برترین های کسب و کارعمومی

پنج راه برای ارتقا فضای باز ویلا

با بازسازی کردن ویلا می توان یک ویلای کهنه و فرسوده را به یک ویلای زیبا و مدرن تبدیل کرد. یکی از بهترین گزینه برای داشتن ویلای نو، بازسازی کردن ویلای قدیمی است. برای بازسازی ویلای خود می توانید از مهندسان بازسازی و طراحان کمک بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تجهیزات فضای باز کلیک کنید.

https://subia.ir/

 ویلای خود را خوب بشناسید

در بازسازی ویلای خود عجله نکنید و ابتدا با ویلا آشنا شوید و با گذراندن وقت در ویلا خود، همه چیز در مورد آن می آموزید از جمله اینکه چگونه خورشید در فضا می چرخد و کدام اتاق ها تاریک تر از بقیه است دانستن این جزئیات برای بازسازی ویلا، بسیار ضروری است. بنابراین می توانید برای بهبود ویژگی های طبیعی برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال: بسیاری از ویلاها پنجره های بزرگی دارند.

اما همه پنجره های یک ویلا بطور همزمان به یک اندازه نور خورشید را دریافت نمی کنند پس با تعیین زمان و مدت زمانی که پنجره های کناری شما، نور خورشید را جذب می کند می توانید با برنامه ریزی فضایی تصمیمات عملی بگیرید تا از نور طبیعی حداکثر استفاده را ببرید. نصب نیمکت در کنار پنجره ای با آفتاب عالی صبحگاهی را در نظر بگیرید تا گوشه ای برای لذت بردن از قهوه صبح خود ایجاد کنید.

 بازیابی کارکتر انتگرال

تمام طرح  ویلاهای کلاسیک دارای ویژگی های آراسته هستند که آنها را از سایر اشکال ویلا مانند ویلا های ییلاقی متمایز می کند. اگر می خواهید شخصیت ویلای خود را حفظ کنید، بازسازی این ویژگی ها بسیار مهم است. دیوارهای متقارن و پیچیده، از ویژگی های قابل توجه تمامی ویلاها است و دیوارهای بسیار تزیینی که در اطراف نمای بیرونی ویلا هستند جنبه  ای به منظور افزایش زیبایی و فروش مجدد آن است.

کفپوش چوبی یکی دیگر از ویژگی های مهم برای بازسازی است. در رابطه با تخته های چوبی می توان تنوع کار داشت. به عنوان اگر بسیار فرسوده هستند آن ها را کلا تعویض کنید. اگر نیاز به تعمیر جزئی دارند با یک فرد متخصص در این زمینه مشورت بگیرید تا او با استفاده از تجربه خود، شما را راهنمایی نماید. اگر به عایق های موجود در ساختمان توجه کنید می توانید فرسودگی ها را از بین برده و از این طریق،مانع از بروز رطوبت در دیوارها و کف شوید. در حالت کلی، با توجه به کفپوش و عایق بندی درست آن ها علاوه بر افزایش کارایی ویلا، ارزش آن را بیشتر خواهد شد.

 طرح رنگ را با دقت برنامه ریزی کنید

تمایل به مدرن سازی اغلب نیاز به استفاده از یک پالت رنگ مینیمالستی دارد که در سراسر ویلاها استفاده می شود. از نظر رنگ، رنگ سفید و رنگ های خنثی از جمله محبوب ترین رنگ های کاربران است. با این حال می توان با استفاده از یک پالت رنگ تیره تر فضای موجود را شاداب تر و متمایزتر کرد. این کار هیچ هزینه زیادی ندارد اما باعث می شود تا فضای مکان جذاب تر باشد. وقتی که نوبت به نمای بیرونی می رسد ویلای تان را با رنگ های سفید، خاکستری ملایم و یا شاید رنگ های پاستیلی متنوع بازسازی کنید. استفاده از این روش، یک راه عالی برای تازه کردن طرح های ویلاهای کلاسیک و در عین حال ارزش افزوده به ملک شما است.

