برترین های کسب و کارعمومی

همه چیز پیرامون اینکه چرا بعضی آیدی‌ها در اینستاگرام تبدیل به Instagram User می‌شود؟

شاید برای شما سوال باشد که اصلا ارور user not found یا کاربر اینستاگرام یعنی چه؟ این ارور به این معناست که اکانت موردنظر پیدا نشد. دلیل اصلی رخ دادن این پیام آن است که نام کاربری مورد نظر شما در دیتابیس اینستاگرام موجود نیست. این اتفاق موقعی رخ خواهد داد که:

 • بلاک دوطرفه انجام داده باشید
 • اکانت شما توسط اینستاگرام بلاک شده باشد
 • اکانت خود را برای مدتی حذف یا غیر فعال کرده اید
 • صاحب اکانت موردنظر نام کاربری خود را تغییر داده باشد

چه نوع کاربرانی توسط اینستاگرام مسدود می شوند؟

به گفته اینستاگرام، نقض محتوای زیر ممکن است منجر به تعلیق اینستاگرام شود:

 • محتوایی که مانع از توانایی ما برای ایجاد یک جامعه ایمن می شود.
 • محتوای حساس یا بی کیفیت درباره سلامت یا امور مالی
 • محتوایی که کاربران به طور کلی دوست ندارند یا به اصطلاح ریپورت میکنند.
 • محتوایی که با کیفیت پایین همراه است.
 • محتوای گمراه کننده و ترویج خشونت و فحشا.

اکانت غیر فعال است

دلیل دیگری که ممکن است یک حساب کاربری در دسترس نباشد و پیغام “کاربر اینستاگرام” به شما نشان داده شود، این است که کاربر حساب خود را غیر فعال کرده باشد.اینستاگرام دارای امکاناتی است که به کاربران اجازه می دهد تا حساب های خود را به صورت موقت غیرفعال کنند. وقتی آن را غیرفعال می کنند، پروفایل آنها برای افراد قابل مشاهده نبوده و در نتیجه، اگر با چنین پیغامی مواجه شدید، بررسی کنید که آیا هنوز در اینستاگرام فعال هستند یا خیر.

توسط کاربر مورد نظرتان بلاک شده اید

برای این که متوجه این موضوع شوید باید از طریق یک حساب اینستاگرام دیگر آن کاربر را جستجو کنید، اگر قادر به دیدن پست ها و اکانت فرد مورد نظر شدید نتیجه می گیریم که شما از طرف کاربر بلاک و مسدود شده اید.

اکانت حذف شده است

این شامل تمام استوری ها، پست‌ها، ویدیوها، نظرات و غیره می‌شود. حساب کاربری در فهرست دنبال‌کنندگان یا دنبال‌کنندگان شما نمایش داده نمی‌شود. ساده ترین راه برای تأیید این موضوع، جستجوی همان حساب از اکانت شخص دیگری است.همچنین نمی‌توانید برای شخص پیام ارسال کنید. هر چیزی که ارسال می کنید تحویل داده نمی شود، حتی اگر حساب به طور موقت غیرفعال شود. شما تنها می توانید چت های قبلی خود را مشاهده کنید. اگر حساب دوباره فعال شود، می‌توانید چت را از سر بگیرید. در غیر این صورت، چت فقط یک آرشیو است.

بنابراین، تفاوت بین حساب حذف شده و غیرفعال سازی موقت چیست؟ ممنوعیت های اینستاگرام چگونه کار می کنند؟ و چگونه متوجه می شوید که اکانت دوست شما برای همیشه حذف شده است؟به این نکته توجه داشته باشید که اگر برای حل این مشکل، برنامه اینستاگرام را از تلفن همراه خود پاک کردید، برای نصب مجدد حتما از سایت رسمی اقدام به دانلود برنامه کنید.

Everything about why some IDs on Instagram become Instagram Users

سوالات متداول

دریافت این پیغام به این معنی است که ممکن است اینستاگرام پیج شما را مسدود یا غیر فعال کرده باشد. برای خارج شدن از مسدودی باید اقدامات لازم را انجام دهید.دریافت این پیام به دلایل متعددی می توانید داشته باشد که در این مقاله به آن اشاره شده است.برای حل مشکل باید دلایل آن بررسی شود.

