10 سوالی که قبل از استخدام وکیل مهاجرت به کانادا باید بپرسید

مقدمه‌ی سوالاتی که باید از وکیل مهاجرتی بپرسیم؟

مهاجرت یکی از مقوله‌هایی است که شاید بسیاری از افراد، آن را در ابتدا امری دور از دسترس و دشوار می‌دانند. از آن جایی که قوانین مهاجرت دائماً دستخوش تغییر می‌شوند و افراد نمی‌توانند با توجه به شرایط گوناگون، بر اساس تجربیات دیگران تدارکات مهاجرت خود را فراهم آورند؛ از این رو گرفتن یک وکیل مهاجرت به کانادا می‌تواند در زمان، انرژی و حتی هزینه‌های فرد متقاضی صرفه‌جویی کند.

اما همیشه این سوال مطرح است که چه سوالاتی از وکیل مهاجرتی بپرسیم؟ برای این که بتوانید با یک وکیل مهاجرت به طور موثر ارتباط برقرار کنید؛ بهتر است با سوالاتی که باید در جلسه مشاوره جهت مهاجرت بپرسید؛ آشنا شوید. با ما در ادامه همراه باشید تا در مورد به خارج از کشور، مشاوره حقوقی، مشاوره مهاجرت به اروپا و هزینه مشاوره مهاجرت صحبت کنیم.

وظایف وکیل مهاجرت

شاید یکی از اولین سوالاتی که در ذهن متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور نقش می‌بندد؛ وظایف وکیل مهاجرت، در فرایند مشاوره جهت مهاجرت باشد. در پاسخ به این سوال باید گفت در واقع وکیل مهاجرت به طور خاص به مشاوره حقوقی و مسائل مربوط به مهاجرت می‌پردازد. مثلاً وکیل مهاجرت می‌تواند به مهاجران کمک کند تا جواز اقامت طولانی مدت در کشوری دیگر را به راحتی کسب کنند. قوانین مهاجرت در کشورهای مختلف متفاوت است و حتی گاهی ممکن است قوانین مهاجرتی در ایالت‌های یک کشور با یکدیگر متفاوت باشند، از این رو مشاوره جهت مهاجرت می‌تواند به افراد کمک کند تا با آزمون و خطای کمتر به اهداف خود دست یابند.

آیا حتما به وکیل مهاجرت نیاز داریم؟

گرفتن وکیل مهاجرت در بسیاری از موارد الزامی نیست اما حضور وی به شدت می‌تواند تاثیر مثبتی در تحقق اهداف مهاجرتی داشته باشد. شاید برخی از افراد با خود بیاندیشند که تمامی وکلا قادر خواهند بود تا به آن‌ها کمک کنند تا فرایند مشاوره جهت مهاجرت آن‌ها تکمیل شود! اما لازم است دقت داشته باشید که وکلای غیر مهاجرتی معمولاً تمام نکات مربوط به امور مهاجرت و مشاوره جهت مهاجرت را نمی‌دانند و با سیستم حقوقی مهاجرت در کشورهای مختلف آشنایی ندارد. از این رو لازم است برای مشاوره جهت مهاجرت، افراد به جای تکیه کرد به هر وکیلی، به دنبال یافتن یک وکیل مهاجرت کاربلد و حرفه‌ای باشند. استخدام وکیل مهاجرتی بهترین استراتژی ممکن است تا به کمک دانش و تجربه آن، در کمترین زمان ممکن فرایند مهاجرت را طی کنید

 در چه موقعیت‌هایی وکیل مهاجرت به مهاجران کمک می کند؟

موقعیت‌ها و افرادی که یک وکیل مهاجرت به کانادا می‌تواند به آن‌ها مشاوره را ارائه کند عبارت اند از:

 • مهاجرت به کشور مورد نظر
 • کمک به خانواده خود برای مهاجرت به کشور مورد نظر
 • گرفتن ویزا یا گرین کارت برای ایالات متحده آمریکا
 • گرفتن حق شهروندی و اقامت دائم کشور مورد نظر
 • اخذ پناهندگی
 • اخذ ویزا برای افراد با اهداف تجاری و تحصیلی
 • بررسی وضعیت قانونی افرادی که در تمدید ویزا مشکل دارند
 • بررسی وضعیت قانونی افرادی که به طور غیرقانونی در کشور مورد نظر هستند
 • پیشگیری از دیپورت شدن یا اخراج از کشور مورد نظر
 • بررسی وضعیت حقوقی افرادی که به دلیل ارتکاب به جرمی محاکمه شده اند
 • بررسی وضعیت حقوقی افرادی که دچار تخلفات مهاجرتی شده اند
 • کمک به افراد دارای سابقه کیفری برای مهاجرت به کشور مورد نظر
 • کمک به افرادی که قبلاً از کشور مورد نظر یا هر کشور دیگری دیپورت شده اند و قصد مهاجرت مجدد را دارند
 • بررسی وضعیت قانونی افرادی که به دلیل استفاده از مدارک جعلی استفاده کرده و اظهارات نادرستی را ارائه کرده اند
 • بررسی وضعیت قانونی افرادی که دارای شرایط خاص در مسائل ازدواج، مسائل پزشکی و… هستند
 • راه اندازی یک بیزینس در کشور مورد نظر به عنوان یک سرمایه گذار خارجی و استخدام خارجی‌ها در کسب و کار خود

