بهترین مارک ضد زنگ در ایران

بهترین مارک ضد زنگ در ایران و ویژگی‌های آن

فلزاتی مانند آهن وقتی که در یک محیطی مرطوب و یا اسیدی قرار می گیرند پس از مدتی کوتاه دچار پوسیدگی و زنگ زدگی می شوند. این نوع از آلیاژها به دلیل فرایند اکسیداسیون به سرعت دچار خوردگی می گردند و عملکرد و استحکام خود را از دست می دهند. به همین دلیل قبل از رنگ آمیزی و استفاده در سازه، بایستی با پوششی از ضد زنگ عایق شوند. استفاده از بهترین مارک ضد زنگ در ایران می تواند انواع سطوح فلزی را از اثرات مخرب در امان نگه دارد و طول عمر مفید آن ها را افزایش دهد.

تا وقتی که ساخت و ساز وجود داشته باشد، بازار استفاده از ضد زنگ هم داغ است. این مصرف بالا موجب شده تا برندهای مختلفی از این محصول در بازار کشورمان موجود باشند. برخی، از آن سوی مرزها وارد کشورمان می شوند و برخی نیز محصولات شرکت های داخلی هستند. از آنجایی که بسیاری مایل به استفاده از برندهای داخلی هستند در این مطلب قصد داریم که بهترین برند ضد زنگ در ایران را به شما معرفی نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر خرید ضد زنگ درجه یک لطفا تا انتها با ما همراه شوید.

ویژگی های ضد زنگ عالی

در شرایط آب و هوایی معتدل و مناطقی مانند شمال کشور که همواره با بارش باران مواجه اند، برای محافظت از تاسیسات، اسکلت های فلزی، درب و پنجره و سایر سطوح فلزی از ضد زنگ استفاده می شود. این نوع پوشش ها با برخورداری از یکسری ویژگی و قابلیت، به شیوه ای موثر از سطوح فلزی در برابر پوسیدگی و خوردگی محافظت می کنند. از مهمترین ویژگی یک ضد زنگ خوب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • چسبندگی بسیار خوب
 • قدرت پوشش دهی فوق العاده
 • دوام و پایداری بالا
 • مقاومت بالا در برابر شرایط جوی به خصوص نور خورشید
 • زمان خشک شدن مناسب
 • کاربری آسان

از ویژگی خوب بهترین مارک ضد زنگ در ایران، زمان خشک شدن مناسب آن می باشد. ضد زنگ های روغنی موجود در بازار بر اساس دمای استاندارد محیط، معمولا پس از ۴۵ دقیقه به صورت سطحی و ۱۸ ساعت به طور عمقی خشک می شوند. ضد زنگ خریداری شده باید از مقاومت بالایی در برابر نور خورشید برخوردار باشد. از آنجایی که غالبا سطوح فلزی در معرض نور خورشید قرار دارند، ضد زنگ مورد استفاده از نظر ترکیبات باید به گونه ای فرموله گردد که بتواند دوام و پایداری بالایی در برابر عوامل محیطی به خصوص نور خورشید داشته باشد و به آسانی دچار پوسته پوسته نگردد.

برندهای معروف ضد زنگ در ایران

ضد زنگ های تولید شده، بر پایه الکید رزین هستند تا بتوانند به عنوان عایقی مناسب از پوسیدگی و خوردگی فلز در برابر رطوبت، باران های اسیدی، نور خورشید و … محافظت نمایند. با توجه به کاربردی و ضروری بودن این نوع از محصولات، شرکت های متعددی در این زمینه فعالیت می کنند. بنابراین امروزه شاهد برندهای زیادی از ضد زنگ در بازار هستیم. در لیست زیر انواع ضد زنگ از شرکت های مختلفی موجود است که شما بر حسب نیاز می توانید پرفروش ترین گزینه که در واقع بهترین برند ضد زنگ در ایران است را برای استفاده خریداری نمایید:

 • ضد زنگ کریوند
 • ضد زنگ رنگ و ابزار
 • ضد زنگ ماندگار صبا شیمی
 • ضد زنگ اطلس
 • ضد زنگ رامین
 • ضد زنگ پارس مهام
 • ضد زنگ سرخه

پوشش ضد زنگ چیست؟ مزایای صنعتی آن چیست؟

استفاده از پوشش مناسب ضد زنگ روی فولاد ، آن را در برابر اثرات وخیم ناشی از قرار گرفتن در معرض آب محافظت می کند. چنین قرار گرفتن در معرض زنگ زدگی می تواند بر عملکرد اجزای مختلف تأثیر منفی بگذارد و احتمال خرابی تجهیزات مهم را در برهه ای باز بگذارد. ما در پخش رنگ و چسب محمدی ، پوشش های ضد زنگ و سایر انواع ضد خوردگی را برای فولاد و فلزات ارائه می دهیم که در چالش برانگیزترین محیط های صنعتی به طور موثر کار می کنند.

