برترین های کسب و کارعمومی

راهنمای خرید دوربین کانن دست دوم

دوربین دست دوم بخریم ؟

برای افرادی که قصد خرید دوربین عکاسی کانن را دارند، دوربین دست دوم یکی از گزینه‌های پیش‌رو است. بسیاری از عکاسان ترجیح می‌دهند به جای خرید دوربین نو، اقدام به خرید دوربین دست دوم کنند. خرید دوربین دست دوم به ویژه به افرادی که قصد شروع فعالیت در زمینه عکاسی را دارند، بسیار توصیه می‌شود. دوربین‌های دست دوم، مزایا و معایبی دارند و لازم است افرادی که قصد خرید دوربین را دارند، مزایا و نکات این زمینه را بدانند و با آشنایی کامل اقدام به خرید این دوربین‌ها کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا ضمن بررسی نکات و مزایای خرید دوربین دست دوم، یکی از بهترین فروشگاه‌ها برای خرید کالای عکاسی دست دوم را به شما معرفی کنیم.

مزایا و نکات خرید دوربین دست دوم از نمایندگی کانن

خرید دوربین کارکرده شرکت کانن مزایا و نکات گوناگونی دارد و امروزه بسیار مورد توجه عکاسان و به ویژه عکاسان مبتدی قرار گرفته است. مزیت مهم در این زمینه، قیمت دوربین دست دوم است. معمولا همه دوربین‌های دست دوم، قیمت کمتری نسبت به دوربین‌های نو دارند. اختلاف قیمت دوربین دست دوم نسبت به دوربین نو مشابه، به مدت زمان کارکرد دوربین دست دوم بستگی دارد.

از جمله نکاتی که لازم است در خرید دوربین دست دوم در نظر بگیرید، میزان عمر دوربین است. البته باید توجه داشته باشید که طول عمر دوربین عکاسی مانند سایر تجهیزات دیجیتال به صورت بازه زمانی مانند ماه، سال و… بیان نمی شود، بلکه طول عمر دوربین عکاسی را با تعداد شات بیان می‌کنند. تعداد شات، همان تعداد عکسی است که با دوربین گرفته شده است.

برای مثال، اگر 500 تصویر با یک دوربین به ثبت رسیده باشد، طول عمر آن دوربین 500 شات بیان می‌شود. به طور معمول طول عمر کلی دوربین‌های اقتصادی و مبتدی، تا حدود 50 هزار شات تخمین زده می‌شود. دوربین‌های رده متوسط تا حدود 100 هزار شات و دوربین‌های حرفه ای تا حدود 200 هزار شات عمر می‌کنند. پس در هنگام خرید دوربین دست دوم، حتما به تعداد شات‌های دوربین توجه داشته باشید.

یکی دیگر از نکات خرید دوربین کارکرده، توجه به سلامت و صحت عملکرد آن است. دوربین‌های عکاسی دست دوم باید پیش از فروش مجدد از نظر سلامت و عملکرد صحیح مورد بررسی قرار بگیرند. به همین دلیل است که توصیح می‌شود دوربین دست دوم را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید تا از سلامت آن اطمینان داشته باشید. برخی از فروشگاه‌های معتبر، جهت اطمینان دادن به مشتری مدت زمان تستی را نیز در نظر می‌گیرند تا مشتری بعد از تست محصول آن را خریداری کند یا در صورت بروز مشکل، امکان مرجوع کردن ا بازگشت وجه را در اختیار مشتری قرار دهند.

دوربین دست دوم را از کجا بخریم؟

توجه به فروشگاهی که قصد دارید از آن دوربین دست دوم خریداری کنید، بسیار اهمیت دارد. سعی کنید همواره فروشگاه‌های معتبر را برای خرید دوربین دست دوم انتخاب کنید. نمایندگی کانن یکی از فروشگاه‌هایی است که اقدام به فروش دوربین دست دوم با قیمت مناسب و تضمین کیفیت می‌کند. دوربین‌های دست دوم عرضه شده در نمایندگی کانن، تماما توسط کاشناسان نمایندگی کانن موردبررسی قرار می‌گیرند و کیفیت و مشخصات آن‌ها سنجیده می‌شود. به این ترتیب شما می‌توانید در صفحه دوربین دست دوم در نمایندگی کانن، با مشاهده اطلاعات کامل محصول، نسبت به دوربین دست دوم موردنظر، اقدام به خرید آن کنید.

نمایندگی کانن برای دوربین‌های دست دوم 3 روز مهلت تست ارائه می‌دهد تا خریدار از سلامت محصول اطمینان حاصل کند. ضمن اینکه امکان بیمه کردن دوربین نیز وجود دارد. کارشناسان نمایندگی کانن در هنگام خرید دوربین دست دوم، به صورت کامل آن را مورد بررسی قرار می‌دهند و از سلامت آن اطمینان حاصل می‌کنند. به همین دلیل کاربران می‌توانند با اطمینان کامل از سلامت محصول، اقدام به خرید آن کنند.

نکات مهم در خرید دوربین دست دوم

شاتر را امتحان کنید

شاتر در دوربین‌های DSLR از نوع مکانیکی است و می‌تواند قبل از قسمت‌های الکترونیکی دچار زوال و ازکارافتادگی شود. چندان به Shutter Count توجه نکنید، زیرا معیار مناسبی برای بررسی سلامتی دوربین نیست. با دوربین چند عکس بگیرید و مطمئن شوید که شاتر به‌خوبی و بدون تاخیر کار می‌کند. خوشبختانه در اغلب موارد شاتر یا کار می‌کند یا کار نمی‌کند و حد وسطی برای آن وجود ندارد. اگر دوربین دست دومی که قصد خرید آن را دارید به خوبی شاتر می‌زند پس نگرانی‌ای از این بابت نداشته باشید و به سراغ بررسی مورد بعدی بروید.

سنسور دوربین را بررسی کنید

برای این کار توصیه می‌کنیم با دیافراگم بسته مثلاً f/22.0 از یک سوژه‌ی روشن مانند آسمان چند عکس بگیرید. سعی کنید در فوکوس‌های مختلف چند عکس را ثبت کنید سپس عکسی نیز با درب لنز بسته بگیرید.

این عکس‌ها را در لپ‌تاپ یا کامپیوتر خانگی بررسی کنید. تا ۱۰۰ درصد بر روی آن‌ها زوم کنید و به دنبال ایرادات غیرعادی بگردید. اگر طرح‌هایی مانند تار عنکبوت در عکس قابل دیدن هستند به‌احتمال زیاد نوعی از کپک در حال رشد بر روی سنسور است. در این صورت از خرید دوربین خودداری کنید.

درصورتی‌که نقاط یا خطوطی محو در عکس قابل‌مشاهده هستند به‌احتمال‌زیاد بر روی سنسور ذرات غبار یا مو و… قرار گرفته‌اند. چنین مشکلی معمولاً به‌راحتی قابل برطرف شدن است، ولی به ابزار تنظیف مخصوص نیاز دارید و باید نظافت آن را به یک حرفه‌ای بسپارید. توصیه می‌کنیم لنز را جدا کنید، آینه را قفل کنید و سنسور را با یک ذره‌بین نگاه کنید تا مطمئن شوید این مشکلات حاصل از ذرات غبار یا چیزهای مشابه هستند.

همچنین عکس‌های روشن و تاریک را با هم مقایسه کنید تا مطمئن شوید که سنسور پیکسل سوخته نداشته باشد. درصورتی‌که هر دو عکس در نقاط مشخصی دارای نقاط سیاه یا سفید قابل‌مشاهده هستند ممکن است یک یا چند پیکسل بر روی سنسور سوخته باشند. توجه داشته باشید که بسیاری از سنسورها ممکن است چند پیکسل سوخته داشته باشند یا برخی از پیکسل‌ها در اثر گرم شدن دچار خطا شوند. این مورد تنها در صورتی مشکل‌زا خواهد بود که تعداد پیکسل‌های سوخته قابل‌توجه باشد.

حتی خود کمپانی‌های کانن و نیکون نیز پیکسل‌های سوخته‌ی کمتر از حدود ۱۳ مورد را عادی دانسته و آن حسگر را معیوب نمی‌دانند.

لنز را بررسی کنید

بسیاری از دوربین‌های سطح بالا به‌احتمال‌زیاد بدون لنز به فروش خواهند رسید، بنابراین درصورتی‌که یکی از دوربین‌ها را می‌خرید مطمئن شوید که لنز مناسبی برای آن در اختیار دارید یا پول کافی برای خرید لنز مناسب را کنار گذاشته‌اید.

ولی دوربین‌های سطح مبتدی معمولاً همراه با لنز کیت ارائه می‌شوند. ابتدا المنت‌های جلو و پشت لنز را به‌خوبی مورد بررسی قرار دهید. خط و خش‌های کوچک معمولاً در این قسمت‌ها قابل دیدن هستند و اهمیت چندانی ندارند، ولی مطمئن شوید که صدمات جدی به آن‌ها وارد نشده باشد. اگر لنز دارای حلقه‌ی کنترل دستی دیافراگم است مطمئن شوید که به نرمی کار کند و تیغه‌های دیافراگم نیز به‌درستی باز و بسته شوند.

همچنین لنز را درحالی‌که هر دو درب آن باز هستند رو به نور بگیرید و مطمئن شوید که از گوشه‌ها نمی‌توان آثاری از جرم‌های خارجی یا کپک را مشاهده کرد. به‌علاوه بدنه‌ی لنز را از لحاظ ضربه، فرورفتگی و … بازرسی کنید و مطمئن شوید که مکانیزم فوکوس آن نیز به‌خوبی کار می‌کند.

صفحه‌نمایش و منظره‌یاب را بررسی کنید

صفحه‌نمایش و منظره‌یاب از مهم‌ترین قسمت‌های هر دوربینی به شمار می‌روند، زیرا از طریق آن‌ها با دوربین ارتباط برقرار می‌کنید. توجه کنید که ال‌سی‌دی دوربین دارای پیکسل سوخته نباشد. همچنین آن را از لحاظ خط و خش نیز مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که رنگ‌های غیرعادی در زیر شیشه‌ی ال‌سی‌دی وجود نداشته باشند. به داخل منظره‌یاب نیز نگاه کنید، مطمئن شوید که خط و خشی ندارد و گردوغبار در داخل آن دیده نمی‌شوند. همچنین بد نیست با انتخاب نقاط فوکوس مختلف از عملکرد صحیح آن‌ها مطمئن شوید.

البته به این موضوع توجه داشته باشید که بررسی نمایشگر و ویوفایندر بیشتر از جنبه ظاهری اهمیت دارد. وجود خط‌و‌خش روی منظره‌یاب و یا حتی پیکسل سوخته در صفحه‌نمایش هیچ اثری بر روی کیفیت عکس‌های ثبت‌شده با دوربین نخواهد داشت ولی در تجربه‌ی کاربری موثر هستند.

بررسی ظاهری

یکی از ساده‌ترین و مهم‌ترین روش‌ها برای اطمینان از سلامتی دوربین این است که آن را از لحاظ ظاهری مورد بررسی قرار دهید. درصورتی‌که قسمت‌هایی دارای ساییدگی هستند و رنگ آن‌ها رفته باشد نشان از زندگی سخت دوربین دارند! همچنین دکمه‌ها و حلقه‌ها و جوی‌استیک‌ها را آزمایش کنید و مطمئن شوید به نرمی و بدون تأخیر کارشان را انجام می‌دهند. همچنین یک لنز را بر روی آن نصب کنید و مطمئن شوید که مکانیزم نصب و جدایش لنز به‌خوبی کار می‌کند.

لوازم جانبی

اگر صاحب دوربین جعبه‌ی اصلی، لوازم جانبی و بروشورهای اصلی دوربین را نگه داشته باشد و آن‌ها را ارائه کند یک مزیت بزرگ به‌حساب می‌آید. وسایلی مانند شارژر باتری، کپ‌های بدنه و لنز و کابل‌های دوربین از ضروریات هستند و مطمئن شوید که همراه دوربین ارائه می‌شوند. البته برخی از فروشنده‌ها ممکن است تعدادی وسایل اضافی مانند کارت حافظه، کارت‌خوان، فیلتر و باتری اضافه را نیز همراه دوربین ارائه کنند که یک نکته‌ی مثبت است.

از مراکز معتبر خرید کنید

برخیاز مراکز معتبر دوربین دست دوم را پس از بازرسی و طی تمامی مراحل بالا خریداری می‌کنند و با قیمتی مناسب در اختیار مشتریانشان قرار می‌دهند. خرید از این‌گونه مراکز چند مزیت مهم دارد، اول این‌که از سرقتی نبودن دوربین مطمئن خواهید شد، همچنین نیازی نیست که تمامی بازرسی‌ها را خودتان انجام دهید. در ضمن اکثر این مراکز پس از بررسی دستگاه به آن امتیازی را اختصاص می‌دهند تا خریدار بداند چگونه دستگاهی را تحویل می‌گیرد.

دکمه بازگشت به بالا