عمومیبرترین های کسب و کار

طرز بستن مبل تختخواب شو

بررسی مکانیزم های مبل تختخواب شو

امروزه به علت کوچک شدن فضای داخلی منازل و کاربرد های گوناگون اتاق های یک خانه مبل تختخواب شو مورد توجه ی زیادی قرار گرفته است. افرادی که فضای کمی دارند به مبل های چند کاره که هم نیاز مبلمان آن ها و هم نیاز استراحت و خوابیدن آن ها را رفع کند روی آورده اند.

همان طور که می دانیم زندگی ها در عصر جدید به سمت استفاده ی بیشتر از زمان رفته است و افراد مدت های زیادی را ساکن در یک مکان می گذرانند و بیشتر شغل ها به سمت دور کاری و اینترنتی شده است از این رو افراد سعی می کنند از مبلمان هایی استفاده کنند که همزمان چند نیاز آن ها را باهم بر طرف کند و در مقابل هزینه ی کم تری بدهند . این مبلمان به علت اینکه دارای قیمت مناسبی می باشد طرفداران زیادی دارد. به همین دلیل در این بخش راهنمای خرید مبل تخت شو را برای شما آورده ایم تا با اطلاعات کافی به خرید بروید. ما را تا انتها همراهی کنید.

هدف از خرید مبل چیست ؟

اگر شما می خواهید از آن بیشتر به عنوان مبلمان برای نشستن استفاد ه کنید بهتر است به جنس پارچه و زیبایی آن ، راحت تمیز شدن آن و … توجه کنید ولی اگر هدف استفاده ی آن به عنوان تخت خواب است باید به مکانیزم باز و بسته شدن آن توجه ی زیادی بکنید . چرا که سهولت در باز و بسته شدن تخت یکی از مهم ترین نکات است . اگر مبلمان شما به راحتی باز و بسته نشود بعد از مدتی شما نه تنها دچار ناراحتی در دست و گردن و دیگر ارگان های بدنتان می شود بلکه از استفاده از آن دل سرد می شوید .

با توجه به این که هدف شما از خریدن مبلمان تخت خوابشو چه می باشد به هنگام خرید باید به نکات زیادی توجه کنید . مثلا باید به پارچه ی به کار رفته در آن ، ابعاد مبلمان ، وزن آن و جنس تشک آن و مکانیزم باز و بسته شدن آن توجه کنید .

مکانیزم مبل تاشو و انواع آن

مبلمان تختخواب شو دارای مکانیز تاشو ، چرخشی و کشویی می باشد که می تواند به صورت دستی یا برقی باشد . که در این مقاله می خواهیم هر کدام از آن ها را تفسیر کنیم با ما همراه باشید .

·         مکانیزم تاشو

این مبلمان به صورت عمودی یا افقی باز و بسته می شوند برای تولید این نوع از مبلمان تختخواب شو از کلاف فلزی ، جک گازی، دستگیره و یراق های جانبی و کمربند تشک و …. درست شده است . این مدل مبلمان با کشیدن دستگیره یا به صورت مکانیکی با زدن دکمه به صورت کتابی باز یا بسته می شود . به هنگام خریدن این نوع مبلمان باید حواستان باشد که اگر دستی است به راحتی باز شود و به هنگام باز شدن صدای قژ قژ ندهد و اگر برقی می باشد به هنگام باز و بسته شدن گیر نکند . برای این مبل ها لولای تاشویی  به کار می رود تا مبل جمع یا باز شود بسیار مهم است و باید از جنس مناسبی استفاده شده باشد .مکانیزم باز و بسته شدن مبل تختخواب شو

·         مکانیزم مبل تختخواب شو چرخشی

این نوع مبل ها می تواند با هل دادن پشتی آن ها به سمت عقب آن را به تخت تبدیل کرد . در مکانیزم این مبل ها از بازو هایی که قابلیت چرخش دارند و میتوانند خم شود به همراه کلاف فلزی و پایه استفاده شده است . این بازو بسیار مقاوم است و می تواند به راحتی به مقدار مد نظر شما خم شود .

·         مبلمان تخت خوابشوی کشویی

این مبلمان به صورت کشو با کشیدن قسمت زیری مبل باز می شود برای این مبلمان از ریل های مناسب استفاده می شود و دیگر تشک نشیمن تخت باز و بسته نمی شود بلکه آن ثابت است . به هنگام خریدن این نوع از مبلمان تخت شو دقت کنید که ریل های به کار رفته مقاوم باشد و بر اثر باز و بسته کردن زیاد به راحتی ازبین نرود و همچنین سوال کنید که در صورت خراب شدن قابلیت تعویض ریل باشد .

