اجتماعیبرترین های کسب و کار

نحوه بستن مینی اسکارف

دستمال سر یا بی بی اسکارف چیه ؟

شال و روسری؛ دستمال سر یا مینی اسکارف دسته از پوشاک هستش که اغلب یا به صورت مثلثی هستن یا مربع 🤩 نوع مثلثی اون با عنوان باندانا ازش نام برده میشه . قواره این دسته از پوشاک کوچیکه و تو طرح و رنگ های بسیار متنوعی تولید میشه . با خرید مینی اسکارف می تونید از اون در مهمونی ها و ملاقات های رسمی یا جشن هاتون هم استفاده کنید اما اگه روش های بستن این دسته از پوشاک رو بدونید می تونید تو هر شرایطی که قرار دارید ازش بهترین استفاده ممکن رو داشته باشید 🤗 حتما مقاله “مینی اسکارف چیست” رو بخونید که اونجا کامل انواع طرح ها و جنس های مختلفش رو توضیح دادیم.

کاربرد های مختلف دستمال سر

خرید شال و دستمال سر کاربرد های زیادی داره اما از مهمترین کاربرد های اون میشه به موارد زیر اشاره کرد :

  • سر و صورتتون و همچنین مو و گردن شما رو در مقابل سرما ، گرما و نفوذ گرد و غبار حفظ میکنه 😌
  • موهای شما که باعث ایجاد مزاحمت براتون میشه رو از صورت و پیشونی شما دور نگه می داره ✌
  • عرق کردن قسمت سر و پیشونی شما رو جذب میکنه و باعث میشه سریعتر خشک بشه

حالت های کلی که میشه دستمال سر یا مینی اسکارف رو بست :

  • به گونه ای ببندید که فقط صورت شما نمایان باشه و کلیه قسمت های سر شما پوشش داده میشه ؛ یه جورایی کاملا شبیه مقنعه که تو این حالت سر شما کاملا گرم میمونه 😎
  • دستمال سر رو به جای مچ بند ازش استفاده کنید 😻 به طوری دور مچ دست خودتون بپیچید که فرم خوبی بگیره و رو دستتون فیکس بشه .
  • دستمال سر رو می تونید زیر چشمای خودتون روی دهان و دماغتون ببنید که تو این حالت تبدیل به ماسک میشه 🙂
  • دستمال سر رو میتونید به پیشونی خودتون ببندید و فیکس کنید که به راحتی نقش هدبند رو براتون ایفا میکنه 😍
  • دستمال سر رو می تونید به صورت مثلثی به گردن خودتون ببنید . تو این حالت از دستمال سر به عنوان شال گردن استفاده میشه و میتونه از نفوذ سرما جلوگیری کنه . ترکیب دستمال گردن در کنار کلاه خاخامی یا بیسبالی می تونه استایل فوق العاده خاص و جذابی برای شما داشته باشه 😉
  • کنار این حالت هایی که گفتیم می تونید از زیور آلات نظیر گردنبند یا دستبند هم استفاده کنید 🤔 تا زیبایی دستمال سر شما بیشتر از قبل خودش رو نشون بده .

روش‌های متفاوت بستن مینی اسکارف

مینی اسکارف یا همان کوچک می‌توانند قسمت کمی از سر و موهای شما را پوشش دهند. روش‌های متفاوتی برای بستن آن وجود دارد. ازآنجاکه این روسری‌ها، قواره‌های کوچکی دارند می‌توانید از آنها به عنوان سربند نیز استفاده کنید. برای بستن آن به شکل سربند مدل‌های متنوعی وجود دارد. در مدل اول ابتدا روسری را به شکل مثلثی در آورده و قسمت وسط یا صاف آن را روی پیشانی خود قرار دهید. قسمت زاویه دار در پشت سر قرار می‌گیرد. حال دو لبه کناری روسری باقی می‌ماند که باید آنها را در پشت سر گره بزنید. پوشیدن این سربند برای مکان‌های تفریحی می‌تواند استایل جذاب و شادابی را از شما به نمایش بگذارد.

