برترین های کسب و کارورزشی

کفش اورجینال والیبال چیست؟

در این مقاله بهترین کفش والیبال و عوامل موثر در انتخاب آن، وزن مناسب ترین کفش برای والیبال و بهترین کفش والیبال جهان و برند های تولید کننده کفش استاندارد و با کیفیت والیبال  را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

۱. مشخصات بهترین کفش والیبال

۱.۱ وزن کفش والیبال

۱.۲ تنفس پا در کفش والیبال

۱.۳ مقاومت و دوام کفش  والیبال

۱.۴ قابلیت دفع و جذب ضربه در کفش والیبال

۱.۵ قسمت زیره کفش والیبال

۲. مناسب ترین کفش برای والیبال

والیبال ورزشی پر هیجانی است که در آن پرش، سرعت، دقت و انجام حرکات انفجاری از مشخصه های بارز آن است که برای انجام صحیح و بی نقص این مشخصه ها، نیازمند کفشی هستیم که مخصوص انجام این حرکات طراحی و ساخته شده باشد. کفشی که با در نظر گرفتن این عوامل ساخته شده باشد بهترین کفش برای والیبال خواهد بود. در ادامه به عوامل تاثیر گذاردر ساخت بهترین کفش والیبال مانند جنس، وزن، مقاومت و .. خواهیم پرداخت. در مقالات قبلی پیرامون راهنمای خرید توپ والیبال اصل و همچنین مشخصات توپ والیبال حرفه ای صحبت کرده ایم در این قسمت عوامل موثر در انتخاب بهترین کفش والیبال را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بیشتر بدانید :

مشخصات بهترین کفش والیبال

بهترین کفش والیبال باید دارای خصوصیاتی از جمله وزن و سبکی مناسب، قابلیت تنفس پا در کفش، مقاومت، قابلیت جذب و دفع ضربه، رویه مناسب و همچنین دارای زیره عالی از جنس کرپ باشد که هر یک از این خصوصیات را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

وزن کفش والیبال

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در ساخت کفش های ورزشی تولید کنندگان صاحب نام توانسته اند تناسب را بین سبکی وزن کفش و دوام و مقاومت آن برقرار کنند تا والیبالیست ها بتوانند در هنگام بازی هر نوع حرکتی را با سرعت و عکس العمل بالا جواب دهند. معمولا وزن یک کفش والیبال حرفه ای برای آقایان بین ۴۲۵ الی ۳۱۵ گرم و برای بانوان ۳۱۵ الی ۲۵۰ گرم است. ولی آگاه باشید که وزن و سبکی کفش به طریقه ساخت، برند، سایز پا، مدل کفش و جنس و مواد تشکیل دهنده آن نیز مربوط می شود. کمپانی های مطرح تولید کننده کفش والیبال مانند اسیکس، میزانو، نایک همواره وزن استاندارد کفش در رشته های مختلف ورزشی را رعایت کرده اند.

بیشتر بدانید:

تنفس پا در کفش والیبال

یکی از خصوصیاتی که باید در کفش والیبال وجود داشته باشد قابلیت تنفس پاها در داخل کفش است به طوری که جنسی که در ساخت توری کفش بکار رفته باید این اجازه را بدهد که هوا به آسانی در داخل کفش جریان داشته باشد تا پاهای ورزشکار در هنگام مسابقه و تمرین را خشک نگه داشته و مانع از کلافه گی و حاصل از تعریق پاها و خستگی زود هنگام نشود و از مقاومت و دوام کفش نیز نکاهد. کفش والیبال مناسب و استاندارد باعث بهبود عملکرد والیبالسیت در هنگام مسابقه خواهد شد.

مقاومت و دوام کفش والیبال

امروزه می توان گفت که تکنولوژی بکار رفته در ساخت کفش والیبال مشکل مقاومت و دوام را تقریبا حل کرده است. در ورزش والیبال هر لحظه امکان دارد توپ از جهت های مختلفی ارسال شود که باید در در ثانیه بازیکن اقدام به انجام واکنش سریع نماید و انجام این واکنش های انفجاری نیازمند کفشی است که در عین سبکی از مقاومت و دوام بالایی در مقابله با فشار وارد شده از پاهای بازیکن را داشته و از آن (پاها) در برابر فشارها محافظت کند. درست نیست که فکر کنیم انتخاب بهترین کفش والیبال به طور کامل از پاهای ما در برابر فشارها و مصدمیت ها محافظت خواهد کرد اما تاثیر بسزایی در کاهش مصودمیت و شدت آسیب دیدگی خواهد داشت. اگر کفش مناسب والیبال را تنها برای بازی در سالن و یا تمرین و مسابقه در این مکان (سالن ورزشی) ۳ الی ۵ روز در هفته مورد استفاده قرار دهید برای یک فصل کامل می توانید از آن بهره ببرید. بهترین نشانه که متوجه شوید که دیگر کفش شما از بازده خوبی برخوردار نیست و باید آنها را عوض و یا کفش جدید تهیه نمائید این است قسمت پوشش دهنده قوزک کفش در هنگام بازی محکم در پا کیپ نمی شود و حمایت کاملی از این نقطه انجام نمی دهد و باید کفش ها تعویض شود.

قابلیت دفع و جذب ضربه در کفش والیبال

یکی از نکاتی که درساختار کفش والیبال ضروری است قابلیت دفع و جذب ضربات است. هنگامی که بازیکن برای زدن ضربه به هوا بلند می شود پس از فرود کفش باید توانایی دفع ضربه حاصل از فرود را بوجود آورد. در قسمت زیرین کفش والیبال نوعی از فوم نرم و ژل قرار و تزریق شده اند نا به کمک زیره کفش ضربات وارده را قسمت زیره کفش دریافت و قسمت فوم آن را از پاها دفع کند به همین جهت است که قسمت میانی کفش های والیبال از در حالی که بسیار محکم هستند از انعطاف پذیری بالایی نیز برخوردارند وجود این قابلیت در کفش والیبال از خستگی زود رس والیبالیست جلوگیری کرده و از پاها  در برابر فشارها و ضربات وارد حمایت می کند.

قسمت زیره کفش والیبال

معمولا جنس بکار برده شده در بهترین کفش های والیبال از لاستیک بسیار نرم و مقاوم و یا از جنس کرپ است که هر دو جنس مناسب استفاده در سالن هستند. قسمت زیره کفش نقش محافظت از پاها در برابر ضربات وارده از فرود به زمین و بهبود  وضعیت سرعت و جهش را به عهده دارد و معمولا به ارتفاع ۵ سانتی متر هستند و به گونه ای طراحی شده اندکه آسیبی به کفپوش سالن ورزشی وارد نمی کنند، اما مناسب برای استفاده در خارج از سالن نیستند به جهت آنکه از نرمی بسیار بالایی برخوردارند در مواجه با کف آسفالت و خیابان دچار پارگی می شوند و حتی مناسب برای قدم زدن بیرون از سالن ورزشی نیز نمی باشند.

بیشتر بدانید :

مناسب ترین کفش برای والیبال

با وجود کمپانی های مختلف تولید کننده کفش های مخصوص والیبال مانند اسیکس، میزانو، نایک و … انتخاب مناسب ترین کفش برای والیبال کمی دشوار است زیرا که هر کدام از این برندها با یک دیگر در رقابت هستند که محصولات استاندارد و با کیفیت تری را روانه بازارهای ورزشی کنند به همین دلیل نمی توان گفت کدام برند بهترین کفش والیبال جهان را طراحی و تولید می کند. اما می توان با در نظر گرفتن مشخصات کفش مخصوص والیبال و ویژگی های که باید دارا باشند یک کفش مناسب با برند دلخواه انتخاب کرد. عوامل موثر درانتخاب کفش مناسب والیبال شامل  وزن و سبکی، مقاومت و دوام، قابلیت جذب و دفع ضربه، زیره مناسب، و قابلیت تنفس کفش است که به شرح آنها پرداخته ایم در هنگام خرید اگر این مشخصه ها را در نظر داشته باشید مطمئنا مناسب ترین کفش برای ورزش والیبال، متناسب با سلیقه و برند دلخواه خود را می توانید انتخاب کنید.

پیشنهاد می کنیم با مراجعه به سایت ما (کالاورزش) مدل ها و برندهای کفش های مخصوص والیبال را مشاهده و در قسمت مخصوص کفش های ورزشی به صورت مستقیم با فروشندگان این کالا ارتباط و از جنس، مدل، کیفیت و قیمت کفش ها اطلاعات مورد نیاز خود راچگونه بهترین کفش والیبال را انتخاب کنیم؟

کفش‌ والیبال، مهم‌ترین ابزار برای یک والیبالیست است. البته هر ورزشی نیاز به کفش خاصی دارد. والیبال نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای جلوگیری از آسیب دیدگی و راحت و کارآمدتر شدن بازی، باید بهترین کفش را برای بازی والیبال انتخاب کنید. این سوالی چالشی است که احتمالا همه ی ورزشکاران با آن مواجه خواهند شد. با ما همراه باشید تا در ادامه به شما بگوییم که چه فاکتورهایی را به هنگام خرید کفش والیبال در نظر بگیرید و چرا خرید از فروشگاه ایران والیبال در این رابطه به شما کمک زیادی خواهد نمود.
والیبال ورزشی است که نیاز به سرعت و حضور فیزیکی دارد که قدرت و چابکی از ویژگی های ضروری آن است. کفش شما باید با مهارت های شما مطابقت داشته باشد. هر بازیکن نقش خاصی در زمین دارد: بلوک های دفاعی کم، پرش های بلند برای حمله از روی تور و غیره. بنابراین، شما به کفشی نیاز دارید که با سبک بازی خاص و ویژگی های بدنی شما مطابقت داشته باشد. کفش ها بخش اساسی از تجهیزات کسانی است که والیبال تمرین می کنند. کفش های والیبال سطح تماس با زمین هستند و بر عملکرد بازیکن تاثیر می گذارند.

هنگام خرید کفش والیبال به چه مواردی دقت کنیم؟

 1. به استحکام کتونی والیبال توجه کنید

این واقعیت وجود دارد که هر کفش ورزشی از جمله کفش والیبال اغلب در حین استفاده تحت تأثیر قرار می گیرد. سقوط، بلند کردن، فرود آمدن، فشار زیاد، هر حرکتی از یک طرف به سمت دیگر می تواند منجر به خرابی زودرس یک جفت کفش بی کیفیت شود.

این وحشتناک است که کفش های والیبال شما وسط بازی های مهم، از هم جدا شود. در بعضی از موارد حتی می تواند منجر به آسیب جدی شود. کیفیت موادی که در تولید کفش استفاده می شود بسیار مهم است. یک جفت کفش والیبال مرغوب یک سال کامل یا حتی بیشتر برای شما دوام می آورد. همچنین کف پا نباید تغییر شکل داده شود، زیرا تأثیر قابل توجهی بر وضعیت ورزشکار دارد. با وجود اینکه پوشیدن کفش‌ والیبال برای استفاده روزمره مرسوم است، اما به شما توصیه می‌کنیم روی یک جفت کتانی والیبال که منحصراً در روز بازی استفاده ‌شود، سرمایه‌گذاری کنید. با انتخاب یک جفت کتونی والیبال مناسب، سایش را تا حد امکان به حداقل برسانید. همچنین کفش هایی را انتخاب کنید که از روکش های مصنوعی و زیره های لاستیکی استفاده می کنند. این امر بر دوام کتونی والیبال تأثیر می گذارد.

زیره مورد استفاده در ساخت کفش والیبال، سنگ بنای عملکرد کفش شما است. وظیفه اصلی کفی ایجاد سطح مطلوب چسبندگی روی زمین است. شما می توانید دو نوع کفش والیبال را در فروشگاه ایران والیبال، پیدا کنید:

 • کفش والیبال با لاستیک طبیعی
 • کفش والیبال با لاستیک مصنوعی

کفی های مصنوعی ارزان تر از کفی های لاستیکی هستند، اما اصطکاک کمتری دارند. از این رو کفی های لاستیکی به دلیل ضریب چسبندگی چشمگیرشان بهترین گزینه هستند. همچنین روی کفی باید شیارهای باز باشد. بهتر است کفش ورزش والیبال با شیارهای بسته نخرید، زیرا آب می تواند در آنجا جمع شود، که متعاقباً می تواند نیروی اصطکاک ایجاد شده توسط زیره را به حداقل برساند.