اسکلت مبلمان تختخواب شو

این اسکلت ها می تواند چوبی یا فلزی باشد معمولا اسکلت های فلزی بهتر هستند . این اسکلت ها ممکن است دارای ریل هایی باشد که روی هم قرار بگیرند یا دارای بازو هایی که قابلیت خم شدن و جمع شدن دارند درست شده باشد و یا به صورت کتابی باز شوند .

و در آخر باید گفت اگر شما قصد خرید اینترنتی این محصول را دارید ابتدا از مسئول مربوطه سوال های لازم را کرده و بعد نظر خریداران دیگر را بخوانید تا از کالا ی مورد انتخابی خود اطمینان حاصل کنید . همچنین شما می توانید به وب سایت ما مراجعه کرده و ضمن مشاهده مدل های جدید و کاربردی مبلمان تخت خوابشو با اطمینان خاطر خرید کنید .

راهنمای خرید مبل تختخواب شو

وسیله‌­های چندکاره همیشه جذاب بوده‌­اند. صرفه جویی در فضا و هزینه و کاربردی بودن از مهمترین ویژگی­‌های چنین وسایلی است. مبل تختخواب شو نیز از این قانون مستثنی نیست. کوچک­تر شدن خانه‌­ها نسبت به گذشته و افزایش هزینه‌­ها باعث شده تا مبل‌­های تخت خواب شو بسیار محبوب شوند. اگر شما نیز جزو طرفداران مبلمان تختخوابشو هستید، بد نیست پیش از خرید اینترنتی مبل تختخواب شو یا مراجعه به بورس مبل تختخواب شو، راهنمای خرید مبل تختخواب شو “آرا سوفا” را برای بهترین انتخاب مطالعه کنید.

هنگام خرید یک مبل تختخواب شو به چه ویژگی‌هایی باید توجه کرد؟ کدام مدل بهتر ومناسب‌تر است؟ در ادامه راهنمای خرید مبل تختخواب شو به‌طور کامل به این موارد میپردازیم.

راهنمای خرید مبل تختخواب شو: مدل‌ها

امروزه برندهای مختلفی این نوع مبلمان را تولید می­‌کنند؛ از میان آنها می­‌توان مبل تختخواب شو لوکاس، مبل تختخواب شو سیب و مبلمان تختخوابشو برکه را نام برد. اگر سری هم به توليديهای مبل تختخواب شو بزنید، خواهید دید که این مبلمان مدل­‌های بسیار متنوعی نیز دارند. در این راهنمای خرید مبل تختخواب شو، مهمترین و رایج‌­ترین مدل­‌ها را بررسی می­‌کنیم.

1. مبلمان تختخواب شو کامل

در مبل­‌های تختخواب شو کامل، پشتی مبل می­‌خوابد و با نشیمنگاه مبل در یک سطح قرار می­‌گیرد تا مانند یک تخت خواب دو نفره بشود. در این مدل‌های مبل تختخواب شو معمولا فقط کاناپه‌های ۳ نفره (و نه حتی 2 نفره) قابلیت تبدیل به تخت خواب را دارند. البته با گشت و گذار بیشتر در توليديهای مبل تختخواب شو چنین مدل­‌هایی را نیز می­‌توانید پیدا کنید.

2. مبلمان تختخوابشو مکانیزم

در این نوع مبلمان به جای چرخاندن و خواباندن پشتی مبل، تنها کافی است آن را با کمی فشار به سمت عقب کشید. در کلاف این مدل‌ها (در پشتی آن) از ریل برای عقب جلو کردن پشتی استفاده می‌شود و برای تماشای برنامه مورد علاقه در تلویزیون و رفع خستگی بسیار مناسب است.

3. صندلی خواب

اگر تنها زندگی می­‌کنید، صندلی خواب گزینه‌ مناسبی برای شماست. تصور کنید یک صندلی راحتی دارید که با یک حرکت ساده به یک تخت عالی تبدیل می‌شود. در مقایسه با مبل‌­های تختخواب شو، صندلی‌های خواب از لحاظ طرح و رنگ تنوع بیشتری دارند و از صندلی‌های معمولی نیز بزرگتر هستند. بنابراین خرید آنها را به‌عنوان یک صندلی راحتی توصیه نمی­‌کنیم، زیرا فضای بیشتری را نسبت به یک مبل تک نفره راحتی اشغال می­‌کنند.

راهنمای خرید مبل تختخواب شو: جنس تشک

پیش از خرید مبل تختخواب شو (چه خرید اینترنتی مبل تختخواب شو و چه خرید از بورس مبل تختخواب شو)، بهتر است با مدل­های متفاوت این دسته از مبلمان و ویژگی­‌های هر یک آشنا شویم. یکی از مهمترین موارد جنس تشک‌ است که در ادامه به آن می‌پردازیم:

1. مبل تختخواب شو با تشک فومی

در توليديهای مبل تختخواب شو و نمایشگاه­‌ها، انواع مبلمان تختخوابشو با تشک‌های فومی بسیار رایج هستند. تشک‌های فومی ضخامت چندانی نداشته و در نتیجه وزن کمتری نسبت به سایر نمونه‌­ها دارد. فوم‌هایی که در توليديهای مبل تختخواب شو تهران، تبريز و سایر شهرها به­‌کار می­‌روند، به 2 دسته سرد و گرم تقسیم می‌شوند. فوم‌های سرد تراکم و وزن بالاتری دارند؛ اما به‌­دلیل انسجام بسیار خوب، پس از بلند شدن فرد بلافاصله به حالت قبلی خود برمی­‌گردند. فوم­‌های گرم به‌­دلیل آنکه نرم‌تر هستند، برای افراد مسن مناسب‌­­تر هستند.

2. مبل تختخواب شو با تشک فنری

در میان مبل تختخواب شو لوکاس، مبلمان تختخوابشو برکهو سایر مدل­ها، مبلمان تختخواب شو با تشک فنری نیز می‌­تواند انتخاب مناسبی باشد. تشک­‌های فنری جدید نسبت به مدل­‌های قدیمی خود پیشرفت زیادی کرده‌­اند. این تشک­های نسبتا ضخیم زمانی محبوب شدند که مبل‌های تختخواب شو کیفیت و استحکام خود را به­‌دلیل استفاده زیاد سریعا از دست می­‌دادند. تشک­های فنری از یک هسته فنری استیل و پوششی ضخیم ساخته می‌شوند. حتی در بعضی مدل­‌های مبل تختخواب شو، این فنرها درون پاکت‌هایی قرار گرفته­‌اند. دلیل اینکار این است تا فنرها درصورت برخورد با یکدیگر، صدا ایجاد نکنند.

3. مبل تختخواب شو با تشک بادی فنری

هنگام مراجعه به بورس مبل تختخواب شو یا جستجو برای خرید اینترنتی مبل تختخواب شو و مبل تختخواب شو دیجی کالا، از مدل‌هایی با تشک بادی فنری غافل نشوید. این تشک‌های مدرن و جدید، از یک لایه فوم و فنر و یک لایه هوای قابل تخلیه روی آن تشکیل می‌شود. مبلمان تختخوابشو با تشک بادی فنری نسبت به مدل‌های دیگر مزایایی دارد. برای مثال، این تشک به‌­دلیل ساختار بادی قابل تخلیه ضخامت بیشتری دارد که راحتی آن را افزایش می­‌دهد. همچنین به‌­دلیل تماس غیرمستقیم بدن با فنرها، تشک بادی فنری صدای بسیار کمی تولید می‌کند.

راهنمای خرید مبل تختخواب شو: نکات

  • در این قسمت از راهنمای خرید مبل تختخواب شو به نکاتی می‌­پردازیم که در زمان خرید اینترنتی مبل تختخواب شو، و یا بهتر از آن، مراجعه به بورس مبل تختخواب شو باید به آنها توجه کنیم.
  • پیش از خرید اینترنتی مبل تختخواب شو یا خرید آن در بورس مبل تختخواب شو، حتما به فضایی که قرار است مبل تخواب شو را در آن قرار دهید توجه کنید تا با آن متناسب باشد.
  • از اهمیت مدل و جنس تشک در این راهنمای خرید مبل تختخواب شو صحبت کردیم. اما پارچه آن نیز اهمیت زیادی دارد. به­‌دلیل استفاده بالا، روکش و پارچه مبلمان تختخوابشو شما نیز باید جنس و کیفیت مناسبی داشته باشد تا سریعا دچار سایش و احیانا پارگی نشود.
  • از باز و بسته راحت و مکانیزم مناسب مطمئن شوید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید. برای رعایت این موضوع شاید بهتر باشد خرید اینترنتی مبل تختخواب شو را فراموش کنید و حضورا به بورس مبل تختخواب شو بروید و از توليديهای مبل تختخواب شو بازدید کنید.
  • به‌دلیل استفاده زیاد، استحکام فنر و اسکلت مبل تختخواب شو نیز بسیار مهم است؛ چه برای تحمل وزن‌های بالا و چه برای دوام و عمر طولانی.
  • تا جای ممکن سمت مبلمان تختخوابشو با اسکلت چوبی نروید. در غیر این صورت مطمئن شوید که چوب کاملا خشک شده باشد تا در آینده با پوسیدگی و ترک خوردگی مواجه نشوید.
دکمه بازگشت به بالا