اقتصادیبرترین های کسب و کار

قیمت روبل روسیه را از کجا بگیریم؟

قیمت روبل روسیه

۱۳۳۵ روز پیش روبل روسیه مانند ۱۳۳۸ روز پیش با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که قیمت روبل امروز روسیه که ۱۳۳۸ روز پیش تا ۳۲۴ (سیصد و بیست و چهار ) تومان رسیده بود، امروز – جمعه ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ مصادف با ۰۵ آوریل ۲۰۲۴ – با کاهش ۹.۸۳ درصدی به ۲۹۵ (دویست و نود و پنج ) تومان رسید.

جدول قیمت روبل روسیه

نام قیمت تغییر تاریخ

  • روبل روسیه

۶۹۵

۱۰

(۱.۴۶%)

۹ ساعت پیش

تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۳/۱/۱۶

با روبل روسیه بیشتر آشنا شوید

باید بدانید که واحد پولی رسمی کشور روسیه، روبل است. هر روبل معادل 100 کوپک بوده که واحد پول خرد روسیه محسوب می‌شود. در حال حاضر، اسکناس‌های 10، 50، 100، 500، 1000 و 5000 روبلی وجود دارند و به عنوان پول رایج کشور معامله می‌شوند. علاوه بر این اسکناس‌ها، سکه‌های 1، 5، 10 کوپکی نیز وجود دارند. اما علاوه بر سکه‌های کوپکی، سکه‌های 1، 2، 5 و 10 روبلی نیز موجود هستند.

این روزها هر دلار آمریکا معادل 64 روبل است و این نشان می‌دهد که این واحد پولی ارزشی بیشتر از ریال ایران دارد. در حال حاضر، هر روبل روسیه، حدود 2500 تومان ارزش دارد. البته در مقایسه با واحد‌های پولی بین المللی همانند دلار و یورو، هنوز روبل ارزش بسیار کمتری دارد و تقریبا می‌توان آن را هم ارزش با لیر ترکیه دانست. البته باید در نظر داشته باشید با وجود اینکه لیر ترکیه ارزش بیشتری از روبل دارد، اما سفر به روسیه می‌تواند گران قیمت‌تر از سفر به ترکیه باشد.

در سفر به روسیه روبل همراه داشته باشیم یا دلار؟

یکی از سوالاتی که پیش از سفر به روسیه برای مسافران و گردشگران به وجود می‌آید این خواهد بود که در سفر به روسیه بهتر است کدام واحد پولی را همراه داشته باشیم ؟ این یک سوال مهم و چالش بر انگیز است که می‌تواند مسافران را دچار سردرگمی و حتی مشکلات بسیاری کند. مردم روسیه مردم سنت گرایی هستند و تمایل زیادی به مدرنیته ندارند. از این رو ترجیح می‌دهند تا معاملات خود را با روبل و نه با واحد‌های پولی خارجی انجام دهند.

البته این مساله کاملا به مکانی که قصد خرج کردن پول خود را دارید نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، قطعا برای پرداخت هزینه تاکسی یا هزینه غذا در یک رستوران کاملا معمولی یا دکه‌های خیابانی، حتما باید از روبل استفاده کنید. حتی برای پرداخت هزینه ورودی جاذبه‌های گردشگری مختلف روسیه نیز حتما باید از واحد پول رسمی این کشور، یعنی روبل استفاده نمایید.

اما اگر قصد دارید از فروشگاه‌های بین المللی و برند جهانی، همانند گوچی، ورساچی یا مشابه آنها خرید کنید، احتمال دارد که به دلار نیاز داشته باشید. البته معمولا در این فروشگاه‌ها امکان خرج کردن دلار نیز وجود دارد اما هیچ اجباری در آن نیست. یعنی اگر دلار همراه داشته باشید، می‌توانید از دلار استفاده کنید و اگر روبل همراه‌تان باشد، امکان استفاده از روبل نیز فراهم است. این مساله در مورد هتل‌های پنج ستاره بین المللی نیز صادق است. یعنی شما می‌توانید هم از روبل و هم از دلار برای پرداخت هزینه اقامت خود استفاده نمایید. در نتیجه می‌توان گفت که در 90 درصد مواقع، روبل برای شما مناسب خواهد بود. به همین خاطر، حتما باید برای اینکه در سفر خود دچار مشکل نشوید، روبل روسیه را همراه داشته باشید.

کدام اسکناس‌های روبل روسیه بیشتر مناسب خرید هستند؟

زمانی که پول خود را به روبل روسیه تبدیل می‌کنید، هیچ ایده‌ای از اینکه چه اسکناس‌هایی بیشتر در سفر برای شما مناسب خواهند بود، ندارید. به همین خاطر در این بخش قصد داریم تا کمی شما را با مخارجی که در روسیه خواهید داشت آشنا کنیم. به این ترتیب، می‌‌توانید پیش بینی کنید که در سفرتان، کدام اسکناس‌ها بیشتر کاربردی خواهند بود و دچار مشکل نداشتن پول خرد نمی‌شوید. در حال حاضر، برای میل کردن یک غذای اقتصادی در رستوران، باید حداقل 500 روبل پرداخت کنید.

اگر قصد میل کردن غذا در یک رستوران لوکس را داشته باشید، باید حدود هزار روبل پرداخت کنید. یک ساندویچ کامل مک دونالد در شعب این رستوران، حدود 300 روبل قیمت دارد. همچنین برای تهیه کردن یک بطری آب معدنی باید 30 روبل پرداخت کنید. بلیت مترو یک سفره 25 روبل قیمت دارد و برای تاکسی حداقل باید 100 روبل بپردازید.

اگر به این رقم‌ها دقت کنید، خواهید دید که اسکناس‌های 100 روبلی و 10 روبلی و همچنین 50 روبلی بیشتر از همه کارایی دارند. با وجود اینکه اسکناس‌های 100 روبلی می‌توانند حجم پول شما را افزایش دهند، اما قطعا دچار مشکل نداشتن پول خرد نخواهید شد. متاسفانه در بسیاری از مواقع، مردم کشورهای خارجی از گردشگران سوء استفاده می‌کنند و زمانی که نیاز به پول خرد باشد، ادعا می‌کنند که پول خرد ندارند تا هزینه بیشتری از گردشگران دریافت کنند. برای جلوگیری از این موضوع، بهتر است اسکناس‌های 100، 50 و 10 روبلی همراه خود داشته باشید. همچنین همراه داشتن سکه‌های 5 روبلی نیز توصیه می‌شود. البته لازم به ذکر است که اصلا نیازی به کوپک نخواهید داشت. سکه‌های کوپک تنها جیب شما را سنگین می‌کنند و کارایی زیادی نخواهند داشت.

از ایران دلار همراه داشته باشیم یا روبل روسیه؟

در تمامی شهرهای روسیه، مخصوصا شهرهای توریستی، هزاران صرافی مختلف مشغول به کار هستند. قطعا شما می‌توانید دلار همراه خود داشته باشید و آن را در روسیه تبدیل به روبل کنید. اما باید بدانید که معامله کردن با یک ایرانی فارسی زبان در کشور خودمان به مراتب ساده‌تر از معامله با یک خارجی روس زبان خواهد بود. به علاوه اینکه ممکن است در کشورهای خارجی، از کمبود اطلاعات ما سوء استفاده کرده و کمیسیون بیشتری از ما دریافت کنند.

همچنین، متاسفانه در محله‌های خطرناک، بسیاری از سارقین در نزدیکی صرافی‌ها در کمین نشسته‌اند و منتظر توریست‌های خارجی هستند. با در نظر گرفتن این دو مورد، قطعا اگر از همان ابتدا روبل همراه داشته باشید، برای شما بسیار بهتر خواهد بود. اما برای اطمینان بیشتر، می‌توانید مقداری دلار نیز با خود ببرید تا در صورتی که روبل شما به پایان رسید، در شرایط اورژانسی، آن را به روبل تبدیل کنید.

پرسش های متداول :

به چه بانک ها و حساب هایی در روسیه می توان پول حواله کرد ؟

به اغلب بانک های روسیه امکان واریز پول وجود دارد اما معروف ترین و رایج ترین بانکی که انجام می شود اسبر بانک بوده این بانک شرایط بسیار ایده الی برای واریز پول دارد و به هر نوع حساب شخصی , شرکتی و دانشگاه امکان واریز پول وجود دارد.

مدت زمان انجام حواله به روسیه چقدر است ؟

زمان ارسال حواله بستگی به بانک مقصد دارد به عنوان مثال برای بانک اسبر در کمتر از 1 روز کاری واریز روبل انجام می شود و شاید برای بانک های دیگر این زمان متفاوت باشد در مجموع زمان ارسال پول بین 1 الی حداکثر 3 روز کاری متغیر می باشد.

قیمت و کارمزد حواله چطوری محاسبه و باید پرداخت شود ؟

قیمت و کارمزد در سایت به صورت سیستمی محاسبه می شود و برای محاسبه دقیق می توانید مبلغ حواله را در فرم ثبت ارسال حواله وارد کنید تا به صورت آنلاین و دقیق محاسبه انجام شود توجه نمایید واریز روبل به اسبر بانک هیچ گونه کارمزدی ندارد و حواله براساس مبلغ درخواستی فقط نرخ روبلش محاسبه می شود. مجموعه صرافی کازان از سال 1398با هدف دسترسی آسان دانشجویان و تجار محترم به روبل مستقیم و نرخی منصفانه شروع به کار کرد و تا به امروز خدمتگذار شما عزیزان هستیم.

دکمه بازگشت به بالا