برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

سریعترین راه لاغری شکم و پهلو

چاقی انواع و درجه بندی های مختلفی دارد برای مثال برخی افراد به صورت یکنواخت در سراسر بدن دچار چاقی هستند اما برخی دیگر تنها در یک یا چند قسمت از بدن دچار چاقی هستند که در این حالت گفته می شود فرد دچار چاقی موضعی است. برای مثال بسیاری از افراد از چاقی شکم و پهلوی خود شکایت می کنند و به دنبال هستند؛ با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی این روش ها بپردازیم.

چرا لاغری شکم بسیار حائز اهمیت است؟

بیشتر ارگان های اساسی بدن و سیستم گوارشی در حفره شکمی جای دارند که زندگی ما در گرو همین ارگان هاست. زمانی که چربی های زیادی در  اطراف سیستم گوارشی قرار گیرد می تواند عملکرد آنها را تحت تاثیر قرار دهد. در واقع بدترین نوع چربی، چربی های اطراف شکم و پهلو است که سلامت سیستم گوارشی اعم از معده، روده و کبد را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل است که گفته می شود که لاغری شکم و پلهو بسیار حائز اهمیت است.

روش های متنوعی برای لاغری شکم و پهلو وجود دارد از رعایت رژیم غذایی گرفته تا انجام که ما در اینجا به بررسی سریع ترین روش های لاغری شکم و پهلو خواهیم پرداخت.

سریع ترین روش های لاغری شکم و پهلو

اکثر افراد به دنبال سریع ترین روش های و کاهش وزن هستند. برخی از این افراد به سراغ رژیم های لاغری سریع می روند که پزشکان مخالف این قضیه هستند. تعدادی روش های پزشکی نیز برای لاغری سریع شکم و پهلو وجود دارد که البته برخی از این روش ها هم در حال حاضر منع شده اند.

برای مثال از جمله متدهای پزشکی برای لاغری سریع عبارتند از لیزر لیپولیز، لیپولیز تزریقی، کرایولیپولیز و … هستند که در چند جلسه چربی های شکم و پهلو را بدون نیاز به جراحی  از بین می برند.

البته روش های جراحی و تهاجمی مثل لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی، لیفتینگ و … نیز وجود دارند که پزشکان به دلیل تهاجمی بودن بیش از حد، این روش ها را چندان توصیه نمی کنند.

همچنین افرادی که bmi (شاخص توده بدنی) آنها بالای ۴۰ هستند و دچار چاقی یکنواخت هستند می توانند با جراحی های کم تهاجمی لاغری مانند اسلیو معده از شر چاقی و البته بیماری های مرتبط با چاقی خلاص شوند.

هم رژیم بگیرید هم ورزش کنید

برای از بین بردن چربی های شکم و پهلو باید در کنار اینکه از یک رژیم غذایی اصولی پیروی می کنید ورزش روزانه و ورزش های قدرتی هم انجام دهید تا به نتیجه برسید.

محدود کردن کالری دریافتی روزانه

شما با کاهش حجم غذای دریافتی و کالری دریافتی می توانید به بدن خود این پیغام را ارسال کنید که حالا زمان استفاده از چربی های ذخیره شده برای تامین انرژی است.

یکی از راهکاری های لاغری کل بدن و به خصوص شکم و پهلو، کاهش کالری دریافتی بدن است. در صورتی که کالری دریافتی روزانه خود را به ۵۰۰ کالری برسانید می توانید در هر هفته ۱ پوند وزن کم کنید که به گفته متخصصین تغذیه یکی از سالم ترین و مطمئن ترین روش ها برای کاهش وزن است.

مصرف فیبر معجزه می کند

فیبر علاوه بر اینکه می تواند باعث لاغری و کاهش وزن شود بلکه به سلامت شما هم کمک شایانی می کند. در صورت مصرف فیبر شما مدت زمان بیشتری احساس سیری خواهید داشت و در نتیجه سریع تر لاغر خواهید شد. همچنین فیبر می تواند عملکرد دستگاه گوارش را هم بهبود بخشد و از مشکلات گوارشی مانند نفخ و یبوست جلوگیری می کند.

محدود کردن مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده

کربوهیدرات ها مسئول تامین انرژی برای بدن هستند اما همه انواع کربوهیدرات ها سالم نیستند. توصیه ما به شما این است که مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده را محدود کنید و در عوض از غلات کامل استفاده کنید.

