2023 است که با استفاده از اطلاعات و آمار تازه و دقیق مهاجرتی و از منابع معتبر تهیه کرده ایم. این مطلب به صورت پیوسته آپدیت می شود تا جدیدترین شرایط مهاجرت به یونان و قوانین مهاجرتی این کشور را در اختیار شما قرار دهیم. اگر فعلاً نمی خواهید این متن را تا انتها مطالعه کنید، فرم ارزیابی مهاجرت را پُر کرده تا مشاوران باتجربه ما با شما تماس بگیرند. اگر هم به دنبال زندگی در یک کشور اروپایی هستید و هم می خواهید این کار برایتان مقرون به صرفه تمام شود، یونان بهترین گزینه است!

کار، زندگی یا تحصیل در این کشور کهن، زیبا و چشم نواز، می تواند دل انگیز باشد. تازه، خیلی از کسانی که از ایران، به یونان مهاجرت می کنند، می گویند این کشور، دروازه ای عالی و سکوی پرشی مناسب برای رسیدن به کشورهای بزرگ تر و پیشرفته تر اروپایی است! چه بسیار افرادی که با مهاجرت به یونان، توانسته اند به کشورهایی که بیشتر علاقه دارند، برسند. در مطلب پیش رو، همه چیز را از نقطه صفر تا در دست گرفتن ویزای یونان، برایتان گفته ایم. هزینه های مهاجرت به یونان، شرایط، مدارک و روش ها! تا انتها همراهمان باشید. اگر هم سوالی در ذهن داشتید که پاسخش در مقاله نبود، قسمت کامنت ها برای شماست. بنویسید و سریع و دقیق، پاسخ دریافت کنید!

روش های مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان می تواند زندگی فردی که به تغییر نیازمند است را تغییر دهد. هر کسی با توجه به شرایط خود اقدام به بهره مندی از یکی از انواع روش های مهاجرت به یونان می کند. در این بخش قصد داریم به کلیه این روش ها بپردازیم.

 • مهاجرت به یونان از طریق کار
 • مهاجرت به یونان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به یونان از طریق ازدواج
 • مهاجرت به یونان از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به یونان از طریق ویزای توریستی

مهاجرت به یونان از طریق کار

یکی از روش هایی که منجر به اخذ اقامت یونان می شود، مهاجرت به این سرزمین از طریق کار می باشد. شاید بگویید که چگونه می توان به عنوان یک ایرانی از این مسیر راه ورود به اروپا را باز کرد. وارد شدن به این پروسه کمی سخت است چرا که با وجود داشتن جاب آفر، فرد باید منتظر مشاهده درخواست کارفرما بماند.

یک کارفرما در یونان باید به مدت سه ماه شغل مورد نظر را در اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر فرد مورد نیاز را پیدا نکرد، سه ماه دیگر هم این فرآیند را انجام دهد. پس از آن دولت یونان به او اجازه خواهد داد تا آگهی را برای کشور های غیر از اتحادیه اروپا به نمایش بگذارد. روشی دیگر که ممکن است بدرد تان بخورد درباره جست و جوی شش ماهه کار در یونان است.

اگر وی بتواند با شش ماه ماندن در این کشور شغل مورد نظر را پیدا کند حتی شانس اخذ اقامت یونان را بدست خواهد آورد. در صورت پیدا نکردن شغل باید به کشور مبدا باز گردد. البته این محدودیت ها تنها شامل ساکنان غیر از اتحادیه اروپا می شود و شهروندان کشورهای اروپایی می توانند بدون هیچ مشکلی وارد یونان شوند. البته بهتر است قبل از بررسی شرایط کار در این کشور، نگاهی هم به لیست مشاغل مورد نیاز یونان برای کار بیندازید. در این لیست می توانید با مشاغل پر تقاضا در بازار کار این کشور آشنا شوید. ویزای کاری یونان، نوع D نیز نامیده می شود. فرد متقاضی باید پس از دریافت پیشنهاد کاری، مشخصات و رزومه خود را برای شرکت ارسال کند و منتظر تایید آن از سمت کارفرما بماند. پس از موفقیت آمیز بودن این پروسه، خانواده او می توانند همراه او بروند.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

آیا تا به حال شده که به اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل فکر کرده باشید یا به دنبال اینکه که با یک روش مثل یک آب خوردن وارد قاره اروپا شوید؟ دولت یونان تحصیل را تا 15 سالگی اجباری کرده و هیچکس حق انصراف از تحصیل در این دوره را ندارد. پس از اتمام دوران متوسطه فرد می تواند در دوره هایی ثبت نام کند که منجر به دریافت دیپلم گردد.

حال که بحث تحصیل در یونان داغ است، آشنایی با هزینه های آن نیز در اولویت قرار می گیرد. هزینه تحصیل در این سرزمین زیبا و سرسبز حدود 1500 تا 9000 یورو در سال است که باید توسط دانشجویان بین المللی پرداخت شود. اما کسانی که ساکن کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند می توانند بدون پرداخت هزینه ای از امکانات آموزشی بهره مند شوند، البته قیمت ها با توجه به نوع رشته، دانشگاه متغیر و حتی مقطع تحصیلی است. تحصیل در هر یک از دانشگاه های یونان با توجه به نوع رشته، دانشگاه و حتی مقاطع تحصیلی متفاوت است.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری از طرق مختلفی امکان پذیر است که هر یک به صورت جداگانه منجر به اقامت دائم یونان می شود. در بخش خرید ملک در یونان اقامتی 5 ساله نصیب فرد می گردد و در گروه دیگر که شامل کار آفرینی می شود، اخذ اقامت 10 ساله خواهد بود.