آثار مخرب زنگ زدگی

واکنش اکسیداسیون زمانی رخ می دهد که اکسیژن با آهن برخورد می کند. واکنش حاصله اکسید آهن تولید می کند که به صورت پودر نارنجی (زنگ) روی سطح فلز ظاهر می شود. زنگ می تواند روی آهن و فولاد هنگامی که تحت آب و هوا قرار می گیرند ایجاد شود. بنابراین، استفاده از پوشش ضد زنگ بسیار مهم است. انواع خاصی از فلزات دارای واکنش های اکسیداسیون هستند که منجر به روند سریعتر خوردگی می شود. به عنوان مثال ، برنج ، مس و برنز یک پتینه را تشکیل می دهند که از این فلزات محافظت می کند.

کاهش قدرت

اما در مورد فولاد و آهن ، زنگ زدگی می تواند مقاومت عناصر ساختاری تولید شده با این مواد را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. زنگ ، که جای خود فلز را می گیرد ، ضخامت آن را کاهش می دهد و حتی می تواند سوراخ هایی در تارهای تیر و سایر اجزای ساختاری ایجاد کند.

عملکرد سازگار

عملکرد قطعات متاثر از زنگ زدگی نیز می تواند بر عملیات صنعتی تأثیر بگذارد. هنگامی که پوسته پوسته روی سطح فلز ایجاد می شود ، می تواند اصطکاک ناخواسته ای را در موارد خاص ایجاد کند. به عنوان مثال ، عملکرد دو قسمت طراحی شده برای لغزش از یکدیگر با مقاومت صفر یا کمی می تواند با ایجاد زنگ در یک یا هر دو سطح جلوگیری شود. علاوه بر این ، از آنجا که زنگ قدرت مغناطیسی آهن ندارد ، می تواند بر عملکرد قطعات مغناطیسی تأثیر منفی بگذارد.

زنگ زدگی که در وسایل الکترونیکی ساخته شده از آهن یا آلیاژهای آهن ایجاد می شود ، می تواند با کاهش توانایی آنها در هدایت الکتریسیته ، به عملکرد آنها آسیب برساند. در نتیجه اثرات منفی ناشی از زنگ زدگی ، استفاده از پوشش مناسب ضد زنگ بر روی سطوح خاص فولادی و آهنی مهم است. ما در پخش رنگ و چسب محمدی، ما طیف وسیعی از پوشش ها را ارائه می دهیم که از خوردگی جلوگیری می کند و از اثرات ناتوان کننده مواد شیمیایی بر روی فلزات محافظت می کند.

ضد زنگ و انواع آنها

ضد زنگ و انواع آنها، ضد زنگ چیست؟ چه نوع ضد زنگی برای کار من مناسب است؟ تفاوت ضد زنگها در چیست؟ در این مقاله سعی داریم تا به تمامی موارد بالا بپردازیم، انواع ضدزنگها و تفاوت آنها و نحوه عملکرد آنها را برای شما شرح دهیم، پس اگر در انتخاب نوع محصولی که برای کار خود میخواهید خریداری نمایید مردد هستید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

انواع ضد زنگ:

ضد زنگ روغنی آلکید هواخشک:

ضد زنگ آلکید هواخشک نوعی روغنی است یعنی با تینر روغنی یا بنزین ترکیب می شود و اجرا می گردد، در دو نوع رنگ اخرایی و طوسی در بازار شناخته شده و مطرح است که در واقع نوع اصلی آن، ضد زنگ اخرایی می باشد.

اخرا نوعی پودر است که دارای اکسید آهن می باشد و وقتی بعنوان ضدزنگ در می آید، از خوردگی محافظت نموده و از ورود اکسیژن به سطح جلوگیری می نماید، اما نوع ضد زنگ طوسی آلکید هواخشک و یا ضد زنگ طوسی آکیدی که در بازار معروف شده است در واقع نوعی رنگ آستری پوشش زیرین طوسی می باشد که عامل ضد خوردگی در آن وجود ندارد، اما به دلیل اینکه رنگ ضد زنگ اخرا، مورد پسند همگان نیست و بعضا به اشتباه از همین ضد زنگ بعنوان لایه نهایی استفاده می شود، نوع رنگ طوسی را اغلب به رنگ اخرا ترجیح می دهند و این موضوع باعث شده که به اشتباه به رنگ آستری (پوشش زیرین) طوسی گفته شود ضد زنگ طوسی.

پس اگر میخواهید ضد زنگ آلکیدی تهیه کنید، توجه داشته باشید که نوع ضد زنگ اخرا در بین ضد زنگ های روغنی میتواند بهترین گزینه از نظر جلوگیری از خوردگی باشد. ضد زنگ های روغنی استاندارد قالباً باید ظرف 45 دقیقه به صورت سطحی و ظرف 18 ساعت به صورت عمقی خشک شوند (در دمای استاندارد محیطی).

ضدزنگ اپوکسی:

ضد زنگ های اپوکسی هم در واقع رزین بکار برده شده در این نوع ضد زنگ ها از خانواده رزین های اپوکسی می باشد، ضد زنگ های اپوکسی دو جزئی بوده و شامل ضد زنگ و هاردنر (خشک کننده، سخت کننده) می باشد که در زمان خرید از فروشنده باید بپرسید و یا روی قوطی باید درج شده باشد که به چه میزان هاردنر را باید با ضدزنگ اپوکسی خود ترکیب کنید و با تینر فوری اپوکسی رقیق کرده و اجرا نمائید.

از نظر درجه کیفی ضد زنگ های اپوکسی را میتوان در درجه بالاتری نسبت به ضدزنگ های روغنی آلکیدی قرار داد، اما همانطور که کیفیت این نوع ضدزنگ ها بالاست، از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند. ضد زنگ اپوکسی در سه مدل ضدزنگ ساده، ضدزنگ اپوکسی زینک ریچ و ضد زنگ اپوکسی زینک فسفات در بازار عرضه می گردد.

رنگ اپوکسی زینک ریچ:

نوعی رنگ ضد خوردگی غنی شده با زینک ریچ می باشد که در رنگ طوسی تیره به بازار عرضه می گردد، دو جزئی بوده و با تینر اپوکسی مخصوص خود رقیق می گردد، دارای زمان خشک شدن کوتاه بوده و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد، اگر در مناطق شرجی، سازه ای دارید که می خواهید در برابر خوردگی از آن محافظت کنید، حتما پیشنهاد می کنیم این نوع رنگ ضد خوردگی (اپوکسی زینک ریچ) را انتخاب نمائید.

رنگ ضد خوردگی اپوکسی زینک فسفات:

این نوع رنگ هم همانند سایر اپوکسی ها دو جزئی بوده و با مواد زینک فسفات که عامل ضد خوردگی (اما ضعیف تر از زینک ریچ می باشد) ساخته شده است که دارای درصد های مختلفی می باشد، بعنوان مثال زمانی که میخواهید رنگ اپوکسی زینک فسفات خریداری نمائید، حتما باید از سازنده یا فروشنده این رنگ سوال کنید که این رنگ شامل چند درصد پودر زینک فسفات می باشد. بعضا در رنگهای متنوع قابل سفارش و تولید هستند اما مقاومت آنها ار ضد زنگ های آلکیدی روغنی بسیار بالاتر بوده و ماندگاری بیشتری را دارد.

جمع بندي

موثرترین روش برای بالا بردن مقاومت سازه های فلزی در برابر پوسیدگی و خوردگی، استفاده از ضد زنگ می باشد. امروزه برندهای زیادی از ضد زنگ در بازار موجود اند که رنگ و ابزار را می توان به عنوان بهترین مارک ضد زنگ در ایران معرفی نمود. چرا که از کیفیت، مقاومت، چسبندگی و پوششی دهی بالایی برخوردار است. برای خرید ضد زنگ از شرکت رنگ و ابزار می توانید از طریق شماره تلفن های موجود با کارشناسان فروش ارتباط برقرار نمایید.

در این مقاله سعی کردیم به صورت کامل در مورد بهترین مارک ضدزنگ در ایران صحت کنیم. البته برندهای مطرح بسیاری وجود دارد که میتوان گفت بهترین برند ضدزنگ هستند اما مقاله‌ای که نوشته شده با توجه به تجربه کاربران و قیمت و کیفیت محصولات جمع شده و به عنوان بهترین مارک ضد زنگ به شما عزیزان معرفی شده است.

دکمه بازگشت به بالا