اقتصادیبرترین های کسب و کار

ایردراپ ارز دیجیتال ریپل چیست ؟

ایردراپ شبکه فلیر FLR به هولدرهای ریپل| همین امروز برداشت کنید!

پس از مدت‌ زمان طولانی انتظار برای خرید xrp، ایردراپ شبکه فلیر FLR به هولدرهای ریپل از تاریخ 9 ژانویه 2023 (19 دی 1401) در برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال معروف مثل بایننس آغاز شد. طبق گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، برخی از کاربران شروع به دریافت ایرداپ شبکه فلیر FLR خود کرده‌اند و این نشان می‌دهد که بالاخره ایردراپ این پروژه نهایی شده است.

توزیع توکن FLR در صرافی‌های متمرکز تنها بین دارندگان توکن XRP انجام خواهد شد. طبق فرمول اعلام شده توسط پروژه، این ایردراپ شامل 15 درصد از کل اندازه صندوق خواهد بود و 85 درصد باقیمانده طبق پیشنهادی که قبلاً توسط بنیاد FLR ارائه شده است، استفاده می‌شود. بنابراین، هر کاربر به ازای هولد هر واحد توکن ریپل در تاریخ اسنپ شات (تاریخ مقرر شده برای کاربرانی که شانس دریافت ایردراپ دارند)  حدود 0.15  ایدراپ شبکه FLR دریافت می‌کند. اسنپ شات مربوط به این ایردراپ حدود دو سال پیش گرفته شده است و ایردراپ شامل حال کاربرانی می‌شود که در آن تاریخ کوین‌های ریپل را هولد داشتند.

با این تفاسیر در مجموع 4.28 میلیارد توکن FLR از امروز بین دارندگان ریپل در زمان اسنپ شات توزیع خواهد شد. در حالتی که پیشنهاد تغییر شرایط توزیع 85 درصد باقی مانده توکن‌ها تصویب نشود، کاربران به ازای هولد هر ریپل شانس دریافت یک توکن FLR خواهند داشت. با وجود اینکه صرافی ارز دیجیتال بایننس از ایردراپ شبکه فلیر FLR به هولدرهای ریپل پشتیبانی می‌کند اما این صرافی اعلان کرده است که هنوز برنامه‌ای برای لیست کردن توکن FLR در این صرافی ندارد. بایننس دلیل این اتفاق را نیاز به زمان بیشتر برای بررسی ارزشمندی این توکن برای لیست شدن در صرافی اعلان کرده است. برای خرید ریپل و بیش از 300 ارز دیجیتال دیگر می‌توانید به صرافی ارز دیجیتال ایرانیکارت مراجعه کنید.

چرا ایردراپ شبکه فلیر FLR به هولدرهای ریپل انجام می‌شود؟

یکی از اهداف اصلی شبکه فلیر پشتیبانی از فعالیت کاربران شبکه ریپل در اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز ساخته شده با قراردادهای هوشمند عنوان می‌شود. شبکه فلیر یک فناوری جدید و بسیار پیشرفته است که نوید گسترش قابلیت‌ها و ابزارهای ماشین مجازی اتریوم (EVM) را می‌دهد. هدف اساسی بلاک چین Flare این است که قراردادهای هوشمند ایمن و غیرمتمرکز را به پروتکل های دیگر مانند ریپل و لایت کوین بیاورد.

این تکنولوژی مقیاس پذیری بالقوه زیادی را برای این پروژه های بلاک چین عمومی به ارمغان می آورد. در حال حاضر ریپل لجر (XRPL) قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را ندارد و به همین دلیل امکان اتصال این پروژه به بلاک چین‌هایی مانند اتریوم وجود ندارد. شبکه فلیر با ایجاد پل بلاک چین بین خودش با شبکه‌های اتریوم و ریپل امکان اتصال این دو شبکه به هم رابرقرار می‌کند.