نکاتی که باید در مورد سیستم مهاجرت بدانید

قبل از اینکه برای درخواست مهاجرت اقدام کنید، قصد داریم که شما را برای هر آنچه که ممکن است برایتان پیش آید، آماده کنیم. برای درک بهتر کل این سناریو، می‌بایست با موارد ذکر شده در قسمت زیر آشنا باشید. از وکیل مهاجرت خود در مورد سیستم پیچیده مهاجرت بپرسید . اساساً یک وکیل مهاجرت می‌تواند با ارائه مشاوره جهت مهاجرت در مورد هر مسئله‌ای که مربوط به انتقال یک شخص یا کسب و کار به کشور دیگری است، کمک کند.

با مراجعه به دفتر مشاوره مهاجرت، لازم است تا از مشاور خود بخواهید تا سیستم را به طور کامل برای شما تشریح کند. آگاهی از سیستم مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید و بتوانید تسلط خود را بر فرایند مهاجرت حفظ کنید. سیستم پیچیده مهاجرت ممکن است کمی برایتان چالش برانگیز باشد اما مطمئن باشید که با انتخاب یک وکیل قابل اعتماد و آگاه برای مشاوره جهت مهاجرت می‌توانید مراحل را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید. دقت داشته باشید که وکیل مهاجرت شما باید بتواند در هر مرحله از درخواست ویزا به شما کمک کند.

از وکیل مهاجرت خود بپرسید که فرایند مهاجرت چقدر طول می کشد؟ اگرچه فرایند مهاجرت برای هر فرد و برای اهداف گوناگون می‌تواند کمی متفاوت باشد؛ اما لازم است پیش از شروع این پروسه از وکیل مهاجرت خود بخواهید تا زمان احتمالی را در جلسه مشاوره جهت مهاجرت برای شما مشخص کند. بهتر است از وکیل خود بخواهید تا شما را در جریان روند درخواست ویزا و سایر موارد قرار دهد تا زمان کمی قابل تحمل‌تر شود. لازم است بدانید که گاهی تکمیل کل فرآیند ممکن است حتی تا ۴ سال طول بکشد! با این حال، اگر یک وکیل قابل اعتماد در کنار خود داشته باشید، ممکن است همه چیز به سرعت برق و باد پیش برود.

بررسی وضعیت شخص مهاجر از سوی وکیل مهاجرت به شدت توصیه می شود قبل از درخواست ویزا از وکیل مهاجرت خود بخواهید در طول مشاوره جهت مهاجرت شما را از وضعیتتان مطلع سازد. بسیاری از موارد کوچک می‌توانند به یک مسئله بزرگ در امر مهاجرت تبدیل شوند. از این رو بهتر است قبل از ثبت نام، همه موارد ارزیابی شوند تا تاثیر منفی بر روی پروسه اخذ ویزا و سایر مراحل مهاجرت نداشته باشد. اگر وکیل مناسب اختیار کنید، وی در مورد هر چیز کوچکی که می‌تواند در مراحل مهاجرت تاثیر منفی داشته باشد یا آن را به تعویق بیاندازد، به شما هشدار دهد.

سوالاتی که باید از وکیل مهاجرت خود بپرسید

سوال کردن، نصف جواب است پس سوالات خود را کامل بپرسید . توصیه می‌شود پیش از مراجعه به یک موسسه مشاوره مهاجرت، ابتدا اطلاعات عمومی خود را در زمینه وظایف وکیل مهاجرت و حتی گاهی خود مقوله مهاجرت و اخذ ویزا بالا ببرید. در صورت که اطلاعات شما در مورد قوانین مهاجرت و درخواست ویزا کافی باشد و در جریان اتفاقات قرار گیرید؛ می‌توانید سوالات بهتری را برای وکیل خود مطرح کرده و گام به گام به اهداف خود نزدیک‌تر شوید. در اینجا به برخی از رایج‌ترین و مهم‌ترین سوالاتی که باید برای مشاوره جهت مهاجرت از وکیل خود بپرسید آورده شده است.

وکیل یا مشاور مهاجرت باید چه در کشور مبدا و چه در کشور مورد نظر مجوزهای لازم را داشته باشد. در کشور ایران وکلای مهاجرت به منظور مشاوره جهت مهاجرت لازم است تا دارای مجوز وزارت کار یا وزارت علوم باشند و به صورت همزمان مجوز اداره مهاجرت کشور مورد نظر را نیز در اختیار داشته. دقت داشته باشید که وکیل مهاجرت شما باید باید مجوز رسمی با کد رهگیری داشته باشد. از این رو لازم است تا در قدم اول با این سوال شروع کنید. چند پرونده موفق داشته اید؟ بررسی پیشینه وکیل مورد نظر می‌تواند نگرشی متفاوت به شما بدهد که گواه بر کاربلد بودن یا غیرحرفه‌ای بودن وی می‌باشد. از سرچ در فضای اینترنت شروع کنید و پرونده‌های موفق وی را بررسی کنید.

