برترین های کسب و کارعمومی

چه گوشی هایی ریموت کنترل دارند

شاید تابه‌حال اسم مادون قرمز به گوشتان خورده باشد، یک روش ارتباطی مانند بلوتوث که به شما امکان کنترل دستگاه‌های الکترونیکی مختلف در خانه را می‌دهد. البته دیگر حسگر مادون قرمز مانند گذشته رایج نیست و تقریباً لیست گوشی های سامسونگ دارای مادون قرمز خالی از گوشی است، اما هنوز هم می‌توانید آن را در گوشی‌های هوشمند دیگر، به‌ویژه برندهای چینی مانند شیائومی و ویوو پیدا کنید. در ادامه توضیح می‌دهیم که مادون قرمز در کجای گوشی قرار می‌گیرد و کدام گوشی ها سنسور مادون قرمز دارند؛ همراه ما باشید.

مادون قرمز چیست؟

واژه IR مخفف “مادون قرمز” است. اگر گوشی شما از IR Blaster پشتیبانی می‌کند، به شما این امکان را می‌دهد که دستورات را از طریق پرتوهای مادون قرمز به دستگاه دیگری مانند تلویزیون، ستاپ باکس یا کولرگازی سازگار با کنترل از راه دور مادون قرمز ارسال کنید. مزیت اصلی استفاده از دستگاه مبتنی بر مادون قرمز این است که شما مجبور نیستید فرایند جفت کردن بلوتوث را طی کنید و می‌توانید توسط آن دستگاه‌های قدیمی که اتصالات بلوتوث یا بی‌سیم ارائه نمی‌دهند را کنترل کنید. از کجا بفهمیم گوشی مادون قرمز دارد؟ در مرحله اول برای این که از ظاهر گوشی بفهمید آیا مادون قرمز دارد یا خیر باید ببینید روی فریم گوشی مادون قرمز قرار گرفته است یا خیر. روش دوم که پیشنهاد می‌کنیم این روش را حتماً تست کنید این است که مدل دقیق گوشی را در اینترنت جست‌وجو کنید، اگر در توضیحات و مشخصات گوشی مادون قرمز یا IR blaster را مشاهده کردید، یعنی این گوشی از مادون قرمز پشتیبانی می‌کند.

مادون قرمز گوشی کجاست؟

برای این که بدانید جایگاه مادون قرمز روی بدنه گوشی دقیقاً کجاست، باید به دنبال یک پلاستیک کوچک مستطیل یا دایره شکل بگردید که روی فریم بالایی گوشی قرار گرفته و مات است، این سنسور بیشتر در گوشی های شیائومی، هواوی، ویوو و برخی سامسونگ‌ها دیده می‌شود. در مجموع مشاهده می‌کنید که خبری از گوشی‌های جدید یا حداقل 2 سال اخیر سامسونگ در این لیست نیست و بیشتر گوشی‌های شیائومی و هواوی لیست گوشی های دارای مادون قرمز را پر کرده‌اند؛ شاید دلیل نبود این ویژگی در گوشی‌های جدید برند سامسونگ و وان پلاس و حتی برخی گوشی های هواوی این است که از مد افتاده است و بیشتر برقراری ارتباط گوشی با وسایل اطرافش از طریق بلوتوث نسل 5 و وای‌فای انجام می‌شود. در کنار بلوتوث WiFi Direct به وجود آمده که به کمک آن می‌توان تلویزیون و وسایل صوتی را کنترل کرد. البته روش‌هایی مانند Mirroring در اکثر دستگاه‌های صوتی و تصویری تعریف شده‌اند و به کمک آن‌ها وسایل الکترونیکی توسط گوشی کنترل می‌شوند.

لیست گوشی های دارای مادون قرمز

لیست گوشی های دارای مادون قرمز و از کجا بفهمیم گوشی مادون قرمز دارد ؛ کدام گوشی ها مادون قرمز دارند ؟ در گذشته استفاده از مادون قرمز در تلفن های همراه امری شایع و معمول بود ،یکی از راه های انتقال داده در گذشته استفاده از مادون قرمز بود. با ورود بلوتوث به عرصه انتقال اطلاعات،از کاربرد مادون قرمز کاسته شد . امروزه از مادون قرمز برای ریموت کنترل ها بیشتر استفاده می شود . گوشی های سامسونگ از اولین گوشی هایی بودند که از این قابلیت برای ریموت کنترل استفاده کردند ،ال جی و دیگر شرکتکدام گوشی ها سنسور مادون قرمز دارند مادون قرمز : یک روش ارتباطی مانند بلوتوث که به شما امکان کنترل دستگاه‌های الکترونیکی مختلف در خانه را می‌دهد. البته دیگر حسگر مادون قرمز مانند گذشته رایج نیست و تقریباً لیست گوشی های سامسونگ دارای مادون قرمز خالی از گوشی است، اما هنوز هم می‌توانید آن را در گوشی‌های هوشمند دیگر، به‌ویژه برندهای چینی مانند شیائومی و ویوو پیدا کنید.