مصرف پروتئین را فراموش نکنید!

شما با مصرف پروتئین ها می توانید با یک تیر دو نشان بزنید. اولا پروتئین ها دیرتر از کربوهیدرات ها و چربی ها از معده دفع می شوند؛ با این تفاسیر شما دیرتر احساس گرسنگی پیدا خواهید کرد. دوما پروتئین ها با تولید آمینواسیدهای لازم، از عضله سوزی جلوگیری می کنند و به ترمیم و رشد ماهیچه ها در کنار لاغری کمک می کنند. از منابع باکیفیت پروتئین می توان به شیر، تخم مرغ، حبوبات و انواع گوشت ها می توان اشاره کرد.

روزانه حداقل ۸ لیوان آب بنوشید

یکی از ساده ترین راهکارها برای لاغری شکم و پهلو نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در طول شبانه روز است. در صورتی که در طول شبانه روز آب کافی ننوشید به هیچ عنوان به لاغری و کاهش وزن نخواهید رسید.

خواب کافی داشته باشید

خواب کافی علاوه بر تامین سلامتی می تواند به کاهش وزن و تناسب اندام شما هم کمک کند. طبق مطالعات انجام شده کم خوابی بر هورمون های اشتها تاثیر می گذارد و باعث تشدید گرسنگی و در نهایت چاقی و اضافه وزن بیشتر می شود.

استرس خود را مدیریت کنید

استرس می تواند دلیل اصلی بسیاری از بیماری ها و مشکلات مانند چاقی و اضافه وزن باشد. افزایش استرس باعث افزایش ترشح هورمون کورتیزول و در نهایت افزایش اشتها می شود. بنابراین به فکر راهکاری برای کنترل استرس خود باشید.

فعالیت بدنی داشته باشید

فعالیت بدنی در کنار رژیم لاغری می تواند به کاهش وزن سریع شما کمک کنید. به توصیه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها برای داشتن وزن متعادل هر فرد باید در هفته ۱۵۰ دقیقه فعالیت را انجام دهد که باعث بالا رفتن ضربان قلب تا شدت متوسط شود.

دستگاه لاغری موضعی

در صورتی که دچار چاقی موضعی در ناحیه شکم و پهلو هستید و با روش های گفته شده موفق به کاهش وزن نشده اید می توانید با دستگاه های لاغری موضعی اولتراسونیک از شر این چربی ها خلاص شوید. این متد پزشکی بدونبرخی افراد به صورت یکنواخت چاق هستند به این معنی که سلول های چربی در تمام بخش های بدن تجمع پیدا کرده اند و مانند لایه ای محافظ دور تا دور بدن را فرا گرفته اند. اما و حتما شما هم دیده اید که برخی افراد، چاقی موضعی دارند و تنها در یک یا نهایتا چند بخش بدن با جمع بیش از حد چربی مواجه هستند. مثلا بیشتر مردم از چاقی شکم و پهلو شکایت می کنند زیرا این مساله بسیار شایع است. اگر شما چاقی موضعی شکمی دارید، حتما این مقاله را بخوانید زیرا در این صفحه با روش های لاغری شکم و پهلو آشنا خواهید شد.

جدول محتوای این صفحه

چربی های اضافه شکم و پهلو از کجا می آیند؟

اجازه دهید ابتدا درباره کالری صحبت کنیم. کالری یعنی انرژی حاصل دریافت مواد غذایی و استفاده از آن برای سوخت و ساز بدن. ما هرچه میخوریم مقدار مشخصی کالری یا انرژی دارد که بدن هرچقدر از آن را نیاز داشته باشد از مواد مصرفی استفاده می کند و ماباقی آن را در صورت عدم نیاز به صورت چربی ذخیره می کند.

کم کم زمانی که کالری دریافتی زیاد شود، بخش های مختلف بدن چاق می شوند. اما در بیشتر افراد محل ذخیره این چربی ها زیر جلد شکم و پهلو ها است. برای همین است که اغلب افراد چاق شکم نسبتا بزرگی نسبتا به جثه خود دارند و این می تواند هم ظاهر افراد را به خطر بی اندازد هم باعث عوارض سلامتی شود.

🎯 بیشتر بخوانید:

چرا لاغری شکم اهمیت بسیار زیادی دارد؟

حفره شکمی حاوی مهمترین ارگان های بدن و سیستم گوارشی هستند که ما بدون آن ها تقریبا شانسی برای زندگی کردن نداریم. زمانی که بافت چربی در اطراف ارگان های گوارشی قرار بگیرند مانع از عملکرد درست آن ها می شوند.

به طور واضح، چربی شکم و پهلو، بدترین نوع چربی است که به شدت سلامت ارگان های گوارشی مانند روده، معده و کبد را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل، افراد باید برای کاهش این نوع چربی و یا از بین بردن آن، حتماً اقدامات را انجام دهند.

🎯 بیشتر بخوانید:

چرا خانم ها بیشتر از آقایان شکم و پهلو دارند؟

بدن خانم ها، به دلیل محافظت از جنین در طول بارداری، چربی ها را بیشتر در شکم و پهلو ها ذخیره می کند. چربی های پهلو زیرپوستی هستند و دقیقا در زیر پوست شما قرارگرفته اند و جزء چربی های سمج محسوب می شوند که آب کردنشان بسیار سخت است. همچنین چربی های شکم که تا دور کمر نیز ادامه دارند، از چربی های سمج و زیرپوستی بوده و به سختی آب می شوند.

در صورتی که دور کمرتان بیشتر از ۸۹ سانت (در خانم ها) و ۱۰۲ سانت (در آقایان) باشد، شما چربی اضافی احشایی دارید. این نوع چربی خطرناک بوده و ترکیبات ترشحی و ارگان های داخلی بدن را احاطه می کند و می تواند منجر به مشکلات فراوانی مانند بیماری های قلبی شود.

از آنجایی که چربی احشایی از نظر متابولیکی فعال تر است، سریع تر به ورزش جواب می دهد. هنگامی که فرد شروع به کاهش وزن به کمک ورزش و می کند، چربی های احشایی که درون شکم قرار دارند سریع تر از چربی های زیر پوستی آب می شوند.

سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو چیست؟

بسیاری از افراد به دنبال کاهش وزن سریع در کوتاه مدت هستند. البته که در حال حاظر راه هایی مانند انواع رژیم لاغری سریع برای دست یابی به این هدف وجود دارد، اما این روش ها غالباً توسط متخصصان توصیه نمی شود. تعدادی متد پزشکی نیز وجود دارند که می توان به آن ها به چشم سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو نگاه کرد که برخی توصیه شده و برخی دیگر منع شده اند.

به عنوان مثال روش های پزشکی مانند کرایولیپولیز، لیپولیز تزریقی، لیزر لیپولیز و … می توانند طی چند جلسه کوتاه چربی های شکم و پهلو را آب کرده و پوست آن نواحی را سفت کنند و این ها سریع ترین روش های ممکن هستند. در واقع هر متدی که تاکنون به عنوان سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو دیده اید یا شنیده اید، در مقابل این روش ها هیچ هستند.

همچنین روش های جراحی مانند لیپوساکشن، لیفتینگ، ابدومینوپلاستی و … روش هایی هستند که سریع قلمداد می شوند اما بسیار تهاجمی اند و چندان توصیه نمی شوند. در نهایت افرادی که شاخص توده بدنی بالای ۴۰ دارند و به صورت یکنواخت چاق هستند، می توانند عمل لاغری مانند اسلیو معده انجام دهند. با این عمل نه تنها چاقی درمان می شود بلکه بیماری های مرتبط با چاقی نیز بهبود پیدا می کنند.

🔔

اسلیو معده برای افرادی که واقعا به آن نیاز دارند اصولی ترین شیوه لاغری است که در ۶ ماه بیشتر اضافه وزن را کم می کند و کاهش وزن تا سال دوم بعد از عمل نیز ادامه پیدا می کند.

برای لاغری شکم و پهلو هم باید ورزش کنید هم رژیم بگیرید

برای سوزاندن چربی های زیرپوستی لازم است ترکیبی از رژیم لاغری و ورزش های قدرتی به همراه چربی سوزی انجام شود که در اینجا به شرح هر یک از آنها می پردازیم.

محدود کردن کالری دریافتی

 استفاده از لیست کالری های مواد غذایی

به مدت یک هفته با استفاده از لیست کالری ها، میزان کالری مصرفی روزانه خود را محاسبه کنید. در این مدت لازم نیست رژیم خاصی را رعایت کنید و می توانید رژیم غذایی معمول خود را حفظ کنید. این محاسبه، پایه ی تغییر رژیم غذایی تان به حساب می آید.

