عمومیبرترین های کسب و کار

ویدیووال اتاق مانیتورینگ

ویدیووال اتاق مانیتورینگ نمایشگرهای قدرتمندی برای تبلیغات، مانیتورینگ و نمایش فیلم و تصویرهستند. که در هر مکانی تمام توجهات را به خودشان جلب می‌کنند. انواع ویدئووال اتاق مانیتورینگ، خرید، بهترین قیمت ونصب نمایشگر صنعتی را در این صفحه با هم ببینیم. ویدیووال به مجموعه‌ای از صفحه‌ نمایش‌ها گفته می‌شود که می‌توانند به صورت پیوسته و دارای هم‌پوشانی نصب شوند، تا یک تصویر واحد بزرگ‌تر را تشکیل دهند. تکنولوژی‌های مرسوم مورد استفاده در ویدیو وال شامل پنل LCD، پنل LED یا استفاده از چند پروژکتور  هستند.

نکته‌ای که ویدیو وال ها را به نسبت مانیتور ها متمایز می‌کند، قاب فوق باریک آن‌ها است. که به آن‌ها این قابلیت را می‌دهد که به شکل موزاییکی کنار هم قرار گیرند. و در نهایت تصویری یکپارجه و بزرگ‌تر را نمایش دهند. ویدئو وال ها معمولا در بزل‌های 3.5، 1.8 و 0.88 میلی متر تولید می‌شوند.

زمانی که قصد دارید یک سیستم مداربسته و یا سیستم مانیتورینگ را برای یک محیط بسیار بزرگ مانند فرودگاه، فروشگاه، مرکز خرید، ایستگاه قطار، مترو، مراکز پلیس و کنترل ترافیک و … راه اندازی نمائید، به دلیل بزرگی پروژه و تعداد دوربین های بالا بهتر است برای نظارت هر چه بهتر، مکانی مجزا را با عنوان اتاق مانیتورینگ در نظر بگیرید.

ویدئو وال (Video Wall) چیست؟

 ویدیووال اتاق مانیتورینگ بدین ترتیب می توان تمام عملیات کنترل و نظارت را با دقت بیشتر و به صورت متمرکز در آن انجام داد. اما موردی که در این اتاق از جمله عوامل مهم و کلیدی است نمایشگر هایی برای مشاهده تصاویر هستند. اساسا زمانی که تعداد بالایی دوربین در پروژه وجود داشته باشد کنترل و نظارت بر تصاویر هرکدام از آنها نیازمند تجهیزاتی پیشرفته و قدرتمندی است تا هیچ رخدادی از قلم نیفتد  .
یکی از این تجهیزات مانیتور های با ابعاد بزرگی هستند که اصطلاحا ویدئو وال (Video Wall) نامیده می شوند. این تجهیزات مانیتورهای دیواری بسیار بزرگی هستند که می توانند به صورت یکجا یا تفکیک شده تصاویر ارسالی از دوربین ها را نمایش دهند. ویدئو وال در واقع مجموعه ای متشکل از چندین مانیتور و پروژکتور در ابعاد متفاوت است که می تواند هم به صورت مجزا و هم به صورت یک واحد بزرگ عمل کند. به طور معمول اندازه تصویر در ویدئو وال ها در مقایسه با یک مانیتور معمولی بسیار بزرگتر بوده و در مقیاس پیکسلی نیز تعداد پیکسل های بیشتری را پوشش می دهد. این ساختار ها از کنار هم قرار گرفتن صفحات متعدد نمایشگر برای تشکیل یک تصویر بهره می برند. اغلب از ویدئو وال ها برای نمایش تصاویر بسیار بزرگ که در مانیتور های معمولی گنجانده نمی شوند استفاده می گردد.

ویدئو وال، در چه محیط هایی کاربردی است؟

 • همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، سیستم ویدئو وال اغلب در محیط هایی کاربرد دارد که نظارت و کنترل نقاطی از محیط حائز اهمیت است که می توان به اتاق های مانیتور مترو، مراکز انتظامی، راهنمایی و رانندگی، کنترل تردد شهری، کارخانه ها و خطوط تولید، محیط های نظامی، پالایشگاهی و … اشاره کرد.
 • یکی دیگر از کاربردهای ویدئو وال (Video Wall)، استفاده در سالن های همایش، سمینارها، جلسات، شوروم، آمفی تئاترها و … به منظور نمایش محتوای مورد بحث، ارائه و در حال آموزش است.