۳-چرا پیجم شده کاربر اینستاگاکثر ما امروزه صفحه‌ای در اینستاگرام داریم که یا به صورت عمومی و یا به صورت شخصی در آن فعالیت می‌کنیم و با دیگران از این راه در تماس هستیم، امروزه تعداد زیادی از افراد نیز به صورت عمومی در اینستاگرام فعالیت می‌کنند و از این راه کسب درآمد نیز دارند. گاهی پیش می‌آید که فردی برای مدتی و یا برای همیشه دیگر نمی‌خواهد در اینستاگرام فعالیت کند، در این مقاله می‌خواهیم به تفاوت‌های دی‌اکتیو و دیلیت اکانت در اینستاگرام بپردازیم و نحوه‌ی دی‌اکتیو کردن را به شما آموزش دهیم.

خرید کامنت اینستاگرام

خرید کامنت اینستاگرام با بهترین قیمت از فروشگاه ما، خرید کامنت واقعی با انواع موضوعات را از لیست زیر میتوانید دریافت کنید.با انتخاب گزینه کامنت سفارشی (دلخواه) می توانید کامنت هایی که قصد دریافت دارید را خودتان بنویسید تا براتون توسط اکانت های مختلف ارسال شود.شاید از خود بپرسید که سود دیگران از ارسال کامنت در پیج شما چیست؟ کسانی هستند که در قبال اینکه کامنت رایگان دریافت کنند ، در پیج های مشتریان ما کامنت ارسال می کنند . اگر این کاربران 2 کامنت در پیج های مشتریان ما ارسال کنند ، ما 1 کامنت رایگان براشون ارسال میکنیم  ، به این صورت کامنتی که شما دریافت می کنید ، از سمت یک کاربر واقعی ارسال میشود

دی‌اکتیو کردن اینستاگرام؟

دی‌اکتیو کردن یا همان غیر فعال کردن حساب اینستاگرام در حقیقت کاری است که امانت اینستاگرام شما برای مدت زمان مشخصی دی‌اکتیو می‌شود. با دی‌اکتیو شدن حساب اینستاگرام شما، تمامی تصاویر، ویدئوها، چت‌ها و… دی‌اکتیو می‌شوند و دیگر برای کاربران نمایش داده نمی‌شود. البته توجه داشته باشید که با غیر فعال کردن اطلاعات شما حذف نمی‌شود، فقط برای مدت زمانی از دید مخاطبین و فالورهای شما پنهان می‌شود.

آیا با دی‌اکتیو کردن اکانت اینستاگرام فالورهای خود را از دست می‌دهیم؟

خیر، زیرا وقتی که اکانت خود را دی‌اکتیو می‌کنیم اینستاگرام تمام اطلاعات اکانت ما را ذخیره می‌کند و هر وقتی که بخواهیم آن را به حالت قبل باز می‌گرداند. همچنین، با غیر فعال شدن از اینستاگرام از همه قسمت‌های اين برنامه پنهان مي‌شويم. از جمله فهرست فالورهایمان برای مثال، چنانچه اکانت ما پنهان باشد، ديگر افراد حاضر در برنامه نمی‌توانند ما را از حالت فالور خارج کنند، زیرا نمی‌توانند پروفايل ما را پیدا کنند یا اکانت ما را مشاهده كنند.

دی‌اکتیو کردن حساب اینستاگرام تا چه مدت امکان‌پذیراست؟

تا هر وقتی که تصميم داشته باشيم به اينستاگرام برنگرديم می‌توانیم اکانت خود را موقتاً دی‌اکتیو نگه داریم و با ورود دوباره به سیستم می‌توانیم آن را در هر زمان كه لازم باشد فعال کنیم. با این حال، یک محدودیت وجود دارد. در حال حاضر اینستاگرام به ما امکان می‌دهد اکانت خود را یک بار در هفته دی‌اکتیو کنیم. از این رو چنانچه آن را دی‌اکتیو کردیم، دوباره وارد اینستاگرام شدیم و سپس تصمیم گرفتیم که مجدداً آن را غیرفعال کنیم، برای انجام این کار باید یک هفته صبر كنيم و دوباره اقدام كنيم.

