قهوه جوش مسی اصل بخریم

نویسندگان سایت خریدیار به طور مستقل بهترین محصولات را تحقیق، آزمایش و رتبه بندی می کنند. ما فقط در صورتی که خرید محصول از طریق لینک های ما انجام شود درآمد کسب می کنیم و به هیچ وجه برای ما تفاوتی نمی کند که شما کدام محصول را خریداری می‌کنید، همچنین ما هیچ محصول رایگانی از هیچ فروشنده ای دریافت نکرده‌ایم.

اگر به دنبال خرید قهوه جوش مسی هستید، قطعا یک قهوه خور حرفه ای هستید و پیش از این قهوه فوری را امتحان کرده اید در این مطلب به بررسی قهوه جوش های مسی می پردازیم و به سوالات زیر پاسخ می‌دهیم.

قهوه جوش مسی چیست؟

قهوه جوش مسی یک نوع قهوه جوش دستی است که جنس آن از مس است و برای تهیه قهوه ترک با کمک حرارت یا شعله گاز کاربر دارد و در این روش تهیه قهوه نیازی به دستگاه یا برق نیست.

قهوه جوش مسی اصل بخریم

قهوه جوش مسی برای چه نوع قهوه ای مناسب است؟

به طور کلی شما با قهوه جوش های مسی که شکل آن را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، تنها می‌توانید قهوه ترک تهیه کنید، یعنی پودر قهوه ترک را همراه با آب و شکر مورد نیاز در قهوه جوش مسی می‌ریزد و پس از ترکیب کامل آنها، روی حرارت ملایم قرار می‌دهید.

اصلا قهوه ترک چیست؟

هرچند که این مطلب در مورد تهیه قهوه نیست، اما بهتر است بدانید که قهوه ترک، اسپرسو و… همگی یک شیوه دم کردن قهوه هستند، به طور مثال اگر دانه های قهوه را به اندازه آرد آسیاب کنند، این پودر برای تهیه قهوه ترک مناسب است و به آن پودر قهوه ترک می‌گویند که ابزار تهیه آن قهوه جوش مسی است.

اگر همان دانه‌های قهوه را به اندازه نمک آسیاب کنند، این پودر برای تهیه قهوه اسپرسو مناسب است که به آن پودر قهوه اسپرسو گفته می‌شود باید آن را در دستگاه اسپرسوساز یا موکاپات بریزید و قهوه اسپرسو تهیه کنید.

پس وقتی گفته می‌شود قهوه ترک، منظور قهوه کشور ترکیه نیست، حتی گونه خاصی از دانه قهوه هم نیست، منظور از قهوه ترک، شیوه دم کردن قهوه به روش سنتی ترکیه ای‌ها است که حتی ثبت بین المللی هم شده است.

قهوه جوش مسی یا جذوه، ابزار اصلی تهیه قهوه ترک

جذوه همان قهوه جوش مسی است که از آن برای تهیه قهوه ترک استفاده می‌کنند، جذوه از مس ساخته شده است و علت آن پخش حرارت قوی توسط مس است، در واقع قهوه ترک در قهوه جوش مسی یا همان جذوه طعم بهتری خواهد داشت تا جنس های دیگری مانند استیل و ….

شاید تصور کنید که جذوه یا قهوه جوش مسی همان شیرجوش است، اما تهیه قهوه ترک در شیرجوش کار اشتباهی است، چرا که جذوه از مس تهیه شده است و مهمتر از همه در قسمت بالایی آن دهانه باریک تری دارد، در واقع ساختار جذوه به این شکل است که دهانه آن باریک و در قسمت بدنه پهن است، دقیقا مانند تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید.

علت ساختار جذوه تهیه کف روی قهوه است، در واقع این باریک بدونه دهانه و پهن بودن بدنه موجب شکل گیری کف روی قهوه می‌شود و در ادامه که با طرز تهیه قهوه ترک آشنا شدید، متوجه می‌شوید که وجود این کف چقدر در تهیه قهوه ترک ضروری است.

در ترکیه جذوه را روی شن های داغ قرار می‌دهد تا قهوه آماده شود، البته شما می‌توانید روی المنت های حرارتی یا حتی شعله ملایم گاز قرار دهید، اما خیلی مهم است که شعله زیر آن حرارت ملایمی داشته باشد، در غیر این صورت قهوه طعم خوبی نخواهد داشت.

پیش از اینکه به سراغ طرز تهیه قهوه ترک برویم، بهتر است که ابتدا به نکات ضروری در خرید جذوه یا قهوه جوش مسی بپردازیم، به هرحال این یک مطلب یا راهنمای خرید برای قهوه جوش مسی است، نه یک مطلب آموزش تهیه قهوه. D:

راهنمای خرید قهوه جوش مسی (جذوه)

۱جنس بدنه قهوه جوش

قهوه جوش برنجی

قهوه جوش‌های برنجی ظاهر شکیل تر و آنتیک تری دارند و بعضا به عنوان وسیله دکوری هم استفاده می‌شود چرا که رنگ طلایی جذابی دارند و اغلب روی بدنه آنها نقش و نگار وجود دارد. قهوه جوش های برنجی نسبت به قهوه جوش های مسی عمر طولانی تری دارند چرا که مقاوم تر هستند.

اما با وجود همه این مزایا، نسبت به قهوه جوش های مسی طرفدار کمتری دارند چرا که همانند مس سریع داغ نمی‌شوند و حرارت را به خوبی توزیع نمی‌کنند، در نهایت باید گفت که طعم قهوه ترک در قهوه جوش های مسی بهتر است.

قهوه جوش استیل

قهوه جوش از جنس استیل حالت مدرن دارند و از طرفی فلز استیل مقاوم و همچنین بهداشتی است، اما متاسفانه درست کردن قهوه ترک در قهوه جوش استیل همانند قهوه جوش مسی طرفدار ندارد چرا که قهوه خروجی کیفیت پایین تری دارد، مگر اینکه خیلی حرفه ای باشید که بتوانید در قهوه جوش استیل همانند قهوه جوش مسی قهوه ترک درست کنید.

قهوه جوش مسی

اما رسیدیم به قهوه جوش مسی یا همان جذوه که طرفداران بیشتری دارند، چرا که هم زیبا هستند، هم مقاوم هستند، هم سریع داغ می‌شوند و هم حرارت را به خوبی در تمام سطوح توزیع می‌کنند و در نهایت طعم قهوه خروجی بسیار عالی است.

شاید تنها عیب ظروف مسی این باشد که اگرچه زنگ نمی‌زنند اما دچار خوردگی می‌شوند و نیاز به مراقبت دارند و باید هر از چند گاهی به یک مسگر برای تجدید روکش سپرده شوند، اما این در خصوص ظروف مسی کاملا طبیعی است و دلیل بر استفاده نکردن از آنها نیست.

۲حالت بدنه قهوه جوش مسی

از جنس قهوه جوش که بگذریم، باید دقت کنید که برای تهیه قهوه ترک لازم است که قهوه جوش شما در قسمت دهانه باریک و در قسمت بدنه پهن باشد، اگر حالت آن شبیه یک شیرجوش باشد که قطر دهانه و بدنه آن خیلی تفاوتی باهم ندارند، قهوه خوبی نمی‌توانید با آن درست کنید.

۳اندازه قهوه جوش مسی

ظرفیت قهوه جوش کاملا سلیقه ای است، قهو جوش های مسی کوچک معمولا ۱ یا ۲ کاپ هستند، یعنی تقریبا دو فنجان کوچک به شما قهوه تحویل می‌دهند که برای دو نفر مناسب است، و جذوه های بزرگتر برای ۴ نفر و بالاتر مناسب هستند.

۴جنس دسته قهوه جوش مسی

هرچند که جنس دسته قهوه جوش تاثیری در کیفیت قهوه خروجی نخواهد داشت، اما توجه به آن ضروری است، جنس دسته قهوه جوش ها معمولا با توجه به جنس بدنه از استیل، مس، برنج یا چوب ساخته می‌شود که در این میان چوب مرسوم تر است، اگر دسته خیلی کوتاه باشد احتمالا داغ شدن یا حتی سوختن آن وجود دارد. پس دقت داشته باشد.

طرز تهیه قهوه ترک با قهوه جوش مسی را در انتهای مطلب آورده ایم، در ادامه ۱۵ مدل قهوه جوش مسی پرفروش برای تهیه قهوه ترک را معرفی می‌کنیم.

طرز تهیه قهوه ترک با قهوه جوش مسی یا همان جذوه

در تهیه قهوه ترک ابتدا باید همه چیز را در جذوه مخلوط کنید و سپس روی شعله قرار دهید. که قدم به قدم مراحل را شرح می‌دهیم.

1- ریختن آب سرد به داخل جذوه

ابتدا به تعداد مورد نیاز فنجان را از آب سرد پر کنید و داخل جذوه بریزید، اگر دو نفر هستید، دو فنجان آب سر بریزید.

2- ریختن پودر قهوه ترک

در قدم بعدی به مقدار مورد نیاز پودر قهوه ترک را به داخل قهوه جوش بریزید، برای هر فنجان قهوه، دو قاشق چای‌خوری پودر قهوه داخل قهوه جوش بریزید.

3- افزودن شکر( اختیاری)

اگر مایلید که قهوه کمی شیرین باشد، کمی شکر به میزان مورد نیازتان به آن اضافه کنید.

4- مخلوط کردن مواد ریخته شده

حالا باید آب، قهوه و شکر را به خوبی هم بزنید تا کاملا یک دست شود، دقت داشته باشید که این مرحله بسیار مهم است، چرا که بعد از گذاشتن قهوه جوش روی حرارت، به هیچ وجه نباید آن را هم بزنید.

5- گذاشتن قهوه جوش روی حرارت

در این مرحله باید قهوه جوش را روی حرارت ملایم قرار دهید و می‌توانید چند ثانیه اول را کمی هم بزنید، اما بعد از آن باید حدود 3 الی 4 دقیقه منتظر بمانید، پس از این مدت، کم کم در اطراف قهوه کف تیره ای در حال شکل گرفتن خواهد بود، دقت کنید که اگر کف در حال شکل گرفتن بود و قهوه هم در حال جوش آمدن، حتما قهوه را از روی شعله بردارید تا مانع از جوش آمدن آن شوید.

در واقع شما باید تلاش کنید که کف تیره روی قهوه ایجاد شود اما قهوه به جوش نیاید، اگرنه طعم آن خیلی تلخ خواهد بود، حالا اگر کف قهوه شکل گرفت باید آن را بردارید و به ته فنجان ها بریزید و مجدد روی شعله قرار دهید که کف شکل بگیرد، منتها مراقب باشید که جوش نیاید. هرچند که عمدتا توصیه می شود که یک بار کف گیری کافی است.

حالا می‌توانید قهوه را میل کنید، البته دقت داشته باشید که قهوه را آرام در فنجان‌ها بریزید تا حباب‌های کف از بین نروند. فراموش نکنید که قهوه ترک با یک لیوان کوچک آب سرد سِرو می‌شود. اول جرعه‌ای آب می‌نوشند تا عطر و طعم ناب قهوه بهتر حس شود.

قهوه جوش مسی برای چه قهوه ای مناسب است؟

قهوه جوش مسی برای تهیه قهوه ترک مناسب است.

قهوه جوش مسی یا استیل؟

در قهوه جوش مسی کیفیت قهوه خروجی مناسب تر است.

قهوه جوش مسی همان جذوه است؟

قهوه جوش مسی که در دهانه باریک و در بدنه پهن است، همان جذوه است که برای قهوه ترک منابیشتر شرکت ها در روز های پایانی سال به دنبال هدیه ای مناسب برای کارکنان خود هستند. صنایع دستی معمولا یه انتخاب خوب و هدیه ای ارزشمند برای کارکنان محسوب می شود.

انواع ظروف مسی با بسته بندی شیک می تواند گزینه بسیار مناسب و خوبی برای هدیه دادن باشد. بخصوص که هدیه ای ماندگار هستند. این ظروف علاوه بر زیبایی که دارند برای همیشه به یادگار می مانند و از ارزش بالایی برخوردار هستند.

انواع قهوه جوش مسی ارزان

اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که خستگی پس از یایان یک روز کاری سخت را با نوشیدن یک فنجان قهوه از تن بدر می کنید حتما با قهوه جوش ها آشنایی دارید. قهوه جوش های مسی انواع بسیار متنوعی دارند که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 قهوه جوش مسی ترک:

این مدل قهوه جوش از معروف ترین مدل های قهوه جوش است. در قسمت بدنه از پایین کمی پهن تر است که این نکته تاثیر بسیار مهمی در دم کردن یک قهوه اصیل ترک دارد. بس را هیچگاه فراموش نکنید.

قهوه جوش مسی ارمنی:

قهوه جوش ارمنی جز سنتی ترین قهوه جوش هاست. تقریبا شبیه مدل ترک است با این تفاوت که در قسمت پایینی پهن تر است. قهوه جوش مسی ارمنی دسته ای از جنس چوب دارد . جوش ارمنی قهوه ای با طعم عالی و بی نظیر به شما می دهد.

قهوه جوش مسی عربی:

این قهوه جوش مدل بسیار زیبایی دارد و بسیار پرطرفدار است و همانطورکه از اسمش پیداست در منزل اعراب بیشتر مشاهده می شود و مردمان اعراب منطقه اهواز هم زیاد از این مدل قهوه جوش استفاده می کنند. مخصوصا که تهیه و سرو قهوه در که به آن دله هم می گویند، نوعی نشانه احترام به مهمان محسوب می شود.