استند یا استراکچر ( سازه فلزی ) ویدئو وال

استند یا استراکچر ویدئو وال در واقع سازه هایی از آهن یا آلومینیوم میباشد، که بصورت ثابت یا متحرک طراحی میشود. این سازه های باید طوری طراحی شود که نمایشگرها بدون اعمال هیچگونه فشار اضافی نصب شود، همچنین در طراحی اولیه این سازه ها باید تعداد نمایشگرها ، ابعاد ویدئو وال و سایز نمایشگرها و همچنین وزن نمایشگرها محاسبه شده و با در نظر گرفتن این المان ها ، استند یا استراکچر متناسب با پروژه مورد نظر طراحی و ساخته شود.

برای تعیین ابعاد ویدئو وال باید نکات زیر را به کار ببرید

اندازه و شکل کلی ویدئو وال باید بر اساس اندازه، شکل اتاق و فضای دیوار تعیین شود. دورترین و نزدیک ترین فاصله نشستن اپراتورها در اتاق مانیتورینگ از دیوار در نظر گرفته شود. انتخاب ویدئو وال ها باید متناسب با توانایی آنها در ارائه نمایش محتواها باشد تا در حین کار نظارتی اپراتورهای اتاق فرمان مشکلی ایجاد نگردد.

مزایای نصب ویدئو وال

 1. جلب‌توجه می‌کند
  ویدیووال ها به‌خاطر اندازه بزرگشان، توجه جلب می‌کنند. بازدیدکنندگان، مشتریان و یا کارمندان به‌سختی می‌توانند آن‌ها را نادیده بگیرند. این مسئله ویدئو وال ها را به بهترین ابزار تبلیغات تجاری و یا نمایش اطلاعات سازمانی تبدیل می‌کند.
 2. در زمان کارمند صرفه‌جویی می‌کند
  ویدیو وال ها می‌توانند بخشی از وظایف یک کارمند را به عهده بگیرند و به این صورت به صرفه‌جویی در زمان کارمندان شما کنند. آزاد شدن بخشی از زمان کارمندانتان باعث می‌شود تا آنها تمرکز خود را روی وظایف مهم‌تر و فوری تر بگذارند. مهم‌ترین وظیفه‌ای که ویدئووال می‌تواند به عهده بگیرد نمایش اطلاعاتی است که معمولاً کارمندان باید به آنها پاسخ بدهند. مثلاً:
  • نمایش نقشه مراکز خرید روی ویدئو وال
  • نمایش سؤالات متداول روی ویدئو وال در پارک‌ها یا استادیوم‌ها
  • نمایش آنلاین خدمات و شماره نوبت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی
 3. انواع محتوا به طور هم‌زمان نمایش می‎‌هد
  ویدئو وال ها مجموعه از تعدادی مانیتور مخصوص هستند که با یک نرم‌افزار مدیریت محتوا پشتیبانی می‌شوند. به کمک این نرم‌افزار می‌توان یک محتوا را به‌صورت یکپارچه نمایش داد و یا چند محتوای مختلف را در هر مانیتور به نمایش در آورد. ازاین‌رو مثلاً دانشگاه‌ها می‌توانند از ویدئو وال ها به جهت نمایش هم‌زمان نقشه ساختمان، رویدادهای پیش رو، اخبار مهم و … استفاده کنند.
 4. مناسب برای طیف وسیعی از صنایع است
  درگذشته، ویدئو وال ها به‌ویژه مدل LED، برای مصارف شخصی و غیرتجاری و در جهات تبلیغات و رویدادها استفاده می‌شد.  در آن زمان هزینه ویدئو وال ها بسیار بالابود. به‌علاوه سیستم مدیریت محتوای ویدئو وال آن‌قدرها تکامل نیافته بود و استفاده از آن برای بسیاری از کاربران مشکل بود. اما ویدیووال های امروزی این مشکلات را ندارند و حتی برای مشاغل کوچک و متوسط نیز ارزان و مقرون‌به‌صرفه هستند و می‌توانند در دفاتر شرکت‌ها، مدارس، ادارات دولتی، بیمارستان‌ها، هتل‌ها و حتی مراکز مذهبی نصب شوند. تنوع بالای این محصول موجب شده تا در طیف وسیعی از صنایع مورداستفاده قرار گیرد.
 5. نصب انعطاف‌پذیری دارد
  ویدیو وال ها طراحی بسیار انعطاف‌پذیری دارند. این مانیتورهای کارآمد می‌توانند در انواع اشکال مربع و مستطیل با سایز و اندازه دلخواه طراحی شوند. به‌علاوه مدل‌های منحنی آن را می‌توان در اطراف ستون‌ها نصب کرد.
 6. از محتوای سفارشی مخصوص شما پشتیبانی می‌کند
  نرم‌افزارهای مدیریت محتوا به کاربران این امکان را می‌دهند که محتوای نمایش‌داده‌شده روی مانیتورها را به‌صورت دلخواه شخصی‌سازی کنند.
  این نمایشگرها قابلیت برنامه‌ریزی برای نمایش محتوا درزمان‌های مشخص را دارند. مثلاً ویدئو والی که در یک رستوران به‌کاررفته می‌تواند در زمان‌های مشخصی از روز به‌صورت خودکار، منوی صبحانه، نهار و یا شام را نمایش داده و به‌روزرسانی شود.
 7. فروش را افزایش می‌دهد
  فروش در کسب‌وکارهای غیرتجاری و خرده‌فروشانی که در حرفه خود از وسایل دیجیتال استفاده می‌کنند، می‌تواند تا سقف 32% افزایش پیدا کند. این فروشندگان می‌توانند از ویدئو وال ها برای نمایش دادن اطلاعاتی نظیر تبلیغات، قیمت محصولات، تخفیفات و … به مخاطب و مشتریان خود استفاده کنند.
 8. بهبود تجربه مشتری را به همراه دارد
  یک ساعت یا یک علامت تخمین زمان انتظار مشتری می‌تواند راه حلی برای نارضایتی ناشی از انتظار مشتری باشد. برخی از مؤسسات خدماتی پیشرو از این ترفند استفاده می‌کنند تا صبر مشتریان خود را افزایش دهند؛ بنابراین صاحبان کسب‌وکار می‌توانند مانند مؤسسات خدماتی از این امتیاز برای بهبود سیستم خود استفاده کرده و رضایت مشتری را افزایش دهند.
 9. مصرف‌کنندگان آن را دوست دارند
  42% از مشتریان و مصرف‌کنندگان، فروشگاه‌های که از نمایشگرهای صنعتی استفاده می‌کنند را به آن دسته از فروشگاه‌های که از این فناوری بی‌بهره‌اند، ترجیح می‌دهند. ویدئو وال ها می‌توانند اطلاعات جامع‌تری درباره محصولات به مشتریان ارائه داده و حتی به فروش بیشتر تجهیزات جانبی نیز کمک شایانی کنند و همچنین فضای دوستانه‌تری به فروشگاه می‌بخشند.

سخن آخر در مورد ویدئووال اتاق مانیتورینگ

اگر قصد خرید ویدیو وال را دارید، باید بدانید که عوامل زیادی بر قیمت ویدئووال تاثیرگذار است. از جمله آن‌ها می توان به ابعاد ویدئو وال، تکنولوژی ساخت ویدئو وال، بزل ویدئو وال و نوع کنترولر ویدئووال اشاره کرد. برای انتخاب ویدئو وال مناسب ابتدا باید ابعاد ویدئو وال مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس تعداد نمایشگرهایی که برای ساخت ویدیووال در نظر دارید را با توجه به مکان مورد نظر برای نصب انتخاب کنید. سپس درباره‌ی رزولوشن و بزل متناسب با نیاز خود تصمیم بگیرید. هرکدام از این عوامل می‌تواند تاثیر زیادی در کیفیت و هزینه‌نهایی داشته باشد.

شرکت پویش رایان داتیس از شرکت های تولید‌کننده ی ویدیووال در ایران است. که پس از دریافت نمودن نمایندگی فروش ویدیو وال ال جی در ایران، ویدئووال های خود را با نام تجاری ویدئو وال پنتوس تولید می‌کند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه ی ویدئو وال و راهنمای خرید ویدئو وال روی لینک کلیک کنید.

در آخر پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام به خرید با کارشناسان ما در دفتر مرکزی شرکت داتیس جهت دریافت مشاوره رایگان صحبت نمائید. اطلاعات کاملی را در خصوص راهنمای خرید ویدئو وال بدست بیاورید تا سولوشن مناسب با نیازتان را هوشمندانه انتخاب کنید.

آدرس وب سایت www.datisint.com

شماره تماس 02174856

دکمه بازگشت به بالا