اقتصادیبرترین های کسب و کار

قیمت هر متر توری شید

شید گلخانه یا توری سایبان سبز، به منظور ایجاد سایه و جلوگیری از تابش بیش از حد نور آفتاب به عنوان توری‌سایبان حیاط و یا روی گلخانه، استخر پرورش ماهی، دامداری و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله کارکردهای توری‌سایبان(سبز) گلخانه در خصوص پوشش دهی برای ایجاد سایه در گلخانه است که به این وسیله دمای گلخانه نیز تا حد مشخص و مطلوبی پایین نگهداشته می شود. توری‌سایبان شید گلخانه به مانند سایبان در مقابل نور مسقیم خورشید نیز از گیاهان و محصولات داحل گلخانه حفاظت می کند.

از جمله کاربردهای دیگر این شید در مکانهای دیگر مانند دامداری ها است که سایبانی برای این محیط ها به شمار می رود. همچنین می توان از این توری ها در استخرهای پرورش ماهی نیز استفاده نمود و مانع ایجاد جلبک و خزه در آب شد. این وسیله باعث می شود که تبخیر سطحی نیز تا حد زیادی کاهش یابد. تمام این موارد کاربردهای مهم توری گلخانه را نشان می دهد. این توری ها می توانند دارای عرض 2 تا 12 متر باشند که طول آنها بنا به سفارش قابل تغییر است. مساحت مکانی که در آن شید گلخانه استفاده می شود، عرض و طول آن را مشخص می نماید.

کاربرد توری سایبان

 • محافظت و پوشاندن گلخانه‌ها به وسیله توری شید گلخانه برای پایین آوردن دمای محیط گلخانه (تا 10 درجه سانتی‌گراد) و تنظیم نور مناسب برای پرورش گلها و صیفی‌جات و سایر کشت‌ها
 • از درختان و گیاهان در برابر وزش باد محافظت می‌کند.
 • نصب شبکه سایبان در باغ‌های میوه برای محافظت درختان و میوه‌ها در برابر آفتاب‌سوختگی و کاهش چشمگیر مصرف آب برای آبیاری درختان (بیش از 30 درصد کاهش مصرف آب)
 • سایه اندازی و پوشش دامداری‌ها و محافظت دام ها در برابر تابش آفتاب و تنش دمایی و هم‌چنین جلوگیری از آسیب حشرات
 • محوطه سازی با استفاده از توری شید در مراکز بازی و زمین‌های ورزشی
 • توری سایبان استخر پرورش ماهی برای پایین آوردن دمای محیط استخر و جلوگیری از آسیب آبزیان و تنش‌های دمایی در ماهیان
 • سایه اندازی با نصب توری سایه انداز در محیطهای تفریحی و خانگی
 • پوشش و سایه اندازی بر روی استخرها با توری‌سایبان برای جلوگیری از تشکیل خز و جلبک در آب استخر و جلوگیری از تبخیر سطحی آب استخر
 • توری‌سایبان پارکینگ در رنگ‌های متنوع برای سایه اندازی و پوشش خودروها در برابر نور آفتاب و جلوگیری از بالا رفتن دمای درون اتومبیل

کاربرد توری سایبان تراکم 80%

برای سایه‌اندازی و پوشش محوطه‌ها و فضاهایی که انسان‌ها و هم‌چنین جانداران حضور دارند، توری سایبان با تراکم بالا مانند: شبکه سایبان 80، 90 و 95 درصد مناسب می‌باشد. برای مثال: توری‌سایبان برای دامداریها و مراکز مشابه برای نگهداری و پرورش حیوانات توری سایبان هشتاد درصد و نود درصد و یا توری مونوتیپ با تراکم 95 درصد استفاده می‌گردد. برای پوشش و سایه اندازی روی استخرها ازجمله: استخر پرورش ماهی و سایر آبزیان و یا استخرهای ذخیره آب، توری سایبان استخر با تراکم 80 درصد و 90 درصد استفاده می‌شود.

نکات نصب توری سایبان 80%

 1. در هنگام نصب توری شید باید دقت شود تا توری‌ با اجسام برنده و تیز در تماس نباشد.
 2. در صورتیکه برای نصب توری شید از سازه نگه‌دارنده استفاده می‌شود، ترجیحا از سیم بکسل روکش‌دار و یا لوله‌های فلزی که با مواد پلاستیکی یا لاستیکی پوشانده شده‌اند، استفاده شود.
 3. در صورتیکه توری سایبان برای پوشش گلخانه ها در نظر گرفته شده بهتر است روی نایلون گلخانه نصب شود. با این کار عمر نایلون گلخانه نیز افزایش می‌یابد.
 4. موادی از قبیل: سیمان، آهک، ترکیبات دارای گوگرد و کودهای شیمیایی نقشی مخرب بر روی ترکیبات آنتی یووی موجود در توری‌های محافظ دارند. در شرایطی که این گونه مواد در مجاورت شبکه‌های توری سایبان‌ قرار بگیرند، مقاومت و پایداری شید گلخانه را در مقابل آفتاب بسیار پایین می‌آورند.

میزان سایه اندازی

ضریب سایه اندازی 80 درصد به این معنی است که این توری سایه انداز 80 درصد نور تابیده شده به سطح توری شید را فیلتر کرده و 20 درصد نور تابیده شده از آن عبور کرده و به فضای تحت پوشش توری سایبان می‌رسد.

توری‌های شید گلخانه چطور از گیاهان محافظت می‌کنند؟

بر اساس تحقیقات و بررسی‌های مختلف کاملا ثابت شده است که استفاده از توری شید _ به ویژه در طول گرم‌ترین زمان سال _ می‌تواند فتوسنتز و تولید محصول را افزایش داده و فصل رشد را نیز طولانی‌تر کند. نور بیش از حد خورشید مقدار فتوسنتز و محصول گیاه را کاهش می‌دهد.

دکمه بازگشت به بالا