اجتماعی

آتش‌سوزی انبار لوازم ساختمانی در مجیدیه

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش‌سوزی در یک انبار کالا در محله مجیدیه خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با شبکه، در این‌باره گفت: در ساعت ۱۶:۰۴ ظهر امروز یک مورد حادثه حریق در یک انبار نگهداری از کالا به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان چهار ایستگاه را به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی، نردبام و… به محل حادثه واقع در مجیدیه شمالی اعزام کرد. 

وی با بیان اینکه عوامل آتش‌نشانی ظرف مدت پنج دقیقه در محل حاضر شدند، گفت: محل حادثه یک منزل مسکونی یک طبقه قدیمی به مساحت حدود ۱۲۰ مترمربع بود که به انبار نگهداری از لوازم ساختمانی نظیر یونولیت، فوم، لوله پولیکا و … بدل شده بود. جنس این مواد به‌گونه‌ای بود که دود زیادی تولید کرده و دود برخاسته از این حریق تا شعاع چند کلیومتری نیز قابل رویت بود.

ملکی با بیان اینکه داخل تاق و حیاط ساختمان نیز مملو از لوازم ساختمانی بود، گفت: تمام این مواد کاملا شعله ور شده و با توجه به اینکه این ساختمان در بین چند ساختمان بلندمرتبه قرار داشت، احتمال سرایت به اماکن مجاور نیز وجود داشت. در این شرایط عوامل آتش‌نشانی از چند جهت اقدامات خود برای اطفای حریق را آغاز کرده و در گام نخست با استفاده از کف موفق به کنترل آتش و جلوگیری از گسترش آن شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد:‌پس از آن هم عملیات اطفاء ادامه پیدا کرد و سرانجام آتش‌نشانان موفق به اطفاء کامل شعله‌های آتش در این ساختمان شده و پس از انجام عملیات لکه گیری و تخلیه دود در حوالی ساعت ۱۸ با تحویل محل به مالکان و عوامل انتظامی به ماموریت خود خاتمه دادند.

وی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران بررسی و اعلام خواهد شد، اظهارکرد:‌ خوشبختانه این حادثه مورد مصدوم یا فوتی نداشت و تنها خسارات مالی سنگین برجای گذاشت.

آتش‌سوزی انبار لوازم ساختمانی در مجیدیه
آتش سوزی در انبار

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا