اجتماعیبرترین های کسب و کار

طرز تهیه کیک روز پدر بدون فر

طرز تهیه کیک ساده خانگی بدون همزن برقی و بدون فر ساده و سریع

اگر عاشق کیک های خانگی هستید و همزن برقی ندارید، این مطلب را بادقت بخوانید تا بهترین طرز تهیه کیک ساده خانگی برای کادو تولد پدر را بیاموزید.

کیک یکی از جذاب‌ترین، خوشمزه‌ترین و لذیذترین دسرهایی است که می‌توانید برای یک عصرانه خوشمزه انتخاب کنید. امروزه اکثر افراد به دلیل نبود همزن برقی و لوازم حرفه‌ای کیک پزی، از پخت کیک خانگی پشیمان می‌شوند. ولی با همراهی ما در این مقاله، می‌توانید کیکهای ساده و راحت بدون همزن برقی و با جایگزین کردن همزن برقی با همزن دستی یا همان مخلوط کن، کیک خود را به صورت عالی بپزید. همچنین می توانید چاپ عکس روی شکلات را نیز یاد بگیرید و در مناسبت های مختلف از آن استفاده کنید.

با پخت کیک‌های متنوع به عنوان دسر، سفره‌ای بسیار زیبا و دلنشینی خواهید داشت و می‌توانید میز دسر را به بهترین شکل دیزاین کنید.اگر از نبود همزن برقی برای پخت کیک نگران هستید، این را بدانید که با همراهی ما در این مقاله به راحتی طرز تهیه انواع کیک و شیرینی خانگی بدون همزن برقی را آموزش ببینید.

طرز تهیه کیک شکلاتی بدون فر و همزن برقی

مواد لازم برای تهیه کیک ساده بدون فر و همزن برای چهار نفر، شامل: تخم مرغ 2 عدد، پودرکاکائو 2 قاشق غذا خوری، شیر2/1 پیمانه، روغن4/1 پیمانه، شکر2/1 پیمانه، وانیل2/1 قاشق چای خوری، بکینگ پودر1 قاشق غذا خوری، آرد سفید 1 پیمانه است.

طرزتهیه کیک شکلاتی بدون فر و همزن

 1. ابتدا شکر، وانیل و تخم مرغ‌ها را باهم مخلوط کنید. مخلوط کردن را تا زمانی که شکر کاملا حل شود با همزن دستی ادامه دهید.
 2. مقدار روغن گفته شده را به مواد اولیه اضافه کرده و مخلوط کنید.
 3. پودرکاکائو، آرد و بکینگ پودر را با هم الک کنید، و به همراه شیر، کم کم به مواد اضافه کنید تا کاملا با تمامی مواد کیک مخلوط شود و مایه کیک یک دستی به دست بیاید.
 4. تابه مورد نظر را کاملا چرب کرده و روی حرارت قراردهید، مایه کیک را به‌صورت دورانی داخل تابه بریزید و در تابه را ببندید. پس از گذشت پنج تا ده دقیقه با حرارت کم، کیک شما آماده سرو است.

حتما بخوانید:  

طرز تهیه کیک اسفنجی بدون فر و همزن برقی

مواد لازم برای پخت کیک اسفنجی بدون فر و همزن برقی شامل: 4 عدد تخم مرغ، پودرشکر 1 پیمانه، آرد 1 پیمانه، بکینگ پودر 1 قاشق چای خوری، نمک 1 قاشق چای خوری، کره آب شده نصف پیمانه، وانیل نصف قاشق چای خوری است.

طرزتهیه کیک اسنفجی

 1. تخم مرغ‌ها را با کمک همزن دستی کاملا هم بزنید، سپس پودرشکر را اضافه کنید و مواد کیک را طوری مخلوط کنید که شکر کاملا در تخم مرغ‌ها حل شود و حالتی کش دار پیدا کند.
 2. آرد را به همراه بکینگ پودر و نمک سه مرتبه الک کنید. سپس آرد و بکینگ پودر را به مواد اولیه اضافه کنید و کاملا هم بزنید، به طوری که آرد کاملا در مواد ترکیب شود. برای هم زدن می‌توانید از مخلوط کن و غذاساز هم استفاده کنید.
 3. کره را آب کنید و به مواد اضافه کنید؛ تا جایی هم بزنید که کره کاملا به خورد مواد برود. سپس وانیل را اضافه کنید وهم بزنید تا خمیر کیک شما آماده شود.
 4. قالب کیک را چرب کنید، کمی آرد به دیواره‌ها بپاشید و سپس مواد کیک را داخل آن بریزید. قالب کیک را چند بار به زمین بکوبید تا حباب‌های ما بین مواد کیک ازبین برود. قابلمه بزرگ‌تراز قالب را انتخاب کنید و داخل آن مقداری آب بریزید و پنج دقیقه قبل از قراردادن قالب کیک، آب را گرم کنید. با قرار دادن یک پایه فلزی درون آن، قالب کیک خود را روی پایه قراردهید و درب قابلمه را ببندید. به مدت چهل وپنج الی پنجاه دقیقه با حرارت کم، منتظر بمانید تا کیک پخته شود.

طرز تهیه کیک ساده وانیلی

مواد لازم برای کیک ساده وانیلی بدون همزن برقی: شیر1 لیوان، ماست 4/3 لیوان، تخم مرغ4 عدد، وانیل نصف قاشق چای خوری، شکر 1 لیوان، روغن 4/3 لیوان، آرد 2 ونیم لیوان، بکینگ پودر1 قاشق مربا خوری، جوش شیرین نصف قاشق چای خوری.

 1. ابتدا شیر و ماست را با هم مخلوط کرده و به مدت بیست دقیقه استراحت دهید.
 2. تخم مرغ‌ها را به همراه وانیل و شکرهم بزنید، درحدی که کرمی رنگ شود.
 3. روغن مایع را اضافه کنید و به آرامی مخلوط کنید. سپس موادی که مرحله اول درست کرده بودید را به مرور به مواد کیک اضافه کنید.
 4. آرد، بکینگ پودر و جوش شیرین را سه مرتبه الک کرده و دردو مرحله به مواد اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید تا مایه کیک یک دستی درست شود.
 5. قالب خود را چرب کرده، مواد کیک را داخلش بریزید. قالب را به روی سطحی محکم بکوبید و تکان دهید تا کاملا هوای بین کیک ازبین برود.
 6. برای پخت داخل فر: فر را یک ربع قبل از قرار دادن کیک، روشن کنید تا کاملا گرم شود. حرارت فر را 170 تا 180 درجه سانتیگراد قراردهید، به مدت چهل و پنج دقیقه صبر کنید تا کیک شما آماده سرو شود.
 7. برای پخت بدون فر: قابلمه بزرگترازقالب انتخاب کرده ونیم ساعت قبل گرم کنید و پایه فلزی را درون آن قراردهید و سپس قالب خود را درون قابلمه قراردهید بعد ازیک ساعت کیک شما آماده است.

حتما قالب کیک را بعد از چرب کردن با روغن مایع، با استفاده از آرد پوشش دهید تا ریسک چسبیدن کیک به قالب کاهش پیدا کند. اگر از تصاویر عزیزانتان برای تزئین این کیک استفاده کنید در نهایت کیکی همانند تابلو سه بعدی زیبا خواهید داشت.

طرز تهیه کیک مجلسی بدون فر بدون همزن برقی

مواد لازم برای پخت کیک مجلسی بدون فر و همزن برقی  شامل 3/1 پیمانه شکر،2 قاشق غذا پودرکاکائو، 3/1 پیمانه سرخالی روغن مایع، 4/1 قاشق چای خوری وانیل، 2 پیمانه آرد، 1 قاشق چای خوری بکینگ پودر، 5/2 پیمانه شیر، 3 عدد تخم مرغ است.

برای آماده کردن این کیک ابتدا باید کرپ درست شود:

 1. پودر کاکائو، بکینگ پودر و آرد را با هم الک کنید و داخل کاسه بزرگ بریزید.
 2. شکر، وانیل و تخم مرغ‌ها را با هم زن دستی، چنگال یا مخلوط کن هم بزنید.
 3. روغن وشیر را به مخلوط شکر و تخم مرغ اضافه کرده و کاملا مخلوط کنید. در آخر، مخلوط آرد را نیز به مواد اضافه کنید. آنقدرهم بزنید تا گلوله‌های آرد کاملا از بین برود و در مواد به‌طور یکدست مخلوط شود.
 4. مواد کرپ را به مدت دو ساعت داخل یخچال قرار دهید. برای تهیه کرپ، تابه را چرب کرده و اجازه دهید کاملا گرم شود. نصف ملاقه از مواد را برداشته و داخل تابه بریزید و تابه را بلند کنید تا سریع پخش شود. وقتی یک طرف کرپ سفت شد، آن را برگردانید تا طرف دیگر نیزسفت و پخته شود. کرپ‌های پخته شده را کنار بگذارید تا کاملا سرد شود. همه کرپ‌ها را به همین شکل درست کنید.
 5. بعد از اینکه تمامی کرپ‌ها آماده و سرد شد، آن‌ها را روی هم چیده و بین هرلایه را با خامه پوشش دهید. در نهایت کیک را چند ساعت در یخچال قراردهید و سپس سرو کنید.