نکات دی‌اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

پیش از هر چیز لازم هست بدانید که قوانینی نیز در خصوص غیرفعال کردن حساب اینستاگرام وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • یادتان باشد که امکان غیرفعال کردن اینستاگرام، فقط و فقط هفته‌‌ای یک بار وجود دارد. اگر امروز اینستاگرام خود را غیرفعال کنید و فردا مجدد آن را فعال نمایید. دیگر تا یک هفته نمی‌توانید مجدد حساب خود را غیرفعال کنید.
 • وقتی شما حساب خود را غیرفعال می‌کنید، تا ۲۴ ساعت امکان بازگشت به حساب اینستاگرام خود را ندارید.
 • وقتی که اکانت کاربری اینستاگرام خود را به صورت موقتی حذف نمایید، لازم است بدانید که هیچ‌ کدام از اطلاعات شما مثل پست‌‌ها، لایک‌‌ها‌، کامنت‌‌ها و دایرکت‌های شما حذف نخواهد شد.
 • بعد از غیرفعال کردن اینستاگرام‌تان تا زمان فعالسازی دوباره، پیج شما به طور کامل مخفی شده و هیچ کاربری نمی‌تواند به حساب و عکس‌های شما دسترسی پیدا کند.
 • هنگام غیرفعال کردن اکانت کاربری، نام کاربری شما برای سایر کاربران تا چند ساعت Instagrammer نمایش داده شده و بعد از چند ساعت نام کاربری شما تا زمان فعال‌سازی مجدد، حتی از بخش کامنت‌‌ها و لایک‌‌ها حذف می‌گردد.

آموزش مرحله به مرحله دی‌اکتیو کردن

اما رسیدیم به بحث اصلی‌مان یعنی دی‌اکتیو اینستاگرام که در این مطلب، به صورت مرحله به مرحله این مورد را بررسی می‌کنیم. اما بهتر است این نکته را بدانید که شما نمی‌توانید با استفاده از برنامه اینستاگرام، اقدام به غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام کنید. در حقیقت تنها راه دی‌اکتیو کردن حساب اینستاگرام، ورود به سایت اینستاگرام (نسخه تحت وب آن) توسط مرورگرِ موبایل یا کامپیوتر است.

البته ممکن است قبلاً وارد اکانت‌تان شده باشید. اگر با مراجعه به آدرس بالا مستقیماً وارد اکانت‌تان شدید، نیازی نیست که اطلاعاتی را وارد کنید. اما اگر وارد حساب دیگری شدید که نمی‌خواهید آن را دی‌اکتیو کنید، ابتدا از آن خارج شوید و اطلاعات حسابی که می‌خواهید دی‌اکتیو شود را وارد کنید.

مرحله دوم: زمانی که وارد حساب‌تان شدید، بر روی عکس پروفایل‌تان در سمت راست کلیک کنید تا وارد پروفایل‌تان شوید.

مرحله سوم: برای دی‌اکتیو کردن حساب اینستاگرام بر روی Edit Profile کلیک کنید.

برگرداندن اکانت دی‌اکتیو شده اینستاگرام

برای غیرفعال کردن حساب اینستاگرام خود راه بسیار ساده‌ای در پیش رو دارید و فقط کافی ایست به مانند یک حساب معمولی که وقتی از آن خارج شده باشید برای ورود مجدد به درون آن پیج باید وراد قسمت log in یا همان ورود به اینستاگرام شده و اسم پیج و پسورد خود را وارد کنید. به همین منظور به مانند مراحل زیر اقدام کنید.

