برترین های کسب و کارحوادث

آیا آسانسور خود را برای فصل زمستان آماده کرده‌اید؟

آسانسور برعکس ظاهر غول‌آسایی که دارد دارای عملکرد بسیار تاثیر پذیری است. به این صورت که حتی تغییرات آب و هوایی مانند سرد و گرم شدن، می‌تواند روی کارکرد آن تاثیر بسیار زیادی بگذارد. آسانسور در مجتمع، شرکت و یا … برای همه یک وسیله تاثیر گذار و مهم است، به همین خاطر می‌بایست قبل از رسیدن فصل تابستان و زمستان به آماده سازی آسانسور بپردازیم. با توجه به نزدیک شدن فصل سرما بهتر است که از همین امروز به فکر آماده‌سازی آسانسور برای زمستان باشیم.

در کنار تمام سرویس و آماده سازی‌هایی که در ادامه راجع به آن صحبت می‌کنیم، بهتر است تاریخ بیمه آسانسور خودرو را نیز چک کنید تا در صورت منقضی شدن، آنرا تمدید کنید تا بتوانید امنیت آسانسور خود را در این روزهای سرد تضمین کنید.

فصل زمستان چه تاثیری روی عملکرد آسانسور میگذارد؟

همانطور که گفتیم آماده سازی آسانسور و خرید بیمه آسانسور در زمستان و هوای برفی بسیار مهم است. زمانی که هوا سرد می‌شود می‌بایست عملکرد آسانسور کامل زیر نظر بگیرید چون سرما و یخ‌های که از لباس و کفش بیرون می‌آیند توانایی این را دارد تا آستانه‌های در را مسدود کنند. همین مسدود شدن آستانه درها شاید ابتدا مساله ساده‌ای به نظر برسد اما می‌تواند در بعضی شرایط مشکل‌ساز باشد.

روغن کاری ریل‌ها را فراموش نکنید!

یکی از مهم‌ترین مسائل بعد از خرید بیمه آسانسور در زمستان، روغن کاری درست و مرتب ریل‌های آسانسور است. خشکی هوای زمستان می‌تواند در کمترین زمان ممکن باعث تداخل در کار آسانسور شود. برای این کار بهترین روغن، روغن هیدرولیکی است. این روغن بهتر است در مای بین 85 تا 95 درجه فارنهایت نگهداری شود.

روغن کاری آسانسور از کارهای ضروری است

بررسی باطری رزرو آسانسور

زمانی که به فصل زمستان می‌رسیم، هوای سرد می‌تواند برق آسانسور را مختل کند. در صورتی که برق مختل شود و شما باطری پشتیبان خوبی در آسانسور نداشته باشید احتمال توقف آسانسور وجود دارد. زمانی که آسانسور متوقف شود امکان وقوع هر حادثه جانی و مالی در کابین آسانسور وجود دارد. برای چنین شرایطی علاوه بر بررسی باتری و در صورت نیاز، تعویض آن، بهتر است که حتما بیمه آسانسور خوبی نیز داشته باشید تا در صورت بروز حادثه، بتوانید خسارات آنرا از شرکت بیمه بگیرید.

دمای داخل آسانسورو شافت

یکی از مسائل مهم در مورد آسانسور دمای آن است. به صورت کلی بهتر است بین دمای کلی ساختمان و داخل آسانسور تفاوت فاحشی وجود نداشته باشد. در فصل زمستان عمدتا در بعضی آسانسور میعان بوجود می‌آید که علت آن نیز همین تفاوت دماست. در صورتی این رطوبت شکل گرفته به قسمت‌های حساس برسد، می‌تواند باعث سوخت قطعات وخرابی آسانسور شود. در صورتی که بیمه آسانسور داشته باشید و این میعان باعث خرابی قطعات و آسیب شود، خسارات ناشی از آن قابل جبران خواهد بود.

نگهداری مرتب و منظم از آسانسور

آسانسور طوری طراحی شده تا بتواند راحت و بادوام کار کند. به همین علت هم رسیدگی به این مسائل و نگهداری از آسانسور باید انجام گیرد. تغییرات آب هوایی مانند سرد شدن و استفاده نامناسب از این وسیله می‌تواند باعث سایش و خرابی آسانسور شود.  این سایش بدون شک می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی روان کار کردن آسانسور بگذارد. در صورتی که به قطعات و سیستم‌های آسانسور به طور مرتب رسیدگی نشود، همان قطعات می‌توانند زمینه ساز حوادث بسیار زیادی شود. در این قسمت نیز به اهمیت وجود بیمه آسانسور پی خواهیم برد.

بهتر است که آسانسور همیشه مورد بررسی قرار بگیرد

چرا باید بیمه آسانسور را در زمستان جدی تر بگیریم؟

همانطور که متوجه شدیم در آسانسور قطعات مختلفی وجود دارند که سرمای زمستان می‌تواند روی عملکرد آنها تاثیر جدی بگذارد. در صورت تاثیرگذاری نیز باید منتظر خرابی و عواقب مالی آن باشید. پس به این خاطر هم که شده بهتر است در زمستان به ارزیابی آسانسور خود بهای بیشتری بدهید و خرید بیمه آسانسور را نیز فراموش نکنید.

 هرچه نگهداری از آسانسور در زمستان بهتر انجام دهید، طول عمر مفید آن نیز بیشتر و بیشتر می‌شود و خاطر شما نیز جمع تر. به غیر از عواقب جانبی و مالی، خرابی آسانسور این قدرت را دارد تا کارکرد یک شرکت را بدلیل تداخل و سختی در رفت و آمد کارکنان با مشکل روبرو کند.

خرید بهترین بیمه آسانسور برای فصل زمستان

چشم بهم بزنید زمستان از راه رسیده و شاید هم الان که در حال خواندن این مطلب هستید در وسط ماه سرد زمستان باشیم. به هر ترتیب تغییرات آب و هوا می‌تواند صدمات گوناگونی را به عملکرد و قطعات آسانسور بزند. بعد از خرابی آسانسور هم احتمالا با خسارات مختلفی روبرو می‌شوید. اگر بیمه آسانسور دارید بهتر است اکنون تاریخ سررسید خود را بررسی کنید تا در صورت نیاز آنرا تمدید کنید.

همچنین اگر تاکنون اقدامی برای خرید بیمه آسانسور صورت نگرفته، بهتر است همین امروز آنرا با مراجعه به سایت بیمه دات کام و بعد از مقایسه و استعلام از همه شرکت‌ها، بهترین بیمه را از لحاظ قیمت و پوشش خریداری کنید.

دکمه بازگشت به بالا