 • خرید ملک در یونان
 • تمکن مالی در یونان

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در یونان

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک یکی از برنامه های مهاجرتی این کشور است که با گلدن ویزا یا ویزای طلایی همراه می باشد. همچنین فردی که موفق به خرید ملک در یونان می شود، اجازه سفر کردن به اتحادیه شینگن اروپا را خواهد داشت. از آنجایی اخذ گلدن ویزای یونان تنها با خرید ملک برای غیر اروپایی ها اتفاق می افتد، متقاضیان می توانند با پرداخت کمترین هزینه ها اقامتی 5 ساله را بدست آورند. متقاضیان پس از اخذ ویزای طلایی یونان می توانند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود، پدر و مادر و خواهران و برادران زیر 21 سال، پدر و مادر همسر و خواهران و برادران همسر زیر 21 سال را همراه با خود ببرند و برای همگی اقامت یونان را دریافت نمایند.

یکی از شاخص ترین دلایلی که اقامت یونان با خرید ملک را برای متقاضیان جذاب جلوه می کند، این است که مقدار هزینه سرمایه گذاری در خرید ملک و مستغلات در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی بسیار پایین می باشد. افراد می توانند با مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک با قیمت 250000 یورو برای خود سرمایه ای ناب پس انداز کنند. گلدن ویزای یونان در اخذ اقامت مزیت های بیشماری دارد که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم.

 • توسط قوانین شهروندی، فرد تحت حفاظت دولت یونان قرار می گیرد.
 • دسترسی سریع به 26 کشور بدون ویزا امکان پذیر خواهد شد.
 • دریافت شهروندی و پاسپورت یونان ممکن است.
 • امکان سفر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه شینگن و همچنین به انگلستان میسر است.
 • دریافت اقامت یونان بعد از 2 ماه امکان پذیر است.
 • شهروندان یونان می توانند حق زندگی و کار در 34 کشور اتحادیه اروپا را کسب نمایند.
 • ساکنان و شهروندان یونان حق تحصیل در مدارس و دانشگاه به صورت رایگان و یا با شهریه پایین را دارند.
 • زندگی در کشوری ایمن با آب و هوای آفتابی مدیترانه ای تجربه خوبی خواهد بود.
 • امکان باز کردن حساب های بانکی وجود دارد.
 • امکان به همراه داشتن اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر21 سال) موجود است.
 • فرزندان زیر 18 سال، پس از اخذ اقامت تا 21 سال میتوانند اقامت شان را تمدید کنند.

سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی در یونان

اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی یکی از ارزان ترین راه های ورود به قاره اروپا است. چرا که فرد می تواند با مشورت گرفتن از وکلای مهاجرتی حرفه ای نظیر وکلا و مشاوران موسسه آدونیس کانادا، موفق به اخذ اقامت دائم شوند. هزینه ای که برای این روش دریافت می شود، شامل هزینه افتتاح حساب، اجاره ملک، بیمه شدن و هزینه ورود به خاک اروپا می باشد. مزیت های اخذ ویزای سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی عبارت است از:

 • از بیمه های پزشکی و درمانی دارای اعتبار در عرصه بین المللی برخوردار خواهد شد.
 • سریع ترین و آسان ترین روش اخذ اقامت شینگن در اتحادیه اروپا به شمار می رود.
 • به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا نیازی نیست.
 • تمدید مجوز اقامت به آسانی صورت می گیرد.
 • بعد از اخذ اقامت، به اجاره کردن ملک در یونان نیازی نخواهد بود.
 • به مدرک زبان انگلیسی یا یونانی نیازی نیست.
 • به صورت آزادانه می توان در یکی از کشورهای حوزه شینگن زندگی کرد.

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج یکی از روش هایی است که شاید از شنیدن آن متحیر شوید، مگر می شود با ازدواج هم تابعیت یونان را گرفت؟ بله چرا که نه تنها باید یک شهروند یونانی یا اتحادیه اروپا را پیدا کنید و به دولت ثابت کنید که به هم علاقه مند هستید. برای انجام این کار باید مدارکی همچون تابعیت یونانی همسر، ثبت ازدواج به صورت رسمی و گواهی آن را فراهم کنید. نکته جالب آن است که برای ازدواج هزینه ای برای اخذ ویزا از فرد دریافت نمی شود.

مهاجرت به یونان از طریق تولد فرزند

نکته مهم این است که برخی می خواهند با تولد فرزندشان در یک کشور جدید برای نوزاد خود تابعیت گرفته و به واسطه او خودشان نیز بتوانند به کشور مذکور مهاجرت نمایند. کشور یونان تابع قانون خون می باشد و مهاجرت به یونان از طریق تولد بدون داشتن رابطه خونی ممکن نیست. به این صورت که کودک با تولد در خاک یونان تابعیت آن را بدست نمی آورد و تنها در صورتی که پدر یا مادرش تبعه یونان باشند، می تواند تابعیت این کشور را دریافت نماید. شاید برخی از والدین تصور کنند که با اقامتی کوتاه مدت در کشور یونان می توانند فرزندشان را جزو تبعه های این کشور قرار دهند، اما باید بگوییم که این تصور اشتباه است و اخذ تابعیت با اقامت کوتاه مدت ممکن نیست.

دکمه بازگشت به بالا