قابلیت تنفس برای همه کفش های ورزشی ضروری است. کفش های غیر قابل تنفس می توانند روز شما را کاملا خراب کنند. پاها بوی بد می دهند و ممکن است تاول هایی بر روی پاهای شما ظاهر شوند. این مزاحمت ها نه تنها پاهای شما را اذیت می کند بلکه حال و هوا و هیجان بازی شما را کاهش می دهد. ورود هوای کافی، بدون نفوذ رطوبت برای پاها حیاتی است. همچنین باید به یاد داشته باشید که یک جفت جوراب مناسب می تواند تنفس را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. سایت ایران والیبال امکان خرید کفش والیبال اصل و استاندارد را برای شما فراهم کرده است.

هیچ چیز بهتر از پیدا کردن یک جفت کفش مناسب والیبال نیست، اما ممکن است این کار زیاد آسان نباشد. دلیل این امر را می توان تنوع زیاد کفش ورزشی والیبال در مارک ها، اندازه ها و مدل های مختلف دانست. اگر قصد دارید به صورت آنلاین خرید کفش والیبال را انجام دهید، مراقب باشید سایز آن را اشتباه نخرید. تمامی نکات و موارد مربوط به کتونی والیبال را در نظر بگیرید، سپس اقدام به خرید کنید. در وب سایت ایران والیبال شاپ می توانید راهنمای خرید کتونی والیبال مناسب و بهترین مدل های توصیه شده را بیابید.

کفش مناسب والیبال چیست؟

5 قانون اساسی برای انتخاب مناسب ترین کفش مخصوص والیبال

وزن؟!، بله درست متوجه شدید! ابتدا یک ترازو بردارید و خود را وزن کنید .وزن شما یکی از پارامترهای مهم در انتخاب کفش مناسب شماست. هرچه ساختار و یا حجم یک کفش بیشتر باشد برای بازیکنان بسیار سنگینی که اغلب می پرند مناسب تر خواهد بود، کفشی که ساختار کمتری دارد برای بازیکنان سبک تری که نیاز به تحرک دارند و در معرض بارهای سنگین کمتری هستند مناسب خواهد بود.

نقش شما در زمین ورزش اساسی است، زیرا نقش‌هایی وجود دارد که تعداد پرش‌هایی بیشتر از بقیه دارند. برای مثال، یک لیبرو کفش والیبال سبک‌تر و انعطاف‌پذیرتری را برای واکنش‌پذیری انتخاب می‌کند، در حالی که یک بازیکن قدرتی، با توجه به وزن نسبت به تعداد پرش‌ها، کفش مقاوم‌تری انتخاب می‌کند.

در مورد بازیکن دفاعی، ما یک کفش سبک را توصیه می کنیم، زیرا این بازیکن است که بیشترین پرش ها را در یک مسابقه انجام می دهد. در مورد ضربه زن در اینجا کمی به ویژگی های شما بستگی دارد. بیشتر یک مهاجم حمله هستید یا می خواهید سریع و متحرک باشید که در اینصورت بهتر است یک کفش والیبال سبک را هدف بگیرید.

کفش‌ها انواع مختلفی دارند و هر کفشی ویژگی‌های ذاتی خود را دارد که یکی از این ویژگی‌ها قابلیت بالشتک بودن آن است. بگذارید روی این نکته که بسیار مهم است بپردازیم: یک کفش نسبت به وزنی که باید تحمل کند، بالشتک است. مثلا برای ما انسان ها یک برگ نرم نیست در حالی که تشک نرم است و برای مورچه برگ نرم است در حالی که تشک اینگونه نیست. بنابراین همه چیز به وزن آن بستگی دارد، ترکیب زیره کفش والیبال را با دقت انتخاب کنید زیرا ممکن است نرم به نظر برسد، اما اگر برای وزن شما مناسب نباشد بلافاصله فرسوده می شود.

انواع مختلفی از زیره ها وجود دارد که عملکرد خود را با توجه به زمینی که در آن بازی می کنید تغییر می دهد. مثال: اگر عمدتاً روی پارکت بازی می کنید، کفش هایی با زیره پارا (لاستیک) را ترجیح می دهید. اکثر کفش های موجود در بازار دارای زیره لاستیکی ولکانیزه هستند که برای تمامی سطوح مناسب ​​است.

احساسی است که کفش بر روی پا به شما می دهد نیز مهم است. کفش‌هایی وجود دارند که جذاب‌تر و برخی دیگر کمتر، این ویژگی با ترکیب قسمت بالایی (بالا) و بالش در قسمت پاشنه بیان می‌شود. کفش های نسل جدید همگی به این دو ویژگی که برای انتخاب یک کفش خوب اساسی هستند توجه می کنند. در نهایت، آخرین ویژگی، عرض کف پا یا تناسب کفش است. همانطور که می دانید عرض مرد از زن بیشتر است.

هنگام خرید کفش والیبال ارزان، بلند یا کوتاه؟ کدام را انتخاب کنیم؟

تفاوت بین بالا یا پایین بودن کفش والیبال، در این است که کفش های بلند ساختاری بلندتر از کفش های پایین دارند و کفش ورزشی سبک تر، حجم کمتری نسبت به کفش های بلند دارند. کفش‌های والیبال باید چسبندگی عالی بازیکن به زمین و ثبات کامل را تضمین کنند، اما در عین حال باید بتوانند چابکی زیادی در حرکات، به‌ویژه در پرش‌ها و ارتفاعات ایجاد کنند، همچنین درجه بالایی از راحتی مناسب را تضمین کنند. کفش والیبال باید کاملاً جا بیفتد، زیرا تناسب صحیح کفش در تغییر جهت سریع اهمیت دارد. بنابراین هنگام خرید، مطمئن شوید که سایز کفش مناسب است. برخی از تولیدکنندگان سایز کفش را کمی کوچکتر می کنند.

قبل از خرید کتونی والیبال، چگونه پای خود را به درستی اندازه گیری کنیم؟

اندازه گیری صحیح پا مبنایی است برای اینکه کفش والیبال شما کاملا جا بیفتد. بنابراین کمی برای این کار وقت بگذارید و اندازه گیری را تا حد امکان دقیق انجام دهید. تنها چیزی که نیاز دارید یک تکه کاغذ، یک خودکار، یک متر نواری و یک سطح صاف مانند دیوار یا چهارپایه است. اندازه گیری را می توان به تنهایی انجام داد. اما اگر شخص دیگری به شما کمک کند آن را علامت گذاری کنید، آسان تر است. مهم: به یاد داشته باشید که هر دو پا را اندازه بگیرید. اندازه های مختلف دو پا کاملا طبیعی است. برای تعیین سایز صحیح کفش ورزشی والیبال، به طول پای بزرگتر خود نیاز دارید.