 • این لیست می تواند شما را آگاه کند که روزانه چه میزان کالری دریافت می کنید و چه غذاهایی میزان کالری بسیار بالایی دارند که می توانید آنان را از رژیم غذایی تان حذف کنید.
 • مقدار هر وعده غذایی، تنقلات، کالری مایعات و نوشیدنی ها یا غذا های بسیار پر کالری که مصرف می کنید را یادداشت کنید و کنارشان ستاره بزنید. این لیست می تواند شروعی برای برنامه ی رژیم لاغری تان باشد.
 • لیست کالری ها را پس از شروع رژیم لاغری نیز نگه دارید. مطالعات نشان داده است که افرادی که مدام لیست کالری های دریافتی شان را چک می کنند، در رژیم های لاغری بلند مدت موفق ترند.

کالری دریافتی روزانه تان را به ۵۰۰ کالری محدود کنید.

با کاهش مقدار غذای دریافتی می توانید به بدن سیگنال دهید تا شروع به استفاده از چربی های ذخیره شده ( شکم وپهلو ) کند.

 • برای کاهش وزن و کاهش چربی های ذخیره شده در کل بدن و خصوصا شکم و پهلو ها، مجبورید کالری دریافتی بدن را کاهش دهید. به مرور زمان این کاهش دریافت کالری منجر به کاهش وزن نیز می شود.
 • به طور کلی،کاهش ۵۰۰ کالری دریافتی در روز باعث می شود فرد هر هفته ۱ پوند وزن کم کند. کارشناسان تغذیه معتقدند که این روش سالم و مطمئنی برای کاهش وزن می باشد.
 • بررسی لیست کالری غذاها به شما کمک می کند تا بفهمید چه غذاهایی دارای کالری بیشتری هستند و با حذف آنها از رژیم غذایی می توانید روزانه ۵۰۰ کالری کمتر دریافت کنید و از این طریق به لاغری شکم و پهلو نیز کمک خواهید کرد.

در هر وعده به اندازه غذا بخورید.

رعایت اندازه ی صحیح غذا در هر وعده می تواند کمک بزرگی به مدیریت کالری های دریافتی و کاهش وزن (به خصوص در نواحی شکم و پهلو ) کند.

 • برای اندازه گیری بهتر میزان کالری های غذا ها می توانید یک ترازوی آشپزخانه یا پیمانه های اندازه گیری تهیه کنید.
 • بهتر است میزان کالری هر وعده و میان وعده ی خود را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که به درستی مسیر کاهش وزن را طی می کنید. اندازه گیری چشمی غذاها ممکن است باعث شود که فرد بیش از مقدار تخمین زده شده، غذا بخورد وکالری دریافت کند.
 • اندازه ی صحیح غذاها به صورت زیر است: ۳ تا ۴ اونس(۸۰ تا ۱۲۰ گرم) غذاهای پروتئینی، یک اونس یا نصف پیمانه (۱۲۵ میلی لیتر) غلات، یک پیمانه (۱۲۵ میلی لیتر) سبزیجات یا ۲ پیمانه (۵۰۰ میلی لیتر) سبزیجات برگ سبز (مانند کاهو، کلم و اسفناج) و نصف پیمانه (۱۲۵ میلی لیتر) میوه های خرد شده یا یک تکه ی کوچک میوه.
 • در هر وعده همراه غذا پروتئین و میوه و سبزیجات مصرف کنید و همچنین مصرف ۲ تا ۳   مرتبه غلات در روز توصیه شده است.

مصرف مایعات پرکالری را محدود کنید

مصرف نوشیدنی های پر کالری همراه غذا، اغلب مسئول افزایش کالری های روزانه فرد می شوند. به علاوه حذف کامل این نوشیدنی ها از رژیم غذایی می تواند تاثیر به سزایی در لاغری شکم و پهلو داشته باشد.

 • کالری های مایع در بسیاری از نوشیدنی ها یافت می شوند. کاهش مصرف یا حذف این نوشیدنی ها بهترین راه برای کمک به کاهش وزنتان محسوب می شود.
 • نوشابه ها، شیر های پر چرب، آبمیوه ها، کوکتل ها، الکل، چای شیرین، قهوه های پر شکر، نوشابه های انرژی زا و هات چاکلت را محدود کنید.
 • همچنین از مصرف برخی نوشیدنی های بدون کالری که دارای مقدار زیادی شیرین کننده های مصنوعی و مواد افزودنی دیگر هستند، بپرهیزید.
 • مصرف نوشیدنی هایی مانند نوشابه ها و نوشیدنی های انرژی زا و گازدار رژیمی را محدود کنید.
 • برخلاف مایعاتی که تاکنون گفته شد، باید مصرف مایعات هیدراته مانند آب، آب های طعم دار شده، چای و قهوه های تلخ بدون کافئین را به روزی ۸ لیوان برسانید. البته ممکن است بدنتان در طول رژیم به روزی ۱۵ لیوان نیز نیاز داشته باشد.

