برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

داروی گانودرما برای پیسی

پیسی یا ویتیلیگو یک اختلال تولید رنگدانه است. که حدود یک تا دو درصد جمعیت دنیا یا (۵۰–۴۰ میلیون نفر)، با آن درگیر هستند.

ملانین رنگدانه ای است که تعیین‌کننده رنگ پوست، مو و چشم است. این رنگدانه در سلولی به نام ملانوسیت تولید می‌شود. اگر تعداد ملانوسیت‌ها کاهش پیدا کند و یا ملانوسیت نتواند ملانین تولید کند رنگ پوست روشن‌تر می‌شود. در نتیجه لکه‌های سفید پوست در نواحی مختلف بدن ظاهر می‌شوند.

در بیماری لک و پیس هر قسمت از بدن ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد. شايع‌ترين مناطق درگيری پوستي عبارتند از : صورت، گردن، چشم‌ها، کشاله ران ، نوک سینه‌ها، ناف، اندام تناسلی و زیر بغل.

آخرین بروزرسانی این مقاله: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

درمان ویتیلیگو با گانودرما

علل لک و پیس

در حال حاضر دليل اصلي پيسی ناشناخته است. اما نظریه های متفاوتی مطرح شده اند. یک نظریه این است که افراد پادتنهایی تولید می‌کنند که ملانوسیت‌های بدن سلول‌هایی که در پوست رنگدانه تولید می‌کنند.) خودشان را تخریب می‌کنند. نظریه دیگری هم وجود دارد وآن این است که طی یک رخداد منفرد از قبیل فشار روحی، استرس عاطفی یا آفتاب سوختگی موجب بروز پیسی می شود. اما از نظر علمی ثابت نشده‌است.

علائم بیماری پیسی

علامت بارز پیسی به وجود آمدن لکه های کوچک و گاهی بزرگ سفید روی پوست است. و پزشک در معاینه بالینی متوجه وجود این بیماری در فرد می شود. حتی خود شخص نیز با دیدن این لک ها می تواند متوجه وجود بیماری ویتیلیگو شود. بیماری لک و پیس اغلب با از دست دادن سریع رنگدانه در یک ناحیه  آغاز می‌شود و معمولا به مدت طولانی بدون تغییر باقی می‌ماند. در مراحل بعد از دست دادن رنگدانه ممکن است مجدد آغاز شود و دوباره متوقف شود. چرخه از دست رفتن رنگدانه و ثبات ممکن است به طور نامحدود ادامه داشته باشد.

آیا پیسی نیاز به درمان دارد؟

پیسی (ویتیلیگو – برص ـ لک و پیس) نه مسری است و نه کشنده. بنابراین بیماری ای نیست که سلامت جسمی فرد مبتلا را به خطر بیاندازد. اما به لحاظ اجتماعی و مراودات روزانه و همچنین مشکلاتی که از نظر زیبایی برای افراد ایجاد می کند، بهتر است درمان شود. قبل از اینکه به نقش گانودرما در درمان ویتیلیگو اشاره کنیم لازم است توجه داشت که برای بهبودی کامل بیماری های خود ایمنی از جمله پیسی باید فشار های عصبی و استرس را کنترل کرد. چرا که تنشهای عصبی، استرس و اضطراب میتوانند بیماری را تشدید کرده و دوره های درمانی را بی اثر کنند.

حاوی حدود ۴۲۲ ترکيبات فعال زيستي مختلف است. که هر یک خواص منحصر به فرد و ارزشمندی  دارد و میتواند در کنترل و درمان پیسی بسیار موثر باشد.
گانودرما با خاصیت آداپتوژن سازی، موجب تعادل در بدن میشود. در نتیجه حملات ناشی از سیستم ایمنی بدن که در بیماری پیسی با حمله به سلولهای تولید رنگدانه در پوست رخ میدهد تا حد بسیار زیادی کنترل می شود و به مرور زمان کاهش پیدا می کند و همچنین با تنظیم ترشح سایتو کاین ها که واکنشهای التهابی را در بدن کنترل میکنند، باعث کاهش التهاب سیستماتیک بدن و کنترل بیشتر سیستم ایمنی می شود.

