اقتصادیبرترین های کسب و کار

چرا چنین اسمی برای ارز دیجیتا دوج ایلان مارس گذاشته شده است؟

دوج ایلان مارس چیست؟ آشنایی با Dogelon Mars و ارز ELON

«من دوج ایلان هستم. دوج ایلان مارس. به من محلق شو و ما با یکدیگر به دست‌نیافتنی‌ها می‌رسیم.» این شعاری است که در صفحه اول سایت پروژه رمز ارز Dogelon Mars به چشم می‌خورد؛ میم‌کوینی که در جوار سایر همتایان خود شعار To The Moon را در گوش هواداران زمزمه می‌کند. اما ارز دیجیتال دوج ایلان مارس چیست و آیا باید آن را در واچ لیست خود قرار دهیم؟ برای پاسخ به این سوالات با سرمایکس همراه باشید.

دوج ایلان مارس چیست؟

دوج ایلان مارس (Dogelon Mars) هم مانند دوج کوین و شیبا میم کوین است. اما داستان پشت پرده آن کمی متفاوت است. نام این میم کوین ترکیبی از سه کلمه دوج + ایلان + مارس برای نشان دادن جاه طلبی این پروژه است. دوج به پادشاه میم کوین‌ها یعنی دوج کوین اشاره دارد. ایلان برای ادای احترام به حامی بزرگ شت کوین‌ها و مارس هم نماد صعودی درخشان در فضا است. یک داستان فانتزی هم در قالب کمیک برای آن نوشته شده است. لازم به ذکر است که تنها بخشی از نام این توکن از اسم ایلان ماسک برگرفته شده و شخص ایلان ماسک ارتباطی با Dogelon Mars ندارد.

ماجرای دوج ایلان مارس در سال ۲۰۴۰ در شن های سرخ سیاره مریخ که محل تولد و زندگی دوج الون است، اتفاق می افتد. او به همراه خانواده و دوستانش، این سیاره را به نیروگاهی تبدیل کرده اند که برای تمام گونه های کیهانی قابل سکونت است. اما دیری نپایید که نابودگرها به این سیاره حمله کردند. دوج الون هم در جستجوی امنیت به زمین سفر می کند. دوج ایلان در این سفر متوجه می شود که برای کمک به رشد بشریت، اول باید پولی بین سیاره ای بسازد که توسط همه تمدن ها استفاده شود و در عین حال به تکنولوژی فضایی نزدیک تر شود.

در نهایت، دوج ایلان با کمک متحدان تازه یافته خود، سعی می کند مریخ را دوباره آباد کرده و آن را به مرکز مرفهی که همیشه می خواست، تبدیل کند. هنگام شروع سفر خود در کیهان، آخرین سیگنال را به ساکنان زمین می فرستد:من دوج ایلان هستم. دوج ایلان مارس. به من محلق شو و ما با یکدیگر به دست نیافتنی ها می رسیم.

ارز ELON چیست؟

ارز دیجیتال دوج ایلان مارس که با نام‌های ارز elon و دوج الون هم شناخته می‌شود در سه شبکه اتریوم، سولانا و پالیگان عرضه شده است. رمزارز Dogelon Mars به جز خرید، فروش و هولد در کیف پول، مانند سایر میم کوین‌ها کاربرد خاصی ندارد.

حداکثر عرضه دوج ایلان ۱ کوادریلیون (۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰) واحد است که ۵۰ درصد از آن به منظور خروج از چرخه گردش، به حساب ویتالیک بوترین واریز شده است. کاری که تیم شیبا اینو هم انجام دادند و ویتالیک با اهدای توکن‌های شیبای خود به خیریه موجب نوسان در قیمت این توکن شد.

