اقتصادیبرترین های کسب و کار

دلیل سرمایه گذاری ملک در کردان چیست؟

چرا سرمایه گذاری با خرید ویلا در کردان را انتخاب کنیم؟

این روزها سرمایه گذاری در شهر های بزرگ بسیار دشوار و سخت شده است؛ (البته با توجه به اینکه افراد بیشتر ترجیح می دهند تا خارج از فضای زندگی شهری، سرمایه گذاری را تجربه کنند)، بنابراین انتخاب منطقه و مقصد، بسیار حائز اهمیت است. تهران، به دلیل ویژگی هایی که دارد، در نگاه اول بهترین گزینه برای سرمایه گذاری است. اما به قول معروف، سرمایه گذاری در این شهر به اشباع رسیده است.

اگر اطراف تهران را در نظر بگیریم، البرز و سپس کرج، بهترین گزینه برای سرمایه گذاری به شمار می آیند؛ دلیل آن، موقعیت کرج است. آب و هوای مناسب، جمعیت کمتر، شرایط زیست محیطی بهتر، سرسبزی و عدم تمرکز واحد های صنعتی و تجاری در آن باعث شده است تا این شهرستان به نسبت شهر های بزرگ بیشتر «محلی برای زندگی و آرامش» باشد تا «محیطی برای کار و کسب درآمد». اگر بخواهیم کمی به این ویژگی ها بیفزایم و آنها را پررنگ تر و بولد تر کنیم، به کردان می رسیم. تقاضای خرید ویلا در کردان به دلیل مزایایی که در ادامه بررسی می کنیم بسیار افزایش یافته است.

کردان و مناطق اطراف آن از هر نظر بهترین محل برای سرمایه گذاری و زندگی هستند. خرید ویلا در کردان به مثابه زندگی در یک منطقه خوش آب و هوا و دارای امکانات (کامل) شهری است و علاوه بر این، دردسر های شهر نشینی را ندارد. اگر از منظرِ اقتصادی و کاملا آینده نگرانه به این منطقه نگاه کنیم، با توجه به رشد ساخت ویلاها در این منطقه (و به طور خاص کرج) از سال 99 به بعد (طبق داده های مرکز آمار ایران از رشد صدور پروانه های ساخت و ساز توسط شهرداری) می توانیم به خوبی متوجه شویم که تمرکز بسیاری از سرمایه گذارانِ بزرگ به جای شهر های مهم به سمت روستاها و شهرستان های دارای آینده ی روشن و بالقوه جذب شده است. بنابراین، چه دلیلی دارد که شما سرمایه ی خود را نگه دارید تا روزی کاهش قیمت در حوزه املاک را شاهد باشید، و بتوانید در تهران یا سایر شهر های بزرگ سرمایه گذاری کنید؟ (البته به صورت کاملا خوشبینانه)

کردان کجاست؟

اگر قصد سرمایه گذاری در کردان را دارید بهتر است تا با موقعیت جغرافیای این منطقه بیشتر آشنا شوید، این که دقیقا در کجای کرج واقع شده، با تهران چقدر فاصله دارد و از چه مسیرهایی می توان به آنجا سفر کرد.

کردان یکی از مناطق سرسبز و دارای طبیعت بی نظیر در استان البرز قرار دارد و از توابع شهرستان ساوجبلاغ می باشد کردان در 25 کیلومتری کرج و  65 کیلومتری شمال غرب تهران قرار دارد و با مناطق نزدیک دیگر از جمله هشتگرد 15 کیلومتر و با کوهسار 5 کیلومتر فاصله دارد و هچنین این روستا راه رسیدن به روستاهای سرسبز وزیبای دیگری مثل آغشت، برغان، ورده ، باغبانکلا،بانوصحرا و غیره است. روستای کردان مساحتی حدودا104 هکتار را به خود اختصاص داده است.

همانطور که گفتیم، کردان منطقه ای سرسبز و خوش آب و هوا از توابع شهرستان ساوجبلاغ واقع در استان البرز است. کردان از سمت شمال با روستای کوهسار، از غرب با سیف آباد، از شرق با شهر کرج و از جنوب نیز با اتوبان کرج- قزوین راه ارتباطی دارد. مسیر دسترسی به این منطقه از سمت تهران بسیار سر راست و راحت می باشد، کافیست که از سمت اتوبان تهران – کرج خود را به شهر کرج رسانده و سپس وارد آزاد راه کرج – قزوین شوید، پس از طی چندین کیلومتر با تابلویی که جاده کردان را نشان می دهد برخورد می کنید، با پیمودن این جاده می توانید وارد کردان شوید.

  • فاصله کردان تا تهران 65 کیلومتر است
  • فاصله کردان تا کرج 25 کیلومتر است

مزایای خرید ویلا در کردان

1- تقاضای بسیار زیاد ویلا در کردان

همه ی ما میدانیم مکانی که تقاضای بالایی برای خرید ویلا دارد بهترین گزینه برای سرمایه گذاری است،زیرا همیشه مشتری برای خرید و فروش زمین وجود دارد و دیگر نگرانی بابت فروختن ویلا در این منطقه نخواهیم داشت و همچنین رهن و اجاره نیز با سرعت وبا قیمت بهتری در این منطقه انجام میشود.

2- نزدیک بودن به تهران و کرج

داشتن سفر راحت و بدون دغدغه به کردان از ویژگیهای این منطقه است و برای رسیدن به این منطقه نیاز نیست ساعت ها در ترافیک بمانید و هر زمانی که تصمیم بگیرید که به کردان بروید از کرج حدودا ۴۰ دقیقه و از تهران کمتر از یک ساعت و نیم به کردان می رسید.

 3- استفاده  راحت از ویلا

 با دیگر نگران هایی که ممکن است با برای ساخت ویلا وجود داشته باشد را نخواهید داشت نگرانی و دردسرهایی مانند گرفتن جواز ساخت، سرو کله زدن با معماران، دردسرهای گرفتن انشعابات ،پایان کار، ودیگر هزینه های اضافی را نخواهید داشت و همچنین ساخت ویلا در زمین توسط خود شما به زمان زیادی برای وقت گذاشتن و صرف هزینه های متعدد می شود .

4- اجاره دادن ویلا در صورت تمایل

با خرید ویلا در کردان شما می توانید در صورت تمایل آن را به یک فرد مورد اعتماد و یا مشاورین املاک ویلاژست بسپارید تا به گردشگران اجاره دهد و شما میتوانید از این راه درآمد خوبی کسب کنید.

5- تنوع بسیار بالای ویلا در کردان

باتوجه به اینکه کردان منطقه ی ویلایی نشین است تنوع بسیاری نیز در متراژ.قیمت ،کاربری و همچنین سبک ساخت ویلاها دارد که هر سلیقه ای را میتواند راضی کند.

6- آب و هوای فوق العاده عالی کردان

 کردان به دلیل داشتن درختان کهن سال،آب فراوان و رودخانه ای که دارد بسیار سرسبز است و همچنین آب و هوای فوق العاده ای دارد.

7- سند دار بودن اکثر ویلاها در کردان

 بیشتر باغ ها و ویلاهای کردان دارای سند می باشند واکثر ویلا ها در بافت اصلی و در بهترین موقعیت قرار دارند و ارزش بالایی دارند. برای خرید ویلا در کردان و همچنین مشاوره با مشاورین املاک ویلاژست کنید.

8- نزدیکی به مراکز خرید

 کردان دارای مراکز خرید زیادی است و همچنین از کردان میتوان به روستای دیگر دسترسی پیدا کرد

و در آخر درهنگام خرید ویلا دقت کنید و از مشاورین املاک حرفه ای و افراد متخصصی که منطقه و قوانین  را خوب می شناسند کمک بگیرید تا در حین خرید ملک و یا درآینده مشکلی برای شما ازنظر قانونی و …. به وجود نیاید.

چرا کردان برای سرمایه گذاری مناسب است؟

اگر قصد سرمایه گذاری در کردان را دارید حتما دانستن دلایل سرمایه گذاری نیز برایتان بسیار مهم است؛ این که کردان چه ویژگی و خصوصیاتی دارد که موجب رشد سرمایه گذاری در آن شده است و چرا عده ای از سرمایه گذاران تهرانی و کرجی به سمت کردان سوق داده شده اند. در ادامه به بررسی دلایل مناسب بودن کردان برای سرمایه گذاری خواهیم پرداخت:

مناسب بودن منطقه برای کشاورزی و باغداری

کردان از خاکی حاصلخیر و مناسب برای رشد انواع درختان میوه و محصولات زراعی برخوردار است. دلیل این حاصلخیری را نیز می توان در عبور رودخانه کردان از وسط این منطقه دانست. سرچشمه این رودخانه ارتفاعات قله کهار می باشد که با سیراب نمودن زمین های منطقه، کشاورزی و باغداری را بسیار پر رونق کرده است. کردان یکی ازمعروف ترین مناطق ییلاقی استان البرز به لحاظ فراوانی باغ های گردو، زردآلو و گیلاس است. در صورتی قصد سرمایه گذاری در کردان را دارید، وجود رودخانه معروف کردان در این منطقه برای شما حائز اهمیت خواهد بود. لذا پیشنهاد میکنیم حتما مقاله را مطالعه نمایید.

برخورداری از آب و هوایی مطلوب

برخورداری از آب و هوایی خوش و مطبوع از دلایل مهم سرمایه گذاری در کردان کرج محسوب می شود. همان طور که اشاره کردیم این روزها زندگی در کلانشهری مانند تهران و کرج به دلیل ازدحام جمعیت، ناپاکی هوا، شلوغی و سر و صدا، قدری خسته کننده و یکنواخت شده است. اما روستاها و مناطق اطراف تهران و کرج از جمله کردان به دلیل داشتن آب و هوایی مطبوع گزینه ای مناسب برای فاصله گرفتن از شلوغی کلانشهرها و فرار از هوای ناپاک می باشند. جهت بررسی بیشتر در خصوص پیشنهاد می شود مقاله مورد نظر را به صورت دقیق مطالعه نمایید تا بدانید که سرمایه خود را در چه منطقه ای و با چه آب و هوایی قرار می دهید.

برخورداری از منابع آبی مناسب

آب مایه حیات است و هر جا که آب باشد سرسبزی، زیبایی و زندگی نیز در آنجا جاری است. کردان به واسطه مجاورت با رشته کوه البرز بارش های خوبی به خصوص در فصول بارندگی دارد، رودخانه کردان نیز از این روستا عبور می کند و غنی از چشمه های پر آب بی شماری می باشد. این آیتم ها موجب شده تا کردان به عنوان منطقه ای با منابع آبی فراوان در استان البرز شناخته شود.

برخورداری از جاذبه های طبیعی و تاریخی

کردان از جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری برخوردار است. دریاچه کردان، برج مقبره، پل بانو صحرا و دهکده تفریحی نمونه ای از این جاذبه ها هستند که نقش موثری را در جذب مسافر و توریست به سمت کردان ایفا نموده اند.

سر راست بودن مسیر دسترسی

بررسی مسیر یکی از موضوعات مهمی است که سرمایه گذار قبل از خرید زمین و یا ویلا بایستی به آن توجه کند، چرا که می تواند میزان راحتی رفت و آمد افراد را به منطقه تعیین نماید. سر راست بودن مسیر و همچنین فاصله کردان تا تهران موجب جذب عده زیادی از سرمایه گذاران شده است. اگر از تهران به سمت کردان حرکت کنید، بعد از ورد به  آزاد راه کرج- قزوین و پیمودن 20 کیلومتر، به جاده اختصاصی کردان که به وسیله خروجی از آزاد راه جدا شده، خواهید رسید. حال با در پیش گرفتن این جاده، حدود 10 کیلومتری را بایستی رانندگی کنید تا وارد روستای زیبای کردان شوید.

چگونه می توان در کردان سرمایه گذاری نمود؟

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در کردان وجود دارد اما رایج ترین آن ها خرید زمین، خرید ویلا و یا خرید باغ و باغچه می باشد، که در ادامه به بررسی هر کدام از این روش خواهیم پرداخت.

خرید زمین در کردان

خرید زمین متدوال ترین روش برای سرمایه گذاری در کردان می باشد. همان طور که می دانید سرمایه گذاری در حوزه املاک همواره در ایران پر رونق بوده است و امروزه نیز پیش از هر زمانی دیگری سودده می باشد. کردان بنا به دلایلی که در بخش قبلی مقاله اشاره نمودیم از سوی سرمایه گذاران بسیاری مورد توجه قرار گرفته است و عده زیادی از آن ها نیز خواهان خرید و فروش زمین در این ناحیه از کرج هستند. در این نوع از سرمایه گذاری، افرادی که بودجه و تمکن مالی خوبی دارند برای دستیابی به سودی هنگفت زمین های زیادی را خریداری می کنند و سپس در موقعیت و شرایطی مناسبی آن ها را با قیمتی بالاتر به فروش می رسانند.

خرید ویلا در کردان

این روزها با توجه به شرایط حاکم بر کشور، سرمایه گذاری در حوزه های مختلف روشی موثر برای حفظ ارزش پول و سرمایه می باشد. برخی سکه و طلا می خرند، عده ای نیز بورس و دلار را سودده می دانند و برخی نیز در حوزه مسکن و ویلا سرمایه گذاری می کنند. سرمایه گذاری در بخش ملک و مستغلات به دلیل کم ریسک بودن، هوشمندانه ترین روش است. خرید ویلا روشی کم ریسک برای سرمایه گذاری در کردان است. عده ای از سرمایه گذاران، بر اساس بودجه و سرمایه ای که دارند تعدادی ویلا خریداری می کنند و مدتی آن را نگه می دارند تا با توجه به اوضاع و شرایط بازار مسکن، با سودی چند برابری آن را به مشتریان بفروشند.

دکمه بازگشت به بالا