بین الملل

مهلت ثبت نام آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی سال ۱۴۰۳ تمدید شد

مهلت ثبت نام آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی سال ۱۴۰۳ تمدید شد

مهلت ثبت نام در آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال ۱۴۰۳ تمدید شد و داوطلبان در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی در سال ۱۴۰۳ چهارم مردادماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

پیش از این مهلت ثبت نام تا چهارشنبه ۲۳ اسفندماه ۱۴۰۲ اعلام شده بود که با توجه به درخواست داوطلبان مهلت جدید ﺛﺒﺖ ﻧﺎم، وﯾﺮاﯾﺶ ﻓﺮم ﺛﺒﺖ ﻧﺎم و یا تکمیل مدارک از ساعت ۱۲ ظهر دوﺷﻨﺒﻪ ۳۱ اردیبهشت ماه تا ساعت ۱۲ چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ درنظر گرفته شده است.

ثبت نام به صورت اینترنتی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir اجرا می‌شود و شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی در سال ۱۴۰۳ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شده است.

برای شرکت در آزمون محدودیت سنی وجود ندارد و سهمیه‌های اصلی شامل الف – سهمیه آزاد، ب – سهمیه رزمندگان، ج – سهمیه بومی و سهمیه‌های مازاد شامل الف- سهمیه مشمولان آیین نامه «تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان استعداد درخشان به مقاطع بالاتر مصوب ۱۴۰۰/۰۹/۲۷» تا معادل ۱۰درصد ظرفیت پذیرش سهمیه آزاد (این سهمیه فقط در رشته/ محل‌هایی که دارای ظرفیت پذیرش ۴ نفر و بیشتر هستند، قابل اعمال است.)، ب- سهمیه کادر نیرو‌های مسلح (تا ۲.۵ درصد ظرفیت کل) است.

کارت ورود به جلسه آزمون از ساعت ۱۲ روز دوشنبه اول مرداد۱۴۰۳ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار گرفته و هر داوطلب موظف به پرینت کارت خود از روی سایت است.

آزمون سی و هشتمین دوره پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی رأس ساعت ۹ صبح پنجشنبه چهارم مردادماه ۱۴۰۳ به طور همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در شهر‌های اصفهان، اهواز، بابل، ساری، تبریز، ارومیه، تهران، زاهدان، کرمانشاه، شیراز، بندرعباس، قزوین، کرمان، رشت، مشهد، همدان و یزد برگزار می‌شود.

نتایج اولیه و اسامی واجدان شرایط پذیرش، پس از آماده شدن توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی، از طریق سایت اعلام خواهد شد.

آزمون در رشته‌های پروتز‌های دندانی، آسیب شناسی دهان و فک و صورت، ارتودانتیکس، اندودانتیکس، پریودانتیکس، بیماری‌های دهان و فک و صورت، جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی کودکان، رادیولوژی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی جامعه نگر، مواد دندانی برگزار می‌شود.

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا