برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

چه رنگی برای اتاق خواب دخترانه مناسب است؟

گزینه های مختلفی برای انتخاب کردن رنگ اتاق خواب دخترانه و سرویس خواب وجود دارد که شما میتوانید با توجه به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید و به وسیله آن فضایی زیبا و دلپذیر برای اتاق خواب دخترانه بسازید.

نکات کاربردی در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه:

اگرچه معمولا رنگ صورتی به عنوان رنگ اتاق خواب دخترانه انتخاب میشود، ولی اجباری در این کار نیست و به این معنی نمیباشد که لزوما همه دختران نوجوان و جوان باید اتاق خواب خود را صورتی رنگ کنند، ممکن است، رفته رفته رنگ صورتی تکراری و بچگانه به نظر بیاید، بنابراین میتوان گفت انتخاب رنگ اتاق خواب بسته به سلیقه فرد میباشد.

محیط اتاق خواب باید محیطی آرامش بخش و راحت باشد، چرا که محل خواب و استراحت فرد میباشد. به خاطر همین توصیه میشود از رنگ های تند در این محیط کمتر استفاده شود، همچنین سلیقه و طرز فکر فرد برای انتخاب رنگ اتاق اولویت اول میباشد. از این رو انتخاب رنگ برای اتاق خواب دخترانه محدودیتی ندارد و به سلیقه هر فرد بستگی دارد. هر رنگ دارای انرژی متفاوت میباشد و احساسات مختلفی را بیان میکند. به طور مثال رنگ های گرم مثل زرد و نارنجی انرژی زیادی به محیط می بخشند و رنگهای سبز و فیروزه ای رنگهای آرامش دهنده هستند. در ادامه به طرح نمودن و تشریح سوالات و تیترهایی در این زمینه خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

  • اولویت انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب چیست؟
  • رنگ‌های مناسب برای اتاق خواب دخترانه
  • رنگ هایی که بهتر است، برای اتاق خواب دخترانه استفاده نشوند

اولویت انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب چیست؟

اولویت انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه بسته به شخصیت و روحیات و سلیقه فرد میباشد که اینکار نیز نیازمند توجه به نکات و اصول خاصی می باشد. برای اینکه بتوانیم بهترین و درست ترین رنگ را برای اتاق خواب دخترانه انتخاب کنیم، در ابتدا باید ویژگی های رنگهای مختلف را بشناسیم و بدانیم هر رنگ مناسب چه بخشی از اتاق میباشد، بعد از آن بالاخره میتوانیم بر اساس نظر و سلیقه صاحب اتاق رنگ مناسب را انتخاب کنیم. خیلی از رنگ ها رابطه مستقیمی با حال و هوای اتاق و انرژی و روحیه فرد دارند و بر اساس آن میتوانند باعث آرامش یا بیقراری فرد هنگام خواب بشوند. برای اینکه بهترین و بدترین رنگها برای اتاق خواب دخترانه را بشناسید با ما همراه باشید.

رنگ‌های مناسب برای اتاق خواب دخترانه

رنگ صورتی

رنگ صورتی در بیشتر موارد اولین انتخابی است که برای اتاق خواب دخترانه انتخاب میشود، به طوری که اگر شما وارد یک اتاق خالی با رنگ دیوارهای صورتی بشوید در همان اول متوجه میشوید که این اتاق متعلق به یک دختر میباشد. رنگ صورتی جزء رنگهایی است که دختران خردسال از کودکی به این رنگ علاقه دارند، به طوری که میخواهند همه وسایل، لباس، عروسک و اتاق خوابشان از سر تا پا صورتی باشد.

البته این به این معنی نیست که رنگ صورتی مخصوص دختران کوچک است، بلکه دختر خانمهای نوجوان یا جوان نیز میتوانند از این رنگ استفاده کنند، پیشنهاد ما استفاده از رنگ های پاستیلی صورتی برای این دختر خانم ها میباشد، هرچه قدر از طیف کم رنگ صورتی استفاده کنید، همان قدر اتاق تان فضای ملایم و زیبا پیدا میکند و میتوانید با رنگهای خنثی آن را ترکیب کنید. رنگهای صورتی با رنگ سبز نیز به خوبی هماهنگ هستند و میتوانید از آن استفاده کنید.

