برترین های کسب و کارعمومی

نحوه ی بستن بند کفش ورزشی

مدل بستن بند کفش، جزو موضوعات مهم در استایل محسوب می شود. اگر نحوه گره زدن کفش رعایت نشود، علاوه بر این که ظاهرش دفورمه می شود؛ در زمان راه رفتن مشکل درست می کند. به همین دلیل لازم است که افراد آموزش بستن بند کفش ساده و اسپرت را فرا بگیرند.

آموزش بستن بند کفش ساده و مدل دار

همانطور که گفته شد، مدل بستن بند کفش، چه برای زیبایی و چه برای ایجاد تعادل در زمان راه رفتن اهمیت دارد. در واقع با یادگیری نحوه بستن چند مدل بند کفش اسپرت، بی شک می توان کفش های ساده را متمایز و زیباتر کرد. علاوه بر این، آموزش بستن بند کفش ساده، به افراد، علی الخصوص به مادران، کمک خواهد کرد تا سلامتی پاهای کودکان خود را حفظ کنند.

این شیوه برای ست کردن کفش با لباس نیز خیلی کاربر دارد؛ می توانید با هر رنگ تیشرتتان بندی همرنگ ست کنید. در ادامه با بیانی ساده به پرطرفدارترین و رایج ترین مدل بستن بند کفش مردانه و زنانه ورزشی، کوهنوردی، کفش روزمره مردانه و زنانه و… پرداخته ایم. البته برای یادگیری بهتر، دیدن فیلم «آموزش بستن بند کفش ساده» نیز پیشنهاد می شود.

How to tie sports shoes

 

مقاومت و دوام کفش  والیبال

امروزه میتوان گفت که تکنولوژی بکار رفته در ساخت کفش والیبال مشکل مقاومت و دوام را تقریبا حل کرده است. در ورزش والیبال هر لحظه امکان دارد توپ از جهت های مختلفی ارسال شود که باید در در ثانیه بازیکن اقدام به انجام واکنش سریع نماید و انجام این واکنش های انفجاری نیازمند کفشی است که در عین سبکی از مقاومت و دوام بالایی در مقابله با فشار وارد شده از پاهای بازیکن را داشته و از آن (پاها) در برابر فشارها محافظت کند.

این درست نیست که فکر کنیم انتخاب بهترین کفش والیبال به طور کامل از پاهای ما در برابر فشارها و مصدمیت ها محافظت خواهد کرد اما تاثیر بسزایی در کاهش مصودمیت و شدت آسیب دیدگی خواهد داشت. اگر کفش مناسب والیبال را تنها برای بازی در سالن و یا تمرین و مسابقه در این مکان (سالن ورزشی) 3 الی 5 روز در هفته مورد استفاده قرار دهید برای یک فصل کامل میتوانید از آن بهره ببرید.

بهترین نشانه که متوجه شوید که دیگر کفش شما از بازده خوبی برخوردار نیست و باید آنها را عوض و یا کفش جدید تهیه نمائید این است قسمت پوشش دهنده قوزک کفش در هنگام بازی محکم در پا کیپ نمی شود و حمایت کاملی از این نقطه انجام نمی دهد و باید کفش ها تعویض شود.

قابلیت دفع و جذب ضربه در کفش والیبال

یکی از نکاتی که در ساختار کفش والیبال ضروری است قابلیت دفع و جذب ضربات است. هنگامی که بازیکن برای زدن ضربه به هوا بلند می شود پس از فرود کفش باید توانایی دفع ضربه حاصل از فرود را بوجود آورد.در قسمت زیرین کفش والیبال نوعی از فوم نرم و ژل قرار و تزریق شده اند نا به کمک زیره کفش ضربات وارده را قسمت زیره کفش دریافت و قسمت فوم آنرا از پاها دفع کند به همین جهت است که قسمت میانی کفش های والیبال از در حالی که بسیار محکم هستند از انعطاف پذیری بالایی نیز برخوردارند وجود این قابلیت در کفش والیبال از خستگی زود رس والیبالیست جلوگیری کرده و از پاها  در برابر فشارها و ضربات وارد حمایت می کند.

قسمت زیره کفش والیبال

معمولا جنس بکار برده شده در بهترین کفش های والیبال از لاستیک بسیار نرم و مقاوم و یا از جنس کرپ است که هر دو جنس مناسب استفاده در سالن هستند. قسمت زیره کفش نقش محافظت از پاها در برابر ضربات وارده از فرود به زمین و بهبود  وضعیت سرعت  و جهش را به عهده دارد و معمولا به ارتفاع 5 سانتی متر هستند و به نوعی هستند که آسیبی به کفپوش سالن ورزشی وارد نمی کنند اما مناسب برای استفاده در خارج از سالن نیستند به جهت آنکه از نرمی بسیار بالایی برخوردارند در مواجه با کف آسفالت و خیابان دچار پارگی می شوند و حتی مناسب برای قدم زدن بیرون از سالن ورزشی نیز نمی باشند.

انتخاب مناسب ترین کفش برای والیبال

با وجود کمپانی های مختلف تولید کننده کفش های مخصوص والیبال مانند اسیکس، میزانو، نایک و … انتخاب کفش مناسب برای والیبال آن هم به عنوان بهترین کفش، کمی دشوار است زیرا که هر کدام از این برندها با یک دیگر در رقابت هستند که محصولات استاندارد و با کیفیت تری را روانه بازارهای ورزشی کنند به همین دلیل نمیتوان گفت کدام برند بهترین کفش والیبال جهان را طراحی و تولید می کند.

اما میتوان با در نظر گرفتن مشخصات کفش مخصوص والیبال و ویژگی های که باید دارا باشند یک کفش مناسب با برند دلخواه انتخاب کرد عوامل موثر درانتخاب کفش مناسب والیبال شامل  وزن و سبکی، مقاومت و دوام، قابلیت جذب و دفع ضربه، زیره مناسب، و قابلیت تنفس کفش است که به شرح آنها پرداخته ایم در هنگام خرید اگر این مشخصه ها را در نظر داشته باشید مطمئنا مناسب ترین کفش برای ورزش والیبال، متناسب با سلیقه و برند دلخواه خود را میتوانید انتخاب از جمله تجهیزات مهم که یک ورزشکار رشته والیبال باید به آن دقت کافی داشته باشد، کفش والیبال است.

در واقع کفش والیبال اگر به درستی انتخاب شود می تواند موجب بهبود عملکرد شما شود و همچنین به خوبی از پاهای شما پشتیبانی کند و در نتیجه احتمال آسیب را کاهش می دهد. اما آیا می دانید که کفش والیبال چگونه باید باشد و به عبارتی بهتر یک کفش ورزشی چه ویژگی هایی را باید حتما داشته باشد؟ در این مقاله و در ادامه قصد داریم ویژگی های ضروری یک کفش والیبال را برای شما ارائه دهیم تا شما بتوانید با مطالعه آن ها کفش مناسب خود را برای پرداختن به این ورزش انتخاب کنید.

کاربرد کفش های والیبال

با این وجود که کفش های والیبال از لحاظ طراحی به کفش های کتونی معمولی شبیه هستند، اما پشتیبانی و چسبندگی در آن ها بیشتر است. داشتن یک کفش والیبال مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که می تواند از آسیب های جدی جلوگیری کند و همچنین بازی را ساده تر خواهد کرد. اما به نظر شما کفش والیبال چگونه باید باشد و کاربرد کفش های والیبال چیست؟

در واقع اغلب کفش های والیبال عرضه شده در بازار دارای کفی لاستیکی چسبنده هستند که موجب ایجاد کشش اضافی می شوند. به همین دلیل نیز از سر خوردن کفش و آسیب های مختلف از جمله آسیب به مچ پا جلوگیری می کند‌. در کفش های والیبال بر خلاف کفش های بسکتبالی، به جای حرکات عمودی بر حرکات جانبی تمرکز بیشتری می کنند. همچنین از آن جایی که والیبالیست ها در بیشتر مواقع بر روی پای خود هستند و یا بر روی پاهای خود فرود می آیند، زیره میانی کفش های والیبال دارای لایه سازی اضافی است.

نکات مهمی که هنگام خرید کفش والیبال باید در نظر گرفت

از جمله نکات مهمی که هنگام خرید کفش والیبال باید در نظر گرفت، می توان موارد زیر را نام برد:

  • هدف شما برای استفاده از کفش ها چیست؟
  • پست و موقعیت شما در بازی چیست؟
  • در خانه، سالن و یا فضاهای باز بازی می کنید؟
  • میزان هزینه لازم برای کفش والیبال چقد باید باشد؟
  • به چه برند و یا رنگ کفش علاقه دارید؟
  • چسبندگی و پایداری چقدر برای شما اهمیت دارد؟

اکنون که به این سوالات پاسخ دادید، در ادامه به بررسی اینکه کفش والیبال چگونه باید باشد و همچنین ذکر ویژگی های مهم آن می پردازیم‌.

ویژگی های کفش والیبال چگونه باید باشد

کفش والیبال به طور ویژه و برحسب ویژگی های این نوع ورزش ساخته می شود. اما آیا می دانید ‌که ویژگی های کفش والیبال چگونه باید باشد و یا ویژگی های مختلف چه اهمیتی می تواند داشته باشد؟ در ادامه از جمله ویژگی های خاص و مهم کفش والیبال را برای شما معرفی می کنیم:

1- لاستیک چسبنده

از جمله لاستیک های استفاده شده در ‌کفش والیبال، می توان لاستیک چسبنده را نام برد. این نوع لاستیک ها دارای استحکام بسیار بالایی هستند و عمدتا موجب می شوند یک ورزشکار بدون لغزش و یا لیز خوردن به دویدن خود ادامه دهد. لاستیک چسبنده از نوع صمغ یک نوع لاستیک است که دارای انعطاف پذیری بالایی است و مناسب ترین کشش را برای انواع پرش ها، توقف کردن ها و یا حرکت های مختلف فراهم می کند.

2- کفی میانی

هدف اصلی کفی میانی در کفش والیبال این است که از پا حمایت لازم را داشته باشد. این کفی باید بیش از اندازه محکم و قوی باشد چرا که همان طور که می دانید یک والیبالیست بیشتر اوقات بر روی پاهای خود می ایستد. در واقع یک کفش والیبال مناسب با کمک گرفتن از فوم، فوم ژل و یا زیرسازی های ویژه، موجب حمایت از موضع بازیکنان می شود. به همین دلیل نیز بازیکنان می توانند بدون خستگی به ورزش خود ادامه دهند. بنابراین در جواب این سوال که کفش والیبال چگونه باید باشد، می توان گفت داشتن کفی میانی مناسب از مهم ترین ویژگی لازم و ضروری کفش والیبال است.

3- رویه ها

حتما می دانید که با حرکت دادن پاها گرما تولید می شود. گرما نیز به نوبه خود موجب ایجاد عرق و رطوبت می شود. برای اینکه پاها خشک نگه داشته شوند و همچنین از لیز خوردن جلوگیری شود حتما باید کفش والیبال به گونه ای ساخته شده باشد که اجازه تهویه هوا را بدهد. به طور عمده قسمت بالایی کفش های والیبال مناسب از نایلون یا مش ساخته می شود که باعث جریان هوا، حفظ رطوبت و همچنین خنک شدن پا می شود.

4- کوشن کفش والیبال

از دیگر نکات و ویژگی های مهمی که برای کفش والیبال چگونه باید باشد، می توان ذکر کرد این است که سیستم کوشن کافی داشته باشد. در واقع با پرش و ضربه در زمان بازی پاها ورم می کنند که همین امر موجب می شود کفش والیبال تنگ به نظر برسد. سیستم کوشن داخلی عمدتا قالب ژل است. همانند دیگر کفش های ورزشی، کوشن کفش والیبال نیز موجب می شود ضربه توسط کفش جذب شده و به طور همزمان از حرکات سریع در زمان بازی پشتیبانی می کند. بدون این ویژگی احتمال آسیب رسیدن به پاها در هنگام بازی بیشتر می شود.

دکمه بازگشت به بالا