برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

لیفت با نخ چیست؟

طبق نظر کاربران در مورد لیفت با نخ؛ این عمل یک جایگزین غیر تهاجمی محبوب برای جراحی لیفت صورت است. در لیفت صورت با جراحی بخشی از پوست در دو طرف صورت به عقب کشیده می‌شود و پوست های اضافی برداشته شده و سپس بخیه می‌شود. در فرایند درمانی لیفت با نخ، با استفاده از سوزن‌های ریز نخ لیفت صورت که به زیر بافت بخش‌هایی از صورت که باید مستحکم و لیفت شود تزریق می‌شود.

رشته‌ی نخ لیفت در زیر پوست باقی می‌ماند و باعث می‌شود رشته‌های فیبری جدیدی در پوست تشکیل شود که تشکیل دهنده و تحریک کننده‌ی کلاژن هستند. نخ‌های وارد شده در زیر پوست، علاوه بر لیفتینگ، مواد موجود در لایه‌ی دوم پوست (لایه درم) را تحریک کرده و سبب افزایش تولید این مواد می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مواد موثر در زیبایی پوست، کلاژن موجود در لایه‌ی درم است به این ترتیب نخ‌ها تولید کلاژن را افزایش داده و بدین ترتیب آثار پیری نظیر چین و چروک و خشکی پوست را از بین می‌برند.

رشته‌های پروتئینی کلاژن، زخم‌ها را ترمیم می‌کنند، به بافت پوست استقامت می‌بخشند، خط و خطوط صورت را کاهش می‌دهند، آبرسانی را افزایش داده و در نهایت تمام این اقدامات، حدود ۸۰ درصد پوست‌تان را شاداب و جوان‌تر می‌کنند.

کاندیدای مناسب لیفت با اسفاده از نخ چه کسانی هستند؟

همه افراد فارغ از جنسیت ، البته مشروط به این که بیش از 30 سال سن داشته باشند ، می توانند نسبت به انجام لیفت با نخ اقدام نمایند. به طور کلی افرادی که با علائم و نشانه های پیری در چهره خود مواجه هستند و تمایلی به انجام روش های تهاجمی همچون جراحی لیفت صورت ندارند و درصدد هستند از طریق روش های غیرتهاجمی که دوران نقاهت کوتاهی دارند ، این علائم را از چهره خود برطرف نموده و به چهره ای جوان تر و شاداب تر دست یابند ، کاندید مناسبی برای لیفت صورت با نخ به شمار می روند.

نحوه انجام این پروسه جوانسازی چگونه است؟

در حالت طبیعی با بالا رفتن سن ، پروتئین های پوست ( الاستین و کلاژن ) ، تحلیل رفته و به مرور تجزیه می شوند. فقدان پروتئین پوست به پژمردگی و شل شدن پوست و همچنین بروز چین و چروک و خطوط پوستی می انجامد. با انجام لیفت با نخ ،می توان استحکام و قوام پوست را مجددا بازیافت و کشیدگی و استحکام بیشتری به آن بخشید. برای انجام این عمل در ابتدا می بایست نقاطی از چهره که نیاز به عمل لیفت دارند مشخص گردند، سپس حفره های ظریفی بر روی پوست این مناطق ایجاد می شود.

پس از آن پزشک متخصص، نخ مخصوص لیفت را به همراه سوزن مخصوص آن به بافت زیرین پوست وارد می نماید ،نخ لیفت به مثابه یک قلاب عمل کرده و به بافت پوست گیر کرده و بدین ترتیب آن را بالا می کشد. توجه داشته باشید که پیش از انجام اقدامات فوق الذکر، در موضع مورد نظر نوعی بی حسی موضعی خفیف تزریق می گردد و پس از ورود نخ به زیر پوست و اتصال آن به بافت پوست، پزشک معالج با ایجاد فشاری جزئی بر روی پوست بیمار، فرم مورد نظر را ایجاد نموده و نتیجه مطلوبی به ارمغان می آورد. عمل لیفت با نخ فاقد نیاز به بخیه است زیرا برای انجام آن برشی بر روی پوست بیمار ایجاد نخواهد شد ؛ از این رو نیازی به استراحت پس از عمل ندارد.