 • برنامه اینستاگرام را روی موبایل باز کنید.
 • نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.
 • در این مرحله با توجه به تغییرات و آپدیت‌هایی که اینستاگرام در دوران غیرفعال بودن شما داشته است، ممکن است لازم باشد یک بار دیگر با شرایط اینستاگرام موافقت کنید.
 • تبریک می‌گوییم! حساب اینستاگرام شما با موفقیت برگردانده شده و شما مجدد به تمام داده‌هایتان دسترسی دارید.

دی‌اکتیو کردن اینستاگرام در آیفون

برای حذف موقت اکانت کاربری اینستاگرام در iPhone، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرورگر آیفون خود را باز کنید و وارد instagram.com شوید.
 • مشخصات اینستاگرام خود را وارد کنید و ویرایش پروفایل را انتخاب کنید.
 • به پایین صفحه بروید و روی “غیرفعال‌کردن موقت اکانت من” کلیک کنید، دلیل را انتخاب کنید و با کلیک روی “غیرفعال‌کردن موقت حساب” گزینه خود را تأیید کنید. اکنون، حساب اینستاگرام خود را به طور موقت از آیفون غیرفعال کرده‌اید.

دی‌اکتیو کردن اینستاگرام بدون پسورد

برای غیرفعال کردن یا پاک موقت اکانت کاربری خود در اینستا باید ابتدا از نسخه وب اینستاگرام وارد شده و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور وارد حساب خود شوید یعنی نمی‌توان بدون داشتن پسورد و نام کاربری یک پیج آن را غیرفعال کرد. البته اگر پسورد را فراموش کرده باشید می‌توانید توسط گزینه فورگت رمز اقدام کنید و پسورد خود را با وارد کردن ایمیل و یا شماره تلفنی که هنگام ثبت نام به این شبکه اجتماعی داده‌اید، بازیابی کنید.

همچنین اگر حساب اینستای خود را به فیس‌بوک خود متصل کرده باشید این امکان را دارید که برای بازگشت به اینستاگرام توسط فیس‌بوک اقدام کنید. بدون داشتن نام کاربری و رمز حتی خود اینستاگرام هم نمی‌تواند حساب شما را غیرفعال کند. در صورت ریپورت شدن از سمت سایر کاربران نیز در نهایت اگر مور تایید اینستاگرام باشد، پیج شما برای همیشه بسته می‌شود اما تصاویر و سایر اطلاعات پروفایل شما باقی می‎‌‌‌‌‌ماند.

دی‌اکتیو دائمی اینستاگرام چگونه انجام می‌شود؟

در قسمت قبلی در مورد غیرفعال کردن موقت صحبت کردیم. اما بعضی اوقات می‌خواهیم حساب خود را به طور دائم غیرفعال کنیم و در حقیقت آن را حذف کنیم. در این حالت امکان بازگشت مجدد و فعال کردن آن وجود ندارد. مراحل غیرفعال کامل اینستاگرام را در ادامه توضیح داده‌ایم:

 1. وارد وب‌سایت Instagram و اکانت کاربری خود شوید.
 2. وارد گوگل شوید و با جستجوی عبارت Delete my Instagram Account یا ورود به اینستاگرام، به صفحه Delete Your Account بروید.
 3. از منوی کشویی، دلیل حذف حساب خود را انتخاب کنید.
 4. پسورد خود را مجدد وارد کنید.
 5. سپس روی دکمه حذف کلیک کنید یا ضربه بزنید.

نکته: طبق گفته اینستاگرام، ۳۰ روز طول می‌کشد تا حساب و داده‌های شما را برای همیشه حذف کند؛ و در این مدت اکانت شما در اینستا قابل دسترس نخواهد بود.اگر قبلا اکانتان را موقتا دی‌اکتیو کرده‌اید یا فقط برنامه را از روی تلفن همراه خودتان حذف کرده‌اید، این روش خوبی برای پایان دادن به همه این دودلی‌ها است. غیرفعال دائمی انجام دهید و خیال خودتان را راحت کنید. اما به یاد داشته باشید که حذف اکانت شما دائمی است و قابل برگشت نیست.

دکمه بازگشت به بالا