رنگ آبی

برخلاف تصور عموم رنگ آبی مختص پسران نمیباشد بسیاری از دختران رنگ آبی را رنگ محبوب خود میدانند و اگر از این رنگ به خوبی استفاده کنید،یکی از بهترین انتخاب ها برای رنگ کردن اتاق خواب دخترانه میشود، همچنین رنگ آبی یکی از آرامش بخش ترین رنگهای دنیا میباشد. یکی از ترکیباتی که میتوانید با رنگ آبی استفاده کنید، رنگ صورتی میباشد که ترکیب این دو بسیار هماهنگ و زیبا میباشد. برای درست کردن اتاق با تم پرنسس میتوانید رنگ آبی را با رنگهای لوکس نقره ای و طلایی نیز استفاده کنید.

رنگ سفید

رنگ سفید یکی از پر استفاده ترین و کاربردی ترین رنگها در اتاق خواب میباشد. رنگ سفید به خاطر خنثی بودن تقریبا با هر رنگی به خوبی ترکیب میشود. رنگ سفید برخلاف اینکه در جعبه مداد رنگی استفاده چندانی ندارد، اما در رنگ آمیزی دیوارهای خانه حرف اول را میزند. با استفاده از رنگ سفید میتوان جاهایی از خانه که با رنگ زیاد اشباع شده است، را متعادل و خنثی کنیم و اگر اندازه اتاق خواب شما بزرگ نیست، توصیه میشود رنگ سفید اولین انتخاب شما باشد،

اگرچه توجه داشته باشید که سفید بودن رنگ تمام اتاق خواب، احساس تنبلی و کم تحرکی و یکنواخت بودن محیط را میدهد و باعث میشود احساس خستگی کلافه کننده ای به شما دست بدهد. در حالی که اتاق خواب دخترانه باید مملو از انرژی های مثبت، شادی، خلاقیت و قدرت باشد، البته نگران نباشید میتوانید رنگ سفید را با ترکیب رنگهای دیگر از بی روحی و خسته کنندگی درآوردید.

رنگ آبی فیروزه‌ای

همان طور که قبلا اشاره کردیم، با اینکه رنگ صورتی نماد دخترانه میباشد، ولی این به این معنی نمیباشد که استفاده از سایر رنگ ها ممنوع است، رنگ آبی فیروزه ای یکی از رنگ های محبوب و دوست داشتنی و آرامش دهنده برای اتاق خواب دخترانه میباشد. این رنگ را میتوان با رنگ های آبی، نارنجی و صورتی، زرد و قرمز ترکیب کرد. بهترین ویژگی استفاده از این رنگ این است که مخصوص رده سنی خاصی نیست و از کودکان گرفته تا جوانان این رنگ را میتوانند دوست داشته باشند.

رنگ کرم

این رنگ خیلی محبوب دختران نوجوان نیست، ولی میتواند انتخاب یک دختر خانم جوان باشد. این رنگ خنثی میباشد و رنگ آرامش بخشی است که میتواند با وسایل تزئینی گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد .حتی اگر این رنگ را به حدی دوست دارید که به تنهایی میخواهید از آن استفاده کنید، اشکالی که ندارد، هیچ، بلکه از شخصیت مهربان، آرام و درونگرای شما خبر میدهد.

رنگ زرد

رنگ زرد به خاطر زیبایی آفتاب گونه اش انتخاب بیشتر دختران برای رنگ اتاق خوابشان میباشد. رنگ زرد جزو رنگهای گرم است و هر چقدر طیف کم رنگی داشته باشد، برای اتاق خواب مناسب تر است، یادتان باشد، هرگز از زرد خیلی پر رنگ استفاده نکنید، چرا که منظره ای نسبتا زشت و آزار دهنده به اتاق تان میدهد. مطالعات نشان میدهد رنگ زرد باعث افزایش تمرکز و بهره وری ذهن میشود و حافظه را نیز تقویت میکند، به خاطر همین بیشتر مناسب نوجوانان و جوانان در حال تحصیل یا کنکوری و یا دانشگاهی میباشد.

البته اگر خیلی دیر به خواب می روید یا صبح زود از خواب بیدار میشوید بهتر است از این رنگ دوری کنید، چرا که باعث تشدید این مشکلات میشود. ترکیب رنگ زرد با آبی، سبز یا خاکستری میتواند جنبه های منفی این رنگ را کاهش دهد و باعث متعادل شدن محیط اتاق بشود و با خیال راحت میتوانید از این رنگ استفاده کنید.

رنگ نقره ای

رنگ نقره ای یکی از رنگهای شیک و لاکچری محسوب میشود، درخشندگی و براقی این رنگ فضای اتاق خواب شما را به فضای ویژه و خاصی تبدیل میکند. اگر در خوابیدنتان مشکل دارید و میخواهید زود به خواب بروید این رنگ، رنگ ایده آل شما میباشد و بهترین رنگ برای افرادی محسوب میشود که معمولا مشکل راحت خوابیدن و یا رفتن به خواب عمیق دارند. ترکیب این رنگ با رنگهای صورتی، آبی و فیروزه ای بسیار مناسب است.

رنگ طوسی

این رنگ یکی از رنگ های خنثی و محبوب است که جزو رنگهای اسپورت محسوب میشود. اگر میخواهید از این رنگ برای اتاق خواب دختران استفده کنید، از رنگهای خنثی دیگر مثل سفید برای سایر جاهای اتاق استفاده کنید. از معایب این رنگ میتوان به این اشاره کرد که اگر از رنگ طوسی برای کل اتاق استفاده کنید، محیط اتاق را کوچک تر نشان میدهد و حال و هوای دلگیری به اتاق تان میدهد. برای حل این مشکل میتوانید از این رنگ فقط در یک قسمت اتاق استفاده کنید و یا با ترکیب رنگهای سفید، صورتی، آبی، زرد، سبز، قرمز، فیروزه ای استفاده کنید.

رنگ مرجانی

رنگ مرجانی محیطی پر انرژی و شاد را در اختیار شما قرار میدهد، این رنگ جزو رنگ های شاد بوده و در طیف رنگهای رنگهای صورتی و نارنجی و هلویی میباشد که یکی از رنگ های ترند و محبوب دختران است، به خاطر وجود رنگ نارنجی در ترکیبش فضای اتاق را به محیطی گرم و زنده تبدیل خواهد کرد. به خاطر اینکه این رنگ برگرفته از رنگهای گرم میباشد برای اینکه تعادل اتاق برقرار شود، میتوانید از رنگهای خنثی مثل سفید و یا خاکستری روشن استفاده کنید، همچنین این رنگ با رنگهای فیروزه ای، سبز آبی، آبی، زرد، سبز، صورتی، گلبه ای، سورمه ای، طلایی و آبی روشن ست میشود.

رنگ سیاه

رنگ سیاه یکی از محبوب ترین رنگهای دنیا میباشد، ولی چندان برای اتاق خواب مورد استفاده قرار نمیگیرد، البته نمیتوان منکر زیبایی و شیک بودن این رنگ شد، رنگ سیاه برخلاف تصور میتواند یک فضای کوچک را به فضایی دراماتیک، شیک و گرم بدل کند. بنابراین با سلیقه ی شخص میتواند با ترکیب رنگ های دخترانه دیگر و وسایلهای تزئینی مناسب برای اتاق خواب انتخاب شود و اتاق خواب تان را به محیطی جذاب، خاص و متفاوت تبدیل کند.

رنگهایی که بهتر است، برای اتاق خواب دخترانه استفاده نشوند

بعضی رنگها نه تنها انتخاب مناسبی برای رنگ اتاق خواب دخترانه نمیباشند و باعث آرامش شما نمیشوند، بلکه برعکس جزو بدترین انتخاب ها برای رنگ اتاق خواب هستند. به دلیل اینکه این رنگها میتوانند در روند خواب شما اختلال و بیخوابی به وجود بیاورند و یا بدتر باعث بد خواب شدن و شروع کابوس های شبانه شوند. بدترین و نامناسب ترین رنگها برای رنگ اتاق خواب عبارتند از:

رنگ بنفش

رنگ بنفش با اینکه رنگ زیبا و اصیل و لاکچری میباشد، اما بهتر است، از آن برای رنگ اتاق خواب تان استفاده نکنید. اگر از رنگ بنفش پررنگ یا حتی بنفش یاسی استفاده کنید، به احتمال قوی کابوس هایتان بیشتر میشود و اینکه خواب عمیق و خوبی نخواهید داشت. بنابراین با این رنگ خواب عالی و با کیفیت و عمیق را فراموش کنید. اگر آنقدر عاشق رنگ بنفش هستید که تصمیم دارید، به هر نحوی که شده رنگ اتاق خوابتان را بنفش کنید، یا رنگ اتاق خوابتان بنفش است و نمیخواهید یا نمیتوانید آنرا تغییر دهید،

برای متعادل کردن و کم کردن جنبه های منفی این رنگ از ترکیب رنگهای آرامش بخش زرد، سبز و نارنجی کمک بگیرید. حداکثر خواب مفید در اتاق خواب بنفش فقط ۵ ساعت و پنجاه دقیقه میباشد.

رنگ قهوه ای

یکی از بدترین انتخاب ها برای رنگ اتاق خواب رنگ قهوه ای میباشد. این رنگ نماد غم و غصه و احساس افسردگی است. به خاطر همین هم مقام دوم بدترین رنگ های اتاق خواب به این رنگ تعلق دارد، کمتر دیده شده که از این رنگ به عنوان رنگ اصلی در رنگ آمیزی اتاقهای خانه استفاده شود، با اینحال قهوه ای امروزه جزو رنگ های محبوب بین بزرگسالان میباشد. در صورتی که رنگ محبوب شما نیز قهوه ای است تا جایی که میتوانید از رنگهای سبز و آبی در دیوارها، سقف، اکسسوری ها و وسایل اتاق خواب استفاده کنید. حداکثر خواب مفید در اتاق خواب قهوه ای فقط ۶ ساعت میباشد.

رنگ قرمز

اگر میخواهید خوابی راحت و آرم داشته باشید، از این رنگ در اتاق خوابتان استفاده نکنید. این رنگ همیشه نماد خطر بوده و باعث میشود فشار خون و هیجان شما بالا برود. رنگ قرمز به خاطر جوی که ایجاد میکند به خودی خود باعث میشود انرژی شما زیاد شود و نتوانید آسان به خواب بروید.

با اینکه رنگ قرمز رنگ جذاب و زیبایی است، اما همین عوامل ذکر شده باعث میشوند کاندیدای بدی برای رنگ اتاق خواب باشد، مخصوصا اگر شما نوجوانی عصبانی، زودجوش و بیش فعال دارید، هرگز از این رنگ در اتاق خوابش استفاده نکنید. حداکثر خواب مفید در اتاق خواب قرمز فقط ۶ ساعت و پنجاه دقیقه میباشد.

رنگ طلایی

رنگ طلایی، رنگ روشن و درخشنده که یکی از محبوب ترین رنگها می باشد، جزو رنگهای گرم محسوب میشود و نمادی از ثروت و برتر بودن است. به خاطر همین موارد این رنگ لاکچری و اشرافی هنگام خواب بیشتر افراد را یاد مشکلات مالی، قرض و بدهی می اندازد. به خاطر همین باعث دلشوره و نگران شدن فرد میشود و به جای آرامش بخش بودن به محیطی استرس آور و تبدیل میشود. حداکثر خواب مفید در اتاق خواب طلایی فقط ۶ ساعت و چهل دقیقه میباشد.

رنگ خاکستری

خاکستری یکی از رنگهای خنثی و محبوب برای رنگ کردن اتاق خواب است، اما متاسفانه رنگ خاکستری باعث افسردگی و دلتنگی میشود، به همین دلیل طیف رنگ های خاکستری کیفیت خواب شما را پایین می آورد. اگر میخواهید این رنگ را به اتاق خوابتان بزنید یا قبلا از این رنگ استفاده کرده اید و الان راهی برای عوض کردنش ندارید، از رنگ های نارنجی، زرد و آبی برای بهتر کردن این رنگ در وسایل اتاق، کمد، تخت، میز تحریر،رو تختی یا رو بالشی تان استفاده کنید. حداکثر خواب مفید در اتاق خواب خاکستری فقط ۶ ساعت و دوازده دقیقه می باشد.

منبع:

pinterest.com

بهکار چوب

سال ۱۳۵۷ شروع کار بهکارچوب توسط حسن شیرین آبادی در یک کارگاه نجاری بود که بعدها پایه و اساس ایجاد این مجموعه شد. گروه بهکارچوب همیشه پایبند به دو اصل مهم ایجاد محصولات با کیفیت و مسئولیت پذیری در قبال مشتریان بوده و هست. افتخار داریم که از طرف مشتریان بهکارچوب به خاطر کیفیت بالا مواد اولیه به کار رفته، طراحی منحصر به فرد، مسئولیت پذیری و ساخت محصولات ممتاز، دارای طول عمر بالا و مناسب برای استفاده روزمره تحسین می شویم.
دکمه بازگشت به بالا