انواع نخ لیفت

در جوانسازی صورت با متد لیفت با نخ ، با بهره وری از نخ های فلزی ، اصطلاحا داربستی در بخش زیرین پوست ساخته می شود که به بهبود قوام پوست کمک شایانی کرده و شادابی و جوانی پوست مجدد بازیابی می شود. لازم به ذکر است که نخ های لیفت ، بسیار ظریف بوده و ضخامت آن ها تقریبا به اندازه تار مو می باشد ؛ به طور کلی نخ ها لیفت ، ممکن است از فلزات گرانبها نظیر طلا ، پلاتینیوم ، فیبرهای سنتتیک یا ترکیبی از پلیمرهای مصنوعی باشد. توجه داشته باشید که لیفت صورت با نخ را می توان با استفاده از 3 نوع نخ انجام داد ، در ادامه به هر یک از این موارد و شرح توضیحاتی مختصر در خصوص هر یک اشاره داشته ایم.

نخ های قابل جذب : این نوع از نخ ها پس از یک بازه زمانی ، جذب بدن می شوند ؛ لذا از مواد سازگار با بدن ساخته می شوند تا بدین ترتیب سبب بروز مشکلی نشده و در بدن ایجاد حساسیت ننمایند. در صورت استفاده از لیفت با نخ، سلول های پوست در نواحی اطراف داربستی که متشکل از نخ های لیفت می باشد ، استقرار یافته و از این رو حتی پس از جذب نخ ها نیز همچنان شاهد اثرات ناشی از لیفت صورت خواهیم بود.

نخ های غیر قابل جذب : نخ های از جنس طلا یا بعضی از فیبرهای سنتتیک از جمله نخ های غیر قابل جذب به شمار می روند که تا پایان عمر در زیر پوست باقی مانده و عموما به منظور درمان مشکلات حاد پوست نظیر لیفت قوی گردن ، مورد استفاده قرار می گیرند.

نخ های ترکیبی : استاندارد این نوع از نخ ها به این نحو است که بخشی از مواد آن ها به صورت تکه های مخروطی ظریف برای همیشه در زیر پوست باقی مانده و بخشی دیگر از آن ها جذب پوست می گردد. نخ های سیلوئت از معروف ترین نخ های ترکیبی محسوب می شوند.

لیفت صورت با نخ سیلوئت

نخ های سیلوئت از برترین نخ هایی هستند که در جوانسازی پوست به روش لیفت با نخ می توان از آن ها بهره برد. این نخ ها مخروط هایی دارند که در چربی زیر پوست کار گذاشته می شوند و منجر به بالا کشیدن پوست می گردند. نخ های سیلوئیت، افزون بر بالا کشیدن پوست ، به دلیل تحریکی که در سلول های فیبروپلاست پوست ایجاد می کنند ( سلول های فیبروپلاست ، مسئولیت کلاژن سازی در پوست را بر عهده دارند ) افزایش قوام پوست را به دنبال دارند.

همچنین ناگفته نماند که مخروط های موجود بر روی نخ های سیلوئت ، حجم از دست رفته پوست را نیز جبران می کنند. زمان جذب نخ های سیلوئت، به مراتب بیشتر از سایر نخ ها می باشد و در نتیجه ، مدت ماندگاری نتایج آن نیز بیشتر از دیگر نخ ها خواهد بود. لازم به ذکر است که غالبا از نخ های سیلوئت در نواحی گونه ها ، ابرو و گردن بهره گرفته می شود.

ماندگاری نتایج

پس از لیفت با نخ ، شاهد تغییرات اولیه بسیار چشم گیری خواهید بود. در ارتباط با ماندگاری نتجیخ بدست امده ، باید اشاره داشت که با تکرار فرآیند نخ گذاری در بازه های زمانی تعیین شده می توان به نتایج مطلوب تر و ماندگارتری دست یافت. توجه داشته باشید که چنانچه این فرآیند ، با نخ سیلوئت امریکا که دارای تاییدیه ( FDA ) هست انجام گیرد تا 2 سال ماندگاری و دوام خواهد داشت.

دکمه بازگشت به بالا