با انجام این کار یک رپد توکن برای ریپل با نماد FXRP در شبکه فلیر ایجاد می‌شود که مشابه با رپد اتریوم است WETH و به کاربران اکوسیستم ریپل اجازه می‌دهد تا با داشتن توکن‌های رپد شده در اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مربوط به شبکه اتریوم فعالیت داشته باشند. این همکاری استراتژیک به واسطه رپد توکن باعث شده است که ایردراپ شبکه فلیر FLR به هولدرهای ریپل اختصاص داشته باشد.

کدام صرافی ها از ایردراپ شبکه فلیر FLR به هولدرهای ریپل پشتیبانی می‌کنند؟

در آخرین اخبار از توزیع توکن‌های فلر برای هولدرهای ریپل عنوان شد که بسیاری از صرافی‌های معتبر بین‌المللی از این ایردرپ پشتیبانی می‌کنند. صرافی‌های بزرگی مثل بایننس، بیتسمپ، بیترو، اوکی کوین، بیتفینکس و کراکن از اولین صرافی‌هایی بودند که پشتیبانی از این ایردراپ را تایید کردند. در ادامه صرافی کوین بیس و بیتگت نیز به این فهرست اضافه شدند تا جمع صرافی‌هی بزرگ در این ایردراپ را تشکیل دهند.

تیم مدیریتی پروژه فلیر از استقبال بی‌نظیری که صرافی‌ها از این پروژه داشتند احساس خشنودی کرده است و این موضوع را یک قدم اولیه خوب برای پروژه می‌داند. با این حال هنوز خبری در مورد لیست شدن این توکن در صرافی‌های معتبر و اضافه شدن قابلتی خرید و فروش آن نیست.

نحوه شرکت در ایردراپ سولوژنیک

سولوژنیک در اطلاعیه خود روش‌های مختلفی را برای شرکت در این ایردراپ معرفی کرده است که در ادامه این مطلب دو مورد از ساده‌ترین این روش‌ها را توضیح خواهیم داد.

شرکت از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال

به گفته بنیاد سولوژنیک، کسانی که در صرافی‌های ارز دیجیتال توکن سولو یا ریپل نگهداری می‌کنند، در این ایردراپ شرکت داده خواهند شد، اما باید قبل از هر چیز مطمئن شوند صرافی‌ای که در آن حساب دارند از این ایردراپ پشتیبانی می‌کند.

سولوژنیک فهرست صرافی‌هایی را که از این ایردراپ پشتیبانی می‌کنند در وب‌سایت خود منتشر کرده است، اما از آنجایی که بیشتر کاربران ایرانی به این صرافی‌ها دسترسی ندارند، روش شرکت در ایردراپ از طریق کیف پول سولوژنیک را هم توضیح خواهیم داد.

فهرست صرافی‌هایی که از ایردراپ سولوژنیک پشتیبانی می‌کنند

شرکت از طریق کیف پول موبایلی سولوژنیک

ابتدا باید کیف پول موبایلی سولوژنیک را دانلود و روی تلفن همراه خود نصب کنید.

پس از بازکردن برنامه گزینه «Create a new wallet» یا همان «ساخت کیف پول جدید» را انتخاب کنید.

برای کیف پول خود یک نام و رمز عبور مناسب انتخاب کنید؛ توجه داشته باشید که در ادامه برای انجام هر تراکنش به این رمز عبور نیاز دارید، پس باید مطمئن شوید که آن را به خاطر می‌سپارید.

۱۲ کلمه بازیابی کیف پول خود را در جایی امن و به‌صورت آفلاین یادداشت کنید؛ توجه داشته باشید که اگر شخصی به این ۱۲ کلمه دسترسی داشته باشد، عملاً به کیف پول شخصی شما هم دسترسی دارد، پس نباید آن را در اختیار کسی قرار دهید.

در مرحله بعد باید ۱۲ کلمه بازیابی خود را با همان ترتیبی که در صفحه قبل نمایش داده شده بود، وارد کرده و آن را تأیید کنید.

اکنون کیف پول شما راه‌اندازی شده و با تصویر زیر مواجه می‌شوید.

در این مرحله برای فعال‌کردن کیف پول خود، باید موجود آن را به حداقل «۱۰ XRP» برسانید.

نکته مهم: توجه داشته باشید که هزینه ایجاد حساب در شبکه XRP Ledger معادل ۱۰ توکن ریپل است؛ بنابراین از هر تعداد توکن XRP که به کیف پول خود واریز کنید، ۱۰ واحد آن قفل شده و دیگر امکان برداشت آن را نخواهید داشت. به عبارتی دیگر، این ۱۰ توکن XRP را باید جزو هزینههای شرکت در ایردارپ سولوژنیک در نظر بگیرید، مگر اینکه از قبل در این کیف پول افتتاح حساب کرده باشید.

در همین صفحه می‌توانید آدرس کیف پول خود را کپی کرده و یا با استفاده از کد کیوآر (QR code)، برای واریز XRP از سایر کیف پول‌های خود به کیف پول سولوژنیک اقدام کنید. توجه داشته باشید که برای واریز ریپل به این کیف پول نیازی به «Destination Tag» یا «Memo» ندارید.

پس از واریز XRP به این آدرس، رقم موجودی باید یک عدد مثبت باشد که یعنی حساب شما اکنون فعال شده است. در این مرحله خواهید دید که زیر رقم موجودی توکن سولو، عبارت «NOT ACTIVATED» یا همان «فعال‌نشده» نمایش داده می‌شود؛ برای فعال‌کردن ارز دیجیتال سولو در کیف پول خود روی نام آن (SOLO) کلیک کنید.

روی گزینه «ACTIVATE» کلیک کرده و سپس رمز عبوری را که در ابتدا برای کیف پول خود انتخاب کرده بودید، وارد کنید. پس از چند ثانیه با یک پاپ‌آپ مواجه خواهید شد که به شما می‌گوید «کیف پول سولو با موفقیت راه‌اندازی شده است».

پس از کلیک روی گزینه «DONE» مشاهده خواهید کرد که کیف پول SOLO فعال شده است و دیگر عبارت «NOT ACTIVATED» نمایش داده نمی‌شود.

اکنون موجودی سولو و ریپل شما برای شرکت در ایردراپ سولوژنیک واجد شرایط در نظر گرفته خواهد شد؛ فقط این نکته را هم در نظر داشته باشید که اسنپ شات این ایردراپ ساعت ۲۳:۳۰ (به وقت تهران) روز جمعه ۳ دی برگزار خواهد شد و موجودی شما در این تاریخ و ساعت برای شرکت در ایردراپ در نظر گرفته می‌شود.

پس از برگزاری اسنپ شات، مبلغ اهدایی به هر کاربر بر اساس تعداد کل شرکت‌کنندگان محاسبه شده و به‌طور خودکار در ساعت ۲۳:۳۰ (به وقت تهران) روز ۳۰ دی به حساب شرکت‌کنندگان واریز خواهد شد؛ در نتیجه برای دریافت ایردراپ نیاز نیست کار دیگری انجام دهید.

همان طور که در ابتدا گفته شد، در این ایردراپ ۱۰۰ میلیون توکن SOLO بین دارندگان ریپل و ۱۰۰ میلیون واحد دیگر بین دارندگان سولو تقسیم خواهد شد؛ بنابراین اگر کاربری علاوه بر ریپل، در کیف پول خود سولو هم نگهداری کند، در هر دو بخش این ایردراپ شرکت داده می‌شود.

مجدداً تأکید می‌کنیم که مشخص نیست در این ایردراپ هر کاربر چه مقدار توکن دریافت خواهد کرد و بنابراین هیچ تضمینی وجود ندارد که شرکت‌کردن در ایردراپ سولوژنیک برای کاربران بازدهی مالی داشته باشد.

 

برگرفته شده از:

https://www.iranicard.ir/learn/بلاک-چین-چیست/

  https://www.ibm.com/topics/what-is-blockchain

دکمه بازگشت به بالا