عمومیبرترین های کسب و کار

معرفی بهترین دریچه دسترسی فن کویل برای منزل، اداره و فروشگاه

دریچه دسترسی فن کویل عموما برای دسترسی و تعمیر فن کویل های سقفی طراحی و ساخته می شود. و به اپراتور این امکان را می دهد که بصورت دوره ای بتواند دستگاه فن کویل را بصورت سهل الوصول چکاپ و تعمیر نماید. سیستم دستگاه فن کویل بعنوان سیرکولاتور هوا در محیط عمل می کند. لذا دارای یک فن دمنده و همچنین یک بخش مکنده می باشد.

این موارد جهت کارایی سیستم مکنده باید روی صفحه درب دریچه فن کویل امکان مکش هوا را ایجادنمود. به همین خاطر دریچه دسترسی در انواع مختلف طراحی و تولید می شود. دریچه فن کویل انواع و کاربردهای مختلفی دارند. طی این مقاله به بررسی دریچه دسترسی فن کویل پرداخته شده و جهت آشنایی با دریچه فن کویل تا انتهای این مطلب با سایت تهویه نظری همراه باشید.

مدل های مختلف دریچه فن کویل از نظر جنس

دریچه فن کویل جنس های مختلفی چون آلومینیوم، چوب (MDF) استیل و غیره دارند که در زیر به بررسی دریچه چوبی و استیل پرداخته خواهد شد.

دریچه دسترسی فن کویل چوب

دریچه فن کویل چوبی ، از نظر ماهیت از جنسِ ام دی اف ساخته می شود، بنابراین، هم به لحاظ رنگ و هم به لحاظ مدل، دارای تنوعِ چشمگیری است. روندِ تولید دریچه دسترسی فن کویل چوبی ام دی اف به این ترتیب است که ابتدا طرح و مدلِ دریچه فن کویل چوبی (ام دی اف) بوسیله نرم افزارهای دیجیتالی طراحی و سپس قطعاتِ ام دی اف بوسیله دستگاه “سی ان سی” بر اساسِ طرحِ اولیه شکل داده می شود و پس از مونتاژ، دریچه ،بوسیله رنگِ پی وی سیِ ضدآب پوشش داده می شود.

 تنوعِ رنگ و مدل و ماهیت چوبیِ این نوع دریچه، باعث شده کارفرمایان و مهندسین ناظر اقبالِ ویژه ای نسبت به کاربرد این نوع دریچه نشان داده اند. دریچه فن کویل چوبی بیشتر در فضاهایی که در کف،دیوار و سقفِ آنها، از آیتم چوب استفاده شده،کاربرد دارد.در واقع برای هارمونیِ محیطی به لحاظِ مَتریال از دریچه فن کویل استفاده می شود. برای جلوگیری از استهلاک و محافظت بدنه دریچه فن کویل از پوشش رنگ ضدآب بر سطح آن استفاده می گردد.

همانطور که از نام دریچه دسترسی فن کویل تداعی می شود جنس و ماهیتِ دریچه فن کویل از ام دی اف می باشد. با توجه به ظاهر شیک و دکوراتیوِ دریچه فن کویل چوبی، این دریچه مورد اقبال و عنایت کارفرمایان و طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است، بکارگیری از دستگاهها و ماشین آلاتِ پیشرفته ی سی ان سی ، وکیوم و همچنین سیستم رنگ کاری، باعث می شود تا محصول نهایی با کیفیت برتر به دست مصرف کننده برسد.

دریچه فن کویل استیل

از دریچه فن کویل در کاربری های خاص مثل اتاق های تمیز،محیط های بهداشتی،درمانی و بیمارستانی و همچنین سالن های تولید مواد غدایی و یا جاهاییکه رطوبت و نم وجود دارد (مثل استخرها، آزمایشگاهها و …) و موارد مشابه، استفاده می گردد. فریم و بدنه درب دریچه فن کویل بطور کلی از جنس استیلِ نگیر، با عیارِ۳۰۴ و ضخامت یک میلیمتر ساخته می شود. درب دریچه فن کویل استیل، به دوصورتِ لولایی با قفل زیمنس و وزنه ای ساخته می شود.

دربِ لولاییِ دریچه فن کویل استیل نیز با لولای فلزی و استیل فابلیت ساخت دارد و بنا به درخواست کارفرما می توان دریچه فن کویل را حتی در موردِ لولا، بصورت تمام استیل تولید نمود. دریچه فن کویل استیل نیز مثل آلومینیوم دارای مدلهای متنوع می باشد که به اختصار به توضیحاتی در مورد انواع دریچه فن کویل استیل می پردازیم. تنوعِ مدلهای دریچه فن کویل استیل به تعداد تنوعِ مدلهای آلومینیومی نیست و ما به شرح موارد زیر اکتفا می کنیم.

دریچه دسترسی فن کویل استیل ساده

ساختار دریچه فن کویل ساده ی استیل ،از یک فریم با عرض دلخواه و درب دریچه نیز بصورت فِلَت از ورق استیل به ضخامت یک میل می باشد. در این مدل در سطح دریچه فن کویل شیار، منفذ یا معبری برای عبور هوا وجود ندارد و سطح درب این دریچه بطور کامل پوشیده می باشد.

دریچه فن کویل گریل دارِ استیل

برای دستگاههای فن کویلی که نیاز به مکش هوا از محیط دارند می توان روی درب دریچه فن کویل، خطوطِ موازیِ  گریلی در طولهای ۹ و ۱۸ سانت ایجاد نمود تا هوای لازم به دستگاه، از لابلای این گریل ها به دستگاه فن کویل تزریق شود. دربِ دریچه فن کویل گریل دارِ استیل نیز به دوصورتِ لولایی و وزنه ای قابل تولید می باشد. دریچه فن کویل گریل دار استیل هم بصورتِ پیچ ازرو و هم بصورت پیچ از تو قابلِ نصب می باشد.

روش اندازه گیری دریچه فن کویل

اندازه گیری دریچه فن کویل اولین مرحله از مراحل ساخت دریچه فن کویل می باشد. برای استخراجِ ابعادِ قابِ حفره ی زیر فن کویل، به اولین نکته ای که باید توجه نمود، قائمه بودنِ اضلاع این قاب می باشد. این قاب می تواند از قوطی، نبشی یا سازه های کنافی باشد .چون چهارچوبه دریچه فن کویل گونیا می باشد،لذا قسمت فرورونده ی دریچه فن کویل نیز در حفره ی قابِ زیرِ فن کویل نیز قائم الزاویه می باشد.

برای اندازه گیری دقیقِ ابعاد دریچه دسترسی فن کویل باید ابعاد طول و عرض قاب یا فِریم زیرِ فن کویل را بصورت صفربه صفر از داخل اندازه گرفت. لازم به ذکر است دراین ابعاد نباید کسوراتی مثل بادخور و موضوعات دیگر را دخیل نمود،زیرا این کسورات بطور اتوماتیک در زمان ساخت دریچه فن کویل لحاظ می گردد و اگر در زمان سایزینگ،بادخور را ثبت کنیم و اگر در زمان ساخت نیز همین مقدار از سوی سازنده لحاظ گردد،در نهایت با کوچک شدنِ ابعاد دریچه فن کویل مواجه خواهیم شد.

نکته مهم دیگر که در زمان سایزینگ به آن دقت نمود،هم تراز بودنِ تمامِ وجوهِ قاب زیرِ فن کویل برای صحتِ اندازه گیری دریچه فن کویل می باشد.در صورتِ عدم رعایت این موضوع، نتیجه ی حاصل، ظاهری زائده شکل در سقف می گردد. در اندازه گیری دریچه فن کویل نکته دیگری که باید رعایت شود فاصله ی افق قاب دریچه فن کویل تا بدنه فنکویل می باشد،زیرا اگر قرار باشد دریچه دسترسی فن کویل بصورت وزنه ای ساخته شود حتما باید فاصله ی عُرفیِ زیرِدستگاه فن کویل تا درب دریچه فن کویل رعایت شده باشد.

استعلام قیمت و خرید دریچه دسترسی فن کویل از تهویه نظری

تهویه نظری، تولید کننده انواع کانال سازی و دریچه هوا شامل تولید انواع دریچه بازدید کولر، دریچه توزیع هوا، دریچه های کنترل و هدایت هوا، کانال سازی (کانال سازی)، دریچه زیر فن کویل، دریچه خورشیدی، دمپر کانال موتوری، جت نازل، دمپر ضد آتش فیوزی، دریچه ضد انفجار، دمپر کانالی صنعتی، دریچه سقفی گرد تخت آلومینیومی، دریچه هوای رفت اتاق عمل، دریچه کولری، دریچه تایل آرمسترانگ، لوور پادری، دریچه هوای تازه (باران گیر), دریچه خطی، کلاهک چینی، هود صنعتی، کانال سازی صنعتی , دريچه بازديد تاسیسات، دریچه سقفی چهارگوش كلاف دور باز آلومینیومی است. با برقراری ارتباط امکان بهره مندی از مشاوره رایگان و تهیه دریچه دسترسی فن کویل را خواهید داشت.

سوالات متداول

در این بخش به سوالات احتمالی شما در خصوص دریچه دسترسی فن کویل پاسخ خواهیم داد.

دریچه دسترسی فن کویل رو از کی بخرم؟

شرکت تهویه نظری با ارائه بهترین دریچه دسترسی فن کویل جهت ارائه مشاوره خرید و استعلام قیمت در اختیار شما عزیزان است.

چند مدل دریچه فن کویل در بازار وجود داره؟

مدل های زیادی از دریچه زیر فن کویل در بازار وجود دارد اما معرفترین آنها شامل شیاردار، مشبک، خطی، طرح سقفی، تاسیسات میباشند.

گران ترین جنس دریچه فن کویل چه جنسیه؟

گران ترین جنسی که برای دریچه فن کویل استفاده می شود جنس ام دی اف میباشد که ظاهر بسیار زیبایی به کار شما می دهد.

دکمه بازگشت به بالا