تفاوت چاپ مش و چاپ استیکر

تفاوت چاپ استیکر و مش چیست ؟

تفاوت چاپ استیکر و چاپ مش ، که سوال خیلی از شما مشتریان است را امروز به بررسی آن میپردازیم. چاپ استیکر از دسته تبلیغات پر کاربرد بوده که در زمینه تبلیغات با طیف گستره از مخاطبان و برای چاپ و تبلیغات فضای خارجی بسیار مناسب است. برای خدمات چاپ استیکر و مش با کیفیت مناسب و قیمت مناسب می توانید چاپخانه ما  را انتخاب کنید. برای اینکه تفاوت چاپ استیکر و مش را بفهمیم در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

چاپ استیکر و انواع آن را میدانید ؟

برای چاپ استیکر از جنس پی وی سی استفاده میشود که باعث کیفیت بالای آن خواهد شد.  جنس و کیفیت مناسب باعث شده از استیکر و مش در فضای خارجی استفاده کرد. چاپ استیکر از دسته چاپ های مرسوم برای تبلیغات عمومی است که در انواع مختلف قابل چاپ است. برای چاپ استیکر و مش بایستی از دستگاه های چاپ ویژه استفاده کرد. چاپ استیکر در انواع براق و مات قابل انجام است که بستگی به نظر مشتری دارد. دو نوع خاص چاپ استیکر به شرح زیر است:

👈چاپ استیکر شیشه ای

👈 چاپ استیکر شیری

نوع چاپ شیشه از نوع استیکر از دو طرف دید دارد و نوع شیری دارای زمینه سفید است و کاربرد بیشتری دارد. استیکر پشت چسبدار می باشد و در تبلیغات در مکان های عمومی نظیر شیشه سوپر مارکت ها، چاپ روی بدنه اتوبوس ، ماشین های حمل مواد غذایی، فروشگاه ها و…استفاده می شود. برای انتخاب نوع چاپ استیکر بایستی در قدم اول کاربرد را مشخص کرد و متناسب با آن چاپ را انجام داد. حتی میزان روشنایی و قرار گرفتن در محیط تاریک یا روشن هم بایستی در نظر گرفته شود. مثلا چاپ استیکر را می توان به صورت های مات و یا براق نیز انجام داد.

قیمت چاپ استیکر چگونه محاسبه می شود؟

در تعیین قیمت چاپ استیکر عوامل مختلفی تاثیر گذار هستند. یکی از این عوامل نوع چاپ استیکر است. قیمت استیکر شیشه با استیکر زمینه شیری متفاوت است . چاپ استیکر برای روی وسایل نقلیه نظیر اتوبوس با استیکر روی شیشه مغازه ها دارای تفاوت ابعادی است که تفاوت در قیمت را در پی دارد. عملیات تکمیلی نظیر لمینت کردن هم در قیمت نهایی تاثیر فراوان دارد. استیکر لمینت شده دارای زیبایی بالاتری است و اثر بخشی بیشتری در مخاطب ایجاد می کند با لمینت کردن استیکر می توان طول عمر اثر چاپی را نیز افزایش داد زیرا یک لایه لمینت در زمان چاپ استیکر می آید و باعث مقاومت بالایی می شود.

تفاوت عمده ی چاپ استیکر با چاپ مش

چاپ مش همانند چاپ استیکر جهت تبلیغات فضای بیرون استفاده فراوانی دارد. چاپ مش دارای سوراخ های ریزی است که بخوبی نور را از خود عبور می دهد و برای مکان هایی که نیاز به نور محیط دارند مش بسیار مناسب است. جنس مش و استیکر یکسان است و تنها اختلاف در سوراخ های موجود در مش است. مش کاربرد فراوان بر روی شیشه داشته و با آن می توان با حفظ نور محیط اقدام به فعالیت تبلیغاتی و خدماتی نمود. فرآیند چاپ مش و استیکر بایستی به دقت و با رزولیشن مناسب انجام شده و فرایند با انتخاب طرح دلخواه و مناسب کاربری مختلف انجام شود .

کاربرد عمده چاپ استیکر

یکی از کاربرد عمده چاپ استیکر ، استفاده از آن بر روی ماشین های حمل و نقلی است. از آنجایی که ماشین در معرض دید بسیاری از مخاطبان است، گزینه مناسبی برای درج چاپ استیکر است. شما بارها شاهد چاپ استیکر ماشین انجام شده بوده اید. نکته لازم این است که ابعاد استیکر برای ماشین بیشتر بوده و بایستی واحد چاپی قادر به چاپ استیکر ماشین با ابعاد بزرگ را داشته باشد. درج و چاپ استیکر بر روی ماشین های یخچال دار حامل مواد غذایی یکی از کاربردهای مرسوم چاپ استیکر تبلیغاتی است که می تواند در برند سازی شما بسیار کاربردی باشد.

دلیل سهولت نصب استیکر چیست ؟

برای چاپ و نصب استیکر بایستی توجه نمود که کار نصب استیکر به آسانی امکان پذیر است و هر کسی قادر به نصب استیکر است. سهولت نصب استیکر به خاطر پشت چسبدار بودن آن است که عملیات نصب را در سریعترین زمان ممکن و با کیفیت بالا می توان انجام داد. بایستی استیکر نصبی بدون حباب نصب گردد تا زیبایی هر چه بیشتر در چشم مخاطب ایجاد شود. جوهر مورد استفاده هنگام چاپ استیکر بسیار مهم است چرا که اگر جوهر نامرغوب باشد بعد از حدود ۲ تا ۳ ماه رنگ از بین می رود و کار بی کیفیت می شود.

جهت این امر استفاده از چاپ اکوسالونت را پیشنهاد می دهیم که زیبایی و رزولیشن چاپی بیشتر را برای مخاطبان فراهم می کند. برای نصب بعد از چاپ استیکر می توانید برای سطوح صاف(به جزء اتوبوس) از مخلوط آب و ریکا استفاده کنید و برای جدا کردن استیکر نیز از سشوار استفاده کنید با تمیز کردن محل نصب می توان اتصال محکمی را برای استیکر برقرار کرد. چاپ و نصب استیکر بایستی به نحوی باشد که هیچ گونه حبابی زیر استیکر باقی نماند.

چاپ استیکر ارزان میخواهید ؟

اگر به دنبال چاپخانه ای هستید که چاپ استیکر را با قیمت ارزان و فوری اما با کیفیت انجام دهد کافیست با چاپخانه ما در ارتباط باشید. چاپخانه ما در نظر دارد که چاپ استیکر مورد نظر شما را با کیفیت بالا و قیمت مناسب انجام دهد با کلیک بر روی دکمه ی زیر میتوانید با آنها تماس بگیرید.

تفاوت استیکر و مش در چیست؟

استیکر یا وینیل یکی از انواع متریال قابل چاپ بصورت رول است که در دو نوع شیری و شیشه ای در بازار موجود است و در پشت قسمت چاپی دارای یک لایه چسب قوی جهت نصب بر روی سطوح صاف و صیقلی است. مش هم دقیقا متریال استیکر شیری است فقط با این تفاوت که بر روی سطح مش سوراخ هایی وجود دارد که بعد از نصب روی شیشه نور از آنها عبور کرده و از سمتی که نور کمتری در محیط هست تا حدودی امکان مشاهده سمت دیگر وجود دارد

چاپ مش و استیکر چه تفاوتی دارند؟

برای پی بردن به تفاوت چاپ مش و استیکر بایستی مورد استفاده هر یک و تفاوت ساختاری برای هر یک را فهمید. در پاسخ کلی برای چاپ مش و استیکر چه تفاوتی دارند می توان گفت که مش دارای سوراخ های ریزی است که استیکر آن را ندارد. ولی مورد مصرف قرار گرفتن چاپ مش در مکان هایی که نیاز به حفظ نور محیط دارند را نیز می توان از تمایزهای مش و استیکر نام برد.

چاپ مش و استیکر

مش و استیکر هر دو دارای جنس یکسان که وینیل نام دارد هستند و این از شباهت های این دو محسوب می شود. مش را بر روی شیشه ها و مکان هایی که نیاز به عبور نور است می توان استفاده کرد. در حالی که استیکر ایم مزیت را ندارد. چاپ استیکر در دو نوع کلی شیری و شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد که نوع شیشه ای آن دارای دید از دو طرف بوده و نوع شیری زمینه سفید بوده و تنها دید از یک طرف دارد. برای اینکه شما تشخیص دهید که از چه چاپی استفاده کنید بایستی با در نظر گرفتن مکان مورد استفاده چاپ و کاربری مختلف اقدام به انتخاب مش و یا استیکر در انواع مختلف کرد. جهت این امر مشاوره خود واحد چاپی نیز می تواند بسیار راهگشا باشد. تفاوت قیمتی بین چاپ مش و استیکر زیاد نمی باشد زیرا متریال یکسان برای هر دو استفاده می شود.

چاپ استیکر و مش برای کاربردهای گوناگون

امروزه با پیشرفت صنعت تبلیغات و نقش تبلیغات عمومی در برند شدن و رشد کسب و کارها استفاده از روش هایی نظیر چاپ استیکر و مش برای معرفی کالا و خدمات بسیار مهم و ضروری می باشد. جنس خاص این دو نوع چاپ باعث شده است که براحتی بتوان از ان ها در فضای خارجی و در شرایط مختلف استفاده کرد. این به سبب مقاومت چاپ در برابر عوامل محیطی نظیر رطوبت، نور و … می باشد. برای چاپ مش و استیکر بایستی در واحد چاپی معتبر با داشتن طرح دلخواه و یا استفاده از طرح های ارائه شده توسط خود واحد چاپی اقدام به چاپ و سپس تبلیغات موثر نمود.

شما بارها شاهد تبلیغات بر روی مش و استیکر و ماندگاری بالا این نوع تبلیغات در فضاهای عمومی بوده اید. تنها با چاپ مش و استیکر و قرار دادن در مکان های عمومی می توانید به برند شدن خود کمک فراوانی نمایید. این دو نوع چاپ بر روی شیشه ها استفاده فراوانی دارند. شیشه مغازه ها و فروشگاه ها می تواند گزینه مناسبی برای درج پیام تبلیغاتی و خدماتی باشد. از آنجایی که این مکان ها با مشتری هدف سر و کار دارند بسیار مکان های مناسبی برای تبلیغات به صورت مش و استیکر می باشند.

تفاوت مش و استیکر

وسایل نقلیه گزینه دیگری از موارد استفاده مش و استیکر محسوب می شوند که به سبب آن که این وسایل در معرض دید تعداد بسیار زیادی از مخاطبان قرار می گیرند، گزینه مناسبی برای در ج پیام تبلیغاتی و خدماتی محسوب می شوند. از دیگر مکان هایی که برای درج استیکر و مش و ارسال پیام تبلیغاتی مناسب محسوب می شوند، اتوبوس ها بخصوص اتوبوس های عمومی می باشند.

این مکان ها به سبب ان که تعداد زیادی از مخاطبان را در بر می گیرند، مکان مناسبی برای درج پیام تبلیغاتی و خدماتی بصورت چاپ استیکر و مش می باشد. از مش و استیکر همانند چاپ روی چوب علاوه بر کارایی تجاری و تبلیغاتی می توان برای زیباسازی محیط مختلف اعم از اداری و یا مسکونی نیز به شکل موثر و زیبا استفاده کرد. مجموعه ما یکی از مراکز معتبر چاپ استیکر و چاپ مش در تهران محسوب می شود که انواع مش و استیکر را در بالاترین کیفیت ممکن و مناسب ترین قیمت عرضه می دارد.

دکمه بازگشت به بالا