قهوه جوش مسی دسته چوبی:

به طور کلی قهوه جوش مسی به دلیل حرارت یکنواختی که دارد قهوه خوش طعم و متفاوتی نسبت به قهوه جوش های استیل یا آلومینیومی دارد. وجود دسته چوبی در این مدل قهوه جوش هم باعث استفاده راحت تر از آن است. این محصول در دو مدل ساده و لیزری موحود است.

خرید آنلاین ظرف قهوه جوش مسی عمده اصل از صبا مس زنجان

دوستان عزیز که تا اینجا همراه بودید در این قسمت قصد دارم اولین و متخصص ترین عمده فروش در زمینه قهوه جوش مسی معرفی کنم.
عمده فروشی صبامس زنجان واقع در شهر زنجان است و انواع مدل قهوه جوش مسی با کیفیت و با قیمت مناسب می توانید از این مجموعه تهیه کنید. شما عزیزان می توانید قهوه جوش مسی ارزان را از طریق سایت به صورت عمده سفارش دهید.

دوستان عزیزی که قصد خرید تکی محصولات صبامس را دارند، ما به شما سایت معتبر زوین (zevin.ir) معرفی می کنیم که با قیمت بسیار مناسب می توانید مستقیما ظروف مسی و قهوه جوش مسی اصل زنجان ار این وب سایت بدون واسطه آنلاین خرید کنید.

یکی از مهمترین مواردی که هنگام خرید ظروف مسی اصل بایستی توجه کنید، توجه به تشخیص ظروف مسی اصل از تقلبی است.

زیرا امروزه با توجه به بازار خوبی که این ظروف دارند، افراد متقلب نیز بسیار شده‌اند و ظروف مسی که از فلز مس خالص ساخته نشده‌اند، را با قیمت های بالایی به مشتریان می فروشند.

همچنین کیفیت آلیاژ قلع مورد استفاده  و عدم ترکیب آن با آلیاژ های دیگر این امر مهمی است. که با انتخاب مجموعه صبامس به راحتی و اطمینان خاطر خرید کنید زیرا این فروشگاه بیش از 10 سال سابقه فروش اینترنتی قهوه جوش مسی اصل زنجان به سراسر کشور را دارد و حتی دارای شرایط بازگشت کالا نیز دارند. جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه صبامس تماس بگیرید.

پخش عمده ظروف مسی در زنجان امکان پذیر است و ویژه افرادی است که صاحبان مشاغل و عمده فروشان این ظروف هستند و می‌خواهند این ظروف را به قیمت عمده و مناسب خریداری کنند.

هر چند چند شهر ایران به تولید مس می پردازد ولی تقریبا می‌توان گفت قطب تولید ظروف مسی ” قهوه جوش مسی ” در  زنجان قرار دارد، زیرا این شهر از زمانهای بسیار قدیم درحال تولید این ظروف بوده است و قدمتی دیرینه دارد. مسگران زنجانی توانایی بسیار بالایی برخوردارند و می توانند بهترین آثار هنری را تولید کنند طوری که این مسگران آوازه جهانی دارند ظروف مسی عمده در سراسر جهان خریدار دائمی دارد.

بر این اساس صادرکنندگان عزیز می توانند با سرمایه گذاری برای قهوه جوش مسی با قیمت ارزان از صبامس تهیه کنند و با فروش جهانی سود دلاری بسیار بالایی بدست آوردند.

روش ساخت ظروف مسی در زنجان به خصوص “قهوه جوش مسیبه طور خلاصه به شرح زیر است:

  • ذوب شمش های مس
  • قالب گیری مواد مذاب
  • نورد کردن قالب مس
  • تبدیل ورق مسی به قطعات کوچکتر
  • گیر کردن ورق مسی
  • قلع کاری
  • پولیش زنی
  • اتصال دسته های مدنظر به یکدیگر
  • ارسال به انبار فروش

فروشگاه آنلاین صبا مس چطور به شما در خرید عمده قهوه جوش مسی کمک می کند؟

فروشگاه صبامس با یاری مدیران مدبر و کاردان و با تجربه و مشاورین زبده شما را در خرید عمده ظروف مسی یاری می کنند تا قهوه جوش مسی با کیفیت با قیمت مناسب خریداری کنید تا بتوانید در کمترین بازه زمانی آن را با سود خوب به فروش برسانید.

شرکت صبا مس قهوه جوش مسی خود را توسط بهترین مسگران زنجانی با کیفیت بسیار مرغوب مس تولید می کند و با قیمت زیر بازار به خریداران عمده عرضه می کند. با یک بار خرید مشتری  دائمی عمده ظروف مسی ” قهوه جوش مسی”  ما شوید.

دکمه بازگشت به بالا