برترین های کسب و کارعمومی

چرا پرینتر کارتریج بعد از شارژ شناسایی نمی‌کند؟

آیا تاکنون با مواجه شده اید؟ اکثر اوقات تغییر یا تعویض یک کارتریج خالی یا شارژ مجدد آن موجب می شود که چنین مشکلی در پرینتر اچ پی به وجود بیاید؛ البته عدم شناسایی کارتریج در پرینتر می تواند دلایل دیگری هم داشته باشد که تصمیم داریم در ادامه این مطلب به آن ها اشاره کنیم و به شما آموزش دهیم که چگونه باید این مشکل را برطرف کنید؟ پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

شرح علت شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر اچ پی و راه کار ها

نصب کارتریج جدید؛ حافظه داخلی پرینتر را ریست کنید

یکی از دلایل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر اچ پی، نصب کارتریج جدید است. درواقع پس از نصب کارتریج جدید،  ریست می شود و کارتریج را تشخیص و سطوح جوهر و تونر را پر نشان دهد. اما گاهی اوقات پرینتر به درستی عمل نمی کند و پیغام قدیمی بودن کارتریج یا نبودن کارتریج در دستگاه را نمایش می‌دهد. برای اینکه بتوانید این مشکل را حل کنید باید حافظه . جهت انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

کثیف شدن اتصالات فلزی؛ اتصالات فلزی را تمیز کنید

کثیف شدن اتصالات فلزی نیز یکی دیگر از دلایل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر اچ پی است. درواقع اتصالات فلزی در پشت کارتریج تونر یا کارتریج جوهری به شکل یک قطعه مسطح مسی، فلزی یا یک صفحه مدار قرار داده شده اند که به علت تجمع گرد و غبار کثیف شده و هر از چند گاهی به یک تمیز کاری اساسی نیاز دارند. به همین دلیل است که همیشه به کاربران پرینتر توصیه می شود که سرویس کردن این دستگاه را طی بازه های زمانی منظم فراموش نکنند. اگر کثیف شدن اتصالات فلزی پرینتر موجب عدم شناسایی کارتریج در این دستگاه شده باشد می توانید برای حل این مشکل مراحل زیر را دنبال کنید:

بروزرسانی Firmware؛ آپدیت خودکار پرینتر را کنسل کنید

بروزرسانی فریمور یکی دیگر از دلایلی است که موجب شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر اچ پی می شود. از آن جایی که پرینترهای امروزی پیشرفته تر هستند این قابلیت را دارند که به صورت خودکار به اینترنت وصل شوند و نرم افزارهای خود را بروزرسانی کنند.

این بروزرسانی تا زمانی یک آپشن بی نظیر به نظر می آمد که تولیدکنندگان پرینتر تصمیم نگرفته بودند از بروزرسانی برای متوقف کردن کارتریج سازگار در تولیدات خود استفاده کنند. به همین دلیل اگر اکنون پرینتر شما به صورت خودکار آپدیت شود امکان دارد با پیغام‌هایی شامل: سازگار نبودن کارتریج با پرینتر یا شناسایی نشدن کارتریج مواجه شوید. به همین بهتر است بروزرسانی خودکار پرینتر اچ پی را متوقف کنید برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

یادداشت ویراستار: این مطلب در شهریور 1400 توسط کارشناسان پرینتر و ماشین‌های اداری فالنیک، بررسی و تایید شده است.

تا حالا برای شما هم این اتفاق افتاده که کارتریج را شارژ یا تعویض کنید و پرینتر، آن را شناسایی نکند؟ به نظر شما دلایل شناسایی نشدن کارتریج پرینتر، چیست؟ چه عواملی سبب نشناختن کارتریج می‌شود؟ با ما در وبلاگ فالنیک همراه شوید، تا در مورد مشکل نخواندن کارتریج، بیشتر با هم صحبت کنیم.

چگونه مشکل شناسایی نشدن کارتریج را حل کنید؟

اگر پرینتر، کارتریج را شناسایی نکرد، اقدامات زیر را انجام دهید، تا مشکل حل شود:

با ریست کردن حافظه‌ی داخلی پرینتر مشکل نخواندن کارتریج را برطرف کنید.

یکی از راه‌ حل‌های شناخته نشدن کارتریج، ریست کردن حافظه داخلی پرینتر به صورت دستی است. برای ریست کردن حافظه داخلی پرینتر کافیست اقدامات زیر را انجام دهید:

فروش کارتریج اصل و طرح در فالنیک

هر قدر کیفیت مواد اولیه استفاده شده بالاتر باشد کارتریج با کیفیت‌تری خواهید داشت و در نهایت پرینت پررنگ‌تر و بهتری را دریافت خواهید کرد. فالنیک یکی از با تجربه‌ترین شرکت‌ها در تامین مواد مصرفی پرینترها و خدمات ماشین‌های اداری است. برای خرید کارتریج hp و طرح از فالنیک روی دکمه زیر بزنید

هنگامیکه دکمه پاور پرینتر را زده و دستگاه را خاموش می‌کنید، حتما پرینتر را از برق جدا کنید. چون بعضی پرینترها با زدن دکمه پنل، فقط به حالت خواب می‌روند و خاموش نمی‌شوند.