همچنین گانودرما به دلیل دارا بودن مقادیر بسیار زیاد آنتی اکسیدان باعث بازسازی و ترمیم سلولها، بافتها و اعضای بدن می شود. در نتیجه بافتهای پوستی آسیب دیده در اثر بیماری پیسی با ادامه ی مصرف گانودرما بازسازی و ترمیم شده و به مرور زمان باعث بهبود بافتهای پوستی میشود.
علاوه بر این ها با کاهش استرس و افزایش نشاط موجب کاهش قابل توجه فشارهای عصبی میشود که این موضوع به مقدار بسیار زیادی مانع از ایجاد حملات بعدی در بیمار و پیشگیری محسوس بیماری پیسی می شود.

آیا درمان پیسی با گانودرما قطعی است؟

باتوجه به خاصیت تعدیل سیستم ایمنی قارچ گانودرما، نتایج خوبی را روی بیماری های خودایمنی مثل پیسی شاهد بوده ایم. گانودرما میتواند باعث توقف گسترش و درمان این لکه های ناشی از پیسی شود. تچربه نشان داده هر چقدر لکه ها تازه تر ایجاد شده باشند شانس بهبودی شما بیشتر خواهد بود و بالعکس. اما باید توجه داشت درمان قطعی برای پیسی وجود نداره. یعنی حتی ممکن است گانودرما برای شما بی تاثیر باشد.

نحوه مصرف گانودرما برای درمان پیسی

نحوه مصرف گانودرما برای درمان پیسی ساده است. اگر قصد دارید از گانودرما برای درمان پیسی استفاده کنید پیشنهاد میشود که روزانه ۲ گرم گانودرما را به همراه ۴ لیوان آب به مدت ۱ ساعت بجوشانید و عصاره را دو ساعت قبل شام میل کنید. به مدت ۴ ماه از گانودرما میل نمایید و در صورت مشاهده تاثیر مثبت تا از بین رفتن تمامی لکه ها از گانودرما استفاده نمایید. (گانودرما دارو نیست و عوارضی برای مصرف طولانی مدت آن گزارش نشده است.)

نحوه سفارش قارچ گانودرما برای درمان پیسی 

برای خرید قارچ گانودرما برای درمان پیسی میتوانید از طریق بخش فروشگاه سایت اقدام نمایید و یا اینکه از طریق واتس اپ  با ما در ارتباط باشید.

نكات مراقبتي و رژیم غذایی ويتيليگو در فصل تابستان

  1. از مصرف ذرت(بلال) و مشتقاتش پرهيز كنيد. بخصوص اگر با عارضه كوپنر يا پيشرفت مواجه هستيد.
  2.  بعد از صرف بستني و بعد از استحمام يا شنا و ورزش و نيز با شكم خالي از نوشيدن آب يخ پرهيز كنيد.
  3.  در هنگام خروج از منزل حتما از ضد آفتاب مناسب با عيار حفاظتي بالا براي محل هاي مبتلا در معرض تابش نور آفتاب استفاده كنيد.
  4.  از مصرف غذاهاي ديرهضم و سنگين و از پرخوري پرهيز كنيد.(بخصوص شب)
  5. ناشتا یک یا دو عدد سيب ميل كنيد. نیم ساعت بعد آز آن ميتوانيد صبحانه ميل كنيد.(چاي شيرين ممنوع)

خورشت كرفس و ماش، بوراني اسفناج، خربزه، طالبي، آب هويج، قارچ مصرفش در اين فصل براي مبتلايان سودمند هست.
منبع :انجمن ویتیلیگو ایران،بخش دستورات عمومی، برگرفته از طب سقارچ گانودرما یکی از قارچ های دارویی می باشد که در چندین نوع و رنگ مختلف یافت می شود و از آن به عنوان اکسیر جاودانگی یافت یاد می شود. این قارچ دارای خواص بسیار متعدد خوراکی و دارویی می باشد که در درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می شود. امروزه از قارچ گانودرما لوسیدوم در درمان بیماری های پوستی از جمله پیسی بسیار استفاده می شود.

