تجهیزات فست فود از کجا بخریم؟

خرید وسایل فست فود در تهران و مراکز عمده فروشی سراسر کشور

اگر قصد خرید تجهیزات فست فود و راه اندازی یک مغازه ی فست فودی را دارید، لازم است که ابتدا در مورد آن به خوبی تحقیق کنید و اگر نیاز به مهارت و یا تخصصی دارد، آن را نیز فراگیرید. البته هر کسب و کاری وسایل مورد نیاز خود را نیز دارد، که میتواند انجام کار را سریع تر و عملکرد فرد را بهتر نماید. در این مطلب قصد داریم، راجب وسایل مورد نیاز برای راه اندازی فست فود صحبت کنیم تا هنگام تهیه این وسایل، اطلاعات کافی در این خصوص داشته باشید. پس با این مقاله همراه شوید.

فروش لوازم فست فود و رستوران در تهران

در شهر تهران، مراکزی وجود دارند که، انواع وسایل و لوازم fast food equipment و اجاق صنعتی 4 شعله مورد نیاز برای راه اندازی یک فست فود یا رستوران را به صورت عمده به فروش می رسانند. شما می توانید با مراجعه به این مراکز، بسته به بزرگی محل کسب خود و میزان فروش، لوازم را در سایز های مختلف خریداری نمایید. از جمله تجهیزات مورد نیاز فست فود به شرح زیر می باشد:

 • یخچال
 • سرخ کن
 • انواع فر
 • گریل
 • هود قوی

البته در مورد مراکز تهیه ی فست فود، بسته به نوع غذاهایی که قرار است درست شود، لوازم متفاوتی باید تهیه گردد. در فست فودی ها معمولا غذا های متفاوتی وجود دارد که هر کدام با وسایلی متفاوتی پخته می شوند. مثلا انواع پیتزا، هاچیپس و محصولاتی از این قبیل، درون فر ریلی پخته می شوند. برای تهیه اسنک به دستگاه ساندویچ ساز در ابعاد بزرگ احتیاج است. برای پخت همبرگر و انواع غذاهایی که گریل می شوند، باید یک گریل در سایز مناسب خریداری شود. همچنین برای سرو انواع سیب زمینی سرخ کرده، کنتاکی، قارچ و پیاز سوخاری نیز به یک دستگاه سرخ کن احتیاج پیدا می کنید.

در رستوران ها معمولا غذا های سنتی طبخ می شود و بیشتر از نوع کبابی و همراه با چلو است. در این مراکز باید یک فر رستورانی، جهت دم کردن برنج وجود داشته باشد. کباب پزی بزرگ نیز برای تهیه ی انواع کباب لازم است و چرخ گوشتی بزرگ جهت تهیه مواد کباب های کوبیده لازم خواهد بود. همچنین به اجاق هایی بزرگ برای تهیه ی غذا های خورشتی احتیاج پیدا می کنید. پس در ابتدای امر باید مشخص کنید، که در فست فود یا رستوران خود چه غذا هایی می خواهید طبخ کنید. سپس به فروشگاه های معتبر جهت تهیه ی تجهیزات مراجعه نمایید.

لوازم جانبی فست فود را از کجا می توان تهیه کرد؟

لوازم جانبی فست فود، تماما به منوی آن فست فود و غذاهایی که قرار است عرضه شود، بستگی دارد. پس تعیین نوع غذا ها، متراژ آشپزخانه مهم است. باید اندازه ی دقیق آشپزخانه را داشته باشید، تا گاز، فر و سایر تجهیزات، مناسب آن باشد و به آسانی جا شود. معمولا یک پلان هوایی از آشپزخانه تهیه می شود و سپس مکان وسایل تعیین می گردد.

شاید این نکات در نظرتان بی اهمیت باشد، اما رعایت آن ها می تواند باعث کاهش هزینه ها و خرید وسایل مناسب شود. تجهیزات فست فود اصفهان، انواع لوازم و وسایل فست فود همچون فر ساندویچی را در ابعاد مختلف به خریداران ارائه می کند.همچنین در این مرکز، انواع تجهیزات فست فود سیار را نیز می توانید پیدا کنید.  باید بدانید دستگاه هایی برای طبخ انواع فست فود در محیط های باز، برای کسانی که بصورت سیار فعالیت می کنند، وجود دارد. معمولا این وسایل دارای چرخ، برای حمل و جا به جایی آسان تر می باشند. فست فود سیار، یک شغل با سود بسیار است، که برای شروع به سرمایه ی اندکی نیاز دارد. بسته به نوع فعالیت، شما به تجهیزات زیر نیاز دارید:

 • یخچالی ایستاده به همراه یک فریزر تاپینگ
 • یک سرخ کن
 • یک گریل و ساندویچ ساز
 • هود

البته در هنگام شروع این فعالیت می توانید از کارشناسان فروش تجهیزات فست فود مشاوره بگیرید، تا بتوانید بهترین وسایل متناسب با نوع فعالیت و بودجه ی خود را تهیه نمایید.

خرید گریل و هود فست فود با تخفیف ویژه

گریل فست فود معمولا در دو نوع مختلف وجود دارد:

 • گریل با سطح صاف
 • گریل شبکه ای

هر دو نوع آن برای پخت انواع گوشت و همبرگر مناسب می باشد ولی نوع شبکه ای روی گوشت، معمولا خط هایی به جا می گذارد. برویلر ها هم از دیگر تجهیزات مورد نیاز برای فست فودی ها و حتی رستوران ها هستند. از این وسیله برای آب کردن پنیر، داخل هر نوع سوپ یا ساندویچ استفاده می شود.

هود فست فود بسیار مهم می باشد. غذا هایی که در فست فودی ها طبخ می شوند، بیشتر سرخ کردنی هستند و بوی زیادی ایجاد می کنند. برای تخلیه ی کامل این بو به یک هود قوی احتیاج است. هرچه هود قدرت تهویه ی بیشتر و صدای کمتری داشته باشد، بهتر خواهد بود. انواع هود صنعتی عبارت است از:

 • هود دیواری
 • هود مرکزی
 • هود گریدل

برای خرید یک هود مناسب ابتدا باید میزان ورودی و خروجی هوای آشپزخانه تعیین شود. هود های صنعتی معمولا به کانال هایی متصل می شوند تا هوا را به خارج از آشپزخانه منتقل نمایند.

فیلتر هود های صنعتی قابل شستشو می باشد و در دو نوع جذبی و گرانشی در بازار وجود دارد.

لیست قیمت فر ساندویچی و فر فلافلی در بازار

قیمت فر ساندویچی بسته به نوع فر، اندازه ی آن و همچنین امکاناتی که دارد متفاوت خواهد بود. مثلا بعضی از فر های ساندویچی چند کاره بوده و شما را از خرید سایر تجهیزات بی نیاز می کنند. این فر ها بسته به کارخانه ی تولیدی دارای شکل ‌و تجهیزات متفاوتی هستند.

بدنه ی این مدل فر ها معمولا استیل می باشد. در مدلی از این محصولات، یک هود به وسیله ی ۴ پایه ی استیل بالای فر نصب شده است و با خرید چنین محصولی، دیگر نیاز به خرید هود به صورت مجزا نخواهید داشت. یکی از جدید ترین مدل های فر مخصوص فست فود دارای امکانات زیر می باشد:

 • دو محفظه ی جدا سرخ کن
 • دارای یک شعله ی گازی
 • هود
 • محفظه ی گریل
 • همبرگر ساز

همانطور که فهمیدید، با تهیه ی چنین محصولی می توان تمام تجهیزات یک فست فود کوچک را تامین کرد و در عین حال نیاز به فضای زیادی هم نخواهد بود. فر فلافل پزی هم تنوع زیادی دارد و بسته به میزان هزینه، می توانید نوع آن را مشخص کنید. معمولا فر های فلافل پزی دارای یک یا چند محفظه ی گود برای ریختن روغن و سرخ کردن فلافل ها هستند.

همچنین در این نوع فر، صفحاتی چدنی وجود دارد، که فلافل را پس از سرخ کردن روی آن قرار دهند و آن را گرم نگه دارند. شما هر یک از فر های موجود در بازار را، باید با توجه به اندازه ی محیط کار خود، میزان تولید و همچنین میزان بودجه ی خود انتخاب نمایید. معمولا برای مغازه های بزرگ فروش فلافل، بهتر است فر هایی با سه لگن سرخ کن استفاده شوند، تا سرعت کار بالا رود.

فروشنده یخچال ساندویچی و انواع دستگاه های فست فود

یخچال ساندویچی نیز تنوع زیادی دارد. این یخچال ها انواع رومیزی دارند و می توانند روی یک میز یا سکو قرار گیرند. معمولا سایز یخچال های رومزی کوچک است و حالتی افقی دارند. نوعی یخچال ساندویچی است که در زیر دستگاه گریل قرار می گیرد، تا بدین وسیله فضای کتری را اشغال نماید. یخچال های صنعتی ویترینی در سایز ها و ابعاد مختلف در بازار دیده می شوند. این یخچال ها برای قنادی ها، کبابی ها، فست فودی ها و رستوران ها کاربرد زیادی دارد. یخچال های صنعتی انواع مختلفی دارند که به شرح زیر است:

 • یخچال ایستاده نوشیدنی
 • یخچال قصابی
 • یخچال آکواریومی
 • یخچال داروخانه ای
 • یخچال فریزر دو منظوره

سرخ کن تحت فشار برای تهیه ی کنتاکی و مرغ سوخاری لازم می باشد. این دستگاه می تواند در حین سرخ کردن مرغ، آن را به طور کامل بپزد و از خام بودن بافت داخلی آن جلوگیری نماید. این محصول در دو نوع برقی و گازی موجود می باشد. این نوع سرخ کن معمولا دارای چندین برنامه پخت مختلف است و می تواند برای پخت سایر غذا ها نیز استفاده شود.

دکمه بازگشت به بالا