مراحل تعیین اندازه استاندارد پا برای انتخاب کفش والیبال اورجینال

 • ورق کاغذ را روی یک سطح صاف قرار دهید، مطمئن شوید که لبه آن با سطح همسطح است. سطح صاف می تواند یک دیوار یا یک چهارپایه باشد.
 • حالا با هر دو پا روی کاغذ بایستید. پاشنه ها باید دیوار را لمس کنند. اندازه گیری باید در حالت ایستاده و نه نشسته انجام شود. بهتر است هنگام اندازه گیری جوراب های ورزشی خود را بپوشید.
 • حالا بلندترین نقطه پای خود را با ردیابی انگشتان پا، با قلم مشخص کنید. فرقی نمی کند انگشت بزرگ باشد یا انگشت دوم. از آنجایی که طول هر دو پا معمولاً یکسان نیست، قطعاً باید طول هر دو پا را اندازه بگیرید. برای تعیین سایز صحیح کفش، به طول پای بزرگتر خود نیاز دارید. قلم باید عمود بر کاغذ یا در زاویه 90 درجه نگه داشته شود.
 • بعد از اینکه طول پای خود را روی برگه مشخص کردید، اکنون می توانید با استفاده از یک متر نواری آن را تعیین کنید. برای انجام این کار، فاصله بین لبه ورق و طولانی ترین نقطه را با دقت میلی متری اندازه گیری کنید. اندازه گیری را برای هر دو پا انجام دهید. برای تعیین اندازه به مقدار پای بزرگتر نیاز دارید.
 • فرمول کلی: طول پا + فاصله 1 سانتی متر = طول کف پا

اگر اطلاعات سانتی‌متری خود را بین دو اندازه قرار می‌دهید، توصیه می‌کنیم به مقدار بزرگتر گرد کنید. در یک کفش والیبال استاندارد، شما باید فضای کمی در جلو داشته باشید.

تفاوت کفش والیبال اصل با کفش ورزشی معمولی چیست؟

 • کفش های والیبال از سیلیکون استفاده می کنند که باعث کاهش بار روی مچ پا، مفاصل زانو و ستون فقرات می شود.
 • زیره از موادی ساخته شده است که بهترین جهش و جذب ضربه را هنگام فرود فراهم می کند
 • سطح کفش والیبال از مواد سبک وزن و قابل تنفس تشکیل شده است
 • در صورت آسیب، مانند ضربه، کشش، پیچش و غیره. کفش های والیبال به راحتی به شکل اولیه خود باز می گردند.

انواع کفش والیبال اورجینال، طوری طراحی شده اند که زیره ای از لاستیک دارند. این امر چسبندگی عالی بر روی کف کفش والیبال را فراهم می کند و از سر خوردن کفش و فرد روی زمین جلوگیری می کند. همچنین به کاهش خطر آسیب و به خصوص آسیب مچ پا کمک می کند. هنگام بازی والیبال، بار روی پاهای ورزشکار به طور نابرابر توزیع می شود و سهم اصلی آن بر روی پا است. برای اینکه بازیکن لیز نخورد، چسبندگی کف پا با کف باید حداکثر باشد. برای انجام این کار، کف آن ضخیم می شود. بهترین متریال برای زیره، لاستیک کربنی است که تحت فشار مکانیکی شکل خود را به خوبی حفظ می کند و به سرعت به حالت اولیه خود باز می گردد. چنین موادی دارای خاصیت مقاومت در برابر سایش بالا است، این به این معنی است که کتانی والیبال بیش از یک فصل به شما خدمت می کند.

از دیگر متریال های خوب ساخت برای کفش والیبال، لاستیک پر نشده است. چنین کفش هایی دارای خاصیت چسبندگی خوب در هنگام بازی هستند، اما ایمنی آنها کمتر است. همچنین اغلب از لاستیک به عنوان ماده اصلی برای زیره استفاده می شود. لاستیک گزینه بسیار خوبی است، زیرا تمام مزایای کربن و لاستیک پر نشده را ترکیب می کند، چسبندگی بالا و راحتی خوبی دارد. این نوع کتونی والیبال، فقط برای بازی در سالن مناسب هستند. لطفاً توجه داشته باشید که برای بهبود راحتی و مقاومت هنگام پریدن، کفی در ناحیه پاشنه کفش، باید کمی ضخیم تر از پنجه باشد و برای اینکه پا بهتر در کفش ثابت شود، بهتر است پاشنه پا سفت باشد.

قبل از خرید کفش ورزشی والیبال، آن را امتحان کنید

قبل از اینکه با کفش والیبال جدیدتان به سالن بروید، حتماً باید این مدل را در خانه امتحان کنید. اگر فاصله بین انگشتانتان به اندازه یک انگشت شست باشد، کفش مناسب خواهد بود. لطفاً توجه داشته باشید که اندازه کفش برای مدل های مختلف می تواند متفاوت باشد.

خرید کفش والیبال اصل از فروشگاه ایران والیبال

ما در فروشگاه ایران والیبال علاقه مندیم شما را در انتخاب بهترین کفش والیبال راهنمایی کنیم. همچنین در وب سایت ایران والیبال می توانید هر نوع کفش مخصوص والیبال از جمله کفش والیبال دخترانه، کفش والیبال پسرانه کفش والیبال مردانه، کفش والیبال زنانه استاندارد در برندهای متنوعی از جمله کفش والیبال اسکیس اصل، کفش والیبال نایک و سایر برندها مشاهده کنید قبل از خرید کفش والیبال اصل، علاوه بر در نظر گرفتن قیمت کفش والیبال، به تمامی نکاتی که در این مقاله اشاره کردیم دقت نمایید. در این رابطه می توانید از راهنمایی ها و مشاوره های پشتیبانان ما استفاده کنید. ما خوشحال می شویم به شما در انتخاب بهترین کفش والیبال کمک کنیم. اگر به دنبال فروشگاه معتبری برای آگاهی از قیمت کفش والیبال و خرید کفش والیبال ارزان هستید روی ما حساب کنید.

کفش اورجینال والیبال چیست؟

کفش اورجینال والیبال باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • از آنجایی که در والیبال زیاد جهش دارید، کفش های شما باید از یک طرف نرم و از طرف دیگر تا حد امکان سبک باشند.
 • کفش های شما به هیچ وجه نباید خیلی بزرگ باشد تا در طول بازی چسبندگی خوبی داشته باشید
 • به طور منظم بررسی کنید که آیا کفش های شما هنوز به خوبی نرم هستند یا خیر. اگر اینگونه نیست، به کفش والیبال جدید نیاز دارید. به طور معمول، نرمی و حس بالش در کفش اورجینال والیبال حدود یک فصل طول می کشد.
 • اگر مچ پاهای حساسی دارید، به کفش هایی با تقویت جانبی نیاز دارید

کتونی والیبال دخترانه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

کتونی والیبال دخترانه خوب باید چندین خاصیت داشته باشد. از یک طرف، آنها نیاز به بالشتک خوب دارند، زیرا پرش زیادی در این ورزش وجود دارد. از طرفی مهم این است که کتونی والیبال دخترانه خیلی سنگین نباشد تا در هنگام پرش به راحتی به ارتفاع لازم برسید. هنگام حمله، هنگام دفاع، هنگام پاس دادن و به طور کلی هنگام همکاری تیمی، دائماً در حال پریدن هستید و روی پاهای خود فرود می آیید. برای محافظت از مفاصل و ستون فقرات، بالشتک بودن کفش بسیار مهم است. هرچه در طول بازی بیشتر بپرید اهمیت آن بیشتر می شود. تنها موقعیتی که در آن کاملا صدق نمی کند، لیبرو است که یک بازیکن دفاعی تخصصی است. بنابراین اگر در زمین سخت بازی می کنید، قطعا باید کفش والیبال دخترانه با بالشتک خوب تهیه کنید.

اگر توپ را با نوک انگشتان خود لمس کردید ولی از دسترس شما خارج شد، اتفاقی بسیار آزاردهنده خواهد بود. چرا که یک یا دو سانت تماس بیشتر انگشتان، می توانست توپ را به آن سوی تور بازگرداند. برای رسیدن به این سانتیمترهای ارزشمند، علاوه بر اینکه باید بیشتر تمرین کنید. یک جفت کفش والیبال دخترانه سبک تر نیز می تواند کمک بزرگی باشد. در طول بازی زمانی که باید با هر پرش چند سانت و یا حتی میلیمتر کمتر پرش کنید، به وضوح قابل توجه است. به همین دلیل است که برخی از کفش های والیبال از مواد سبک تری مانند مش، فوم یا جیر، ساخته می شوند.

کفش والیبال پسرانه مناسب چگونه است؟

برای انتخاب کفش والیبال پسرانه مناسب به نکاتی که در ادامه اشاره می کنیم دقت نمایید. اگر کفش های معمولی شما سایز 39 تا 43 است، برای بازی والیبال نیز نباید سایز بزرگتر انتخاب کنید. اگرچه پاهای شما می توانند در طول بازی کمی بزرگتر شوند، اما باید همیشه از پشتیبانی خوبی برخوردار باشند تا بتوانید پایدار و چابک عمل کنید. البته، کاملاً ممکن است که اندازه های مارک های مختلف متفاوت باشد – بنابراین ضروری است که قبل از خرید آنها را امتحان کنید. نمای نزدیک از کفش های والیبال در کف داخلی

هر چند وقت یکبار باید کتانی والیبال خود را عوض کنیم؟

بالشتک کتانی والیبال، به مرور زمان فرسوده می شود. در پایان یک فصل، احتمالاً تأثیر خود را بیشتر از دست خواهد داد. پس از آن حداکثر منطقی است که کفش والیبال خود را عوض کنید. اگر از آن دسته ورزشکاران فعال هستید که زیاد بازی می‌کنید، می‌توانید انواع کتانی والیبال مورد علاقه خود را از وب سایت ایران والیبال انتخاب نمایید.

والیبال یک ورزش جذاب است: توپ ها به سرعت بر روی تور پرواز می کنند، اقدامات دفاعی تماشایی هستند و بازیکنان به بالا می پرند. اساس این کار کفش والیبال خوب است که می تواند چنین بارهایی را تحمل کند، از پا محافظت کند و بدن را برای مدت طولانی سالم نگه دارد. کفش های ورزشی والیبال به دو دسته کفش تمرینی و کفش ورزشی تقسیم می شوند. کفش های تمرینی والیبال باید در ساختاری فوق العاده مقاوم و انعطاف پذیر تولید شوند. کفش‌های تمرینی را می‌توان در حین حرکات گرم کردن و آماده‌سازی نیز استفاده کرد. بنابراین انتظار می‌رود که با ورزش های مختلف، سازگار شوند.

هنگام خرید کفش والیبال دخترانه باید به چه نکاتی توجه کنم؟

اگر مچ پاهای حساسی دارید، حتما باید کفش والیبال دخترانه با تقویت جانبی انتخاب کنید. یک رگ به رگ شدن ساده می تواند به معنای پایان یک بازی و شاید حتی پایان فصل یک لیگ، باشد. برخی از کفش های والیبال، قطعه کوچکی دارند که در سطح قوس پا و در کف پا قرار داده شده است. این قطعه از کمانش کف پا، جلوگیری می کند و از پای شما در طول بازی، پشتیبانی می کند. کفش های والیبال بلند یا متوسط ​​را نیز می توان در بازار مشاهده کرد. اگر بند خوبی داشته باشد، چنین کفش هایی قطعاً از کناره مچ پای شما حمایت می کند. البته، هیچ کفشی نمی تواند به طور کامل از صدمات جلوگیری کند، اما یک جفت کفش والیبال خوب، احتمال خطر را کاهش می دهد.

در مورد وضعیت کف و لاستیک کفش مخصوص والیبال دخترانه چه نکاتی را باید بدانم؟

اگر والیبال داخل سالن انجام می دهید، باید کفش مخصوص والیبال دخترانه مناسب سالن، بپوشید و آن را تمیز نگه دارید. دلیل اینکه کفش والیبال داخل سالن با فضای باز و ساحلی متفاوتت است، بسیار روشن است. زمینی که بر روی آن بازی می کنید از مهم ترین نکات، هنگام خرید کفش والیبال است. به عنوان مثال سالن های ورزشی کف لیزی دارند. انتخاب کفش هایی که سر خوردن را به حداقل برساند و در عین حال از نرم بودن کفش و سرعت ورزشکار، کم نکند بسیار مهم است. لاستیک های مصنوعی به سرعت تغییر رنگ می دهند. کفش‌والیبال، مانند کفش‌هندبال، دارای کفی های مخصوصی هستند تا زمین سالن را به طور مداوم، تمیز نگه دارند. ترکیب این کفی ها همچنین چسبندگی بیشتری به زمین می دهد تا از لیز خوردن جلوگیری شود. آنها معمولاً از لاستیک ساخته می شوند، ماده ای که به اندازه کافی فرسوده نمی شود.