تمیز کردن اتصالات فلزی و حل مشکل نشناختن کارتریج

یکی دیگر از راه‌های حل مشکل نشناختن کارتریج، تمیز کردن اتصالات فلزی آن است. در ابتدا باید بدانید که اتصالات فلزی کارتریج در کجا قرار دارند؟

اتصالات فلزی، در یک طرف پرینتر در پشت کارتریج تونر یا کارتریج جوهری قرار دارند و به شکل یک قطعه مسطح مسی-فلزی یا یک صفحه مدار هستند. البته برخی از کارتریج‌های جوهری اتصال فلزی، ندارند.

حال که با جای اتصالات فلزی در کارتریج آشنا شدید، برای تمیز کردن آن مراحل زیر را انجام ‌دهید:

با این کار تمام آلودگی اتصال‌ها یا تراشه‌ها پاک شده و دیگر مشکل نخواندن کارتریج وجود نخواهد داشت.

در زمان تمیز کردن اتصالات فلزی کارتریج مراقب باشید تا آسیبی به قطعات و اتصالات وارد نشود.

جدا کردن بسته بندی کارتریج و حل مشکل شناسایی نشدن کارتریج پرینتر

یکی دیگر از دلایل شناسایی نشدن کارتریج، بسته بندی آن است. به یاد داشته باشید، در هنگام نصب کارتریج، روکش آن را جدا کنید. در غیر اینصورت روکش از شناسایی کارتریج جلوگیری می‌کند.

آلودگی یا آسیب به اتصالات کارتریج و مشکل نخواندن آن

همانطور که اشاره کردیم، اتصال‌های کارتریج جدید از جنس فلز هستند و روی پرینتر نصب می‌شوند. در صورتی که این اتصالات کثیف یا آسیب دیده باشند با مشکل نخواندن کارتربج روبرو خواهید شد.

نصب نادرست کارتریج جوهری می‌تواند علت شناسایی نشدن کارتریج باشد

نصب نادرست کارتریج جوهری، یکی دیگر از دلایل شناسایی نشدن کارتریج است. در این شرایط باید پوشش کارتریج جوهری را از جای خود خارج کرده، تمام کارتریج‌ها را بررسی کنید تا در جای خودشان قرار گرفته باشند و دوباره پوشش آن را در جای خودش قرار دهید.

مشکل شناسایی نشدن کارتریج به علت بروزرسانی Firmware

یکی از رایج‌ترین دلایل شناسایی نشدن کارتریج پرینتر به روزرسانی Firmware است.

پرینترهای امروزی به طور خودکار به اینترنت وصل شده و نرم افزارهای‌شان را به روزرسانی می‌کنند. بروزرسانی برنامه‌ها تا قبل از اینکه تولیدکنندگان از آن به عنوان یک عامل برای متوقف کردن کارتریج استفاده کنند، یک آپشن بسیار عالی بود. ولی اکنون چنانچه نرم افزار پرینتر شما به صورت خودکار بروزرسانی شود، کارتریج متوقف می‌گردد.

چنانچه علت شناسایی نشدن کارتریج پرینتر شما بروزرسانی فریم‌ور باشد، باید قابلیت به روزرسانی خودکار پرینتر را متوقف کنید. برای متوقف کردن به روزرسانی خودکار پرینتر می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک

در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.

کارتریج‌های شارژ شده و مشکل نشناختن آن توسط پرینتر

اگر از کارتریج لیزری شارژ شده استفاده می‌کنید، احتمال نشت پودر داخل پرینتر وجود دارد. این کار به قطعات داخلی پرینتر و کارتریج آسیب وارد می‌کند. از طرفی بعد از شارژ کردن کارتریج، باید چیپست‌ها نیز ریست شوند. در صورتی که چیپست‌ها ریست نشوند، پرینتر با مشکل نخواندن کارتریج روبرو خواهد شد.

گاهی به علت ریست نشدن چیپست پس از شارژ کارتریج، کارتریج در پرینتر شناسایی نمی‌شود.

چگونه از کارتریج شارژ شده استفاده کرد؟

اگر بخواهید از کارتریج شارژ شده استفاده کنید و با مشکل نخواندن کارتریج روبرو نشوید، باید مراحل زیر را طی کنید:

توجه داشته باشید که این کار، مانع از اطلاع شما از میزان جوهر موجود در کارتریج می‌شود.

در صورتیکه می‌خواهید کارتریج خود را شارژ یا تعویض کنید، می‌توانید از طریق وب سایت فالنیک این کار را انجام دهید. کافیست در قسمت یا سفارش‌تان را به ثبت برسانید. همکاران ما در کمترین زمان ممکن به کمک شما خواهند آمد!

چنانچه قیمت و کیفیت کارتریج‌ها دغدغه‌ی شماست، می‌توانید از کارتریج‌های طرح استفاده کنید. کارتریج‌های طرح ،  قیمت و کیفیت خوبی دارند و به دستگاه آسیبی نمی‌رسانند. این کارتریج‌ها، بسیار به صرفه و پرطرفدار هستند.

برای خرید کارتریج طرح، کافی است به صفحه‌ی رفته و سفارش‌تان را به ثبت برسانید!

خدمات شارژ کارتریج فالنیک

بهترین قیمت شارژ کارتریج را برای بهترین کیفیت آن بخواهید، 25 بار شارژ کارتریج در فالنیک معادل یک بار خرید کارتریج کانن است. این کیفیت را مقایسه کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دکمه بازگشت به بالا