برترین های کسب و کارعمومی

مزیای نانوشویی فرش در قالیشویی

امروزه مواد شوینده بسیاری برای شستشوی فرش و وجود دارد که هرکدام ویژگی ها و خصوصیات خود را دارند در این مطلب به بررسی نحوه شستشوی فرش با مواد نانو پرداخته ایم.

اصول فرش شویی با مواد نانو

فرش و قالی از جمله محبوب ترین وسایل خانگی هستند که نقش بسیار زیادی در دکوراسیون منزل خصوصا منزل ایرانیان دارند. اولین چیزی که به محض ورود به خانه در ایران به چشم می آید فرش است و زمانی که فرش به اندازه کافی تمیز و پاکیزه نباشد کل دکوراسیون منزل تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

اگرچه در سال های گذشته دیدگاه اشتباهی در مورد کیفیت کار کارخانه های بود اما امروزه اکثر افراد شستشوی فرش های خود را به قالیشویی ها می سپارند. برای شستن فرش ، قالی، موکت، مبل شویی و … مواد شوینده مختلفی وجود دارد که هر کدام قابلیت ها و کاربردهای متعددی دارند. شستن فرش توسط قالیشویی خوش قدم  در کرج با مواد نانو باعث می شود که فرش ها به صورت کامل تمیز شده و هرگونه آلودگی از آنها زدوده شود

.با رشد شهرنشینی و بروز بیماری ها و حساسیت های چشمی، پوستی و تنفسی و همچنین نقش مهم فرش ها در شیوع برخی از این عارضه ها (در اثر تماس با نخ خاب فرش و پرز)، میزان نظافت و تمیزی فرش ها و تاثیر آن بر سطح سلامتی خانواده ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

مواد نانو برای شستن فرش به چه موادی گفته می شوند؟

همانطور که گفته شد از گذشته تاکنون برای شستن فرش ها از مواد مختلفی استفاده می شده است که هرکدام دارای ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی می باشند. صابون ها، شامپوها، اسپری ها، لکه برها، ژل ها و … از جمله رایج ترین موادی هستند که در شستن و تمیز کردن فرش ها به کار می روند.

مواد نانو در حقیقت به موادی گفته می شود که از واحدهای کوچک بین ۱ تا ۱۰۰ نانومتر حداقل در یک بعد تشکیل شده باشند. این مواد امروزه در صنایع مختلفی مانند شستشوی فرش و مبل شویی کاربرد دارند.

نحوه فرش شویی با مواد نانو

همانطور که گفته شد مواد نانو واحدهای کوچک بین ۱ تا ۱۰۰ نانومتر هستند و فقط کارخانه های قالیشویی مجهز و پیشرفته همچون بهترین قالیشویی تهران از این مواد برای شستشوی قالی و فرش استفاده می کنند و نمی توان انتظار داشت که قالیشویی های سنتی نیز این روش شستن فرش را ارائه کنند.استفاده از مواد نانو و نانوشویی برای فرش های می تواند تا حد امکان از کثیف شدن و لکه شدن مجدد فرش ها جلوگیری کند

. به صورت کلی استفاده از مواد شوینده نانو و شستتن فرش با مواد نانو باعث می شود که رشد انواع قارچ ها و میکروب ها تا ۹۹ درصد کاهش پیدا کند.به صورت کلی مواد نانو می تواند انواع لکه های قدیمی که با استفاده از مواد شوینده معمولی از بین نمی روند را به خوبی از بین ببرد. البته مواد نانو از قیمت بالاتری نسبت به شوینده های معمولی برخوردار هستند و ممکن است که هزینه های نهایی قالیشویی را تحت تاثیر قرار بدهند.

از این رو معمولا از این مواد برای شستن فرش های گران قیمت و دستبافت استفاده می شود. در حقیقت روش شستن فرش با مواد نانو به این شکل است که بعد از اعلاشویی کامل فرش از این مواد استفاده می شود. این مواد باعث می شوند که فرش ها کاملا تمیز و براق شوند و هیچگونه بوی بدی نداشته باشند.

بهترین مواد

امروزه مواد و شوینده های متعددی برای شستشوی انواع لوازم خانگی در دسترس مصرف کننده ها قرار دارند که هر کدام دارای ویژگی ها، مزایا و معایب خاص خود هستند. به صورت کلی می توان گفت در حالت حاضر بهترین مواد شوینده برای انواع فرش ها مواد نانو هستند

.شستن فرش با مواد نانو باعث می شود تمامی لکه های قدیمی و کثیف از بین برود فرش ظاهر زیباتر و براق تری داشته باشد. همانطور که گفته شد این مواد از قیمت بالایی برخوردار هستند و بسیاری از کارخانه های قالیشویی بر اساس درخواست مشتریان و برای فرش های خاص از آن استفاده می کنند.

مزایای مواد نانو برای قالیشویی

همانطور که گفته شد مواد شوینده نانو مانند هر نوع شوینده دیگری دارای مزیت ها و معایب خاص خود هستند از جمله مهم ترین مزیت های این مواد به شرح زیر هستند:

  • این مواد به قارچ ها اجازه رشد نمی دهد.
  • فرش ها هیچگونه بوی بدی نخواهند داشت.
  • مواد نانو به نرم شدن فرش ها کمک زیادی می کنند.
  •  تمامی لکه ها و کثیفی های قدیمی فرش از بین خواهد رفت.
  • این مواد باعث ایجاد خاصیت آنتی باکتریالی در فرش ها می شود.
  • به میزان قابل توجهی میزان کثیف شدن دوباره فرش ها کاهش پیدا می کند.
  • این مواد باعث افزایش ماندگاری الیاف فرش شده و طول عمر آن را افزایش می دهد.
  • با ایجاد یک لایه ضد بو و ضد حساسیت باعث ضدعفونی شدن سطح فرش خواهند شد.

معایب مواد نانو برای قالیشویی

در کنار تمامی مزایایی که مواد نانو شوینده برای  دارند می توان گفت معایبی نیز دارند که البته در مقایسه با تعداد مزیت ها قابل چشم پوشی می باشنداین مواد از قیمت بالایی برخوردار هستند و معمولا هزینه شستشوی فرش در قالیشویی با مواد نانو بیشتر از مواد شوینده معمولی است.اگرچه ادعا می شود شستن فرش با مواد نانو باعث می شود که دیگر فرش ها به هیچ عنوان کثیف نشوند اما این فقط یک ادعا است و چنانچه به خوبی از فرش مراقبت نشود بعد از شستن با مواد نانو نیز ممکن است کثیف شود.

اهمیت استفاده از مواد نانو در فرش شویی

از آنجایی که فرش ها مستعدترین محل برای آلودگی و انتقال آن می باشند ممکن است آلودگی های بسیار زیادی در آن وجود داشته باشد که با چشم قابل رویت نباشد و در نهایت منجر به ایجاد عارضه، بیماری و حساسیت در افراد شود.در حقیقت تاثیر مواد نانو بر فرش به عنوان بهترین مواد شوینده از بین بردن کامل این آلودگی ها و ضدعفونی کردن فرش است.

همچنین فرش ها دیگر به سختی کثیف شده و زیبایی و براقیت بالایی دارند. همچنین استفاده از این مواد باعث می شود که احتمال رشد قارچ و میکروب در فرش ها به زیر ۵ درصد برسد و از بوی بد فرش جلوگیری شمزایای شستشوی فرش با مواد نانو

قالیشویی‌های معتبر معمولاً از مواد نانو برای شستشوی فرش شما استفاده می‌کنند. گرچه نانوشویی کمی گران‌تر از شستشوی معمولی فرش است، ولی مزیت‌های زیادی را به همراه دارد. هرچه علاقه شما به قالی زیر پایتان بیشتر باشد، به دنبال مراقبت بیشتر و بهتری از آن هستید. پس چه چیزی بهتر از شستشو توسط مواد نانو؟ به خصوص اگر یک قالی دستبافت دارید، از نانوشویی آن غافل نشوید.
فرش‌های شما محل بسیار خوبی برای رشد قارچ‌ها و میکروب‌ها هستند. خورشید بهترین کشنده‌ی انواع باکتری‌ها و قارچ‌ها است، اما تکلیف لا‌به‌لای فرش که راهی برای نفوذ نور خورشید نیست چه می‌شود؟ به مرور زمان این قارچ‌ها و میکروب‌ها می‌توانند از الیاف فرش به بدن شما و اعضای خانواده‌تان منتقل شوند و باعث مریضی‌های مختلفی شوند.

پس برای مقابله با این باکتری‌ها چه باید کرد؟ شستشوی فرش با مواد نانو باعث کاهش احتمال رشد قارچ و میکروب در فرش‌های شما می‌شود. این نوع شستشو به خصوص برای قالی‌های دستبافت بسیار مفید است، اما همچنان تآثیرات به‌سزایی روی فرش‌های ماشینی خواهد گذاشت. نانوشویی می‌تواند بوی بد فرش را از بین ببرد و باعث افزایش ماندگاری و دوام الیاف‌های فرش شما می‌شود.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: و تماس گرفته یا فرم خدمات را پر کنید.

قالیشویی با مواد نانو نه تنها باعث از بین بردن باکتری‌ها و قارچ‌های موجود در فرش می‌شود، بلکه می‌تواند به ماندگاری طولانی‌تر فرش شستشو شده در برابر نفوذ مجدد قارچ نیز کمک کند. در واقع این مواد نانو با ایجاد کردن یک لایه‌ی ضد بو و ضد حساسیت، باعث ضدعفونی کردن سطح فرش شما می‌شوند و از رشد قارچ‌ها و انواع میکروب‌ها برای مدت طولانی جلوگیری می‌کنند.
شستشوی فرش با مواد نانو همچنین به تمیز و باطراوت ماندن طولانی‌تر فرش نیز کمک می‌کند.

به طور مثال اگر فرش خود را توسط مواد نانو شستشو داده باشید، وقتی یک لیوان چای روی فرش بریزد، فرش شما دیگر لکه را به خود نخواهد گرفت و می‌توانید با یک دستمال نم دار فوراً آن را از روی سطح فرش پاک کنید. به همین خاطر است که شستشو با مواد نانو گران قیمت‌تر از شستشوی معمولی است.

شستشوی فرش با مواد نانو چگونه است؟

فقط قالیشویی‌های مکانیزه و مجهز شستشوی فرش با مواد نانو را ارائه می‌کنند. بنابراین نمی‌توان چنین روش شستشویی را از یک قالیشویی سنتی درخواست کرد. برای نانوشویی از شامپوهای فرش مخصوصی استفاده می‌شود که با برندهای مختلفی در بازار عرضه می‌شود. پس از شستشو توسط مواد نانو، رشد هرگونه قارچ و میکروب تا ۹۹ درصد کاهش پیدا می‌کند و می‌توانید با خیالی آسوده روی فرش خانه‌ی خود پا بگذارید.

ود و در نهایت ماندگاری و طول عمر فرش افزایش پیدا کند.تمیزی و پاکیزگی فرش ها اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که مستقیم با سلامتی افراد در ارتباط است و حتی می تواند دکوراسیون منازل را تحت تاثیر قرار بدهد. مواد شوینده مختلفی در روش های سنتی و مکانیزه جدید برای شستن فرش ها استفاده می شود که هر کدام مزیت و معایب خاص خود را دارند.

دکمه بازگشت به بالا