نکاتی برای انتخاب کفش والیبال زنانه مناسب

والیبال یک ورزش سریع است که روی قدرت و چابکی تمرکز دارد. کفش والیبال زنانه که می پوشید باید با توانایی شما مطابقت داشته باشد. هر بازیکن مهارت های متفاوتی را به ارمغان می آورد، از مهار دفاعی در تور گرفته تا پرش های بلند هنگام حمله. چه بازیکن میانی، چه مهاجم خارجی، چه لیبرو و چه پاسور، هر موقعیتی نیاز به کفش والیبالی دارد که با سبک بازی و نیازهای بدنی بازیکن، مطابقت داشته باشد. فروشگاه ایران والیبال طیف گسترده ای از کفش های والیبال را ارائه می دهد تا بتوانید کفش مناسب خود را پیدا کنید.

قیمت کفش والیبال به چه عواملی بستگی دارد؟

صرف نظر از موقعیت و تجربه بازی شما، ویژگی های خاصی که بر قیمت کفش والیبال همه کاره خوب تاثیرگذار است عبارتند از:

 • چسبندگی عالی چون زمین می تواند لغزنده باشد
 • بالشتک محافظ برای محافظت از پا در برابر ضربه کف سخت داخلی
 • ثبات جانبی، بنابراین تغییر سریع جهت شما را از تعادل خارج نمی کند
 • واکنش‌های سریع و دانش تاکتیکی باید توسط کفشی پشتیبانی شود که امکان تغییر جهت ناگهانی را فراهم می‌کند و همچنان در بیشترین کشش‌ها ثبات را ارائه می‌دهد. این ویژگی ها، برای متخصصان دفاعی، پاسورها و لیبروها بسیار مهم است.

یک کفش والیبال دفاعی عالی دارای ویژگی های زیر است

 • ثبات برای ثابت ماندن در سرویس‌ها، پاس‌ها و حفاری‌ها
 • زیره ای با چسبندگی زیاد برای تغییر جهت سریع
 • مشخصات کم برای ارتقاء سرعت و راحتی

یک جفت کفش والیبال عالی برای حمله دارای ویژگی های زیر است

 • بالشتک برتر برای کاهش تاثیر فرود هنگام پرش
 • مواد سبک وزن که بتوانید بالاتر و بیشتر بپرید
 • حفظ ثبات بیشتر
 • کمک بهینه برای حرکات سریع

قبل از خرید کفش والیبال مردانه دانستن چه نکاتی الزامی است؟

کفش والیبال مردانه از مهم ترین نیازهای آقایانی است که در سطح آماتور یا حرفه ای به والیبال علاقه دارند. کفشی که بتوانید در حین تمرین و برای مسابقات از آنها استفاده کنید. کفش های والیبال خوب، با ساختار انعطاف‌پذیر خود، ، به شما اجازه می‌دهند تا تمام حرکاتتان را آزادانه انجام دهید. کفش والیبال باکیفیت، به لطف کفی ضد لغزش خود، به شما کمک می کند تا با خیال راحت روی پارکت حرکت کنید. همچنین با طراحی مقاوم خود از بروز مشکلاتی مانند پارگی و ترکیدن در حین تمرین و مسابقات جلوگیری می کند. کفش های والیبال ارائه شده توسط سایت ایران والیبال، به شما این امکان را می دهد که حداکثر عملکرد را در مسابقات مختلف والیبال، نشان دهید و در عین حال از مشکلات سلامتی که ممکن است در رویدادهای ورزشی با آن مواجه شوید، با کارکردهای ویژه اضافه شده به کفش، با استفاده از آخرین فناوری ها، جلوگیری می کند.

قیمت کفش والیبال دخترانه به چه عواملی بستگی دارد؟

ویژگی های کفش والیبال دخترانه ممکن است با توجه به فعالیتی که از آن استفاده می کنید، متفاوت باشد. مدل های تولید شده برای والیبال داخل سالن با کفی لاستیکی یا سیلیکونی تولید می شوند و در نتیجه با جلوگیری از سر خوردن از سلامت شما محافظت می کنند. وظیفه اصلی کفش های والیبال ساحلی، محافظت از پاهای شما در برابر آسیب های ناشی از شن و ماسه را بر عهده دارد. کفش‌های والیبال که برای تمرین طراحی شده‌اند، به لطف طراحی داخلی متناسب با استانداردهای ارتوپدی خود، راحتی بهتری را در حین استفاده ایجاد می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند که در انواع تمرینات مختلف مانند دویدن، پرش، کاردیو و تقویت، حداکثر عملکرد را داشته باشید. کفش والیبال دخترانه تمرینی، مسلما قیمت بالاتری دارد.

یکی دیگر از ویژگی هایی که باید در کفش های والیبال وجود داشته باشد، نفوذپذیری هوا است. مدل‌های بدون هوا، شکل‌گیری تعریق را تسریع می‌کنند و ممکن است باعث شوند با مشکلات پوستی مختلف ناشی از عرق انباشته مواجه شوید. این نوع کفش ها گرچه قیمت پایین تری دارند اما به مراتب مشکلات بیشتری را برای شما ایجاد خواهند نمود. کفش والیبال شما اگر دارای سیستم تنفسی است و همیشه هوای تازه در اطراف پاهای شما گردش می کند، به شما کمک می کند تا از سلامت خود محافظت کنید. این نوع کفش ها به دلیل استاکفش والیبال، یکی از ضروری ترین کالاهایی است که قبل از شروع ورزش والیبال باید آن را تهیه کنید. والیبال یک بازی ساده، پر هیجان و پر تحرک است. این بازی به تجهیزات خاصی نیاز ندارد و می توانید به راحتی در دورهمی های دوستانه یا خانوادگی بازی کنید. مهم ترین تجهیزاتی که برای این ورزش نیاز است، پوشیدن یک کفش خوب برای مراقبت از پا و افزایش راندمان است.

نمایش دادن همه 3 نتیجه

در این ورزش نیاز است که سرعت و پرش خوبی داشته باشید، همین امر ممکن است به پا، زانو و ستون فقرات فشار وارد کند. برای جلوگیری از فشار به ستون فقرات و افزایش طول عمر آن ها بهتر است از یک کفش والیبال خوب استفاده کنید تا نهایت لذت از این ورزش شیرین را ببرید. کفش های والیبال شباهت زیادی به دارند و ممکن است تصور کنید که باهم تفاوتی ندارند اما این طور نیست. زیره کفش والیبال از لایه صمغی و آج هایی می باشد که باعث کشش و چسبندگی به کف سالن می شود.

کفش والیبال اورجینال

کفش والیبال اورجینال بخریم یا های کپی؟ سوالی که ممکن است در ذهن شما پیش آمده باشد و دچار چالش شده باشید. پاسخ به این سوال زمانی روشن می شود که مشخص کنید ورزشکار حرفه ای هستید یا مبتدی؟ چند جلسه در هفته تمرین می کنید؟ اگر بازیکن حرفه ای هستید و تعداد و جلسات بالایی در هفته مشغول تمرین می باشید بهتر است از کفش والیبال اصل استفاده کنید تا سلامت پا شما بیشتر حفظ شود. اگرچه امروزه کفش های های کپی ( مشابه اصل ) نیز در بازار یافت شده و کیفیت خوبی را از خود نشان داده اند. این کفش های های کپی در بین ورزشکاران حرفه ای نیز محبوب شده و شما می توانید در صورت متناسب بودن شرایط آن با شما، اقدام به خرید کفش های های کپی کنید. اما باید دقت داشته باشید که اگر کفش با این مشخصات را می خواهید باید از فروشگاه های معتبر خرید کنید.

ویژگی کفش والیبال

کفش والیبال باید ویژگی های متناسبی داشته باشد تا شما بتوانید به بهترین شکل ممکن، بازی خوبی را از خود ارائه دهید. ما در این قسمت، می خواهیم به ویژگی کفش والیبال خوب بپردازیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید.

وزن کفش والیبال

وزن کفش والیبال یکی از ویژگی های اصلی و مهم یک کفش والیبال به حساب می آید؛ زیرا که سرعت و پرش رکن اصلی این ورزش است. اگر وزن کفش سنگین باشد جلوی سرعت و قدرت پرش شما را می گیرد و این مورد برای یک بازیکن والیبال خوشایند نمی باشد. وزن نرمال کفش والیبال مردانه باید چیزی بین 315 الی 425 گرم و کفش والیبال زنانه باید 250 الی 315 گرم باشد. بعضی از برند ها هستند که به سبک بودن کفش والیبال معروفند مانند میزانو و اسکیس.

زیره کفش والیبال

ویژگی دیگر یک کفش والیبال خوب، زیره کفش است. در زیره کفش والیبال یک لایه صمغی، نرم و چسبنده وجود دارد که به ورزشکار برای پرش و حرکت سرعتی کمک می کند. زیره کفش والیبال به گونه ای طراحی شده است که کفپوش های سالن ورزشی آسیب نمی بینند.

قابلیت کفش والیبال در دفع یا جذب ضربه

یک کفش والیبال خوب، باعث می شود که آسیب های ناشی از پرش های زیاد را برای بازیکن کاهش دهد. بازیکن زمانی که پرش های بلند انجام می دهد موقع فرود آمدن فشار بر پا، کمر و زانو وارد می کند. به همین منظور قسمت میانی کفش را با زیر سازی محکم و ژل مانند ساخته اند تا ضربه گری کند.

قابلیت تنفس در کفش والیبال

قابلیت تنفس در کفش والیبال را با استفاده از رویه هایی که از جنس پلی استر درجه یک هستند و ظاهر توری مانند دارند میسر ساخته اند. این ویژگی برای یک بازیکن بسیار خوشایند می باشد؛ زیراکه از تعریق بیش از حد پا جلوگیری کرده و پا را سرد و خشک نگه می دارد. بازیکنی که ساعات طولانی مشغول تمرین باشد این ویژگی باعث شده که بازیکن کلافه نشده و به بهبود عملکرد او کمک کند.

دوام کفش والیبال

به عنوان ویژگی آخر می توانیم به دوام و ماندگاری کفش والیبال اشاره کنیم. یک کفش والیبال خوب باید از متریال درجه یک استفاده شده باشد تا ماندگاری بالایی داشته باشد. اهمیت دوام کفش والیبال در پاره نشدن حین تمرین و فراز و فرود است. یک کفش با دوام در والیبال آسیب های وارده را به حداقل می رسند و بازیکن دچار آسیب دیدگی نمی شود.

طول عمر یک کفش والیبال چقدر است؟

طول عمر یک کفش والیبال معمولا به تعداد جلسات تمرینی شما دارد. اگر در هفته 5 الی6 جلسه تمرین می کنید، کفشتان یک سال یا کمی بیشتر دوام می آورد. از نشانه های تمام شدن طول عمر یک کفش والیبال می توان به  کیپ نشدن ساق پا  هنگام بازی اشاره کنیم. کیپ نشدن ساق پا، سبب می شود تا از پا محافظت نکند و آسیب دیدگی بازیکن را در پی دارد. یکی دیگر از علائم تمام شدن طول عمر یک کفش والیبال، تمام شدن کشش و چسبندگی این کفش در سالن است. اگر مشاهده کردید که دیگر احساس راحتی در کفش ندارید و انعطاف سابق را ندارد باید اقدام به تعویض کفش کنید؛ زیراکه نداشتن انعطاف کفش در جهش های شما باعث شده که هنگام فرود به زمین بخورید و دچار آسیب دیدگی شوید. کفش های والیبال را نیز مانند در سالن استفاده کنید و با آن روی سطحی مانند آسفالت راه نروید؛ چونکه سطوحی مثل آسفالت کف کفش را دچار ساییدگی می کند و طول عمر کفشتان کم می شود.

کفش والیبال باید چگونه باشد؟

کفش والیبال باید به گونه ای باشد که پا در آن احساس راحتی کند، تنگ نباشد و حداقل یک سر انگشت تا سرپنجه فاصله داشته باشد. علت فاصله اندکی که باید در قسمت سرپنجه وجود داشته باشد این است که، هنگام جهش و فرود آمدن پنجه پا به قسمت جلوی کفش فشار وارد می کند و این فاصله موجب می شود تا کفش پاره نشود و پا راحت باشد.

اجزای سازنده کفش والیبال

یک کفش والیبال خوب از اجزای مختلفی ساخته شده که هریک را برای شما جداگانه توضیح خواهیم داد.

 • کفی کفش والیبال: کفی کفش والیبال یک لایه صمغی دارد و این لایه باعث چسبندگی به زمین و ثبات بهتر می شود. همچنین انعطاف پذیری این لایه باعث بالا رفتن سرعت بازیکن شده و هم چنین کفی کفش مخصوص والیبال آسیبی به کفپوش های سالن وارد نمی کند و باعث می شود که پای بازیکن هنگام بازی نلغزد.
 • قسمت میانی کفش والیبال: این قسمت برخلاف کفش بستکبال که برای حرکت رو به جلو طراحی شده است، ثبات بازیکن را تضمین می کند. بازیکن زمانی که فرود می آید، بیشترین فشار بروی پاشنه پا را وارد می کند. قسمت میانی کفش والیبال با لایه ژله مانند این فشار را کاهش می دهد تا فشار از پای بازیکن کاسته شود.
 • پاشنه کفش والیبال: پاشنه کفش والیبال باید مخصوصا تقویت شده باشد تا فشار های ناشی از جهش کاسته شود. این قسمت به طور جداگانه تقویت شده می باشد.
 • رویه کفش والیبال: رویه کفش والیبال از جنس توری ساخته شده تا پا بازیکن عرق نکند تا بهبود عملکرد یک بازیکن حین بازی کمک کرده باشد.

نکات خرید کفش والیبال خوب

اگر قصد خرید یک کفش والیبال خوب را دارید باید یک سری از نکات ا رعایت کنید تا بهترین انتخاب و خرید را داشته باشید. رعایت این نکات باعث می شود که مناسب ترین کفش را بتوانید انتخاب کنید تا بهترین عملکرد را در بازی از خود نشان دهید و از بازی کردن نهایت لذت را ببرید.

 1. جنسیت بازیکن والیبال: وزن کفش زنانه با مردانه تفاوت دارد. اگر به دنبال خرید یک کفش والیبال مناسب خودتان هستید باید دقت کنید که کفش مردانه باید 315 الی 425 گرم و کفش زنانه 250 الی 315 گرم باشد.
 2. موقعیتی که در آن مشغول بازی هستید: پستی که در آن مشغول به بازی هستید نیز می تواند در انتخاب یک کفش مناسب والیبال تاثیر گزار باشد.
 • پست دفاعی: اگر در موقعیت دفاعی مشغول به بازی هستید باید کفش هایی را انتخاب کنید که انعطاف و دوام بیشتری دارند تا هنگام فرود آمدن و حرکات کششی کفش و پا آسیب نبیند.
 • پست حمله: این کفش ها مواد ژله ای در پشت و جلوی کفش دارند تا هنگام فرود بنواند وزن پا را تحمل کند و بازیکن آسیب نبیند.

اما نوع دیگری از کفش والیبال هستند که در همه نقاط زمین می توانید از آن استفاده کنید و احساس راحتی داشته باشید. اما متاسفانه برند های زیادی این نوع کفش را تولید نمی کند و اگر قصد خرید این نوع کفش والیبال را دارید باید بدانید که انتخاب های محدودی پیش روی شما گزاشته می شود.

 1. بودجه ای که برای خرید کفش والیبال در نظر دارید: سقف بودجه شما تعیین کننده انتخاب و خرید نهایی شما است. اگر در سطح مبتدی یا برای سرگرمی بازی می کنید می توانید از کفش والیبال های کپی استفاده کنید. اما اگر در سطح نیمه حرفه ای یا حرفه ای بازی می کنید می توانید از کفش های اورجینال خریداری کرده تا پا شما حین بازی آسیب نبیند.
 2. دوام کفش والیبال: یک کفش والیبال خوب باید از متریال درجه یک استفاده شده باشد تا ماندگاری و دوام بالایی داشته باشد. بسیار مهم است که یک کفش والیبال حین بازی دچار پارگی نشود؛ زیراکه ممکن است به بازیکن آسیب برساند.
 3. قابلیت تنفس کفش والیبال: رویه کفش والیبال باید از جنس تور درجه یک باشد تا پا درون کفش سرد و خشک نگه داشته شود. هرگونه عاملی که باعث تعریق پا بشود برای بازیکنی که مشغول بازی است خوشایند نمی باشد.
 4. زیره کفش والیبال: هنگام خرید کفش والیبال باید به زیره آن دقت کنید. زیره کفش وظیفه دارد که از کمر، پا و زانو محافظت کند و آیب دیدگی را به حداقل برساند. به طور معمول باید زیره کفش والیبال ارتفاعی به اندازه 5 سانتی متر داشته باشد.

فروشگاه معزز اسپرت، یکی از فروشگاه هایی است که با ارائه کفش های درجه یک، حس خوب یک بازی لذت بخش را به شما هدیه می دهد.

قیمت کفش والیبال

یکی از نکاتی که هنگام خرید کفش والیبال باید دقت می کردید، توجه به سقف بودجه ای که می توانید خرید کنید است. ما، در فروشگاه معزز اسپرت کفش های درجه یک را مستقیم  و بی واسطه از تولید کننده دریافت کرده و با سود بسیار کمی در اختیار شما قرار دادیم تا بتوانید با هر بودجه ای که مد نظر دارید بهترین کفش والیبال را خریداری کنید.

سلامتی بازیکنان برای ما از هرچیزی مهم تر است. به همین منظور مجموعه معزز با تضمین کیفیت کفش های خود، آسیب دیدگی ناشی از کفش های نامناسب را به حداقل می رساند و خرید خوبی را برای شما بازیکنان عزیز آرزو می کند.

خرید کفش والیبال

خرید کفش والیبال خوب، می تواند در بهبود عملکرد یک بازیکن تاثیر گزار باشد؛ به همین علت یک خرید مهم برای بازیکن به حساب می آید. فروشگاه معزز اسپرت، با استفاده از متریال درجه یک  در کفش های والیبال، خیال شما را از بابت خرید کفش  مناسب راحت کرده و می توانید با خرید کفش والیبال خوب، تجربه بازی دلنشینی را داشته باشید.

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا