اقتصادیبرترین های کسب و کار

چه نکاتی را باید برای حمل و نقل میلگرد مد نظر قرار داد؟

نکات مهم در مورد حمل‌‌ونقل میلگرد

در حالت کلی، توجه به 4 نکته اساسی در هنگام حمل‌ونقل میلگرد که تأثیر مستقیمی در انتخاب نوع ماشین باربری دارد، می‌تواند کمک شایانی به شما در کاهش هزینه‌های مصرفی داشته باشد. از مهمترین نکات حمل و نقل این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

مسافت مورد نظر

قیمت پروفیل: در هزینه حمل‌‌ونقل میلگرد، مسافت یکی از پارامترهای تاثیرگذار است. با توجه به محل اجراشدن پروژه موردنظر، کارخانه تولیدی را انتخاب و این مقطع فولادی را تهیه نمایید. خوشبختانه امروزه کشور ایران در تولید میلگرد توانسته به خودکفایی برسد و شما به‌عنوان مدیر پروژه می‌توانید با توجه به موقعیت جغرافیایی و کارخانه‌های تولیدی، نزدیک‌ترین محل به خود را انتخاب و خرید خود را انجام دهید.

با توجه به اینکه یکی از عوامل تأثیرگذار بر هزینه حمل میلگرد، مسافت است، بهتر است، در کنار بررسی ، به این مسئله هم توجه زیادی داشته باشید و سعی کنید کارخانه‌ای را انتخاب نمایید که به محل پروژه شما نزدیک‌تر باشد.

به‌عنوان‌مثال پروژه شما در شمال کشور در حال اجرا هست و شما به دلیل قیمت پایین این محصول توسط کارخانه‌ای در جنوب کشور، ترجیح داده‌اید با توجه به قیمت، میلگرد موردنیاز خود را از آنجا تهیه کنید،در این صورت می ‌توانید در حمل‌‌ونقل میلگرد صرفه‌جویی کنید. اما بهتر است بدانید با توجه به محاسبه هزینه تمام‌شده برای باربری، قیمت میلگرد خریداری‌شده بیشتر از هزینه تمام‌شده میلگرد از کارخانه نزدیک به محل پروژه شما می‌شود و این یعنی ضرر!!

حجم میلگرد خریداری شده

قیمت ورق: پس از انتخاب کارخانه و بررسی مسافت، حمل بار توجه به وزن میلگردها از نکات مهم حمل‌‌ونقل میلگرد است. میلگرد یکی از انواع مقاطع فولادی است که دارای وزن بالایی هست ازاین‌رو حمل‌ونقل آن با هزینه بالایی انجام می‌شود.

این محصولات به‌صورت شاخه‌ای یا کلاف شده در انواع وزن‌ها برحسب کیلوگرم تولید می‌شوند. برای محاسبه وزن  این محصول روش‌های گوناگونی وجود دارد که می‌توانید کل  را محاسبه نمایید. حجم زیاد آنن‌ها مستلزم تهیه ماشین باربری بزرگ‌تر است و بر روی هزینه نهایی تأثیرگذار خواهد بود.

نوع وسیله باربری

با توجه به مسافت کارخانه تولیدی و حجم میلگرد خریداری‌شده، الان نوبت تهیه ماشین باربری مناسب است. معمولاً ماشین‌های باربری متفاوت با مقدار توان حمل بار مختلف وجود دارد.

پیکان وانت، نیسان، خاور، کامیون، 10 چرخ و کفی‌های 18 چرخ می‌توانند از انواع آن با توجه به ظرفیت بار مورداستفاده قرار گیرند.

قیمت حمل بار

پیش از بارگیری میلگردها مسئله قیمت‌گذاری و تعیین تعرفه، مهم‌ترین کار به شمار می‌آید. قیمت‌گذاری رابطه مستقیمی با وزن میلگرد و مسافت حمل آن دارد. در برخی باربری‌ها، تعرفه حمل‌ونقل بر اساس وزن و مسافت و برخی دیگر بر اساس مسافت لحاظ می‌شود. با توجه به‌تمامی موارد ذکرشده قیمت نهایی محصول خریداری‌شده به مقدار هزینه باربری آن بستگی دارد.

چگونه میتوان هزینه حمل‌‌ونقل میلگرد را کاهش داد؟

به کمک رعایت موارد زیر شما می‌تواند صرفه‌جویی بهینه‌ای در زمینه حمل‌‌ونقل میلگرد داشته باشید.

کاهش مسافت حملونقل

اغلب خریداران میلگرد را در حجم‌های بالا تهیه می‌کنند و یک خرید مقرون‌به‌صرفه می‌تواند تا اندازه زیادی کاهش هزینه‌های پروژه را به همراه داشته باشد. با توجه به توسعه تولید میلگرد در کشور و پراکندگی کارخانه‌های تولید در سراسر کشور، شما می‌توانید با یک استعلام از قیمت و موجودی کارخانه‌ها، ترجیحاً انتخاب تولیدکنندگان نزدیک به پروژه خود، نسبت به سفارش و خرید میلگرد اقدام نمایید.

خرید آنلاین

از سوی دیگر با توجه به استفاده تکنولوژی و فناوری در خرید، اغلب خریداران می‌توانند به‌جای خرید حضوری، سفارش‌های خود را به‌صورت آنلاین انجام دهند و قیمت تمام‌شده محصول را دریافت و سفارش خود را ثبت نمایید.

انتخاب شرکت باربری مناسب

حمل و جابجایی میلگردها نیاز به رعایت اصول و دقت خاصی است که در صورت رعایت نشدن ضمن ایجاد عدم ایمنی برای کارگران موجب وارد شدن آسیب به میلگردها نیز می‌شود که در برخی موارد میلگردها را غیرقابل استفاده می‌کند و این خود شامل ضرر می‌شود. با انتخاب شرکت باربری مناسب، می‌توانید هزینه حمل‌‌ونقل میلگرد را کاهش دهید.

درنتیجه با انتخاب یک شرکت باربری مناسب که تمامی نکات حمل بار (آگاهی و شناخت محصول موردنظر، رعایت نکات ایمنی، تعیین و انتخاب ماشین متناسب با وزن بار، بارگیری اصولی و قرار دادن آن‌ها طبق استاندارد سازمان حمل‌ونقل کشور و البته دریافت تعرفه و هزینه باربری متعارف و معقول) را رعایت کنند نقش به سزایی دارد.

هزینه میلگرد از خرید تا تحویل

هنگام خرید این محصول باید این نکته را مدنظر قرار دهید که تمامی هزینه حمل میلگرد از درب کارخانه تا مقصد موردنظر علاوه بر هزینه خرید میلگرد بر عهده شماست. توجه داشته باشید که هزینه حمل‌ونقل بار در قسمت نهایی کالا تأثیرگذار است.

شرکت‌های باربری مسئول حمل‌ونقل میلگرد بر اساس یک تعرفه مشخص‌شده از سوی سازمان حملونقل کشور مقدار هزینه را تعیین می‌کنند و برخی از باربری‌ها هزینه حمل را بر اساس وزن و مسافت و برخی دیگر تنها بر اساس مسافت تعیین می‌کنند و مقدار وزنی بار میلگرد اهمیتی ندارد.

درنتیجه شما برای کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل که تأثیر مستقیم بر هزینه‌های نهایی پروژه دارد می‌توانید با انتخاب تولیدکننده نزدیک‌تر به محل پروژه خود مقدار هزینه‌ها را کمتر کنید. پس دقت لازم به انتخاب مسافت و هزینه‌های حمل‌ونقل در هنگام خرید میلگرد می‌تواند یک خرید مقرون‌به‌صرفه را برای شما به همراه داشته باشد.

در این مطلب در مورد هزینه حمل‌‌ونقل میلگرد صحبت شد. همان‌طور که اشاره کردیم، این محصولات به عنوان یکی از قطعات فولادی کاربردی در ساخت و سازها به شمار می‌آید. دقت در انتخاب میلگرد مناسب با پروژه، دقت در مقدار حجم و وزن آن، حمل اصولی همراه با رعایت اصول حمل و نقل سازمان استاندارد، انتخاب تولید کننده مناسب، تعیین شرکت باربری منصف به منظور جابه‌جایی محصول از جمله مواردی است که در مقدار هزینه نهایی و از طرفی هزینه‌های نهایی پروژه تاثیرگذار خواهند بود.

سوالات متداول

چه نکاتی را باید برای حمل و نقل میلگرد مد نظر قرار داد؟

حجم میلگرد خریداری شده، نوع وسیله باربری و قیمت حمل بار از جمله مسائلی هستند که در هزینه جا به جایی میلگرد تاثیر دارند.

تعرفه حمل‌ونقل میلگرد بر چه اساسی است؟

در برخی باربری‌ها، تعرفه حمل‌ونقل این محصول بر اساس وزن و مسافت و برخی دیگر بر اساس مسافت لحاظ می‌شود

دکمه بازگشت به بالا