اجتماعیبرترین های کسب و کار

چرا یخچال ال جی خنک نمی کند؟

علت سرما نداشتن یخچال ال جی(LG)

با سلام خدمت همه دوستان و همراه عزیز وب سایت تهران سرویس. امروز در خدمت شما هستیم تا علت سرما نداشتن یخچال ال جی(LG) را به شما توضیح دهیم و همچنین علت هایی که ممکن باعث بروز این مشکل شود را شرح می دهیم.

توجه! مدل معمولی بودن یا ساید بای ساید بودن یخچال ال جی در این مورد فرقی ندارد.

سرما نداشتن یخچال LG ممکن است هم علت فنی داشته باشد وهم علت غیر فنی. اگر علت سرد نبودن یا خنک نبودن یخچال LG بروز مشکل فنی باشد که در زیر به نوع مشکل پرداخته شده است. باید حتما با تکنیسین تعمیر یخچال فریزر ال جی تماس بگیرید چون حل و برطرف سازی مورد فنی خارج از توانایی شما می باشد.

اگر علت غیر فنی باشد که با ارائه راه کارهای مناسب در زیر می توانید علت سرما نداشتن یخجال ال جی را خودتان تشخیص دهید. و بدون هیچگونه هزینه و صرف وقت طولانی، یخچال ال جی خود را تعمیر نمایید.

مرکز تعمیر یخچال ال جی در اهواز در نقاط مختلف خوزستان و حومه دارای شعبه بوده و می تواند شما را در این امر یاری کند. افراد بهتر است از این موضوع آگاه باشند که این نمایندگی می تواند مشکل تمامی لوازم خانگی مختلف ال جی را از بین برده و مشکل شما را به صورت کامل و تضمینی با کیفیت بسیار بالا حل کند. برای این منظور می توانید با نمایندگی تعمیر  یخچال ال جی در اهواز تماس گرفته و با شرح مشکل خود شاهد حضور تکنسین های این نمایندگی در محل خود باشید.

اگر علت سرما نداشتن یخچال ال جی فنی باشد:

در این صورت که اغب برای یخچال هایی با طول عمر بالای 10 سال اتفاق می افتد، ممکن یکی از قطعات زیر معیوب باشد:

 1. کمپرسور یخچال
 2. نیاز به شارژ گاز یخچال
 3. خرابی اواپراتور یخچال
 4. خرابی کندانسور یخچال
 5. خرابی یکی از فن های یخچال
 6. خرابی درب یخچال
 7. خرابی سنسورهای یخچال

دوستان عزیز بررسی مشکل خنک نبودن یخچال در پست زیر به صورت کلی همراه با فیلم آموزشی تهیه شده است. می توانید با کلیک بر روی لینک زیر از آموزش تعمیر سرما نداشتن یخچال استفاده کنید.

اگر به تکنیسین تعمیر یخچال ال جی نیاز دارید کافی است با شماره تماس 88077030 – 021 تماس بگیرید.

اگر علت سرما نداشتن یخچال ال جی فنی نباشد:

در این صورت با استفاده از توصیه های زیر می توانید علت سرما نداشتن یخچال ال جی را پیدا کنید و مشکل خود را حل نمایید.

ممکن است یکی از حالت های زیر برای شما اتفاق افتد:

 • اگر مشاهده کردید بستنی یا پیتزای منجمد نرم شده است.
 • شیر داخل یخچال گرم تر از حد معمول باشد.

توصیه ها:

1- مطمئن شوید تنطیمات یخچال در وضعیت مطلوب قرار دارد.

همانطور که مشاهده می کنید شرکت ال جی دمای 3 درجه سانتیگراد را برای یخچال و 18- درجه را برای فریزر توصیه می کند. اما در صورت نیاز به سرمایش بیشتر می توانید دما را چند درجه تغییر دهید.

2-  همیشه توجه کنید که محتویات یخچال را طوری پر نکنید که روزنه های هوا داخل یخچال بسته شوند.