مادون قرمز

واژه IR مخفف “مادون قرمز” است. در صورتی که گوشی شما از IR Blaster پشتیبانی می‌کند، به شما این امکان را می‌دهد که دستورات را از طریق پرتوهای مادون قرمز به دستگاه دیگری مانند تلویزیون، ستاپ باکس یا کولرگازی سازگار با کنترل از راه دور 24 کانال 40 آمپر ریموتی و مادون قرمز ارسال کنید.  ها هم به تدریج این قابلیت را به تلفن همراه خود اضافه کردند. مزیت اصلی استفاده از دستگاه مبتنی بر مادون قرمز: این است که شما مجبور نیستید فرایند جفت کردن بلوتوث را طی کنید . می‌توانید توسط آن دستگاه‌های قدیمی که اتصالات بلوتوث یا بی‌سیم ارائه نمی‌دهند را کنترل کنید. از کجا بفهمیم گوشی مادون قرمز دارد؟ در مرحله اول از ظاهر گوشی روی فریم گوشی مادون قرمز قرار گرفته است یا خیر. روش دوم جست‌وجو مدل دقیق گوشی را در اینترنت، اگر در توضیحات و مشخصات گوشی مادون قرمز یا IR blaster را مشاهده کردید، یعنی این گوشی از مادون قرمز پشتیبانی می‌کند.

مکان مادون قرمز گوشی

برای این که بدانید جایگاه مادون قرمز روی بدنه گوشی دقیقاً کجاست، باید به دنبال یک پلاستیک کوچک مستطیل یا دایره شکل بگردید که روی فریم بالایی گوشی قرار گرفته و مات است، این سنسور بیشتر در گوشی های شیائومی، هواوی، ویوو و برخی سامسونگ‌ها دیده می‌شود. لیست گوشی های مادون قرمز دار شیائومی گوشی‌های چینی امروزه بیشتر از مادون قرمز در گوشی‌هایشان استفاده می‌کنند، شیائومی یکی از برندهایی است که در گوشی‌هایی که تولید می‌کند از این سنسور استفاده می‌کند، البته نه در تمام گوشی‌ها و فقط برخی از آن‌ها دارای مادون قرمز هستند. البته گوشی‌های قدیمی زیادی هستند که از مادون قرمز پشتیبانی می‌کنند، لیست گوشی‌های جدید شیائومی که مادون قرمز دارند :

 • پوکو X3 پرو ·         پوکو F3 GT
 • پوکو X3 GT ·         شیائومی Mi 11
 • ردمی Note 10 ·         شیائومی Mi 11 Pro
 • ردمی Note 10 Pro ·         شیائومی Mi 11 لایت
 • پوکو M3 · شیائومی Mi 11 Lite 5
 • شیائومی 11T ·         شیائومی Mi 11 Lite NE
 • شیائومی 11T Pro · پوکو X3 NFC
 • پوکو F3 ·         شیائومی Mi 10T
 • شیائومی Mi 10T Pro ·         شیائومی Mi Note 10 Pro
 • شیائومی Mi 10 ·         شیائومی Mi 10 Lite
 • شیائومی Mi 10 Pro ·         شیائومی Mi 10T Lite
 • شیائومی Mi Note 10 Pro · شیائومی Mi Note 10 Lite

لیست گوشی های مادون قرمز دار هواوی

گوشی های هواوی از دیگر گوشی‌ها هستند که برخی از آن‌ها مادون قرمز دارند، البته تعدادشان بسیار کمتر از گوشی های شیائومی مادون قرمز دار است و در نسخه‌های جدید بسیار کمیاب شده‌اند. خبری از گوشی‌های جدید یا حداقل 2 سال اخیر سامسونگ در این لیست نیست و بیشتر گوشی‌های شیائومی و هواوی لیست گوشی های دارای مادون قرمز را پر کرده‌اند؛ دلیل نبود این ویژگی در گوشی‌های جدید برند سامسونگ و وان پلاس و حتی برخی گوشی های هواوی این است که: از مد افتاده است و بیشتر برقراری ارتباط گوشی با وسایل اطرافش از طریق بلوتوث نسل 5 و وای‌فای انجام می‌شود. در کنار بلوتوث WiFi Direct به وجود آمده که به کمک آن می‌توان تلویزیون و وسایل صوتی را کنترل کرد. روش‌هایی مانند Mirroring در اکثر دستگاه‌های صوتی و تصویری تعریف شده‌اند و به کمک آن‌ها وسایل الکترونیکی توسط گوشی کنترل می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا