اجتماعیبرترین های کسب و کار

جلوگیری از بوی بد فاضلاب دستشویی

به نقل از مجموعه لوله بازکنی؛ اگر بوی نامطبوع از فاضلاب احساس کردید باید نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمایید چون این بوی نامطبوع علاوه بر اینکه شما و اهل منزل را آزار می دهد می تواند منشاء مریضی هم باشد. هر چه سریعتر بوی فاضلاب را شناسایی کنید رفع بوی بد فاضلاب نیز آسان تر می شود. حال اگر بخواهیم به طور فهرست وار به بخشی از علت بوی فاضلاب در خانه اشاره کنیم می توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 • گازهای سپتیک
 • ایراد در لوله کشی ساختمان
 • خالی شدن سیفون
 • جرم گرفتن لوله های فاضلاب

روش های رفع بوی بد فاضلاب ساختمان

در ادامه می خواهیم روشهای خانگی رفع بوی بد فاضلاب را برای شما بیان کنیم تا شما خانم های خانه دار هم بتوانید به سادگی از آنها استفاده نمایید. روش هایی که در ادامه بیان شده است برای رفع بوی فاضلاب توالت، چاه و لوله فاضلاب در آشپزخانه موثر می باشد. اگر ماشین لباسشویی شما در آشپزخانه میباشد و متوجه شدید این بوی بد فاضلاب از آن است برای تمیز کردن و برطرف بوی بد فاضلاب لباسشویی می توانید کلیک کنید.

1_ رفع بوی بد توالت ایرانی و لوله فاضلاب با سرکه و جوش شیرین

ترکیب سرکه و جوش شرین می تواند در سینک ظرفشویی، روشویی، توالت و… که بوی بد فاضلاب از آنها می آید راه گشا باشد و باعث رفع بوی بد فاضلاب شود.

مراحل از بین بردن بوی بد فاضلاب آشپزخانه و توالت با سرکه و جوش شیرین:

 • در ابتدا مقداری سرکه سفید صنعتی تقطیر شده و کمی جوش شیرین را از بازار تهیه کنید؛
 • محلول تهیه شده را داخل لوله فاضلاب یا چاه دستشویی بریزید؛
 • بعد از چند ساعت که عمل واکنش انجام شد، آب داغ فراوان داخل چاه دستشویی بریزید.

سرکه و جوش شیرین میتواند بوی بد توالت، سینک، چاه حمام و… را از بین ببرد.

این روش را چند بار تکرار کنید و اگر باز هم بوی بد فاضلاب باقی ماند بدانید که جرم ها و کثیفی ها بسیار زیاد هستند و نیاز به نیروی متبحر در زمینه رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه دارید، و ساده ترین راه برای برطرف کردن آن تماس با لوله بازکنی های برچسب در سراسر تهران می باشد.

2_ رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه و لوله سینک با مخمر نان

مخمر نان را می توانید از حتی سوپر مارکت ها یا لوازم قنادی ها تهیه کنید. برای استفاده از این مواد کافیه یک کاسه آب را جوش آورده و یک بسته مخمر نان را داخل آن خالی کنید و با آن خوب ترکیب کنید. حال برای رفع بوی فاضلاب کافی است که این مایع را در لوله ای که بو می دهد بریزید و به مدت یک شبانه روز به آن فرصت دهید تا به خوبی چربی ها وکثیفی هایی که به لوله چسبیده را برطرف کند. بهتر است بعد از یک شبانه روز لوله را با آب گرم به خوبی بشویید تا به صورت کامل لوله تمیز شده باشد.

مخمر نان را برای رفع بوی بد فاضلاب، با آب مخلوط کنید و داخل لوله بریزید.

نکته! اگر بوی بد فاضلاب فقط در زمان بارندگی به مشام شما برسد، در این صورت لوله ی هواکش چاه فاضلاب که به پشت بام رفته یا همان لوله ونت شما به مشکل خورده است، لذا باید حتما آن را تعویض یا تعمیر نمایید.

در صورت نیاز به حضور متخصصان حرفه ای چاه بازکنی در جهت رفع مشکل خود حتما از طریق سایت برچسب اقدام کرده و با جستجوی نام منطقه مورد نظر خود بهترین تکنسین ها را پیدا کنید.

3_ رفع بوی بد فاضلاب با آبلیمو، جوش شیرین و نمک

نحوه استفاده از این ترکیب به این صورت است که نمک و جوش شیرین را باهم مخلوط و درون لوله می ریزید. حدود 30 دقیقه صبر کنید و سپس روی آن آب بریزید. در نهایت آب لیمو را درون چاه بریزید تا بوی فاضلاب از بین برود. این یک روش قطعی برای رفع بوی بد فاضلاب در منزل می باشد. حتما امتحان کنید.

4_ بهترین روش رفع بوی بد فاضلاب با لوله بازکن ها

اگر با انجام تمام روش های خانگی موفق به از بین بوی فاضلاب در منزل نشدید، بهترین راه کمک از متخصصین لوله بازکنی می باشد. از آنجایی که سایت برچسب تخصصی ترین سایت در خصوص ارائه خدمات لوله بازکنی در تهران می باشد می توانید با مراجعه به آن با بهترین لوله بازکن های تهران تماس بگیرید.شما با وارد کردن نام منطقه محل سکونت خود در سایت برچسب می توانید نزدیکترین لوله بازکن به خودتان را مشاهده کنید و فقط با یک تماس از جانب شما، لوله بازکن ماهر سایت برچسب خود را در کمتر از نیم ساعت به شما می رساند و بوی بد فاضلاب منزلتان را به صورت تضمینی برطرف می کند.

محلول رفع بوی بد فاضلاب می تواند موثر باشد؟

شما می توانید جهت رفع مشکل گرفتگی لوله های خود که باعث انتشار بوی بد فاضلاب شده است، از مایع اسید لوله بازکن استفاده نمایید، اما این روش را هرگز به شما توصیه نمی کنیم، چون ممکن است منجر به سوراخ شدن لوله فاضلاب شما شود.

توصیه هایی برای جلوگیری از بروز بوی بد فاضلاب در آشپزخانه

در نهایت، ایده خوبی است که گام های مشخصی برای اجتناب از بوی بد در فاضلاب آشپزخانه تان بردارید. اساسی و بنیادی ترین توصیه ، اجتناب از شستن هر گونه مواد باقیمانده در فاضلاب است. همچنین صابون های ویژه ای که برای شستن ظرف ها به کار می روند می توانند باعث ایجاد چسبیدن غذا به لوله ها شوند ، شگفت زده خواهید شد. بهترین راه برای جلوگیری از وقوع این اتفاق با پیروی از برخی از مراحل ذکر شده استفاده از جوش شیرین است. همانطور که می بینید، داشتن یک آشپزخانه با بوی خوب غیر ممکن نیست. از حالا به بعد، شما دیگر هیچ بهانه ای برای فاضلاب کثیف ندارید . فقط چند دقیقه وقت بگذارید تا بوهای بد را با این راه حل های ساده از بین ببرید .

راه‌های ساخت خوشبو کننده خانگی

در زیر چند راهکار مؤثر برای خوشبو کردن خانه در زمان انتشار بوی نامطبوع فاضلاب آورده شده است:

 • ابتدا حدود دو قاشق چای‌خوری جوش شیرین را در دو فنجان آب حل کنید و در اسپری بریزید. این مایع را به طور منظم در داخل خانه خود اسپری کنید. این کار بوی بد را از بین می‌برد.
 • یکی از راه‌های سریع برای خوشبو کردن خانه، استفاده از گرماست. می‌توانید یک یا دو قطره از عطر یا مورد علاقه خود را در حباب چراغ اتاقی که خاموش است، اسپری کنید. سپس چراغ را روشن کرده و گرمای لامپ عطر را در اتاق پخش می‌کند.
 • در ظرفی حاوی آب کمی وانیل بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا بجوشد. جوشاندن وانیل، فضای داخل خانه را خوشبو می‌کند.
 • یکی دیگر از راه‌های آسان، استفاده از رایحه مرکبات است. به سادگی می‌توانید عطر پوست مرکبات خانگی مانند پوست پرتقال، آبلیمو و نارنگی و سایر مواد را در محیط منزل خود پخش کنید.

نکاتی برای از رفع بوی بد فاضلاب منازل

۱- برای رفع بوی بد فاضلاب از نفت استفاده نکنید. نفت باعث می‌شود باکتری های تجزیه کننده لجن های چاه از بین بروند که در این حالت لجن ها در کف چاه باقی مانده و مانع می‌شود تا آب به داخل زمین نفوذ کند و بعد از مدتی باعث پر شدن چاه می‌شود. علاوه بر این نفت باعث اختلال در تصفیه فاضلاب نیز می‌گردد.

۲- به جای فکر کردن به رفع بوی بد فاضلاب از ایجاد آن جلوگیری کنید. به عنوان مثال خرده های مواد غذایی و روغن را در زهکش سینک خالی نکنید. برای ورودی های فاضلاب درپوش بگذارید. آب سیفون توالت را چک کنید تا خشک نباشد. درب توالت فرنگی را ببندید.

۳- راه های خانگی برای رفع بوی بد فاضلاب در بسیاری مواقع موقتی است و لازم است چند وقت یک بار از متخصصین کمک بگیرید تا شما را از شر بوی بد فاضلاب منزلتان راحت کنند.

سوالات متداول

از چه موادی می توان جهت رفع بوی بد فاضلاب استفاده کرد؟

✅ در پاسخ به سوال برای از بین بردن بوی بد چاه دستشویی چیکار کنیم باید گفت شما می توانید با استفاده از سرکه و جوش شیرین و مخمر نان جهت از بین بردن بوی فاضلاب اقدام نمایید. این مقاله از سایت برچسب روش های استفاده از این مواد را به طور کامل شرح داده است.

علت بوی بد چاه توالت چیست؟

✅ بوی بد دستشویی می تواند دلایل متعددی از جمله گازهای سپتیک، ایراد در لوله کشی ساختمان، خالی شدن سیفون، جرم گرفتن لوله های فاضلاب و… داشته باشد.

آیا رفع بوی چاه در منزل با مخمر نان ممکن است؟

✅ بله. شما می توانید مخمر نان را از سوپر مارکت ها یا لوازم قنادی ها تهیه کرده و بعد یک کاسه آب را جوش اورده و یک بسته مخمر نان را داخل آن خالی و با آب خوب ترکیب کنید. برای از بین بردن بوی تعفن لوله فاضلاب کافی است که این مایع را در لوله ای که بو می دهد بریزید و به مدت یک شبانه روز به آن فرصت دهید تا به خوبی چربی ها وکثیفی هایی که به لوله چسبیده را برطرف کند.

منبع:

اسنپ لوله

لوله بازکنی تجریش

دکمه بازگشت به بالا