برترین های کسب و کارعمومی

فروش اقساطی خودرو دست دوم (کارکرده)

فروش اقساطی خودرو کار کرده در فرنام خودرو

فرنام خودرو سایتی است، که فروش اقساطی خودرو کار کرده و دست دوم در آن انجام می شود، جهت خرید خودور اقساطی کار کرده به صورت قسطی از طرح ها و شرایط های ایجاد شده در فرنام خودرو بهره مند شوید. خرید اقساطی خودرو دست دوم وکار کرده بازار خوبی در این برهه زمانی پیدا کرده است، به علت قیمت بالای خودرو های داخلی و خارجی و هم چنین کاهش قدرت خرید مردم، تمایل به خرید خودرو های دست دوم و کار کرده بیشتر شده است، مردم ترجیح می دهند خودروی چند سال تولید را با قیمتی پایین تر خریداری کنند، مخصوصا این مورد در خصوص خودرو های چینی و افت قیمت قابل توجهشان بسیار مورد استقبال قرار می گیرد، حال اگر فروشگاه و یا شرکتی طرح های فروش اقساطی برای خودرو های کار کرده و دست دوم را در نظر بگیرد، در جهت تامین نیاز مردم در زمینه خودرو کمک شایانی کرده است.

فرنام خودرو فروشگاه اینترنتی جامع و حرفه ایی می باشد، که با چشم انداز فروش اقساطی در همه زمینه ها راه اندازی شده است، مساله خرید و فروش اقساطی خودرو در طی مدت زمانی که در فرنام خودرو استارت خورده است، بسیار مورد استقبال عموم جامعه واقع شده است، چون در فرنام خودرو نه تنها انواع مدل های مختلف خودروی نو و سند اول با شرایط اقساطی و از دم قسط به فروش می رود، بلکه فروش اقساطی خودرو کار کرده و دست دوم هم به فیلد فروش قسطی خودرو در فرنام خودرو اضافه شده است.  خودرو های دست دوم وکار کرده در فرنام خودرو به صورت اقساطی به متقاضیان فروخته می شود. جهت آگاهی از شرایط و کسب اطلاعات کامل با مشاوران خودرو در فرنام خودرو تماس حاصل فرمایید.

خودرو وسیله ای است، که در بعضی از برهه های زمانی به عنوان یک کالای سرمایه ایی محسوب می گردد، و بعضی از افراد با خرید یک خودرو در یک تایم زمانی و استفاده از آن برای چندین سال، با قیمتی خیلی بالا تر از قیمت اولیه خودرو دست دوم و کار کرده خود را به فروش می رسانند، و سود خوبی هم نصیبشان می شود. در کل خودرو وسیله ای نیست، که مدت زمان محدودی تاریخ مصرف و کار کرد داشته باشد.

حتی بعضی از خودرو ها از کمپانی های بزرگ و مطرح در دنیا تا چندین دهه به خوبی کار می کنند، برای همین خرید خودرو های کارکرده تمیز در بعضی از موارد سود آور است، برای اینکه خودرو کار کرده افت قیمتی خود را کرده است، و مشتری دوم با قیمتی خیلی پایین تر از امکانات یک خودروی خوب بهره مند می شود، مخصوصا وقتی این خودرو کارکرده و دست دوم به شکل اقساطی به خریدار فروخته شود.

بعضی از افراد از ماشین در جهت امرار معاش استفاده می کنند، با توجه به افزایش قیمت خودرو در یکسال گذشته امکان خرید حداقل خودرو پراید هم برای امرار معاش برای بعضی از افراد سخت شده است، لذا طرح فروش اقساطی خودرو کار کرده و دست دوم در فرنام خودرو در جهت ایجاد بستری برای این قشر از جامعه بسیار مناسب می باشد، که با اندوخته کم می توانند، صاحب یک خودرو دست دوم تمیز شوند، و در حین درآمد زایی اقساط آن را پرداخت کنند، و هم چنین در نهایت صاحب خودرو هم شوند. لذا شما متفاضی محترم خودرو اقساطی دست دوم می توانید به راحتی و به صورت آنلاین از فرنام خودرو، هم اطلاعات کامل را دریافت کنید، و هم در صورت بررسی و تصمیم نهایی، خرید خود را انجام دهید، و مطمئن باشید، که از پیوستن به جمع مشتریان فرنام خودرو ضرر نخواهید کرد.

راهنمای خرید خودرو دست دوم – نکات فنی خرید خودرو

داشتن یک خودروی ایمن و مناسب، یکی از نیازهای مهم خانواده‌های ایرانی است و با توجه به اینکه بسیاری از اقشار جامعه تمکن مالی لازم جهت خرید خودروی صفر را ندارند، و همچنین واردات خودرو در این سالها متوقف شده تمایل به خرید خودروهای کارکرده و دست دوم زیاد شده است. اما خرید خودرو دست دوم چالش‌های زیادی دارد که در صورت عدم آگاهی و شناخت کامل، ممکن است خریدار دچار ضرر و زیان زیادی شود، اما این آگاهی و شناخت از کجا حاصل می‌شود؟

بر اساس آمار، 81 درصد خودروهای دست دوم که برای فروش قرار داده می‌شوند از سوی فروشنده سالم معرفی می‌شوند، این در حالیست که 60 درصد این خودروها دارای مشکلات فنی، بدنه یا هر دو هستند. در این مقاله از مجله فرنام خودرو همراه ما باشید تا با مهم‌ترین نکات فنی که در خرید خودروی دست دوم باید حواسمان به آنها باشد آشنا شویم تا بتوانیم جلوی ضررهای احتمالی را بگیریم. اگر قصد خرید خودرو دست دوم را دارید مطالعه این مقاله را از دست ندهید. داده‌های مورد استفاده در این مقاله داده‌های واقعی خریدوفروش خودرو در سایت فرنام خودرو هستند. در بخش دوم نیز در خصوص نکات حقوقی صحبت خواهیم کرد.

در خرید خودرو دست دوم نسبت به رنگ خودرو حساس باشید!

راهنمای خرید خودرو دست دوم را با بررسی رنگ خودرو ادامه می‌دهیم. بسیار شنیده می‌شود که در زمان خرید خودرو چندان به رنگ وسواس نباشید، اما آیا می‌دانید که بیش از 40 درصد خودروهای دست دوم دارای انواع رنگ‌شدگی در گلگیرها، درها، سقف یا کاپوت هستند؟ آیا می‌دانید این رنگ‌شدگی‌ها به چه میزان بر قیمت خودرو تاثیر می‌گذارد؟

رنگ‌شدگی تنها یک درب پژو 207 منجر به کاهش حدودا 20 میلیون تومان از قیمت نمونه کم‌کارکرد این خودرو می‌شود. این کاهش قیمت برای یک هیوندای سانتافه تا حدود 60 میلیون تومان افزایش می‌یابد. علاوه‌بر این وقتی که این آسیب در سقف خودرو باشد، قیمت هیوندای سانتافه تا بیش از 150 میلیون تومان کاهش خواهد داد؛ بنابراین حتما نسبت به رنگ خودرو وسواس داشته باشید.

در خرید خودرو دست دوم آسیب بدنه و شاسی را جدی بگیرید

یکی از مهم‌ترین نکات در خرید خودرو دست دوم بررسی بدنه است. در بررسی بدنه خودرو باید به نکاتی همچون فرورفتگی، پوسیدگی، رنگ پریدگی، ترک خوردگی، آسیب‌دیدگی جدی، آچارخوردگی، تعویض کاپوت و… دقت کرد. آمار نشان می‌دهد که حدود 20 درصد از خودروهای دست دوم دارای تعویض در گلگیرها، کاپوت، درها یا سقف هستند! در مقاله یک دستگاه خودرو MVM 315H را با یک گلگیر تعویضی نیز اشاره کرده‌ایم که نمایشگاه‌دار خودروی کارکرده را به عنوان خودروی صفر به خریدار فروخته بود.

آسیب شاسی خودرو نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شاسی خودرو تنها در ضربات شدید تغییر شکل می‌دهد که در بسیاری از این ضربات، زاویه چرخ‌ها به‌هم‌ریخته و باعث می‌شود خودرو در هنگام رانندگی به یک سمت متمایل شود. برای اصلاح شاسی باید فرایند شاسی‌کشی انجام شود و در نتیجه خودرو هرگز استقامت قبلی را نخواهد داشت. شاید برایتان جالب باشد که بدانید حدود یک درصد از خودروهای دست دومی که در سال 96 توسط کارشناسان فرنام خودرو بررسی شدند، دارای ضربه شدید به شاسی خودرو بودند.

قبل از خرید خودرو دست دوم خودرو را از نظر فنی به دقت بررسی کنید

آمار فرنام خودرو نشان می‌دهد که 32 درصد از خودروهای دست دوم دارای انواع مشکلات فنی هستند! علاوه‌بر مطالعه راهنمای خرید خودرو دست دوم ترجیحا برای خرید خودروی دست دوم از یک کارشناس ماهر استفاده کنید. در غیر اینصورت به موارد زیر توجه کنید:

عملکرد سیستم ترمز، سیستم تعلیق و فرمان‌پذیری خودرو را حتما تست کنید. ترمزها را حتما امتحان کنید و اگر مجبور شدید، ترمزها را تا آخر بگیرید، درصورتی‌که خودرو عملکرد ناهماهنگی داشت احتمالا در سیستم ترمزها ضعف وجود دارد. علاوه‌بر این در محیطی امن و در سراشیبی، ترمز دستی خودرو را به سمت جلو و هم رو به عقب تست کنید و مطمئن شوید که صدای جیغ مانند یا غیرطبیعی در هنگام ترمز کردن به گوش نمی‌رسد. به تمام قسمت‌های خودرو به صورت عمودی فشار زیادی وارد کنید؛ در حالت طبیعی باید ماشین به شکل اولیه خویش بازگردد، اما اگر ماشین شروع به لرزیدن کرد نشانگر آن است که سیستم تعلیق اتومبیل نیاز به تعمیر دارد.

با دقت تمام موتور خودرو و قسمت‌های برقی خودرو مانند چراغ‌ها، راهنما، بوق، آب پاش و… را بررسی کنید. وجود نشانه‌هایی مثل روغن‌کاری جدید یا لحیم و گاهی اوقات تمیزی غیر عادی زیر درپوش موتور می‌تواند نشان‌دهنده دستکاری و تعمیر موتور باشد. به صدای موتور هم دقت کنید. متاسفانه برخی از فروشندگان داخل موتور و جعبه دنده خودرو روغن غلیظ می‌ریزند تا صداهای ناهنجار موتور به گوش نرسد. برای شناسایی این مورد، خودرو را روشن کرده و بگذارید مدتی به‌صورت درجا کار کند.

به دود اگزور توجه کنید؛ موتور را روشن کنید و بگذارید تا 5 دقیقه روشن باشد اگر دود خارج شده از اگزور سیاه بود یعنی کاربراتور به درستی کار نمی‌کند، اما اگر دود آبی بود یعنی کاربراتور ایراد اساسی دارد و نیازمند تعمیر است.

رادیاتور را بررسی کنید تا آب از جایی درز نکند، چون در این‌صورت نیازمند تعویض است. برای اطمینان از خراب نبودن رینگ پیستون، میله اندازه‌گیری روغن را بررسی کنید؛ وجود خال‌های مایل به خاکستری رنگ یا قطرات آب روی میله اندازه‌گیری روغن نشان می‌دهد که رینگ پیستون خراب است.

نکته آخر این‌که بررسی همه این موارد نیازمند تخصص کافی است و از عهده هر خریداری بر نمی‌آید. در این موارد کمک گرفتن از خدمات کارشناسی خودرو کمک‌کننده خواهدبود دقت کنید که هزینه کردن برای کارشناسی خودرو باعث می‌شود شما در آینده هزینه‌های بیشتری را متقبل نشوید؛ بنابراین بهترین و مطمئن‌ترین راه برای خرید خودرو دست دوم استفاده از یک کارشناس متخصص خودرو است. فرنام خودرو به عنوان اولین شرکت خدمات تخصصی خودرو در محل، کارشناسان خود را تنها 30 دقیقه پس از تماس به محل دلخواه شما اعزام می‌کند.

خوب است بدانید حتی خودروهای صفر هم به کارشناسی نیاز دارند، مطالعه مقاله چرا خرید خودروی کارکرده و حتی صفر به کارشناسی نیاز دارد؟ را توصیه می‌کنیم.

نسبت به کارکرد خودرو حساس باشید!

 آیا می‌دانید کیلومتر کارکرد 20 درصد از خودروهای دست دوم دستکاری شده است!

از نظر کارشناسان خودرو، میزان متوسط پیمایش خودرو، حدود 20 هزار کیلومتر در سال است. خودروهای با میزان کارکرد بالاتر اغلب برای مصارفی غیر از مصرف شخصی استفاده می‌شوند که البته خرید خودروهای این‌چنینی توصیه نمی‌شود. با توجه به مواردی همچون میزان خوردگی دیسک چرخ‌ها، باز و بسته شدن پیچ‌های برخی از قطعات موتور خودرو، چرم صندلی، روکش فرمان، دسته دنده و… تا حدودی می‌توان مقدار کارکرد خودرو را حدس زد، اما چنین مواردی به‌هیچ‌وجه قابل اتکا نیستند و نمی‌توانند اطلاعات دقیقی از میزان کارکرد واقعی خودرو را به ما بدهند.

دکمه بازگشت به بالا