برترین های کسب و کارعمومی

معرفی انواع فلومتر اندرس حاضر در بازار

معرفی فلومتر اندرس هاوزر

فلومتر اندرس هاوزر به عنوان یک ابزار برای اندازه گیری شدت جریان عبوری و همچنین محاسبات غیر مستقیم برای محاسبه جریان‌های ورودی و خروجی به کار گرفته می‌شود. شرکت اندرس هاوزر در زمینه تولید تجهیزات ابزار دقیق یک برند معتبر و شناخته شده در سطح بازار شناخته می‌شود که جریان سنج‌های آنها در ۶ مدل متفاوت وارد بازار شدند.

تماس با شرکت گذرگاه
ادرس: تهران ضلع شمالی میدان هفتم تیر ساختمان تجاری ادری نگین ابی طبقه اول واحد ۱۰۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۸۲۰۰۸۹
همراه1: 09353234729
همراه2: 09122039983
همراه3: 09123505979

از آنجایی که اندازه گیری شدت جریان در فلومتر یا دبی سنج های اندرس هاوزر به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود، با مدل‌های مختلف از آنها در بازار مواجه هستیم. به منظور آشنایی بیشتر شما با فلومتر اندرس هاوزر ابتدا یک معرفی کلی از آنها خواهیم داشته و سپس ۶ مدل معروف آنها و مشخصا فلومتر مغناطیسی آندرس هاوزر؛ را معرفی خواهیم کرد.

فلومتر اندرس هازر چیست؟

امروزه اندازه گیری جریان سیال بعنوان یکی از مهمترین پارامترهای اندازه گیری در صنایع مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در حقیقت اغلب کارشناسان پس از اندازه گیری دما مهمترین کمیت اندازه گیری در صنایع را فلو یا جریان سیال می دانند. با توجه به  اهمیت اندازه گیری این کمیت و همچنین تنوع فرآیند صنایع گوناگون ، در طول زمان روشهای مختلفی برای اندازه گیری جریان سیال بوجود آمده است. انتخاب Flowmeter مناسب برای هر کاربرد نیاز به دانش کلی نسبت به روشهای گوناگون فلومتری و در نظر داشتن پارامترهای اصلی اندازه گیری از قبیل دقت،قیمت تمام شده،هزینه های تعمیرات و کالیبراسیون، سازگاری عملکرد Flowmeter با شرایط پروسه تولیدو…می باشد.

نحوه اندازه گیری جریان سنج

تکنیک های مختلفی برای اندازه گیری فلو به کار میرود که میتوان به پاره از متداولترین آنها در زیر اشاره کرد.

 • اندازه گیری جریان به روش جابجائی مثبت Positive Displacement
 • اندازه گیری جریان به روش اوریفیس پلیت Orifice Plate
 • اندازه گیری جریان به روش توربینی Turbine
 • اندازه گیری جریان به روتامتری (variable area)
 • اندازه گیری جریان به آلتراسونیک با پدیده دوپلر Ultrasonic: Doppler
 • اندازه گیری جریان به آلتراسونیک با روش زمان انتقال و …. Ultrasonic: Transit Time, Time of Travel, Time of Flight
 • اندازه گیری جریان به ونتوری Orifice Plate
 • اندازه گیری جریان به مغناطیسی Magnetic
 • اندازه گیری جریان به ورتکس Vortex Shedder
 • اندازه گیری جریان به روتامتر( Variable Area (Rotameter
 • اندازه گیری جریان به فلومتر مخصوص کانالهای باز Weir and Flume Open channel
 • اندازه گیری جریان به کوریالیس Coriolis
 • اندازه گیری جریان به گرمائی Thermal
 • اندازه گیری جریان به پیتوت Pitot Tube

نحوه عملکرد جریان سنج اندرس هاوزر

دربندهای قبل گفتیم که مدلهای مختلفی از فلومتر اندرس هاوزر در بازار وجود دارد. به همین دلیل توصیف نحوه عملکرد تک تک و آنها نمی‌تواند چندان جذاب باشد. اما به طور کلی عملکرد این دستگاه‌ها به یک ابزار برای کنترل شدت جریان و تبدیل سرعت جریان به داده‌های قابل اندازه گیری بستگی دارد. این دستگاه‌ها دارای یک ورودی و خروجی هستند که جریان سیال از قسمت ورودی به قسمت حسگر وارد می‌شود. در این دستگاه‌ها ممکن است از شیوه‌های مختلفی مانند مس فلومتر، روش‌های الکترومغناطیسی، روش‌های التراسونیک یا روش‌هایی مانند ورتکس استفاده شود.

 نتایج به دست آمده در قسمت حسگر دستگاه با استفاده از یک مبدل تبدیل به داده‌های دیجیتال می‌شوند که شما می‌توانید در صفحه نمایش فلومتر اندرس هاوزر آن‌ها را ببینید. در برخی موارد هم ممکن است از سیستم‌های عقربه‌ای و آنالوگ استفاده شود که تنها نوع مبدل آنها تغییر می‌کند و تأثیری در نتایج گزارش شده ندارد.

انواع فلومتر اندرس حاضر در بازار

به منظور آشنایی بیشتر با جریان سنج‌های اندرس هاوزر، باید ببینیم که چه مدل‌هایی از آنها وجود دارد و از چه روش‌هایی برای اندازه گیری شدت جریان عبوری بهره می‌برند. به طور کلی مدل‌های مختلف این دستگاه را می‌توان به شکل زیر معرفی کرد:

فلومتر کوریولیس اندرس هاوزر

در این ابزارها از روش کوریولیس برای اندازه گیری شدت جریان سیالات مختلف استفاده می‌شود. این ابزار را می‌توان یکی از دقیق‌ترین محصولات شرکت معرفی کرد که به کمک آن می‌توان حجم سیال عبوری، مقدار ماده ورودی به یک سیستم، مقدار جریان خروجی را اندازه گیری کرد. دقت اندازه گیری این دستگاه‌ها به اندازه 0.1 درصد است و می‌تواند یکی از دقیق‌ترین دستگاه‌ها در حوزه اندازه گیری شدت جریان باشد.

فلومتر الکترومغناطیسی اندرس هاوزر

این دسته از محصولات شرکت اندرس هاوزر نزدیک به ۶۰ سال است که در صنعت به کار گرفته می‌شوند و معمولاً برای همه سیالات رسانا مانند اسیدها، مواد قلیایی و کلیه سیالات رسانای دیگر استفاده می‌شود. این فلومتر اندرس هاوزر برای اندازه‌گیری جریان حرکت سیال، سطح سیال در یک مخزن و مقدار مواد مختلف در یک سیال خاص به کار گرفته می‌شود. طول عمر بالا و استفاده از بدنه چدنی برای این فلومتر باعث شده که در بسیاری از صنایع به عنوان گزینه اصلی انتخاب شود.

فلومتر التراسونیک اندرس هاوزر

در این ابزارها از امواج التراسونیک برای مشخص کردن حجم سیال و شدت جریان عبوری استفاده می‌شود. کاربرد این دستگاه‌ها در سیالات مختلف مانند گازها و بخارات بیشتر است و اصولاً در مورد سیالات رسانا انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. این دستگاه‌ها دارای یک آنتن تولید کننده امواج اولتراسونیک هستند که در کنار آن یک گیرنده قرار داشته و سرعت رفت و برگشت امواج التراسونیک را اندازه گیری می‌کند. از این فلومتر اندرس هاوزر برای مخازن سربسته استفاده می‌شود که دسترسی به آنها کمتر است.

فلومتر ورتکس اندرس هاوزر

فلومتر اندرس هاوزر ورتکس در بسیاری از صنایع مختلف به منظور اندازه گیری حجم سیال مانند مایعات، گازها و بخار استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها در صنایع شیمیایی و پتروشیمی و همچنین در نیروگاه‌ها و سیستم‌های تولید بخار کاربرد دارند و می‌توان آنها را یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها در حوزه مخازن تحت فشار و شرایط خورنده معرفی کرد. این محصول شرکت اندرس هاوزر برای محدوده دمایی بین 200- تا 400+ درجه سانتی گراد به کار گرفته می‌شود که نشان دهنده کاربرد وسیع آن در حوزه‌های مختلف است.

فلومتر اختلاف فشار اندرس هاوزر

در این فلومترها از سنسورهای فشار پیزوالکتریک استفاده شده است که در کنار آن یک غشای ممبران فلزی یا یک دیافراگم منعطف به کار گرفته شده است. بنابراین نتیجه به دست آمده از این فلومترها برای سیالات فرار و همچنین برای اندازه گیری شدت جرمی سیال می‌تواند با اطمینان بالایی گزارش شود. در برخی از مدل‌های این دستگاه‌ها از دیافراگم‌های سیلیکونی استفاده شده که در نتیجه محدوده شدت جریان عبوری اندازه گیری شده در آنها تغییر می‌کند. از جمله برجسته‌ترین ویژگی این فلومتر اندرس هاوزر می‌توان به محدوده دمایی بین 70- تا 400 درجه سانتیگراد اشاره کرد.

فلومتر حرارتی اندرس هاوزر

فلومترهای حرارتی اندرس هاوزر برای اندازه گیری مستقیم شدت جریان جرمی در گازهای صنعتی، گازهای متراکم تحت فشار و همچنین سیالات آبی استفاده می‌شود. نتایج به دست آمده از این فلومترها برای بسیاری از صنایع که در آنها جرم سیال انتقال داده شده اهمیت دارد با درصد اطمینان بالایی گزارش می‌شوند. اصول اندازه گیری شدت جریان در این فلومترها بر این واقعیت استوار است که حرارت از منطقه داغ به منطقه سرد حرکت می‌کند.

بنابراین تغییرات حرارتی می‌تواند معیار خوبی از شدت جریان عبوری در یک سیستم باشد. اطلاعات تکمیلی در مورد مدلهای مختلف فلومتر اندرس هاوزر نیاز به بحث تکمیلی دارد که در مطالب بعدی بیشتر با آنها خواهیم پرداخت. اما اگر قصد انتخاب یک گزینه را دارید، از طریق شماره‌های سایت با ما در تماس باشید تا کارشناسان ما اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.

دکمه بازگشت به بالا