جالب است بدانید که گره سربند را می‌توانید از مکان‌های متفاوت بزنید. وجود گره در مکان‌های متفاوت دور سر می‌تواند مدل مینی اسکارف را تغییر دهد. به طور مثال می‌توان گره را از بغل سر زده و یک پاپیون کوچک را از همین قسمت به نمایش بگذارید. برای جذاب‌تر شدن می‌توانید موهای خود را چتری زده و مقداری از چترهایتان را در قسمت جلوی پیشانی نمایان کنید. همچنین اگر موهای شما لخت و صاف است، پیشنهاد می‌کنیم هنگام استفاده از مینی اسکارف آنها را رها کنید و هیچ‌گونه کش یا کلیپس به آن نبندید.

روش بعدی استفاده از مینی اسکارف مانند سایر روسری‌های دیگر است. همان‌طور که می‌دانید استفاده راحت روسری‌ها، پوشیدن آنها و گره زدن از زیر گلو است. مینی اسکارف‌ها یا روسری‌های کوچک را نیز می‌توانید به همین روش به کار ببرید. برای خلاقیت بیشتر می‌توانید گره زیر گلو را در مدل‌های متنوعی بزنید. به طور مثال گره پاپیونی یا گره‌ای که در نهایت به شکل گل درمی‌آید. برخی از افراد از حلقه‌های روسری نیز برای بستن مینی اسکارف در زیر گردن خود استفاده می‌کنند. البته باید بدانید که استفاده از حلقه روسری اخیراً ترند نیست!

از آنجایی که این روسری‌ها بسیار کوچک هستند برخی از افراد آن‌ها را به عنوان دستمال گردن نیز به کار می‌برند. در صورتی که می‌خواهید یک کت کلاسیک را برای یک مراسم امتحان کنید و رنگ کت با رنگ مینی اسکارف شما هماهنگی دارد، می‌توانید مینی اسکارف را به عنوان دستمال گردن برای زیر کت به کار ببرید. از رنگ‌های متضاد نیز می‌تواند بهره بگیرید. به عنوان مثال استفاده از یک کت سفید و مینی اسکارف مشکی رنگ بسیار جذاب می‌شود. در کنار آن می‌توانید از گوشواره‌های آویزی بلند نیز بهره بگیرید.

 مدل بعدی که برای استایل‌های کلاسیک و یا گاهی اوقات نیمه رسمی در مانتوهای عروسکی به کار می‌رود این است که ابتدا باید روسری را از یک قسمت، کوتاه‌تر کرده و از قسمت دیگر بلندتر کنید. این مدل برای روسری‌های بزرگ‌تر نیز به کار می‌رود. می‌توانید قسمت مثلثی را در شانه سمت راست قرار دهید. سپس قسمت بلند را یک دور، دور گردن خود پیچیده و روی شانه سمت راست خود یعنی قسمت مثلثی شکل روسری گره کوچکی را بزنید. این مدل از بستن روسری نیز بسیار کلاسیک و فوق‌العاده است.

حتماً تابه‌حال هدبندهای پارچه‌ای را دیده‌اید. مینی اسکارف‌ها، روسری‌های چند کاره نیز به حساب می‌آیند. می‌توانید آنها را دور پیشانی خود بسته و به شکل نواری باریک گره بزنید. در این صورت شما یک هدبند پارچه‌ای خواهید داشت.

روش‌های متفاوت بستن شال

 روش‌ها بسیار متنوع و گسترده هستند. رایج‌ترین روشی که بسیاری از ما ایرانیان از آن استفاده می‌کنیم پوشیدن شال و انداختن یک قسمت از شال به روی قسمت بعدی است. در این صورت یک قسمت از شال به صورت آویزان در قسمت جلو سینه باقی می‌ماند. اما این روش بستن شال در عین سادگی گاهی اوقات ممکن است زیبایی چندانی نداشته باشد. به همین علت لازم است که روش‌های متنوع بستن شال را بدانید. گاهی اوقات از یک شال ساده می‌توانید یک سربند فوق‌العاده زیبا و مجلسی را به دست بیاورید. با کمی مهارت این کار امکان‌پذیر خواهد بود.

 برای آنکه بتوانید با استفاده از شال مدل‌های متنوعی را روی سر خود ایجاد کنید به چند عدد سنجاق کوچک نیاز پیدا خواهید کرد. همچنین می‌توانید برای پوشاندن موهای خود از یک هدبند با رنگ خنثی در زیر شال استفاده کنید. اگر هدبند مشکی یا سفید نداشتید پیشنهاد می‌کنیم هدبندی را مورد استفاده قرار دهید که با رنگ شال هماهنگی دارد.

در مدل اول که ساده‌ترین مدل برای بستن شال است یک طرف شال را نگه دارید و طرف دیگر را از قسمت پایین صورت به سمت مخالف در قسمت پایین چونه بیاورید. سپس از قسمت کنار گوش دو لبه شال را به یکدیگر متصل کنید. آویزان شدن لبه شال از این قسمت، ظاهر زیبایی را برای شما به وجود می‌آورد. می‌توانید لبه اولیه شال را در صورت بلند بودن یک دور، دور گردن خود پیچیده و یا داخل لباس مخفی کنید.

در روش بعدی باید بعد از آنکه شال را روی سر خود قرار دادید لبه‌های آن را بپیچید. هنگامی که هر دو لبه را پیچاندید آن را بالای سر خود قرار دهید. انتهای لبه را می‌توانید با استفاده از سنجاق به شال متصل کنید و یا آن را به لبه داخلی شال فرو ببرید. با استفاده از این کار یک توربان زیبا بالای سر خود خواهید داشت. می‌توانید از گوشواره برای زیباتر شدن خود در این استایل بهره بگیرید. همچنین اگر لباس شما به نحوی است که می‌خواهید دور گردنتان پوشیده شود، در صورتی که یقه لباس باز است! می‌توانید از یقه‌های آماده که رنگی متناسب با شال دارند برای گردن خود بهره بگیرید.

در روش بعدی می‌توانید شال را روی سر خود قرار دهید. سپس لبه سمت راست و چپ آن را به جهت‌های مخالف در بالای سر خود بیاورید. در این قسمت با استفاده از دو لبه شال یک گره ایجاد کنید. سپس لبه‌های انتهایی را در پشت قسمت شال فرو ببرید. این کار سبب ایجاد یک توربان جذاب خواهد شد.

روش ساده بعدی این است که شال را روی سر خود انداخته و هر دو لبه آن را به صورت‌های مخالف روی شانه‌های راست و چپ بیندازید. یعنی لبه سمت راست شال را روی شانه چپ و لبه سمت چپ شال را روی شانه راست انداخته و سپس قسمت جلوی شال را دور صورت مرتب کنید. این روش معمولاً برای پوشش و حجاب بیشتر به کار می‌رود.

از آنجایی که لبه‌های شال بلندتر از لبه‌های روسری است می‌توانید آنها را مانند کراوات در قسمت جلوی سینه خود گره بزنید. گره کراواتی برای شال، زیبایی و تضاد دوچندانی را در ظاهر شما به وجود می‌آورد. البته برای ایجاد این گره باید حتماً شال‌های نخی نرم و لطیف را مورد استفاده قرار دهید. می‌توانید این روش‌ها را برای لباس‌های رسمی و نیمه‌رسمی خود امتحان کنید.

در روش بعدی دیگر ابتدا باید هدبند را روی سر خود ببندید. سپس شال را روی آن قرار داده و حدود ۸ سانتی متر پایین‌تر از گوش خود را به سمت داخل تا بزنید. برای هر دو طرف این کار را انجام دهید. یک لبه شال را به صورت ساده نگه داشته و لبه دیگر را از زیر گردن خود رد کنید. قسمت اضافی آن را از پشت گردن داخل لباس گره بزنید. این روش علاوه بر پوشاندن گردن مدل زیبایی را برای شما به وجود می‌آورد. علاوه بر آن می‌توانید از گوشواره‌های تکی نیز در این روش برای زیباتر شدن بهره بگیرید. گوشواره را باید سمتی ببندید که قسمت ساده شال به صورت آویزان وجود دارد.

 همه ما می‌دانیم که بسیاری از بانوان ایرانی هنگام پوشیدن شال، چند سانتی متر از لبه آن را به سمت داخل تا می‌زنند. برای استفاده از شال حتماً لازم نیست که لبه آن را به سمت داخل تا بزنیم. برخی از شال‌ها لبه تزئین شده و زیبایی دارند. می‌توانید آنها را بدون تا زدن روی سر خود به صورتی شل و آویزان انداخته و از لبه زیبای آن بهره‌مند شوید. گاهی اوقات نامرتب بودن که در لبه انتهایی شال روی چهره شما در این حالت به وجود می‌آید زیباتر از لبه منظم و تا شده شال خواهد بود

منبع : cambridge.org

دکمه بازگشت به بالا