در صورت بسته شدن یا مسدود شدن روزنه های خروج هوای سرد، باعث گردش نامناسب هوای سرد می شود و می تواند بر روی سرمایش یخچال تاثیر بگذارد. برای حل این مشکل فقط کافی مواد غذایی را به صورت مرتب در یخچال قرار دهید و همیشه مواد غذایی را با فاصله 3 سانتی متری از روزنه های خروج هوا قرار دهید.

3- مطمئن باشید که آیا کشوها و درب یخچال به درستی و به طور کامل بسته شده اند یا خیر.

در این مورد از سالم بودن لاستیک دور درب یخچال مطمئن شوید. همچنین دقت کنید که درب یخچال به راحتی بسته می شود یا خیر. اگر با سختی بسته می شود لازم است کشوهای داخل یخچال را بررسی نمایید. ممکن است کشوها مانع از درست بسته شدن درب یخچال گردد. همچنین سعی کنید هیچوقت طبقات یخچال را بیش از حد پر نکنید چون دلیل اصلی بسته نشدن درب یخچال نامرتب بودن محتویات داخل یخچال می باشد که می تواند علت سرما نداشتن یخچال ال جی نیز باشد.

کشوهای فریزر را باز کنید و مجددن ببندید و مطمئن شوید که فاصله ای بین درب یخچال و لاستیک دور درب یخچال باقی نمی ماند و درب یخچال به درستی بسته می شود.

4- اگر لاستیک دور درب های یخچال ال جی به درستی کار کند باید دستگاه تراز باشد.

در این مورد تراز دستگاه را در محور افقی و هم در محور عمودی بررسی کنید. در صورت عدم تراز دستگاه ممکن است علت سرما نداشتن یخچال ال جی به این دلیل باشد.

5- در این مورد ممکن است علت نرمی مواد غذایی درون یخچال به خاطر انجام سیکل برفک زدایی یا دیفراست باشد که به صورت خودکار انجام می گیرد و هیچگونه مشکلی برای یخچال ندارد.

به محض پایان فرآیند برفک زدایی یا دیفراست دمای یخچال به حالت اولیه خود بر می گردد و مجددا سرمای یخچال برطرف می گردد.

6-موقع خریداری کردن یخچال ال جی، تنطیمات دیسپلی(Display) را از حالت OFF خارج کنید.

شاید در فروشگاه دیده باشید که یخچال روشن است اما هیچگونه سرمایی ندارد. دلیل این امر وجود تنظیمات هاصی است که برای یخچال در نظر گرفته شده است. موقع خریداری کردن دستگاه باید با فشار دادن و نگه داشتن 5 ثانیه دکمه های Ice Pluse و  Refrigerator حالت OFF MODE یخچال را خاموش کرد تا یخچال سرما داشته باشد.

دلیل سرما نداشتن یخچال فریزر ال جی چیست؟

از جمله مشکلاتی که ممکن است برای افراد در رابطه با یخچال فریزر آن ها بیفتد عدم سرد شدن فریزر می باشد. به صورت کامل تر باید بگوییم که این مشکل بدان معنی است که دستگاه شما در حال کار کردن می باشد اما به علت به وجود آمدن مشکلی نمی تواند دمای داخل فریزر را به پایین بیاورد و داخل آن را خنک کرده و سبب یخ زدن مواد غذایی داخل آن شود.

نتیجه ی این مشکل از بین رفتن مواد غذایی و یا فاسد شدن آن در مدت زمان کوتاه می باشد و باید فکری به حال این مشکل کنیم. از جمله دلیل هایی هم که سبب کاهش قدرت دستگاه در خنک کردن قسمت فریزر می شود، وارد شدن فشار بیش از اندازه بر کمپرسور دستگاه، به وجود آمدن ایراد هایی مشابه با یکسره شدن موتور یخچال و انواع و اقسام مشکلات دیگر.

افراد باید بدانند که عدم سرد شدن فریزر تنها به دلیل خرابی یک قطعه و یا به صورت کلی به علت یک دلیل نمی باشد و افراد نمی توانند یک مورد را به آن اختصاص دهند. به وجود آمدن اشکال در یخچال می تواند سبب افزایش دمای فریزر شده و در نهایت منجر به فساد و از بین رفتن مواد غذایی در مدت زمان کوتاهی شود.  شما می توانید با اطلاع طرز کار یخچال بهتر این موضوع را درک کنید.

