اقتصادیبرترین های کسب و کار

بهترین خدمات حسابداری در تهران

معرفی شرکت حسابداری در تهران

همانطوری که اشاره کردیم امور و فعالیت‌های مالی بخش جدایی ناپذیر هر کسب و کاری است. اما نحوه انجام رسیدگی به امور و خدمات حسابداری بسته به نوع کسب و کار و کوچکی و بزرگی آن متفاوت است. به فرض مثال  اگر صاحب یک کارگاه تولیدی نسبتاً بزرگ با چندین کارمند و کارگر هستید، یا اینکه سهام یک کارخانه بزرگ را در اختیار دارید و به نحوی مدیر آن هستید، نباید فکر کنید که خودتان از عهده‌ی رسیدگی به کلیه‌ی امور حسابداری و حسابرسی برمی‌آیید.

پیچیدگی امور مختلف حسابداری از قبیل تهیه ترازنامه، محاسبه سود و زیان، پرداخت حقوق، حسابرسی و غیره به اندازه‌ای است که فقط از عهده‌ی فرد یا افراد متخصص برمی‌آید. پس اگر در چنین وضعیتی هستید حتما به دنبال یک شرکت حسابداری یا مشاور مالی خوب بگردید و امور شرکت خود را با خیال راحت به آنها بسپارید. در این باره می‌توانید از مشاورین شرکت حسابداری امین حسابان در تهران بهره‌ بگیرید. برای ارتباط با این افراد می‌توانید از طریق سایت آن‌ها اقدام نماید.

شرکت حسابداری چیست؟

شرکت حسابداری از گروهی از متخصصان حسابداری تشکیل شده است که خدمات مدیریت مالی را به مشتریان ارائه می‌دهند. این خدمات ممکن است شامل حسابرسی، تهیه گزارش مالیاتی، محاسبۀ حقوق و دستمزد، حسابداری و خدمات مشاوره باشد که در ادامه به تفصل آن را توضیح می‌دهیم.

چرا باید امور اقتصادی و مالی سازمان خود را به شرکت حسابداری بسپاریم؟

شاید بخواهید در مورد خدماتی  که یک موسسه یا شرکت حسابداری ارائه می‌دهد اطلاعاتی داشته باشید. خدمات حسابداری به اقداماتی گفته می‌شود که به امور مالی و اقتصادی کسب و کارهای مختلف مرتبط است. زمانیکه سازمان شما به اندازه‌ی مشخصی بزرگ باشد، به منظور بهتر و سریع‌تر انجام شدن امور، بهتر است امور مالی را به فرد یا افراد متخصص بسپارید. در این رابطه اگر سازمان‌تان بزرگ است سپردن امور به شرکت حسابداری که از مجموعه‌ای متخصص و باتجربه تشکیل می‌شود، قطعاً منطقی‌تر خواهد بود.

خدمات حسابداری شامل چه مواردی است؟

خدمات حسابداری از بُعد موضوع و از لحاظ شکل ارائه‌ مورد بررسی قرار می‌گیرند. در ادامه‌ی این مطلب به خدمات یک شرکت یا موسسه حسابداری از لحاظ شکل ارائه می‌پردازیم. ۴ شکل مختلف خدمات حسابداری شامل موارد زیر است.

·         مشاوره حسابداری

نحوه رسیدگی به امور مالی و انجام فعالیت‌ها به دو شکل صورت می‌گیرد. ممکن است سازمان خودش دارای حسابدار یا تیم حسابداری باشد. در چنین شرایطی گاهاً تیم مورد بحث به یک مشاور متخصص نیاز پیدا می‌کند که در اداره بهتر و بهبود فرآیند حسابداری به آن‌ها کمک کند. از این رو از یک شرکت حسابداری تخصصی درخواست مشاوره می‌کنند.

مشاوره حسابداری توسط شرکت‌های حسابداری از قبیل شرکت حسابداری امین حسابان به دو صورت انجام می‌گیرد. یک اینکه این مشاوره ممکن است موردی باشد. دوم احتمال دارد سازمان مورد نظر بخواهند که در تمامی جنبه‌ها مشاوره دریافت کنند. همچنین ممکن است به صورت موقت فردی به آن شرکت فرستاده شود و با حضور در محل به مدیران و کارمندان مربوطه مشاوره بدهد. خدمات مشاوره حسابداری که توسط شرکت حسابداری ارائه می‌شود خودش شامل چندین مورد متعدد از جمله مشاوره مالیاتی، مشاوره برای مصاحبه و استخدام نیروی کار، آنالیز صورت‌های مالی و ترازنامه‌ی حسابداری، تنظیم قراردادها و غیره می‌شود.

·         خدمات فنی و پشتیبانی حسابداری

گاهی نیز سازمان‌ها برای انجام خدمات فنی و سیستمی به شرکت‌های حسابداری مراجعه می‌کنند. خدمات فنی شامل مواردی مثل راه اندازی نرم افزار، راه اندازی سیستم‌های مالی، آموزش نرم افزار حسابداری و غیره است. برخی از این خدمات به پشتیبانی نیاز دارند که شرکت‌هایی همچون شرکت امین حسابان و سایر شرکت‌های حسابداری متخصص چنین خدماتی را نیز ارائه می‌دهند.

·         خدمات اجرایی حسابداری

خدمات اجرایی حسابداری به معنی برون سپاری تمام امور حسابداری یک سازمان به شرکت حسابداری است. این مورد  معمولا خدمات مشاوره و فنی را هم شامل می‌شود. البته در مواردی ممکن است بخشی از امور حسابداری را واحد حسابداری سازمان انجام دهند و فقط از شرکت‌های حسابداری مشاوره بگیرند. مورد دیگر اینکه ممکن است از شرکت حسابداری یک نفر حسابدار متخصص به سازمان فرستاده شود تا در انجام امور مشاوره، فنی، پشتیبانی و اجرایی به کارمندان و مدیران شرکت کمک کند. برخی از خدمات اجرایی شرکت‌های حسابداری تخصصی همچون شرکت امین حسابان شامل انجام امور مربوط به حقوق و دستمزدها، خدمات عملیاتی مربوط به حسابداری سازمان و تهیه و تنظیم صورت‌های مالی و حسابرسی است.

·         خدمات جامع حسابداری

برخی از شرکت‌ها فعالیت‌های محدودتری دارند. یا بهتر است بگوییم فقط در یک زمینه خاص اما به طور تخصصی فعالیت می‌کنند. مثلا ممکن است فقط مشاوره تخصصی ارائه دهند. یا اینکه به‌طور تخصصی در انجام امور فنی فعالیت داشته باشند. در کنار این‌ها یک شرکت حسابداری ممکن است تمامی فعالیت‌ها را به افراد و سازمان‌ها ارائه دهد. که در این صورت به آن خدمات جامع یا ۳۶۰ درجه حسابداری گفته می‌شود.

همانطوری که در لابه‌لای این مقاله اشاره کردیم شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف خودشان از بخش یا واحد حسابداری برخوردار هستند. حسابداران شرکت به انجام امور حسابداری آن می‌پردازند. گاهاً مدیران بنا به شرایط نیاز به مشاوره یا کمک گرفتن از خدمات شرکت‌های حسابداری را احساس می‌کنند. در این صورت ممکن است بخش‌هایی از امور حسابداری و حسابرسی را به شرکت‌‌ها و موسسات متخصص در این زمینه بسپارند.

·         خدمات حسابداری از بعد موضوع

شرکت‌های حسابداری از لحاظ موضوعی خدمات متنوعی از جمله خدمات حسابداری مالی مالیاتی، نظارت بر اسناد حسابداری، نظارت و کنترل لحظه‌ای حساب‌ها، تهیه دوره‌های مالی مختلف و آموزش حسابداری مالیاتی، انجام امور حسابداری شرکت‌های صنعتی، پیمانکاری، بازرگانی و غیره را ارائه می‌دهد.

ویژگی‌های مهم یک شرکت حسابداری خوب چیست؟

حسابدار بودن نه تنها به معنای سر و کار داشتن با اعداد و ارقام، بلکه به معنای تعامل هر روزه با مشتریان نیز هست. به همین دلیل است که شرکت‌های حسابداری باید چندین ویژگی برای برآوردن نیازهای مشتری داشته باشند.

    خلاقیت

شرکت‌های حسابداری بزرگ، ذهن خلاقی دارند. آنها کسانی هستند که یافتن راه‌حل‌های جدید و تفکر خارج از چارچوب را تمرین می‌کنند.

    رعایت محرمانگی

نوع اطلاعاتی که حسابداران هر روز با آنها سر‌وکار دارند، بسیار محرمانه است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های حسابداران بزرگ این است که حرفه‌ای هستند و هرگز دانشی را به اشخاص ثالث منتقل نمی‌کنند.

    مهارت‌های ارتباطی عالی

حسابداران باید بتوانند با همکاران بخش‌های مختلف ارتباط برقرار کرده و با آنها همکاری کنند. آنها همچنین باید بتوانند بینش‌های کلیدی را به کارکنان غیرمالی منتقل کنند.

    همکاری

همه ما تصور یک حسابدار تنها را دوست داریم که در یک اتاقک کوچک مشغول سروکله زدن با اعداد و ارقام است – اما این تصویر کاملاً نادرست است. حسابداران به صورت تیمی کار می‌کنند و از بخش‌های مختلف پشتیبانی می‌کنند.

    انعطاف‌پذیری

شرکت‌های حسابداری باید بتوانند چالش‌ها را بپذیرند و به طور موثر به تغییرات در محیط‌های کاری پاسخ دهند. در عصر دیجیتال، دفاتر با شتاب زیادی تغییر می‌کنند و حسابداران باید بتوانند با آن تغییرات تطبیق یابند و از آن بهره ببرند. درجه بالایی از چابکی نیز برای پاسخ به تغییرات نظارتی در صنعت ضروری است – تنها در این صورت است که آنها می‌توانند خدمات با کیفیت ارائه دهند.

دکمه بازگشت به بالا