تاثیر قارچ گانودرما لوسیدوم بر بیماری پیسی:

یکی از بیماری های پوستی خود ایمنی بیماری پیسی می باشد. که به تاثیر قارچ گانودرمای اصل بر درمان، کنترل و پیشگیری از آن میپردازیم. این بیماری با نام های مختلفی شناخته می شود، مانند ویتیلیگو یا برص. این بیماری باعث از دست رفتن رنگ پوست و یا اختلال در تولید رنگ دانه های آن می شود. بنابراین پوست فرد مبتلا به این بیماری در قسمت های مختلف دارای رنگ های متفاوتی می شود.برای خرید قهوه فوری کافه لاته دکتر بیز کلیک کنید.

زمانی این بیماری پوستی رخ می دهد که سلول های تولید کننده ی ملانین کاملا از کار می افتند و از بین می روند و یا تولید ملانین ها که به پوست و مو و همچنین چشم های شما رنگ دانه می دهند متوقف می شود. همین امر بر روی همه ی قسمت های مختلف پوست و بدن تاثیر می گذارد. مصرف قارچ گانودرما لوسیدوم اصل، با تقویت سیستم ایمنی بدن، آن را برای مبارزه، درمان و پیشگیری از بیماری پیسی آماده می کند.

علت اصلی این بیماری

در این بیماری به دلیل از بین رفتن رنگ دانه ها قسمت های مختلف پوست روشن تر و یا کاملا سفید می شوند.

علت اصلی از بین رفتن این سلول ها هنوز مشخص نیست اما عوامل زیادی می توانند در از بین رفتن این سلول ها تاثیر بگذارند. مانند عوامل ارثی، اختلال در سیستم ایمنی بدن که موجب بیماری های خود ایمنی می شود که می توانند باعث از بین رفتن ملانوسیت های پوست شوند. عواملی مانند قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب، و آفتاب سوختگی، در معرض انواع مواد شیمیایی قرار گرفتن و همچنین تنش، فشارهای عصبی و استرس می توانند تاثیر بسیاری بر ابتلا به این بیماری بگذارند.

که البته لوسیدوم می توانند تاثیر بسیاری بر این عوامل و درمان و پیشگیری از آنها بگذارد.

افراد مبتلا به بیماری پیسی نسبت به دیگر افراد جامعه بیشتر در معرض بسیاری از بیماری ها قرار دارند. مانند انواع سرطان ها از جمله سرطان پوست، مشکلات روانی و افسردگی، مشکلات بسیار شایع مغزی همچون التهاب رادیواکتیو، بیماری های قلبی و ضربان قلب بالا و همچنین مشکلات پوستی مانند خشکی بیش از حد پوست و خارش.

درمان بیماری پیسی با قارچ گانودرما لوسیدوم اصل:

از آنجا که بیماری پیسی یک بیماری خودایمنی و اختلال در سلول های بدن می باشد، باعث از بین رفتن و کم شدن قدرت دفاعی بدن می شود. قارچ گانودرما به وسیله عناصر و ترکیبات خود می تواند باعث بهبود سیستم ایمنی بدن و در نتیجه درمان و پیشگیری از آن شود.

قارچ گانودرما لوسیدوم ، باعث برانگیخته شدن سلول های ملانوسیت ها می شود که این سلول ها رنگ دانه های مورد نیاز رنگ پوست را می سازند. با مصرف گانودرما، عصاره آن کاملا جذب بدن می شود و در نتیجه ی آن سلول های بدن فعالیت خود را آغاز می کنند و در نتیجه بافت ها شروع به ترمیم شدن می کنند و مانند قبل می شوند.

ایجاد تعادل و تنظیم کردن بدن

همچنین قارچ گانودرما لوسیدوم باعث ایجاد تعادل و تنظیم کردن بدن می شود که به دلیل خاصیت آداپتوژن سازی آن است.که در نتیجه ی این ویژگی از حمله سیستم ایمنی بدن به سلول های که وظیفه تولید رنگ دانه های بدن را دارند جلوگیری و کنترل می شود. از دیگر تاثیرات گانودرما تنظیم ترشح سایتو کاین ها می باشد که وظیفه ی آنها کنترل کردن واکنش های التهابی است. که در نتیجه باعث کم شدن التهابات سیستماتیک بدن و بهبود و کنترل سیستم ایمنی بدن می شود.برای تهیه قهوه ی ماسالا دکتر بیز کلیک کنید.

قارچ گانودرما لوسیدوم به دلیل دارا بودن مقادیر بسیار زیاد ترکیباتی مانند آنتی اکسیدان ها باعث بازسازی بافت ها و همچنین ترمیم سلولها و اعضای بدن می شود. در نتیجه مصرف این قارچ باعث بهبود بافت های آسیب دیده ی در اثر بیماری پیسی می شود و به مرور آن ها را ترمیم می کند.

عواملی مانند فشارهای عصبی و استرس تاثیر بسیار زو همچنین دیگر بیماری ها و مخصوصا بیماری های خود ایمنی دارند و برای بهبود، کنترل و پیشگیری از این بیماری ها بهتر است استرس و عواملی که باعث فشارهای عصبی کاملا کنترل شوند. که قارچ گانودرما لوسیدوم با خواص بی نظیر خود باعث کنترل استرس و فشارهای های عصبی می شود و خاصیت آرامش بخشی و نشاط دارد.

نحوه ی مصرف قارچ گانودرما لوسیدوم برای درمان بیماری پیسی

ترکیبات قارچ گانودرما می تواند پودری، قرصی، به شکل ژل و پماد و همچنین کرم باشد. که بهتر است در صورت مصرف آن به شکل پودری و یا تکه های خشک شده برای درمان بیماری پیسی به صورت دم کرده در دمای ملایم قارچ را با معده ی خالی مصرف کرد و برای بیشتر تاثیر گذاشتن آن، روزانه بیش از ۸ لیوان آب نوشید. همچنین می توان روش موضعی را انتخاب کرد و کرم قارچ گانودرما لوسیدوم را تهیه کرد و به صورت ماسک بر روی قسمت هایی که به دلیل بیماری پیسی دچار تغییر رنگ شده است قرار داد.

این بیماری نیز مانند دیگر بیماری ها در افراد مختلف متفاوت است و مدت زمان بهبود آن ممکن است در بعضی افراد بیشتر طول بکشد. همچنین بهتر است در طول درمان سبزیجات و آب بیشتری مصرف شد و از مصرف دخانیات و الکل خودداری شود.قهوه شکلات داغ دکتر بیز چه خواصی دارد؟

طرز تهیه قارچ گانودرما لوسیدوم برای درمان بیماری پیسی و دیگر بیماری های پوستی:

برای تهیه ی ماسک گانودرما کافی است دو قاشق چایخوری پودر قارچ گانودرما را در یک ظرف ریخته شود و مقدار بسیار کمی آب جوش در آن ریخته شود که پودر حالت خمیری پیدا کند. قبل از استفاده از این ماسک بهتر است قسمتی از پوست را که قرار است ماسک بر روی آن قرار داده شود کاملا شسته و خشک شود و سپس ماسک به صورت یکنواخت به مدت ۵ ساعت بر روی آن منطقه قرار داده شود تا کاملا تاثیر بگذارد و سپس شسته شود.

  1. نتی – لک و پیس

طرز تهیه چای و دمنوش گانودرما

شیوه و مقدار مصرف گانودرما

 

دکمه بازگشت به بالا