نظرات مردمی و مراجعه کنندگان می‌تواند گزینه مناسبی برای بررسی پرونده وکیل مهاجرت باشد. اما دقت داشته باشید که اکتفا به این منابع کافی نیست و باید با پرسش سوالات در این زمینه اطمینان نهایی را به دست آورید. موارد مشابه پرونده من در گذشته داشته اید؟ نتایج آن‌ها چگونه بوده است؟ برای مشاوره جهت مهاجرت از وکیل خود در مورد پرونده‌های گذشته که شرایطی مشابه پرونده شما داشته اند سوال بپرسید. این موارد به شما کمک می‌کند تا بتوانید حوزه تخصص وکیل مورد نظر را دریابید و اگر آنها با نیازهای شما مطابقت داشت، پرونده خود را توسط همین وکیل به جریان بیاندازید.

سابقه شما در امر مهاجرت چقدر است؟ اگرچه قوانین مهاجرت دائما در حال تغییر اند اما تجربه در این مسیر می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی سرعت و همچنین پیشبرد اهداف پرونده مهاجری و کیفیت مشاوره جهت مهاجرت داشته باشد. از این رو بهتر است در مورد سابقه وکیل مهاجرت خود سوال بپرسید تا متوجه شوید که وی تجربه کافی در این زمینه را دارد. درک مسائل قانونی و ماده‌ها شاید برای یک فرد عادی که در این زمینه تخصص ندارد؛ نسبتا دشوار به نظر برسد، اما مطمئنا وکیل مهاجرت با سال‌ها تجربه می‌تواند این قوانین را به زبان ساده و عامیانه برای شما شرح دهد.

اگرچه شانس موفقیت تا حد زیادی به شرایط شخصی فرد مهاجر بستگی دارد، اما یک وکیل مناسب با مشاوره جهت مهاجرت می‌تواند حتی پرونده‌ای با وضعیت متوسط را کنترل کرده و آن را به موفقیت برساند. یک وکیل مهاجرت به صورت اختصاصی به ایجاد یک برنامه مهاجرتی عالی می‌پردازد و شانس شما را برای رسیدن به اهدافتان در کوتاه‌ترین زمان ممکن افزایش می‌دهد. هزینه مشاوره مهاجرت چقدر است؟ شاید در نگاه اول گرفتن وکیل مهاجرت و گرفتن مشاوره جهت مهاجرت هزینه‌بر به نظر برسد. اما به یاد داشته باشید که به دلیل تخصص وکیل مهاجرت، وی می‌تواند به طرز چشمگیری هزینه‌های شما را کاهش داده و از اتلاف زمان و انرژی پیشگیری کند.

اما لازم است پیش از مراجعه یا در جلسه اول جزئیات مالی پرونده مهاجرتی را سوال کنید است. توافق بر سر یک برنامه پرداخت منظم می‌تواند کمک کننده باشد. Find out if your representative is authorized شما مجوز قانونی برای انجام امور شما دارد . آیا برای پرونده مهاجرتی قرارداد کتبی تنظیم می‌شود؟ از وکیل مهاجرت خود این سوال را بپرسید که آیا قرار است یک قرارداد کتبی برای پرونده شما بسته شود یا خیر. این قرارداد شامل تمام شرایط پرداخت، وظایف موکل، وظایف وکیل مهاجرت و سایر مواردی است که به پرونده مهاجرتی شما مربوط می شود. این مورد را حتماً الزامی در نظر بگیرید و قراردادی تنظیم کنید.

کلام آخر

مشاوره جهت مهاجرت یکی از مسائلی است که از اهمیت بسیاری در فرایند مهاجرت افراد برخوردار است برای اینکه بتوانید بدون مشکل از موانع موجود گذر کرده و اهداف خود را تحقق بخشید لازم است تا برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره مهاجرت رایگان و اطلاع از هزینه مشاوره مهاجرت با کارشناسان ما در مجموعه النورا در تماس باشید. برای راهنمای کامل انتخاب بهترین وکیل مهاجرتی و مشاوره مهاجرت بر روی این لینک کلیک فرمایید. همین حالا با ما رایگان مشاوره کنید . برخی از سوالات متداول درباره چه سوالاتی از وکیل مهاجرتی بپرسیم و پاسخ‌های مربوط به آن‌ها را اینجا با شما به اشتراک گذاشتیم. اطلاعات بیوگرافی (به عنوان مثال، گواهی تولد)، اطلاعات مالی (به عنوان مثال، سوابق مالیاتی)، سابقه جنایی (به عنوان مثال، سوابق دادگاه)، و سابقه مهاجرت.

دکمه بازگشت به بالا