10 علت برای سرد نشدن فریزر ال جی

در این محتوا که توسط نمایندگی یخچال ال جی در اهواز آماده شده است قصد داریم به 10 دلیل اصلی که سبب به وجود آمدن ایراد در خنک کردن قسمت فریزر دستگاه می شود ارائه کرده و همچنین راهکار های بسیار خوب و مناسبی را برای از بین بردن این مشکل برای شما ارائه کنیم تا بتوانید در کم ترین زمان و همچنین با حداقل هزینه ها مشکل خود را حل کنید.

نکته ی بسیار مهمی که باید برای شما ارائه کنیم این است که افراد در صورتی که تجربه و همچنین دانش تخصصی در این زمینه ندارند بهتر است از انجام هرگونه اقدامی که نیاز به دانش و تخصص دارد خودداری کنند. افراد باید بدانند که امروزه خرید یخچال به علت وجود مشکلات اقتصادی و همچنین گران بودن این دستگاه کمی مشکل می باشد.

دليل سرد نشدن  و سرما نداشتن يخچال ال جی

افراد بهتر است قبل از اين که اقدام خاصی را برای از بين بردن مشکل خود به عمل رسانند بايد در ابتدا بدانند که دمای مناسب برای بخش های مختلف يخچال چند درجه می باشد و سپس برای انجام کاری اقدام کنند. بايد بگوييم که طبق آزمايش ها و همچنين آماری که از سازمان های مرتبط جهانی ارائه شده است بهترين دما برای قسمت يخچال 2 تا 5 درجه ی سانتی گراد می باشد.

همچنين طبق گفته های سازمان های جهانی و آزمايشاتی که صورت گرفته بهترين دما برای قسمت فريزر دمای 17- تا 20- درجه ی سانتی گراد می باشد. نکته ی قابل توجه اين است که دمای يخچال در فصل های مختلف يکسان نبوده و مقدارهای متفاوتی می باشد. برای مثال در فصل تابستان از يک دمای مناسب و در فصل زمستان از يک مقدار منحصر به فرد ديگر.

افرادی که به تازگی يخچال و فريزر خود را خريداری کرده اند بعد از اين که دستگاه خود را در منزل و يا محل کار خود نصب کردند بايد يک فرصت 24 ساعته به يخچال خود دهند تا اين که دستگاه بتواند خود را در محيط پايدار کند. در صورتی که دستگاه به دمای مناسبی که بر روی آن تنظيم شده است نرسيد می بايست با نمايندگی تعميرات ال جی سرويس تماس بگيريد و يا از يک تعميرکار از تجربه کمک بگيريد.

1. عدم تنظيم دمای یخچال فريزر

افراد بايد بدانند که هميشه به وجود آمدن اشکال در يک قطعه سبب عدم سرد شدن فريزر نمی شود و ممکن است به دليل به هم خوردن تنظيمات و يا کلا عدم تنظيم دستگاه بر روی يک دمای مناسب شاهد افزايش دمای فريزر باشيم. تنظيم دما در مدل های مختلف به صورت های مختلف تنظيم می شود و همان طور که ذکر گرديد در فصل های مختلف اعداد منحصر به فردی را شامل می شوند.

2. انسداد مسير گردش هوا

تعبيه شدن برخي دريچه ها و همچنين فن ها در يخچال که وظيفه ی آن ها گردش هوا در يخچال می باشد. چينش مواد غذايی در صورتی که نادرست باشد، يعنی اگر مواد غذايی بزرگ و يا بسته ای که دارای حجم زيادی می باشد را جلوی اين دريچه ها و همچنين فن ها قرار دهيد گردش هوا به صورت کامل و درست انجام نخواهد شد و يکی از مشکلاتی که به وجود می آيد اشکال در سرد شدن فريزر می باشد.

3. قرار دادن مواد غذايی بيش از حد ظرفيت آن

نکته ی بسيار مهمی که در رابطه با عدم سرد شدن فريزر بايد برايتان ارائه کنيم اين است که اگر شما مواد و وسايل خود را به گونه ای در داخل يخچال قرار دهيد که ظرفيت آن کامل پر شود و دوباره مواد غذايی در داخل يخچال قرار دهيد به دليل اين که به کمپرسور آن فشار وارد می شود ممکن است نتواند هوای سرد مورد نياز را برای خنک کردن مواد داخل آن تامين کنند. در دفترچه ی راهنمای يخچال ها به اين مورد به صورت کامل پرداخته شده است.

4. خنک نبودن یخچال به علت خرابی لاستیک دور درب

در صورتی که درب دستگاه مشکل داشته باشد و يا به درستی بسته نشود صد در صد شاهد افزايش دمای آن خواهيم بود و هر هوای سردی که وارد آن شود به سرعت خارج می شود. علاوه بر آن از جمله قطعه هايی که بايد حتما از سالم بودن آن مطمئن باشید لاستيک درب است که اگر شل شود نمی تواند مانع از خارج شدن هوای سرد و همچنين وارد شدن هوای گرم شود. توصیه می کنیم سلامت درب خود را چک کنید و در اولین فرصت نسبت به تعویض یا تعمیر در ب یخچال ال جی خود اقدام نمایید.

5. مشکل داشتن کمپرسور و همچنين رله ی اين قطعه

يکی از قطعه های بسيار حساس و همچنين مهم در ساختار يخچال کمپرسور و همچنين رله ی آن می باشد که در صورت اشکال پيدا کردن می تواند سبب عدم سرد شدن فريزر شود. اين قطعه با وارد کردن فشار به گاز مبرد و منتقل کردن آن به داخل کويل ها باعث سرد کردن هوای داخل فريزر می شوند. اگر کمپرسور يخچال مشکل پيدا کند دردسرهای مختلفی می تواند برای افراد ايجاد شود.

افراد اگر متوجه ايراد در اين قطعه شده اند بهتر است در ابتدا و قبل از هر مشکلی رله ی آن را تعويض کنند. تعويض رله نياز به هزينه های زيادی ندارد و به سهولت انجام می شود. اگر اشکال از بين نرود می توان نتيجه گرفت که مشکل در کمپرسور می باشد. از ديگر نشانه های معيوب بودن کمپرسور يخچال وجود مشکل در فن فريزر است.

6. نبود گاز مبرد به اندازه ی کافی

اشکال در سرد شدن فريزر ممکن است به علت کمبود گاز مبرد یخچال فریزر ال جی باشد، اين گاز ممکن است نشت کرده و در سيکل يخچال کم شود. برای تشخيص اين موضوع می توانيد سرد نشدن يخچال و گرم شدن بيش از اندازه ی کمپرسور دستگاه را بررسی کنيد. برای شارژ کردن اين گاز حتما بايد از تکنسين های متخصص کمک بگيريد.

7. مشکل در لوله های کندانسور

لوله های سياه رنگی که پشت يخچال های مدل قديمی وجود دارند همان لوله های کندانسور نام دارند. افرادی که از يخچال های به روزتر استفاده می کنند ممکن است متوجه وجود اين لوله های سياه رنگ در پشت يخچال خود نشوند. اين لوله ها گرمای مواد داخل را جذب و با محيط تبادل می کنند و دوباره پس از آن به مايع تبديل می شوند.

در صورتی که در لوله های کندانسور دچار مسدود شدگی خاصی باشد تبادل گرمای مواد جذب شده و همچنين سرد يخچال به سختی صورت خواهد گرفت و يا به صورت کامل قطع خواهد شد که اين يعنی عدم سرد شدن فريزر دستگاه. افراد بهتر است از تميز بودن و عدم گرفتگی اين لوله ها اطمينان حاصل کنند.

8. مشکل داشتن فن کندانسور

اين قطعه در پايين يخچال و نزديک کمپرسور تعبيه شده است. اين قطعه وظيفه دارد تا کمپرسور و لوله های آن را خنک کند. زمانی که اين قطعه دچار مشکل شود کمپرسور خنک نمی شود و به تدريج دمای آن بالا می رود که در آخر باعث به وجود آمدن اشکال در سرد شدن فريزر می شود. گرم شدن قسمت فريزر می تواند به اين دليل نيز اتفاق بيفتد.

از جمله نشانه هايی که می توان متوجه خرابی فن کندانسور شد اين است که هر دو قسمت يخچال و فريزر با هم سرد نشوند. نکته ای که وجود دارد اين است که در يخچال های قديمی قطعه ی فن کندانسور به کلی وجود ندارد. اين قطعه نياز دارد تا به صورت آزادانه گردش کند و تميز باشد، اگر پره های اين قطعه بشکند و يا اين قطعه نيم سوز شود بايد نسبت به تعويض آن اقدام کنيد.

9. مشکل در فن اواپراتور

در زمانی که به باز کردن درب يخچال اقدام می کنید هوای سرد به گونه ای به صورت شما حمله ور می شود. اين حمله ور شدن هوای سرد نشانه ی کار کرد درست اين قطعه می باشد. قطعه فوق پشت فريزر تعبيه شده است و خرابی آن به اين ترتيب تشخيص داده می شود که دمای فريزر ثابت است اما يخچال به خوبی خنک نمی شود و در صورت سر و صدای زیاد يخچال ال جی نيز می توانيد آن را نشانه ای بر خرابی اين قطعه بدانيد (صدايی شبيه به غرغر).

10. مشکل دمپر هوای يخچال

کنترل کردن مقدار هوايی که بين يخچال و فريزر جا به جا می شود بر عهده ی اين قطعه می باشد، بنابراين می توانيم بگوييم که هوای سرد بين يخچال و فريزر از طريق اين قطعه جا به جا می شود. در صورت باز نشدن اين قطعه ممکن است دمای قسمت يخچال مشکل پيدا کند اين اتفاق در حالی می افتد که دمای فريزر ثابت است. راه حل مناسب عوض کردن اين قطعه می باشد.

عدم سرد شدن فريزر به دلايل ساده می تواند اتفاق بيفتد و همان طور که ذکر شده يکی از اين علت های ساده عدم تنظيم دما می باشد. اما در غير اين صورت مشکل فوق به دليل خرابی يکی از قطعات سازنده ی دستگاه خواهد بود. از جمله قطعه هايی که می تواند سبب اين مشکل شود عبات اند از:

 • مشکل در لوله های کندانسور و يا مشکل در کويل ها
 • اشکال در فن اپراتور
 • مشکل در رله ی قطعه ی کمپرسور

علت سرد نکردن یخچال ال جی یکی از مشکلاتی می باشد که اکثر خانواده هایی که یخچال ال جی دارند هر چند مدت یکبار به آن برخورد میکنند که در یخچال ال جی یا فریزر ال جی، ساید بای ساید ال جی  این مشکل بیشتر دیده می شود

این مشکل به این صورت است که یخچال ال جی عالی دارد خنک میکند  اما فریزر ال جی گرم است و یا برعکس آن که فریزر ال جی مثل ساعت کار میکند و یخچال ال جی انگار کویر لوت می باشد.

علت سرد نکردن یخچال ال جی : یخچال ال جی و یا فریزر ال جی یکی از وسایلی هستند که خرابی آن استرس به خانم خانواده میاندازد.

چون وسایل درون یخچال ال جی هر لحظه با گرم شدن بیشتر، یخش آب میشود و مواد غذایی رو به خرابی می رود.

در همین حال خانم خونه به تکاپو می افته تا مشکل یخچال ال جی فریزر ال جی خود را بر طرف کنه . به اصطلاح تعمیر کار یخچال ال جی فریزر ال جی LG تماس برقرار کنه.

یخچال ال جی گرمه فریزر ال جی سرد

از این رو ما بنا کردیم این مقاله خوب را راجب  یخچال ال جی گرمه فریزر ال جی سرد یا یخچال ال جی گرمه فریزر ال جی سرد رو بنویسیم تا شما را دراین مواقع راهنمایی کند.

علت گرم شدن داخل یخچال ال جی یا فریزر ال جی ال جی چیست؟

هنگامی که یک بخش یخچال ال جی  – فریزر ال جی درست کار نمی‌کند، اولین چیزی که از ذهنمان عبور میکند خراب شدن و نیاز به تعمیر پیدا کردن یکی از قطعات است.

که این فکر کاملا میتواند درست باشد و یا شایدم یک مساله خیلی ساده باعث بروز جنین مشکلی شده است

در زیر چندین موارد که میتواند باعث یخچال ال جی گرمه فریزر ال جی سرد یا یخچال ال جی گرمه فریزر ال جی سرد شما شده باشد را بیان میکنیم:

تنظیم درجه دمای یخچال ال جی یا فریزر ال جیتان به مشکل خورده

شاید برایتان جالب باشد اما دمای یخچال ال جی فریزر ال جی باید مرتبا با تغییر فصول تنظیم شود

بدین ترتیب که در زمستان درجه دمای 3 یا 4 درجه برای یخچال ال جی در نظر بگیرید و این درجه را در تابستان 1 یا 2 درجه‌ی سانتی‌گرا قرار دهید.

پر بودن بیش از حد یخچال ال جی 

پر بودن تا خرخره یکی از مسایلی است که باعث میشه دمای درون یخچال ال جی گرم بشه  تا هوای سرد کمتری توانایی تولیدش باشد  و یا راه تحرک هوا و هواسازی خنک را مسدود کرده باشد که نگزارد یخچال ال جی بی نوا نفسی چاق کند.

لطفا دریچه های تنفسی یخچال ال جی بی نوا را را باز کنید تا مشکل یخچال ال جی گرمه فریزر ال جی سرد یا یخچال ال جی گرمه فریزر ال جی سرد حل شود.

تعمیر یخچال ال جی

گاهی مخصوصا نو عروسان عزیز در یک اشپزخانه کوچک اندازه یه فروشگاه با 50 سال سابقه جهیزیه می اورند در یه اشپزخانه 2 در 2 اونم در این گرانی .

بابا بخدا بیخیالِ این چشم هم چشمی بشین . بعد انقدر این دور یخچال ال جی فریزر ال جی عزیز رو پر میکنند که یخچال ال جی فریزر ال جی نمیتواند نفس بکشد

و یا برای اینکه داخل اشپزخانه فضا بیشتری باشد انقدر این یخچال ال جی گرامی را به دیوار میپسبانند که خدا میداند.

·         خرابی لاستیک درِ یخچال ال جی فریزر ال جی

لاستیک دور در یخچال ال جی اگر خوب نچِسبه باعث بیرون رفتن سرما و امدن گرما داخل یخچال ال جی میشه

فقط فرقش اینه این لاستیک وقتی خراب شد باید عوضش کرد اما دهان مبارک رو نمیشه.

برای تست یه کاغذ بین اهن ربا و در  بزارین و در را ببنید کاغذ رو بکشید این کاغذ باید با اصطحکاک بیرون بیاد.

علت خنک نشدن یخچال ال جی

علت خنک نشدن یخچال ال جی را شرح میدهیم در صورتی که همه موارد بالا برای یخچال ال جی فریزر ال جی شما درست بود یکی از موارد زیر یخچال ال جی فریزر ال جی شما خراب می باشد این اجزا مثل قلب ، مغز ، دل روده شماست خواننده عزیز :» ( علت خنک نشدن یخچال ال جی )

 • المنت اواپراتور
 • فن اواپراتور
 • دمپر یخچال ال جی
 • سنسور
 • برد کنترل دما فریزر ال جی
 • قطعات دیفراست
 • برد الکترونیکی اصلی

در ادامه مقاله با بعضی از مشکلات که در این قطعات رخ میدهد صحبت خواهیم

چرا فریزر ال جی خنک هست اما یخچال ال جی نیست

ما تعمیرکاران حکم پزشک داریم اما برای لوازم خانگی مثل مشکلی که یخچال ال جی گرمه فریزر ال جی سرد یا علت خنک نشدن یخچال ال جی . اینا مشکلاتی هستند که مردم گرانقدر دارن در باب یخچال ال جی.

همون جور که پزشک وسایل داره و میزاره رو قبلتون ما هم وسایل داریم میزاریم رو قلبشون البته قلب یخچال ال جی

دمای یخچال ال جی بالاست (یعنی گرمست) و فریزر ال جی همچنان سرد باشد( یخچال ال جی گرمه فریزر ال جی سرد ) .

المنت اواپراتور:

کار المنت یا هیتر اواپراتور یخ‌زدایی اواپراتور است اگر این المنت مشکلی براش پیش بیاد دیگه یخ‌زدایی  انجام نمیشه و بدین صورت که پره‌های فن اواپراتور یخ می‌زند،  و تهش هوای سرد وارد اواپراتور نمیشه!

در اخر فریزر ال جی خنک می‌شود اما دمای یخچال ال جی بالا می‌رود ( علت خنک نشدن یخچال ال جی ).

خدمات پس از فروش ال جی در اصفهان

فن اواپراتور LG :

یه وقتایی مورد پیدا کردن فن اواپراتور علت گرم بودن داخل یخچال ال جی فریزر ال جی ( علت گرم بودن داخل یخچال ال جی می باشد. در صورت که این قطعه معیوب شود ، با وجود اینکه سرما به داخل میاد  ولی به دلیل کار نکردن فن یخچال ال جی ، سرما به داخل یخچال ال جی نفوذ پیدا نمیکنه.

دمپر

یکی دیگر از قطعات مکانیکی دمپر است که یخچال ال جی های ساید بای ساید این مورد رو ندارند .

اگر دمپر دچار مشکل بشه  ، برودت از فریزر ال جی به یخچال ال جی منتقل نمیشه در نتیجه قسمت یخچال ال جی اصلاً خنک نمی شود علت گرم بودن داخل یخچال ال جی .

سنسور یخچال ال جی:

وظیفه سنسور اینه  دمای یخچال ال جی را اندازه می‌گیرد و این اطلاعات درجه هوای را به‌صورت به برد اصلی می‌فرستد مثل جاری میمونه که خبرها رو سریع به اون جاری میده.

اگر سنسور یخچال ال جی فریزر ال جی ایرادی پیدا کند و سیگنالی نفرستد یخچال ال جی و یا فریزر ال جی شروع به گرم شدن می‌کند.

برد کنترل دما:

گاهی مواقع هم اشکال در برد کنترل دما یخچال ال جی فریزر ال جی باعث یخچال ال جی گرمه فریزر ال جی سرد یا فریزر ال جی سرده یخچال ال جی گرم می شود. برد کنترل دما در یخچال ال جی فریزر ال جی مسئول وظیفه ارسال ولتاژ به موتور فن و کمپرسور یخچال ال جیرا به عهده داره.

اگر که این برد دچار مشکل بشه  ولتاژ لازم به کمپرسور یا موتور نمی رسه . در نتیجه یخچال ال جی خنک نمیکند و علت گرم بودن داخل یخچال ال جی می باشد.

برد الکترونیکی یخچال ال جی :

اصلی ترین قطعه الکترونیکی یخچال ال جی و یا هر وسیله دیگر برد الکترونیکی می باشد که تمام عملکرد ها و روابط رو کنترل میکند .

یکی از این عملکردها که همیشه چک می شود تنظیم تغییرات دمایی یخچال ال جی فریزر ال جی است. بنابراین اگر برد اصلی خراب شود  تنظیمات دمایی و گرم شدن یخچال ال جی بهم می ریزد.

چرا فریزر ال جی یخ نمی‌زند؟

چرا فریزر ال جی یخ نمی زند یکی دیگر از سوالات شماست اگر یخچال ال جی تان به اندازه‌ی خوبی خنک می باشد اما چرا فریزر ال جی سرد نمی کند؟

جواب این است همش تقصیره تنظیم نبودن دمای فریزر ال جی! است که این مشکل ایجاد کرده است.

حتما باید در نظر بگیرید که دمای 20- تا 17- درجه‌ی سانتی‌گراد دماییست که باید فریزر ال جی که این بهترین و مناسب‌ترین درجه دما برای فریزر ال جی می باشد.

اما اگر دمای فریزر ال جی را  20- تا 17-  قرار دادید اما هم چنان وسایل درون فریزر ال جی یخ نمیرند مشکل را در یکی از موارد زیر پیدا کنید ( یخچال ال جی گرمه فریزر ال جی سرد ):

·         نقص فنی برد کنترل دما:

 همان‌طور که  قبلا اشاره نمودیم  برد فریزر ال جی فرستادن ولتاژ به موتور و کمپرسور است. گاهی علت سرد و خنک نکردن در  فریزر ال جی خرابی این برد کنترل دما می باشد.

·          سیم‌پیچ خازن دچار جرم گرفتگی:

گاز مخصوص فریزر ال جی را سیم‌پیچ خازن منتقل میکند پمپاژ می‌کند که از حالت گازی به مایع داغ  تغییر میدهد.  اگر این قطعه کثیف شود عملکردش انتقال ممکن نمیشود.برای برطرف کردن این مشکل ان را تمیر کنید.

·         پره های فن فریزر ال جی و یا موتور خراب است:

 موتور فن در کندانسور یخچال ال جی قرار می‌گیرد. اگر به هر دلیلی موتور فن ایراد پیدا کند یا پره‌های فن دچار شکستگی شوند. جریان هوای سرد متوقف می‌شود و دمای فریزر ال جی افزایش پیدا می‌کند.

برفک زدن اواپراتور:

اگر قسمت  اواپراتور دورش را برفک بگیرد و یا یخ بزند باید بررسی شود و مشکل را حل کرد.

تعمیرات ال جی

علت یخ زدن مواد درون یخچال ال جی چیست؟

گاهی هم پیش می‌آید مواد درون یخچال ال جی یخ میشود و دمای یخچال ال جی خیلی بالا میره. که دلیل ان این مشکل می باشد

 • ترموستات خراب شده است
 •  ترمیستور یا سنسور دما دچار مشکل شده است
 • برد اصلی باید تعمیر شود
 • خراب شدن  دمپر
 • برد کنترل معیوب شده است

حرف آخر

یخچال ال جی گرمه فریزر ال جی سرد یا فریزر ال جی سرده یخچال ال جی گرم مشکلی که گاهی پیش میاد موارد بالا رو چک کنید.

اگر درست شد که هیچ اگر نشد میتونید با متخصصان حرفه ایی ما ارتباط برقرار کنید. تا مشکل شما در کوتاهترین زمان ممکن حل کنند

علت گرم بودن داخل یخچال ال جی میتوان موارد بالا که برای شما شرح داده شد باشد اما اگر با این موارد نتوانستین مشکل علت گرم بودن داخل یخچال ال جی را بر طرف سازین با تعمیر یخچال تماس حاصل فرمایین.

یخچال ال جی سرد نمی کند ولی فریزر سرد است

سعی نمودیم در این مقاله علل یخچال سرد نمی کند ولی فریزر ال جی سرد است را برای شما شرح دهیم امیدوارم این مقاله بتوانید کمکیی در زمینه یخچال سرد نمی کند ولی فریزر ال جی سرد است به شما نماید.

تعمیر لباسشویی ال جی در اصفهان

علت بالا رفتن دمای یخچال ساید ال جی

علت بالا رفتن دمای یخچال ساید ال جی مواردیست که در بالا ذکر شده است برای ساید بای ساید ال جی نیز صدق میکند که با مطالعه این مقاله میتوانید موارد و دلایل بالارفتن دمای یخچال ال جی را ببینید.

بیشتر بخوانید : قطعات یخچال ال جی

·         مسدود بودن گردش هوا در اطراف یخچال ال جی

 • علت خنک نکردن یخچال ال جی,
 • دلیل سرد نکردن یخچال ال جی,
 • علت سرد نکردن یخچال ساید ال جی,
 • دلیل سرد نشدن یخچال ال جی,
 • علت خنک نشدن یخچال فریزر ال جی,
 • علت سرد نکردن یخچال ساید بای ساید ال جی,

lg refrigerator doesn’t cool

 • علت سرد نشدن یخچال ال جی,
 • دلیل خنک نکردن یخچال ال جی,
 • علت گرم شدن یخچال ساید ال جی,
 • علت گرم شدن بدنه یخچال ال جی,
 • علت گرم شدن داخل یخچال ال جی,
 • چرا یخچال ال جی سرد نمی کند؟
دکمه بازگشت به بالا