طرز تهیه کیک شکلاتی خیس بدون همزن

کیک شکلاتی خیس یکی از کیک‌های ساده وخوشمزه است. این کیک شکلاتی بدون نیازبه پخت درون فر، می‌تواند یکی از خوشمزه‌ترین کیک‌ها به شماربیاید. در اینجا با ماهمراه باشید تا آموزش کیک شکلاتی بدون فرمرحله به مرحله را مشاهده کنید ولذت ببرید. این مدل کیک در کنار کادویی مانند چاپ روی قاب گوشی می تواند سلیقه شما را بیشتر از پش نشان دهد.

مواد لازم برای پخت کیک شکلاتی شامل گلاب 4 قاشق غذاخوری یا هل سابیده 1 قاشق چای خوری، بکینگ پودرنصف قاشق غذاخوری، کاکائو 2 قاشق غذاخوری، شیرنصف لیوان، روغن مایع 5 قاشق غذاخوری، وانیل 4/1 قاشق چای خوری، تخم مرغ 2 عدد، شکر یک پیمانه، آرد 5/1 پیمانه.

مواد لازم برای سس کیک شکلاتی خیس شامل: شکرنصف لیوان، شیر1استکان، روغن مایع3 قاشق غذاخوری، پودرکاکائو2 قاشق غذاخوری.

طرز تهیه کیک شکلاتی خیس بدون همزن

 1. زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید و سفیده را آنقدر هم بزنید تا به‌طور کامل پف کند. 3/1 شکر را داخل سفیده بریزید و هم بزنید، تا زمانی که سفیده مانند خامه حالت بگیرد (سفیده را دریخچال قراربدهید).
 2. زرده تخم مرغ را با 4/3 شکر و وانیل، چند دقیقه هم بزنید تا مقداری پف کند. دو قاشق روغن را به مواد اضافه کنید و مخلوط کنید.
 3. نصف لیوان شیر یا آب را جوشانده و به همراه گلاب مخلوط کنید، به مواد اضافه کرده وهم بزنید تا شکر‌ها کاملا حل شود.
 4. کاکائو را به مواد اضافه کنید و با تمام مواد مخلوط کنید تا یک دست شود.
 5. بکینگ پودر و آرد را سه مرتبه الک کنید و کم کم آن به مواد کیک اضافه کنید، در حدی هم بزنید تا کاملا مخلوط شود.
 6. در آخر سفیده را با قاشق چوبی یا پلاستیکی درحد مخلوط شدن، به مواد کیک اضافه کنید. قالب کیک را کاملا چرب کنید و کمی آرد بپاشید و سپس مواد را داخل قالب ریخته و داخل قابلمه بزرگ‌تر از قالب به همراه پایه فلزی قراردهید. با حرارت کم کیک را بپزید تا آماده سرو شود.

این کیک را می‌توایند بدون شیر درست کنید.

طرز تهیه سس کیک

برای انجام طرز تهیه مواد سس، کافی است تمام مواد موردنیاز مثل کاکائو، شکر، شیر و روغن را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را تا حدی هم بزنید که شکرها کاملا حل شود. با یکدست شدن مواد، سس کیک ما آماده است. وقتی کیک پخته شد، هنگامی که داغ است، با خلال دندان تمام کیک را سوراخ کنید و3/2 سس را روی سطح کیک پخش کنید.بعد ازگذشت ده دقیقه هنگامی که این مواد کاملا به خورد کیک رفت، کیک را ازقالب خارج کرده وداخل ظرف خود برگردانید.مجدد سطح کیک را با خلال دندان سوراخ کنید وباقی مانده سس را روی کیک بریزید.

طرز تهیه چیز کیک بدون همزن برقی

مواد لازم برای تهیه چیز کیک بدون همزن برقی شامل: عصاره وانیل 5/1 قاشق چای خوری، پوست لیموترش 5/1 قاشق چای خوری، آبلیمو تازه 4/1 فنجان، پنیرخامه‌ای 480 گرم، شیر450 گرم، کره آب شده 11 قاشق سوپ خوری، بیسکوییت ساده 18 عدد.

طرز تهیه چیز کیک بدون همزن برقی

 1. ابتدا بیسکوییت‌ها را با استفاده از غذاساز یا هر وسیله دیگری مثل گوشت کوب، کاملا له کنید. سپس کره آب شده و شکر را اضافه کنید و کاملا هم بزنید.
 2. مخلوط بیسکوییت را کف و دورتا دور یک قالب بریزید و کاملا بیسکویت را به کف قالب و دورتا دورآن فشار دهید، این مخلوط را داخل کیسه قرارداده و به مدت 20 دقیقه داخل یخچال قراردهید.
 3. در مخلوط کن، پنیرخامه‌ای، شیر، آبلیمو، عصاره وانیل، پوست لیمو ترش را بریزید و کاملا مخلوط کنید.
 4. مخلوط آماده شده را داخل قالب بیسکویتی بریزید، مجدد داخل کیسه پلاستیکی قرارداده وبه مدت 4 ساعت دریخچال قراردهید تا کاملا سفت شود.این چیزکیک کاملا آماده است و شما می‌توانید با استفاده از تکه‌های میوه و یا پودر پسته و بادام تزیین کنید.

طرز تهیه کیک موزی بدون همزن (کیک بدون همزن و شیر)

مواد تشکیل دهنده کیک موزی شامل: دارچین 2/1 قاشق چای خوری، نمک2/1 قاشق چای خوری، کره 2/1 فنجان، موز بزرگ 3 عدد، تخم مرغ 2 عدد، جوش شیرین 1 قاشق چای خوری، پودرقند 1 فنجان، آرد 2 فنجان، عصاره وانیل 1 قاشق چای خوری است.

طرز تهیه کیک موزی بدون همزن

 1. موزها را له کرده و به همراه تخم مرغ، عصاره وانیل و کره آب شده، داخل یک ظرف ریخته و با چنگال هم بزنید تا تمام مواد کاملا مخلوط شود.
 2. آرد، دارچین، نمک، شکر و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید سپس به مواد  تر اضافه کنید و سپس آن‌ها را مخلوط کنید.
 3. خمیر کیک را داخل قالب موردنظرتان ریخته و به مدت یک ساعت داخل فر قراردهید تا کاملا پخته شود.

طرز تهیه شیرینی خانگی بدون همزن برقی

مواد لازم شیرینی کشمشی: زعفران 1 قاشق غذاخوری، بکینگ پودر 1 قاشق مرباخوری، آرد سفید دو لیوان سر خالی، کشمش نصف لیوان، جوز هندی نصف قاشق چای خوری، وانیل نصف قاشق چای خوری، تخم مرغ 2 عدد، پودرشکر 1 لیوان.

 1. کره یا روغن را در محیط بیرون از یخچال قراردهید تا کاملا نرم شود. کره را به همراه پودر شکرهم زده تا کرم رنگ شود.
 2. یکی از تخم مرغ‌ها را به همراه وانیل و جوزهندی، به مواد اضافه کنید مخلوط را کاملا هم بزنید. بعد ازمخلوط شدن تخم مرغ دوم را نیز به همین مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید
 3. بکینگ پودر و آرد را دوبار الک کنید، سپس کم کم به مواد اضافه کنید و با چنگال مرتب هم بزنید.
 4. دراین مرحله کشمش‌ها را آرد مالی کنید و به مواد اضافه کنید و درحدی مخلوط کنید که کشمش داخل مواد پخش شود.
 5. مواد شیرینی را داخل قیف ریخته و کف سینی فر را کاغذ روغنی پهن کنید. سپس مایه شیرینی را به اندازه دلخواه روی کاغذ روغنی بریزید.
 6. فررا ده دقیقه قبل از قراردادن سینی شیرین گرم کنید. دما فر 150 تا 160 درجه سانتیگراد تنظیم شود.

با این مواد می‌توانید حدود 50عدد شیرینی کشمشی می‌توانید درست کنید

خلاصه مطلب

گاهی با کمی خلاقیت و جستجو می‌توانید مواد کیک ساده خانگی را به آسان‌ترین روش ممکن و بدون استفاده از همزن یا فر، بپزید. یادتان باشد که با دستورات بالا، به‌راحتی با کم‌ترین امکانات می‌توانید کیک موردعلاقه‌تان را تهیه کنید و از آن لذت ببرید. سعی کنید، مراحل گفته شده را با دقت اجرا کنید و نتیجه فوق‌العاده آن را با ما درمیان بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا