آیا قهوه می‌تواند تاثیرات برخی داروها را بهبود بخشد؟

قهوه برای اعصاب خوب است

و کافئین در حال حاضر رایج ترین داروی مورد استفاده در جهان است.

خواص قهوه گانودرما بیز:  در بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها کافئین وجود دارد که باعث می شود به راحتی فراموش کنیم که یک دارو است حتی یکی از مواد تشکیل دهنده نوشیدنی ها و غذاهایی است که برای کودکان به بازار عرضه می شود.

در حالی که کافئین دارای برخی فواید سلامتی است، اما اثرات منفی قابل توجهی بر بدن و مغز دارد.

برخلاف بسیاری از داروهای روانگردان دیگر ، کافئین قانونی است و یکی از پرمصرف ترین مواد در جهان است.

از آنجا که کافئین قانونی است، اصطلاحات عامیانه معمولاً هنگام اشاره به آن استفاده نمی شوند اصطلاحات عامیانه برای قهوه و چای، دو مورد از رایج ترین نوشیدنی های کافئین دار طبیعی، شامل جو و کاپ است.

طبقه بندی دارویی: و کافئین به عنوان محرک طبقه بندی می شود و فعالیت در سیستم عصبی مرکزی را افزایش می دهد.

از آنجایی که کافئین به عنوان یک محرک مرکزی (CNS) عمل می کند ، مردم معمولا آن را برای احساس هوشیاری و انرژی بیشتر مصرف می کنند. کافئین می تواند خلق و خو را بهبود بخشد و به افراد کمک کند تا احساس بهره وری بیشتری داشته باشند اعتقاد بر این است که با مسدود کردن گیرنده های انتقال دهنده عصبی آدنوزین عمل می کند و تحریک پذیری را در مغز افزایش می دهد.

تحقیقات نشان داده است که کافئین می تواند اثرات مثبت و منفی بر سلامتی داشته باشد.

طریقه استفاده قهوه گانودرما: می تواند عملکرد ذهنی را تا حدی بهبود بخشد در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، نشان داده شد که کافئین عملکرد را در طیف وسیعی از وظایف مختلف از جمله هوشیاری، زمان پاسخ‌دهی، پردازش اطلاعات و برخی  اما نه همه کارهای تصحیح را بهبود می‌بخشد.

اما این میانبری برای بهبود عملکرد شما نیست هنگامی که بین افرادی که مصرف روزانه کافئین آنها کم است (تا ۱۰۰ میلی گرم کافئین در روز) و افرادی که به طور منظم مقدار زیادی کافئین مصرف می کنند (بیش از ۳۰۰ میلی گرم کافئین در روز) مقایسه می شود، پیشرفت ها بسیار ناچیز است و این کار را انجام نمی دهد با کافئین بیشتر بهتر شوید.

در حالی که افرادی که روزانه مقدار زیادی کافئین مصرف می کنند، عملکرد بهتری با کافئین بیشتر نشان می دهند ، ممکن است به سادگی با اثرات وابستگی به کافئین مقابله کنند بنابراین با مصرف بیشتر کافئین به عملکردشان نزدیک تر می شوند از ابتدا به کافئین معتاد نبودند.

کافئین ممکن است زمان واکنش را بهبود بخشد، اما انتظارات نیز ممکن است نقش داشته باشند طبق بررسی منتشر شده در سال ۲۰۱۰، کافئین هوشیاری و زمان واکنش را بهبود می بخشد مطالعه دیگری که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد، ظرافت های نحوه عملکرد این روش را بررسی کرد و دریافت که حداقل در برخی مواقع، این یک اثر انتظاری است.

تأثیرات انتظاری نقش بسزایی در تأثیراتی که مواد مخدر بر ادراک و رفتار افراد می گذارد دارد به نظر می رسد انتظارات مردم از اینکه چگونه کافئین بر عملکرد آنها تأثیر می گذارد به ویژه اگر فکر می کنند عملکرد آنها را مختل می کند زمینه ساز برخی از این پیشرفت ها باشد.

به عبارت دیگر، اگر مردم فکر می کنند مصرف کافئین عملکرد آنها را بدتر می کند، بیشتر تلاش می کنند و اثرات مورد انتظار کافئین را جبران می کنند.

طریقه مصرف قهوه گانودرما برای لاغری: در دوزهای توصیه شده، کافئین می تواند تأثیر مفیدی بر خلق و خو داشته باشد کافئین بر انتقال دهنده های عصبی که در خلق و خو و عملکرد ذهنی نقش دارند از جمله نوراپی نفرین، دوپامین و استیل کولین تأثیر می گذارد تحقیقات منتشر شده در سال ۲۰۱۳ نشان داد که نوشیدن دو تا سه فنجان یا کلا کافئین دار در روز با کاهش خطر خودکشی مرتبط است.

افزودن قهوه یا چای به اکسیرهای نورولپتیک فنوتیازین یا بوتیرفنون باعث ایجاد یک رسوب در شرایط آزمایشگاهی می شود این بارش به دلیل کافئین موجود در قهوه یا چای نیست در ابتدا، این یافته نگران کننده بود زیرا بیماران ممکن است بلافاصله پس از دریافت داروهای خوراکی قهوه یا چای بنوشند.

با این حال، در یک مطالعه، استفاده از کافئین در انسان فقط کمی با سطوح نورولپتیک مرتبط بود، و پروتکل کافئین بدون کافئین بدون کافئین اثری از کافئین بر سطوح نورولپتیک نشان نداد.

مطالعه بعدی به این نتیجه رسید که این یافته های منفی در انسان به این دلیل رخ می دهد که اسیدیته معده هرگونه بارش را معکوس می کند بنابراین مشخص نیست که آیا پدیده بارش کافئین نورولپتیک اهمیت بالینی دارد یا خیر.

شواهد جدیدتر نشان می دهد که کافئین ممکن است عوارض جانبی کلوزاپین را تشدید کند. بر خلاف داروهای اعصاب سنتی، کلوزاپین بیشتر توسط ایزوآنزیم سیتوکروم P450 CYP1A2 متابولیزه می شود، که آنزیم مسئول متابولیسم کافئین نیز می باشد.

بنابراین کافئین و کلوزاپین ممکن است برای ایزوآنزیم CYP1A2 با هم رقابت کنند. یک گزارش موردی در ادبیات نشان می دهد که استفاده از کافئین می تواند سطوح کلوزاپین را به اندازه کافی افزایش دهد تا عوارض جانبی قابل توجه بالینی ایجاد کند.

متأسفانه، مطالعات تجربی بیشتر در مورد اعتبار، شیوع و اهمیت بالینی این تعامل احتمالا مهم منتشر نشده است.

در نهایت، دوزهای بالای کافئین می‌تواند باعث لرزش شود و به نظر می‌رسد باعث بی‌قراری پاها می‌شودکه هر دوی این موارد ممکن است به اشتباه اشتباه گرفته شوند یا علائم خارج هرمی ناشی از نورولپتیک را تشدید کنند. از سوی دیگر، یک مطالعه برچسب باز اخیر نشان داد که تئوفیلین، متابولیت کافئین، می تواند علائم پارکینسون را بهبود بخشد.

خلاصه مقاله مصرف قهوه با داروهای اعصاب

اگرچه پایگاه داده کوچک است و کاملاً سازگار نیست، به نظر می رسد که بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی مصرف کافئین بالایی دارند. دلایل نامشخص است.

در غیر انسان ها، کافئین اثرات دوپامین را افزایش می دهد، که ممکن است انتظار داشته باشیم که علائم مثبت را بدتر کند و علائم منفی اسکیزوفرنی را بهبود بخشد و دیسکینزی دیررس را بدتر کند. به نظر نمی رسد که حذف کافئین در میان بیماران اسکیزوفرنی باعث بهبود یا بدتر شدن آنها شود.

مصرف شدید مقادیر زیاد کافئین ممکن است باعث افزایش روان پریشی و خصومت شود. با این حال، کسانی که به طور مزمن از مقادیر زیادی کافئین استفاده می کنند ممکن است به اندازه کافی تحمل کنند که این اثرات نامطلوب رخ ندهد، اما اینکه آیا این حدس درست است، آزمایش نشده است.

ارگانیک و تازه از فروشگاه اینترنتی قهوه دارم

دکمه بازگشت به بالا