لاغری به روش طب سوزنی

چرا با طب سوزنی لاغر نشدم؟ این سوالی است که ممکن است بسیاری از مراجعان از ما بپرسند. آیا شما هم با وجود استفاده از طب سوزنی برای کاهش وزن، نتیجه مورد نظر را کسب نکرده اید؟گن لاغری یکی از راهکارهای پزشکی برای درمان بسیاری از بیماری ها و مشکلات جسمانی از جمله اضافه وزن است.آیا این روش واقعاً موثر است یا صرفاً یک ادعای بی اساس است؟ اگر روشی موثر است چرا برخی افراد با انجام ان لاغر می شوند و برخی دیگر خیر؟در ادامه با ما همراه باشید تا ضمن بررسی دقیق نحوه عملکرد طب سوزنی، به این سوال پاسخ دهیم که آیا این روش می تواند واقعاً در لاغری موثر باشد یا خیر.

طب سوزنی چگونه باعث لاغری می شود؟ 

آیا می دانستید که طب سوزنی می تواند به لاغری و کاهش وزن کمک کند؟

چاقی و اضافه وزن زمانی اتفاق می‌افتد که گوارش شما دچار مشکل شود و حجم زیادی از مواد غذایی هضم شده وارد گردش خون شما شود.  در چنین موقعیتی بیماری چاقی خودش را به شیوه‌های مختلفی مثل اضافه وزن، مشکلات زانو، چربی خون و فشار خون نشان می‌دهد.  در همین حین طب سوزنی وارد عمل می‌شود و چاقی و اضافه وزن شما را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهد.

طب سوزنی یکی از روش های درمانی است که امروزه به عنوان یک روش مکمل در کنار رژیم غذایی و ورزش، برای کمک به کاهش وزن در ایران مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش با زدن سوزن های بسیار نازک در نقاط مشخصی از بدن، جریان انرژی بدن تحریک شده و به کاهش وزن کمک می کند. سوزن‌ها در نقاط خاصی از بدن وارد می‌شوند تا مسیر انرژی که مسدود شده است، باز شود. این روش تعداد سلول‌های چربی را کم و اشتهای فرد را کاهش می‌دهد.

طب سوزنی رطوبت و گرمی که در بدن فرد قرار دارد را خارج می‌کند تا گردش خون در فرد بیمار سریع رخ دهد

اما ممکن است این روش را انجام داده باشید و نتیجه ای دریافت نکرده باشید و به این فکر کنید که چرا با طب سوزنی لاغر نشدم؟ پس در ادامه همراه ما باشید

آیا طب سوزنی می تواند باعث کاهش وزن شود

همانطور که گفتیم گنهای لاغری زنانه می تواند به کاهش وزن کمک کند. این روش از طریق سوزن زدن به نقاطی از بدن که مرتبط با متابولیسم و هضم غذا هستند، باعث تحریک سوخت و ساز بدن و افزایش سرعت سوزاندن کالری می شود. همچنین با سوزن زدن نقاطی که با مرکز اشتها در مغز ارتباط دارند، می تواند اشتها را کاهش دهد.

کاهش استرس و اضطراب نیز با سوزن زدن نقاطی که بر آرامش ذهن و بدن تاثیر می گذارند، امکان پذیر است که این امر منجر به کاهش تمایل به مصرف غذاهای پرکالری و شیرین می شود. علاوه بر این، بهبود خواب به وسیله سوزن زدن نقاط مربوطه، سبب تنظیم بهتر هورمون های گرسنگی و سیری خواهد شد.

اگر برایتان سوال شده که چرا با طب سوزنی لاغر نشدم؟ باید گفت که طب سوزنی به تنهایی نمی تواند وزن اضافه را کاهش دهد و باید همراه با رژیم غذایی مناسب و ورزش باشد، اما می تواند به عنوان مکملی برای تسریع کاهش وزن مفید واقع شود.

چه زمانی لاغری با طب سوزنی نتیجه بخش نیست؟

چرا با طب سوزنی لاغر نشدم؟ در این راستا می توان گفت که زمانی که شما دچار بیماری‌های مختلفی مثل تیروئید یا اعصاب و روان باشید ممکن است این روش درمانی باعث لاغری بیش از اندازه شما نشود.

به همین خاطر ممکن است برخی از افراد سوال “چرا با طب سوزنی لاغر نشدم” را از خود بپرسند.

در واقع اگر شما دچار بیماری خاصی نباشید این روش درمانی به بهترین شکل بر روی کاهش وزن شما و لاغری شکم و پهلو شما تاثیر گذار است.

طب سوزنی برای لاغری ران

در صورتی که هم به دنبال کاهش وزن  و هم به دنبال کمترین ضرر هستید با بهش ما طب سوزنی را پیشنهاد می‌کنیم.

فواید استفاده طب سوزنی برای لاغری ران و شکم باعث:

 1. کاهش وزن
 2. عدم استفاده از داروهای مضر و شیمیایی
 3. آرامبخش
 4. باز شدن مسیر انرژی در بدن شما
 5. امکان استفاده برای همه سنین
 6. موجب تحریک هورمون‌های اصلی و طبیعی بدن
 7. قابل استفاده تقریبا برای همه افراد

چگونه تاثیر طب سوزنی را افزایش دهیم؟

اگر شما هم جزو افرادی هستید که دنبال پاسخ سوال چرا با طب سوزنی لاغر نشدم؟ هستید، برای کمک به کاهش وزن در کنار طب سوزنی، لازم است تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی ایجاد کنید. اول از همه باید رژیم غذایی متعادل و سالمی داشته باشید که شامل مصرف سبزیجات، میوه ها، غلات کامل و پروتئین های کم چرب باشد. سعی کنید وعده های غذایی کوچک تر و بیشتری مصرف کنید و از خوردن شیرینی جات، نوشابه های گازدار و غذاهای چرب و سرخ شده پرهیز نمایید.

همچنین ورزش و فعالیت بدنی منظم برای لاغری با طب سوزنی بسیار مهم است، در این راستا حداقل 3-4 بار در هفته ورزش هوازی مانند دویدن، شنا یا دوچرخه سواری انجام دهید.

سعی کنید روزانه 7-8 ساعت بخوابید و الگوی خواب منظم داشته باشید. مدیریت استرس نیز حائز اهمیت است، در این امر میتوانید از از تکنیک هایی مانند یوگا و مدیتیشن برای آرامش خود استفاده کنید. در نهایت نوشیدن آب کافی، حداقل 8-10 لیوان در روز را فراموش نکنید. با اعمال این تغییرات در کنار طب سوزنی، می توانید به کاهش وزن مطلوب و داشتن سبک زندگی سالم تر دست یابید. لازم به ذکر است که برای انجام حرکات ورزشی صحیح داشتن مربی، کار شما را آسان تر می کند. همچنین رژیم غذایی نیز باید توسط پزشک تغذیه تجویز شود.

چه نقاطی برای لاغری با طب سوزنی استفاده می شود؟

نمی‌توان در هر کجا از بدن سوزن‌ها را فرو کرد! یک سری نقاط خاص وجود دارد که با فرو کردن سوزن در آن نقاط می‌توانید لاغری با طب سوزنی را تجربه کنید.

 1. نقطه تحریک کننده گردش خون
 2. نقطه اطراف گوش
 3. نقطه رفع کننده ورم‌های شکمی
 4. نقطه آرنج برای کاهش چربی‌های شکمی
 5. نقطه زیر زانو
 6. نقطه مچ پا

مدت زمان لاغری با طب سوزنی 

لاغری با طب سوزنی بین 10 تا 15 جلسه است اما بسته میزان اضافه وزن و واکنش بدن بیمار، ممکن است تعداد جلسات نیز کم یا زیاد شود.

گاهی در برخی از بیماران ممکن است بعد از گذشت 1 ماه برای ادامه درمان، دوباره به مطب پزشک مراجعه کنند.

علت لاغر نشدن با طب سوزنی

همانطور که تا به اینجا فهمیدید طب سوزنی می تواند به کاهش وزن کمک کند. اما چرا در برخی افراد با وجود انجام طب سوزنی، وزنشان کاهش پیدا نمی کند؟ و مدام از خود می پرسند که چرا با طب سوزنی لاغر نشدم؟ در این راستا می توان گفت که عواملی مانند نامناسب بودن رژیم غذایی، عدم فعالیت بدنی کافی، مشکلات هورمونی، استرس و … می توانند در این موضوع دخیل باشند.

بدن هر فرد به طریق خاص خود به درمان های مختلف پاسخ می دهد. برخی از افراد ممکن است در روش لاغری با طب سوزنی جواب خیلی خوبی بگیرند و به میزان دلخواهی که مدنظرشان بود لاغر شوند  در حالی که برخی افراد دیگر ممکن است به همین روش کمتر پاسخ دهند و کاهش وزنی نداشته باشند یا به مقدار خیلی کمتری وزن کم کنند.

طب سوزنی ممکن است برای کسانی که سبک زندگی سالمی دارند و به طور منظم ورزش می کنند، موثرتر باشد. اگر فردی رژیم غذایی ناسالم داشته باشد و فعالیت بدنی کمی داشته باشد، طب سوزنی ممکن است نتواند به تنهایی منجر به کاهش وزنش شود.

علاوه بر آن برخی مشکلات پزشکی  نیز ممکن است باعث شوند که کاهش وزن دشوارتر شود. بیماری هایی مانند هیپوتیروئیدی، سندرم پلی کیستیک (PCOS) یا بیماری های دیگر ممکن است کاهش وزن را حتی با استفاده از طب سوزنی، سخت تر کند.

عامل دیگری که در راستای جواب نگرفتن از طب سوزنی برای لاغری می توان به اشاره کرد تعداد جلسات و تجربه متخصص طب سوزنی است. اغلب، کاهش وزن با طب سوزنی نیاز به چندین جلسه دارد و اگر فردی تعداد جلسات لازم را انجام نداده باشد، ممکن است نتیجه ای مشاهده نکند. همچنین اگر متخصص نقاط درستی از بدن را برای سوزن زدن انتخاب نکند، طبیعتا نتیجه درستی از این روش نخواهید دید.

استرس و عوامل روانی دیگر نیز می توانند تاثیر قابل توجهی بر کاهش وزن با انجام طب سوزنی داشته باشند. اگر استرس یا دیگر عوامل روانی را دارید، طب سوزنی ممکن است کمتر برای شما موثر باشد. قیمت گن لاغری مردانه تا آخر سال گران خواهد شد جهت خرید اینجا کلیک کنید

دکمه بازگشت به بالا