برترین های کسب و کارعمومی

علت کم شدن سرمای کولر‌گازی ال جی

 کولرگازی ال جی یکی از برندهای معروف و شناخته شده است که از نظر کیفیت و کارایی عملکرد بسیار خوبی دارند. این محصول برای سرد کردن هوا در فصول گرم سال کاربرد دارد. کولرگازی مانند دیگر وسایل در زمان استفاده ممکن است دچار مشکل شود. کم شدن سرمای کولر‌گازی ال جی یکی از شایع‌ترین مشکلات این کالا است که به دلایل مختلفی از جمله عدم نگهداری درست ایجاد می‌شود. در ادامه به‌صورت کامل به بررسی دلایل کم شدن سرمای کولرگازی ال جی می‌پردازیم. اگر سرمای کولر ال جی شما کم شده است و به دنبال راه‌حل‌های تعمیر کولرگازی ال جی خود هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

 بررسی علت‌های کم شدن سرمای کولرگازی ال جی

 کم شدن سرمای کولرگازی ال جی یکی از مشکلات نگران کننده برای دارندگان این محصول است. بسیاری از افراد هنگام مواجه شدن با این مشکل نگران می‌شوند و به‌سرعت برای تعمیر کولرگازی اقدام می‌کنند. درصورتی‌که شاید کولرگازی مشکل فنی نداشته باشد و بتوان در منزل به‌آسانی تعمیر کرد. در ادامه این بخش با دلایل مختلف این مشکل آشنا می‌شوید.

علت‌های کم شدن سرمای کولرگازی ال جی

–          کثیف شدن و گرفتن فیلترهای هوا

 یکی از رایج‌ترین دلایل کم شدن سرمای کولرگازی ال جی، کثیف شدن فیلتر هوای کولرگازی در اثر آلودگی‌های محیطی است. شاید فیلترها مسدود شده باشند و هوا به‌درستی جریان پیدا نکند که در این صورت کولر باد گرم به محیط می‌دهد؛ از همین رو هر چند وقت یکبار حتماً باید فیلترها را به روش صحیح تمیز کنید تا مسدود نشوند.

 برای حل این مشکل باید فیلتر هوا را از کولرگازی جدا کنید. سپس آن را با استفاده از شوینده مناسب و آب بشویید تا هیچ گردوغباری در فیلترها باقی نماند. اگر فیلتر طول عمر زیادی دارد، برای جلوگیری از خراب شدن دوباره بهتر است آن را با فیلتر جدید تعویض کنید.

–          کثیف بودن کویل

 کویل یکی از قطعات مهم در کولرگازی است که مانند رادیاتور عمل می‌کند و وظیفه بیرون کردن هوای گرم از کولرگازی را دارد. اگر کویل و سیم‌پیچ‌های آن در اثر آلودگی هوا کثیف شوند، کویل قدرت دفع گرمای کولر و هدایت آن را به بیرون ندارد که در این زمان با مشکل کم شدن سرمای کولرگازی ال جی مواجه می‌شوید. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل باید در زمان مناسب کویل و سیم‌پیچ‌ها را تمیز کنید.

 اگر کویل کولرگازی کثیف شده است، باید ابتدا کویل را از دستگاه جدا کنید. سپس با استفاده از جاروبرقی گردوخاک آن را به‌صورت کامل پاک کرده و آن را در جای خود قرار دهید.

–          خرابی ترموستات

 ترموستات یکی دیگر از قطعات مهم و کاربردی در کولرگازی است که وظیفه کنترل دمای محیط را دارد و طبق این دما کولرگازی هوای سرد ایجاد می‌کند اگر ترموستات آسیب ببیند با کار کردن مداوم کولرگازی و سردی بیش از حد هوا یا عدم کارکرد دستگاه و گرمای هوای کولر مواجه خواهید شد. اگر ترموستات دستگاه دچار مشکل شود، بهترین کار تعویض ترموستات است؛ زیرا تعمیر آن برای مدت کوتاهی جوابگو خواهد بود و دوباره با این مشکل مواجه می‌شوید.

–          بالا بودن دمای هوا

 کولرگازی در شرایط آب‌وهوایی مطلوب به‌درستی کار می‌کند و هوای محیط را به‌خوبی کاهش می‌دهد. اگر دمای هوا بیش از حد بالا و داغ باشد، موجب اختلال در عملکرد کولرگازی می‌شود و با مشکل کم شدن سرمای کولرگازی ال جی مواجه می‌شوید.

 در چنین شرایطی می‌توانید کولرگازی را زیر سایبانی قرار دهید یا کولر را خاموش کنید تا دستگاه برای مدتی استراحت کند و هوا کمی معتدل شود.

–          خراب شدن کمپرسور

 کمپرسور اصلی‌ترین قطعه در کولرگازی است. اگر این قطعه دچار مشکل شود، تأثیر مستقیم بر سرمای کولرگازی می‌گذارد. کمپرسور موجب چرخش مبرد گاز کولرگازی برای تولید هوای سرد می‌شود و اگر آسیب ببینید، هوای دستگاه گرم خواهد شد.

 اگر کمپرسور دچار مشکل شده باشد از تعمیر خودسرانه آن پرهیز کنید و حتماً از متخصص مجرب برای تعمیر آن کمک بخواهید.

–          خرابی فن

 فن از قطعات بسیار مهم در کولرگازی است که برای تولید هوای سرد اهمیت بسیار زیادی دارد. اما در صورت خراب شدن یا قطع شدن یکی از سیم‌ها، دستگاه دیگر نمی‌تواند هوای سرد را تولید کند.

 اگر فن دچار مشکل شده است، باید از تعمیرکار متخصص در این زمینه کمک بخواهید تا فن را بررسی و تعمیر کند.

–          نصب پنل خارجی در محل نامناسب

 یکی دیگر از دلایل مهم کم شدن سرمای کولرگازی ال جی، نصب پنل خارجی در محل نامناسب است. پنل خارجی را باید در محلی نصب کنید که هوا از چهار طرف جریان داشته باشد. همچنین برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید بهتر است سایبان مناسبی را برای محافظت از کولرگازی تهیه کنید.

 اگر پنل خارجی کولرگازی را در محیط تنگی قرار دهید که هوا نتواند به‌خوبی جریان داشته باشد، فشار زیادی به موتور کولر وارد می‌شود. همچنین اگر کولر در معرض تابش مستقیم نور خورشید باشد، داغ می‌شود و قادر به تولید هوای سرد نخواهد بود.

تعمیر کولرگازی ال جی

 تعمیر کولرگازی ال جی

 کولرگازی ال جی مانند تمامی وسایل الکتریکی دیگر بنا به دلایل مختلفی دچار مشکل می‌شود و نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. اگر کولرگازی شما نیز دچار مشکلاتی از قبیل کاهش سرمای هوا شده است و نیاز به تعمیر دارد، دقت داشته باشید که این دستگاه بسیار حساس و ظریف است و هر گونه اشتباه در زمان تعمیر ممکن است به دیگر قطعات آسیب وارد کند. پس اگر در زمینه تعمیر کولرگازی و قطعات مختلف آن هیچ سر رشته‌ای ندارید، برای تعمیر و رفع مشکل حتماً از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا با بررسی مشکل آن را برطرف کند.

 سخن پایانی

 کولرگازی ال جی از برندهای معروف جهانی است که برای محیط‌های مختلف به‌ویژه منازل، شرکت‌ها، بانک‌ها و… بهترین گزینه است تا هوای سرد را در محیط ایجاد کند. اگر شما از این کولر استفاده می‌کنید و با مشکل کم شدن سرمای کولرگازی ال جی مواجه شده‌اید، بهتر است به دنبال راه‌حل مشکل دستگاه خود باشید. اگر در این زمینه مهارتی ندارید، بهتر است تعمیر کولرگازی ال جی را به افرادی بسپارید که در این زمینه مهارت و تجربه کافی را دارند.

دکمه بازگشت به بالا