حداکثر دمای استاندارد پکیج در زمستان و تابستان چقدر است؟

وقتی فصل سرما شروع می‌ شود  دغدغه ی اصلی ما گرم کردن خانه و سیستم گرمایش ساختمان است. در این فصل باید سیستم گرمایش ساختمان مان را آماده کنیم این کار نه تنها سبب گرم شدن محیط خانه می شود بلکه در افزایش عمر سیستم های گرمایشی تاثیر زیادی دارد‌. آماده کردن سیستم های گرمایشی هزینه های مربوط به انرژی را کاهش می‌ دهد و در عملکرد بهتر دستگاه تاثیر دارد. لذا باید پکیج را قبل از فصل پاییز و فصل سرما سرویس کنیم. سرویس دوره‌ای دستگاه در عملکرد بهتر سیستم های گرمایشی تاثیر دارد. بعد از سرویس دوره ای باید دمای پکیج را تنظیم کنید. در ادامه مطلب در مورد حداکثر دمای استاندارد پکیج در فصل سرما و تابستان بحث می‌ کنیم.

حداکثر دمای استاندارد اتاق در فصل سرما چقدر است؟

برای تنظیم دمای پکیج ها و سیستم های گرمایشی باید از میزان دمای اتاق در فصل سرد سال آگاهی داشته باشید. در واقع آگاهی از دمای مناسب اتاق در فصل سرد یکی از پارامترهای مهم برای تعیین درجه دمای مناسب برای سیستم های گرمایشی به شمار می رود. اطلاع از میزان دمای اتاق در فصل زمستان می تواند کمک بزرگی به شما کند.

با توجه به مطالعات انجام گرفته در این حوزه متوجه شدیم که دمای مناسب اتاق برای اتاق های سالمندان و افراد ناتوان و نوزادان ۲۲ تا ۲۳ درجه است. برای افراد عادی این دما به بین ۱۸ تا ۲۱ درجه می رسد. بر اساس میزان توانمندی و سن و سال افرادی که در داخل ساختمان زندگی می کنند می توانید یکی از گزینه های دمایی ۲۲ تا ۲۳ درجه سانتیگراد و ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد را برای ساختمان خود انتخاب کنید.

امروزه در ساختمان ها برای تنظیم دمای پکیج از وسیله ای به نام ترموستات استفاده می کنند. بالا بردن دمای ترموستات سبب عملکرد بهتر پکیج نمی شود. امروزه سیستم های گرمایشی کاملا هوشمند عمل می‌ کنند. در ساختمان ها برای تنظیم دمای پکیج از وسیله ای به نام ترموستات ها استفاده می کنند. پکیج ها طبق یک سرعت خاص عمل می‌ کنند و بالا بردن درجه ترموستات نه تنها سبب  افزایش سرعت گرم شدن خانه نمی شود بلکه ممکن است مشکلاتی به بار آورد. افزایش سرعت پکیج سبب افزایش مصرف سوخت شده و هزینه ها را افزایش می‌ دهد.

دقت داشته باشید که اگر پکیج شما نیاز به تعمیر یا سرویس داشته باشد می توانید از خدمات نمایندگی بوتان و نمایندگی ایران رادیاتور استفاده کنید.

دمای مناسب پکیج در فصل زمستان و فصل گرما

پکیج ها در فصل گرما و در زمستان باید دارای یک دمای خاص باشند. برای افزایش کارایی پکیج و برقراری آسایش در محیط مسکونی تنظیم دما اهمیت زیادی دارد. بهترین دما در فصل سرما ۷۵ درجه سانتیگراد است. دمای 75 درجه سانتیگراد برای رادیاتورها مناسب استو همچنین دمای 60 درجه سانتیگراد برای آب گرم مصرفی مناسب است.

امروزه بر روی کنترل پنل در تمامی پکیج‌ ها سیستمی وجود دارد که بر اساس آن سیستم می‌ توانید اقدام به تنظیم کردن میزان دمای آب گرم و رادیاتورها کنید. برای اینکه بتوانید از این سیستم بهره ببرید باید ولوم مربوط به تنظیم دمای آب را بر روی پکیج تنظیم کنید‌. ابتدا به سراغ پکیج رفته و این ولوم را پیدا کنید. در پکیج دیجیتال برای تنظیم کنترل پنل باید از دکمه استفاده کنید چرا که در این پکیج دکمه تعبیه شده است. در فصل گرما نیز باید پکیج را در حالت فصل گرما قرار دهید.

در فصل گرما به تنظیم دمای رادیاتور نیاز ندارید و تنها کافی است اقدام به تنظیم دمای آب گرم مصرفی کنید. برای تنظیم میزان دمای پکیج در فصل تابستان باید توجه داشته باشید که میزان دما با توجه به آب مصرفی در ساختمان ها متفاوت است. به طور کلی دمای مناسب در فصل تابستان ۶۰ و ۶۵ درجه است.

تنظیم دمای استاندارد اتاق های مختلف در فصل سرما

در سیستم های رادیاتوری پیشرفته برای تنظیم دمای اتاق قطعه ای وجود دارد. اسم این قطعه شیر ترموستاتیک رادیاتور است. شیر ترموستاتیک رادیاتور موجب کم یا زیاد شدن میزان دمای اتاق می شود. این شیر ها دارای ولوم درجه هستند و این ولوم بین صفر تا پنج درجه تغییر می کنند. برای اینکه بتوانید از دمای رادیاتور ها استفاده کنید می توانید درجه شیر را در اتاق ها بر روی سه یا چهار درجه قرار دهید. البته دمای اتاق خواب باید بر روی دو درجه تنظیم شود.

به خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید در فصل سرما رادیاتور را به صورت کامل خاموش کنید چرا که احتمال تشکیل رطوبت و قارچ در آن وجود دارد. اگر قصد استفاده از اتاق خواب را ندارید می توانید درجه رادیاتور را کم کنید. تنظیم دقیق دمای دستگاه با توجه به دمای محیط اتاق و ترجیحات ساکنین می تواند گوناگون باشد. میزان دمای پکیج می‌ تواند بر روی عملکرد دستگاه و کاهش هزینه تاثیر داشته باشد. به منظور تنظیم دمای پکیج و بهره‌مندی از خدمات لازم در این حوزه بهتر است از کارشناسان و سرویسکاران مجرب و ماهر کمک بگیرید.

سایت تهران سرویس کاران ارائه دهنده اینگونه خدمات است. برای بهره مندی از این خدمات می توانید به این سایت مراجعه کنید. همانطور که اشاره کردیم تنظیم دمای پکیج در فصل گرما با توجه به نیاز ساکنین می تواند متفاوت باشد‌. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند در فصل گرما برای شستشوی ظروف یا استفاده از سرویس بهداشتی و حمام از آب گرم استفاده کنند. این افراد می‌ توانند درجه پکیج را کمی بالاتر ببرند.

جمع بندی

در این مطلب در مورد دمای استاندارد برای اتاق و پکیج صحبت کردیم. تنظیم دمای فریزر اهمیت بسیار زیادی دارد و می‌ تواند بر روی عملکرد دستگاه تاثیر مثبت و منفی داشته باشد. به همین دلیل برای تنظیم دمای پکیج بهتر است از کارشناسان و باتجربه کمک بگیرید. همه ما به عملکرد پکیج آشنایی نداریم و نمی دانیم که برای عملکرد بهتر آن چه کارهایی را انجام دهیم. کارشناسان ماهر به ما کمک می کنند تا بتوانیم از تجربیات و دانش آنها استفاده کرده و از سیستم های گرمایشی استفاده درست کنیم.

سایت تهران سرویس کاران دارای متخصصان با تجربه است که در مورد جنبه های مختلف سیستم های گرمایشی اطلاعات کاملی دارند. این متخصصان می‌ توانند در این زمینه به شما مشاوره داده و خدمات مطلوبی ارائه دهند. توجه داشته باشید که دستکاری پکیج بدون داشتن اطلاعات و تجربیات می تواند سبب خرابی پکیج شده و عملکرد آن را تحت تاثیر قرار دهد.

دکمه بازگشت به بالا