آمادگی جسمانی خود را بالا ببرید

فعال تر شدن همزمان با داشتن رژیم لاغری می تواند به کاهش وزنتان سرعت بخشد. ورزش نیز مانند رژیم لاغری لزوما نباید زجرآور و سخت باشد. مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها توصیه کرده که هر شخص، در هفته باید ۱۵۰ دقیقه فعالیتی انجام دهد که ضربان قلب را تا شدت متوسطی بالا ببرد که این فعالیت می تواند روزی ۲۰ دقیقه پیاده روی تند باشد.

در صورتی که تاکنون در برنامه ی تان هیچ ورزشی جا نداشته است، ممکن است این ورزش برایتان دو برابر بقیه به نظر برسد و اگر ورزش دیگری نیز انجام می دهید می تواند یک امتیاز محسوب شود و باعث سوختن کالری های بیشتری شود. حتی استفاده از پله ها به جای آسانسور، ورزش های نشسته جلوی تلویزیون یا گشت زدن در پاساژها می تواند کالری بسوزاند.

در صورتی که رفتن به باشگاه یکی از برنامه های ثابتتان محسوب می شود، پس این برنامه می تواند شدید تر دنبال شود تا چربی بیشتری بسوزانید. در صورتی که برای مدتی ورزش هایی با شدت کم انجام داده اید، با شروع ورزش های شدید تر بدنتان با کارایی بالاتری به چربی سوزی می پردازد.

در مقاله ای که مجله ی در ۲۰۱۱ چاپ کرد، عنوان شد که تمرینات با شدت بالا در بازه های زمانی کوتاه (HIIT) برای سوزاندن چربی های زیرپوستی بسیار مفید هستند. ورزش های (HIIT) شامل دراز نشست، اسکات، بارپی، پروانه، اسپرینت و بسیاری دیگر می باشد.

برای مثال یکی از تمرینات (HIIT) به صورت زیر می باشد:

۳ سِت کامل….

 • ۲۰ ثانیه دراز نشست، ۱۰ ثانیه زانو بلند
 • ۲۰ ثانیه اسکات، ۱۰ ثانیه زانو بلند
 • ۲۰ ثانیه پروانه، ۱۰ ثانیه زانو بلند
 • ۲۰ ثانیه کیک (لگد)، ۱۰ ثانیه زانو بلند
 • ۲۰ ثانیه بارپی، ۱۰ ثانیه زانو بلند

به نقل از Slimming clinic youtube وزنه برداری نیز می تواند آمادگی جسمانی تان را بالا ببرد. هنگامی که شما وزن کم می کنید، خصوصا اگر تنها از رژیم لاغری استفاده کنید، ممکن است به جای چربی عضله بسوزانید. برای اطمینان از اینکه در این راه عضله هایتان صدمه نمی بینند، بهتر است دمبل بزنید. البته شاید پس از مدت کوتاهی نتوانید تاثیرات آن را در لاغری شکم و پهلو ببینید اما وزنه برداری کمک شایانی به روند چربی سوزی تان خواهد کرد.

دو تمرین مفید برای آب کردن چربی های پهلو

 اسکات

ممکن است نام این تمرین را میلیون ها بار شنیده باشید. اسکات چربی های شکم و پهلو و باسن را هدف قرار می دهد و ورزش بسیار مفیدی برای چربی سوزی محسوب می شود.

انجام اسکات بسیار آسان است:

 • ابتدا پا ها را به اندازه ی عرض شانه باز کنید و دست ها را به سمت جلو بکشید به طوری که کف دستتان به طرف زمین باشد.
 • بیشتر وزنتان را روی پاشنه پا بیندازید و به نحوی بشینید که انگار در حال نشستن روی یک صندلی هستید.
 • سپس باسن را به عقب هل دهید و تا جایی که می توانید پایین روید تا ران ها موازی زمین شوند.
 • برای یک ثانیه توقف کنید و سپس به آهستگی به نقطه شروع بازگردید و به همین شکل تکرار کنید.

 ساید هیپ رایز (بهترین روش برای لاغری شکم و پهلو)

اگر می خواهید چربی های پهلو را آب کنید، از این تمرین کمک بگیرید زیرا عضله های پهلو ها و ران ها را هدف قرار می دهد.

 • به پهلو دراز بکشید و پا ها را روی یکدیگر قرار دهید.
 • دستی که نزدیک زمین است را زیر سر و دست دیگر را روی پهلو قرار می دهید.
 • سپس پا ها را صاف نگه دارید و در همین حالت به آرامی یکی از پاها را بالا ببرید.

پس از اتمام یک ست، جهت خود را عوض کنید و به سمت یا پهلوی دیگر بچرخید.

با پیشرفت علم و تکنولوژی خوشبختانه در بهترین کلینیک لاغری در کرج  با بهره گیری از روش های بدون جراحی و کم تهاجمی لاغری با دستگاه بدون بیهوشی امکان لاغری بدون جراحی افراد بسیاری در کرج فراهم شده است.

آیا با عمل می توان اقدام به لاغری شکم کرد؟

اگر بخواهید صرفا در ناحیه شکم و پهلوها چربی سوزی کنید انجام ورزش و دنبال کردن رژیم لاغری به تنهایی می تواند به شما کمک کند. همچنین روش های تهاجمی مانند لیپوساکشن پیکرتراشی نیز راه حل های دیگر هستند اما به دلیل و امکان بازگشت دوباره چربی های موضعی این عمل های منسوخ شده توصیه نمی شود.

در عوض افراد می توانند برای لاغری شکم و پهلو از دستگاه های لاغری موضوعی اولتراسونیک استفاده کنند. این دستگاه ها بدون نیاز به جراحی و تهاجم تنها با چند جلسه چربی های نواحی مختلف بدن را آب می کنند و هیچ عوارضی هم ندارند. هزینه درمان با آن ها نیز بسیار کم است. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه ها بر روی دستگاه کلیک کنید.

پاسخ به سوالات رایج درباره لاغری

آیا لاغری شکم و پهلو در ۷ روز امکانپذیر است؟

متخصصان توصیه می کنند برای لاغر شدن به هیچ عنوان، روش های زودبازده که اغلب پایه علمی ندارند را امتحان نکنید. آن ها بر این باورند که لاغری باید به مرور زمان رخ دهد و امکان اینکه در ۷ روز بتوانید حجم چربی شکم و پهلوی خود را با روش های خانگی و رژیم لاغری از دست بدهید وجود ندارد. حتی لاغری شکم و پهلو با کمک دستگاه های لاغری موضوعی در پزشکی نیاز به چند جلسه، به فاصله چند هفته دارد. بنابراین لاغری شکم و پهلو در ۷ روز بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

بهترین روش لاغری شکم و پهلو در خانه چیست؟

انجام ورزش های مخصوص لاغری شکم و پهلو مانند کرانچ (عادی، دوچرخه و ..)، دراز و نشست، چرخش روسی و سایر تمرینات اینچنینی به همراه رژیم لاغری اصولی می تواند بهترین روش برای کاهش حجم چربی ها در ناحیه شکم و پهلو باشد.

آیا عرق گیاهی برای لاغری شکم و پهلو کارساز است؟

به طور کلی برخی از دمنوش ها و عرقیجات گیاهی می توانند به افزایش متابولیسم و چربی سوزی بیشتر کمک کنند اما این ها تنها مکمل رژیم لاغری مناسب و انجام حرکات ورزشی هستند. بدون دنبال کردن برنامه غذایی متعادل و ورزش این ها نیز چندان کارساز نیستند.

این نوشته چقدر برایتان مفید بود؟

به این نوشته امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۴.۲ / ۵. تعداد امتیازات ۲۱۲۸

تاکنون کسی امتیازی به این نوشته نداده شما نفر اول باشید

نیاز به جراحی و بیهوشی در چند جلسه قادر به آب کردن چربی های شکم و پهلو است.

منبع : Slimming clinic twitter

 

پزشک کرج

سایت پزشک کرج به عنوان رسانه تخصصی در زمینه پزشکی و زیبایی و یکی از پربازدیدترین وبسایت ها در زمینه معرفی بهترین پزشکان، جراحان و کلینیک های زیبایی در کرج می باشد. ما در سایت پزشک کرج بهترین و مجرب ترین پزشکان هر حوزه را معرفی نماییم.
دکمه بازگشت به بالا