به گزارش میهن بلاکچین عرضه در گردش ارز الون، ۵۵۲,۵۷۴,۱۳۴,۱۵۳,۴۹۵.۰۶ واحد است. ارزش کل بازار دوج الون ۳۸۱,۱۴۶,۳۴۶ دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته دوج الون مارس ۲۴,۴۲۸,۷۴۹ دلار است. قیمت دوج ایلان مارس در حال حاضر ۰.۰۰۰۰۰۰۶۸۹۷۲۶ دلار است. ارز ELON در تاریخ ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ با کمترین قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱۷۵۶۳ دلار و در تاریخ ۸ آبان ۱۴۰۰ در بیشترین قیمت ۰۰۰۰۰۲۵۹. دلار معامله شده است.

نقشه راه Dogelon Mars

دوج ایلان مارس نقشه راه فنی منسجمی ندارد، بلکه مسیر خود را با انتشار همان داستان فانتزی در قالب کمیک مشخص کرده است. آنچه که رسانه‌ها و طرفداران از داستان الون تعبیر می‌کنند، این است که وقتی توکن Dogelon Mars در تمام صرافی‌های بزرگ و مهم فهرست شود، قیمت آن صعود فوق‌العاده‌ای را تجربه خواهد کرد.

اعضای تیم دوج ایلان مارس چه کسانی هستند؟

تیم توسعه‌دهنده Dogelon Mars هم مانند سایر میم کوین‌ها ناشناس هستند. عدم افشای هویت تبدیل به سنت رایج پروژه‌های شت کوین و میم کوین شده است. اما نباید فراموش کرد که با این کار، احتمال قربانی Rug Pull شدن را افزایش می‌دهد.

توکن Dogelon Mars را از کدام صرافی‌ها بخریم؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال ایلان می‌توانید از صرافی‌های متمرکز گیت، کوکین، جمینای، هیوبی، کوینکس، هات بیت و Crypto.com و صرافی‌های غیرمتمرکز یونی سواپ (ورژن ۲ و ۳)، شیبا سواپ، و کوییک سواپ استفاده کنید.

ویژگی های ارز دیجیتال دوج الون مارس

سرعت مناسب

یکی از ویژگی های نسبتاً ایده آل، سرعت مناسب آن است. این پروژه از الگوریتم اثبات سهام برای تأیید تراکنش های خود استفاده می کند. بر همین اساس است که سرعت نسبتاً ایده آلی دارد. این شبکه می تواند در هر ثانیه 300 تراکنش را تأیید نماید.از طرفی دیگر متوسط زمان انجام هر تراکنش حدود 5 ثانیه است. اگرچه این روزها پلتفرم ها و بلاک چین های بسیار قدرتمندتری عرضه شده اند اما این میم کوین نسبت به بلاک چین های قدیمی همچون بیت کوین، دارای سرعت عمل بسیار مناسب تری است.

ساختار ضد تورم

یکی از مهم ترین ویژگی های ارز دیجیتال دوج ایلان مارس، ساختار ضد تورم آن است. در حقیقت تیم توسعه دهنده، این بلاک چین را به نحوی توسعه داده که در آینده از تورم قیمتی آن جلوگیری شود. در حقیقت تیم توسعه دهنده نیمی از توکن های شبکه را به ویتالیک بوترین خالق اتریوم اهدا نمودند. او هم تمام این کوین ها را به صورت کامل سوزانده است.نیم دیگر این توکن ها هم در استخر نقدینگی دوج الون مارس، در حساب پنکیک سواپ که آن قفل شده است. بر همین اساس است که هیچ کدام از توسعه دهندگان نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند. این فاکتور باعث می شود تا عرضه این ارز دیجیتال به صورت قطره چکانی انجام شود. این موضوع به نوبه خود از تورم قیمتی در آینده جلوگیری می کند.

امنیت مناسب

دوج ایلان مارس یک توکن ضد تورم و جامعه محور که ۱۰۰ درصد غیر متمرکز است.این پروژه توسط جامعه دوج ایلان مارس با استفاده از رای گیری اداره و کنترل می شود. جامعه تشویق می شود تا توکن های دوج ایلان را به قربانیان کلاهبرداری ارسال کند. بازپرداخت و ایجاد اعتماد جامعه مهم است.امنیت مناسب یکی دیگر از مهم ترین فاکتورهایی است که باعث شده تا این ارز دیجیتال نفوذ بیشتری در بین عامه مردم داشته باشد. در حقیقت این پروژه از استانداردهای امنیتی اتریوم پیروی می کند.از طرفی دیگر الگوریتم اثبات سهام آن هم امنیت بالایی دارد. این به نوبه خود باعث شده تا امنیت این شبکه در سطح بسیار بالایی قرار داشته باشد.

وجود حامیان قدرتمند

برای خرید و فروش ارز دیجیتال ایلان می توانید از صرافی های متمرکز گیت، کوکین، جمینای، هیوبی، کوینکس، هات بیت و Crypto.com و صرافی های غیرمتمرکز یونی سواپ (ورژن ۲ و ۳)، شیبا سواپ، و کوییک سواپ استفاده کنید.توکن دوج ایلان مارس روی سه شبکه اتریوم، پالیگان و سولانا قرار دارد. بنابراین انتخاب کیف پول مناسب به نوع شبکه و استاندارد توکن Dogelon خریداری شده بستگی دارد.

بهترین کیف پول برای Dogelon Mars

توکن دوج ایلان مارس روی سه شبکه اتریوم، پالیگان و سولانا قرار دارد. بنابراین انتخاب کیف پول مناسب به نوع شبکه و استاندارد توکن Dogelon خریداری شده بستگی دارد.

کیف پول های اتریومی (ERC-20)

 • متامسک
 • مای اتر والت
 • تراست ولت
 • Rabby Wallet
 • لجر و ترزور

کیف پول های سولانا (SPL)

 • اگزدوس
 • تراست ولت
 • Zelcore
 • Phantom
 • SolFlare
 • Sollet
 • Math
 • لجر

کیف پول های پالیگان

 • متامسک
 • مای اتر ولت
 • Fortmatic
 • سیف پل
 • Portis
 • لجر

آیا در دوج ایلان مارس سرمایه گذاری کنیم؟

میم کوین ها پروژه هایی هستند که با توجه به یک جوک و شوخی پدید می آیند؛ بدون اینکه کاربرد یا هدفی داشته باشند. دوج ایلون مارس هم درست مانند داستان زندگی اش میم کوینی سرگردان در کهکشان کریپتو است که با تبلیغات، حمایت اینفلوئنسرها و هولدرهای متعصب، بر سر زبان ها افتاده است. سرمایه گذاری روی دوج ایلان مارس به معنای پیروی از جریان افکار در شبکه های اجتماعی است. چنین ورود سرمایه ای چندان هوشمندانه به نظر نمی رسد و به احتمال زیاد در بلندمدت سود چندانی هم به همراه نخواهد داشت.

دوج ایلان مارس هیچ‌کدام از عناصر یک پروژه کریپتویی موفق و آینده‌دار را ندارد که بتوان آن را سرمایه‌گذاری بلندمدت نامید. قطعا هدف ما نهی شما از خرید و فروش Dogelon Mars نیست. چه بخواهیم و چه نخواهیم میم کوین‌ها و شت کوین‌ها هم بخشی از این بازی هستند. بنابراین اگر به خرید ارز Elon راغب هستید، باید بدانید که این کار ریسک بالایی دارد.

به‌ عنوان نکته آخر، فراموش نکنید که ارزش بلندمدت ارزهای دیجیتال به کارایی آن‌ها است. توکن‌هایی مانند دوج ایلون که هدف مشخص، ایده منحصربه‌فرد، تیم قوی و نقشه راه منسجمی ندارند و صرفا با اخبار و توییت سلیبریتی‌ها بالا و پایین می‌روند در بلندمدت جایگاهی در این بازار نخواهند داشت.

علیرضا اصیلی

علیرضا اصیلی فعال حوزه دیجیتال مارکتینگ و علاقمند به حوزه کریپتو کارنسی است. مقالات اون در زمینه کریپتو کارنسی در وبسایت سرمایکس و بسیاری از خبرگزاری‌ها منتشر شده است.
دکمه بازگشت به بالا