 با ایجاد فضای خوب در بازسازی ویلا ارزش ویلای خود را افزایش دهید

اگر برای سرمایه گذاری بازسازی می کنید با بزرگتر کردن آن برای طیف وسیعی از خریداران شرایط مطلوب ایجاد کنید. الحاقات آشپزخانه و بازسازی با پلان باز افزودنی های محبوب برای صاحبان ویلا هستند. آنها نه

محیط و فضای گسترده ای خواهند داشت. این عملیات برای خانواده های در حال رشد بسیار کاربردی و مناسب می باشد. آشپزخانه قلب تپنده خانه است که باید در هنگام بازسازی، توجه ویزه ای به آن، صورت گیرد. فراهم کردن فضای بیشتر برای آشپزی، غذا خوری، سرگرمی و اکستشن های آشپزخانه از بسیاری جهات برای محیط خانه مفید هستند. علاوه بر این زندگی با پلان باز می تواند فضای آشپزخانه شما را بزرگتر جلوه دهد در این سبک از چیدمان باعث می شود خانه حس بزرگ تری به بینندگان ارائه دهد. فضایی را برای سایر موارد مانند یک فضای ناهارخوری بزرگ یا نصب نورپردازی ایجاد کند.

طراحی نمای ویلای مدرن با شکل های هندسی جذاب

 بودجه ی لازم برای بازسازی ویلا

یکی از اولین و مهم ترین کارهایی که می توانید هنگام شروع بازسازی ویلای خود انجام دهید، تنظیم یک بودجه واقعی است که از باید برای شکست های بالقوه نگران کننده و اکتشافات غیر منتظره آماده باشید. هرچه ویلای شما قدیمی تر باشد احتمال بروز این مشکلات بیشتر می شود. هنگام تعیین بودجه مهمترین چیزهایی که باید روی آن حساب کرد مقیاس پروژه یا مواد مورد نظر و یک شبکه ایمنی برای چالش

غیر قابل پیش بینی است.اگر از مواد باکیفیت و مناسب برای بازسازی استفاده شود، با توجه به هزینه بالایی که خواهند داشت می توان مطمئن بود که کارایی زیادی دارند.

 بایدها و نبایدهای بازسازی ویلا

اگر سر در گم هستید که چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری نمی توانید انجام دهید ما می خواهیم اصول اولیه را به شما آموزش دهیم تا شما را از سر گمی در بیاوریم.

دیوارها

می توانید دیوارهای خود را رنگ آمیزی و یا کاغذ دیواری کنید.

کفپوش

می توانید کاری برای کفپوش های فرسوده و از کار افتاده انجام دهید تا درخشندگی سابق را داشته باشند.

 آشپزخانه و حمام

شما می توانید کابینت آشپزخانه و روشویی حمام را تعویض کنید. گاهی تعویض جزئیات موجود در کابینت ها می تواند مشکلات شما را حل نماید و نیازی به تعویض کلی آن ها نیست.

 پنجره ها و درها

پنجره ها و درهای ورودی مرزی مانند درهای جلوی بالکن و همه پنجره ها مشترک هستند و نمی توانید جایگزین کنید یا پنجره جدیدی را جا به جا کنید.

 به روز رسانی سبک ویلای شما

آنچه پنج سال پیش مرسوم بود ممکن در حال حاضر مضحک به نظر برسد بنابراین باید به بازسازی ویلای خود فکر کنید تا سبک کلی و تاثیری که بر جا می گذارد را تغییر دهید. ممکن است پس از سال ها نگاه کردن به تنظیمات یکسان احساس خستگی کنید، بنابراین برخی از تغییرات کم هزینه همیشه مورد استقبال قرار می گیرند. همیشه می توانید بروید و برخی از ویژگی های جاودانه را اجرا کنید که با گذشت سال ها تازه و مدرن به نظر می رسند. نباید بترسید که چنین بازسازی هایی ممکن است پرهزینه باشند اما به جای انجام ارتقاء می توانید با یک متخصص مشورت کنید و در مورد چگونگی به دست آوردن سبک و ظاهر  خوب و مدرن دائمی ویلای خود مشاوره دریافت کنید.

چگونه می توان جذابیت بیرونی ویلا را بهبود بخشید؟

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای ویلای خود انجام دهید این است که جذابیت آن را بهبود ببخشید. این کار، همسایگان را تحت تاثیر قرار می دهد و ارزش ملک را بسیار افزایش می دهد. بازسازی بیرونی خانه نیز نباید پیچیده و گران باشد. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای زیباتر جلوه دادن فضای بیرونی ویلا و حیاط خود انجام دهید. در اینجا چند ایده برای اصلاح نمای بیرونی ویلای شما وجود دارد. برخی از این موارد ممکن است بتوانید به تنهایی انجام دهید، و برخی دیگر ممکن است به یک بازسازی کننده حرفه ای نیاز داشته باشند.

در بازسازی ویلا نورپرداز زیبا و جذاب نصب کنید

نورپردازی در فضای باز اهداف بسیاری را دنبال می کند. هدف اصلی آن روشن کردن مسیر پیاده روی تا در است تا در شب راحت تر به خانه برسید. سایر مکان های ایده آل برای نصب روشنایی شامل قسمت های استخر، پاسیو، راهروها، باغ ها و عناصر معماری است. یک استراتژی خوب این است که چراغ ها را در اطراف حیاط قرار دهید تا هنگام شب هنگام نگاه کردن به بیرون از پنجره هیچ نقطه تاریکی وجود نداشته باشد.

مطمئن شوید که در ورودی بسیار جذاب باشد

نقطه کانونی ورودی جلوی خانه، درب است. بهتر است با رنگ موردعلاقه تان،، ظاهری جدید به آن، بدهید یا آن را تعویض کنید. می توانید با استفاده از رنگ های روشن کنار بیایید، زیرا می خواهید تا حد ممکن گرم و جذاب به نظر برسد. از آنجایی که نقطه کانونی است نمی تواند کسل کننده باشد.

توجه به بازسازی خوب ایوان ویلا

ایوان ها اگر در شرایط نامناسبی باشند می توانند بسیار خطرناک باشند. نرده های پوسیده و شکستگی پله ها می توانند منجر به زمین خوردن و افتادن شوند. تنها به همین دلیل شما می خواهید به خوبی از ایوان خود مراقبت کنید و هر گونه مشکلی را در آن تعمیر کنید. در صورت وجود مشکلات زیاد، آن را بازسازی کنید. اگر کف ایوان خیلی نرم و ضعیف باشد آن را نیز بازسازی کنید. در مورد زیبایی شناسی، شما یک ایوان کسل کننده نمی خواهید. آن را با رنگ زیبا یا تکه چوبی که به خوبی با ویلا و درب هماهنگ می شوند، رنگ کنید تا ظاهر آن زیبا و جذاب شود.

مراقبت از حیاط در بازسازی ویلا

مراقبت از حیاط نباید سخت باشد فقط چمن را در بهار و تابستان نگه دارید. چند گیاه را به ایوان اضافه کنید. مطمئن شوید که مسیر منتهی به ایوان یا درب شرایط خوبی دارد. فقط انجام این چند کار واقعا به بهبود جذابیت محدود شما کمک می کند. اگر برای هر گونه بازسازی بیرونی ویلا به کمک نیاز دارید، با متخصصان بازسازی تماس بگیرید و از آن ها کمک بخواهید.

تفاوت بازسازی ویلا و نوسازی ویلا چیست؟

دو عبارت نوسازی ویلا و بازسازی ویلا بسیار شبیه به هم هستند و در خیلی از موارد به جای هم به کار می روند. اما تفاوت هایی مهم و غیر قابل انکار باهم دارند. در واقع با گذشت زمان علاوه بر بخش های ظاهری استفاده شده در ویلا، بخش های درونی آن مثل لوله کشی، سیم کشی و قسمت های دیگر درونی ویلا هم دچار پوسیدگی و خرابی خواهند شد.

در بازسازی ویلای قدیمی، به بخش های خاصی از ویلا پرداخته خواهد شد. در بازسازی ویلا پلان ویلا دست نخورده باقی می ماند، یعنی در بازسازی ویلا تنها قسمت های ظاهری ترمیم یا تعویض می شوند و یا بازسازی قسمتی از پلان ویلا انجام می شود.

چه بخش هایی شامل بازسازی ویلا می شوند؟

بازسازی ویلا اقداماتی مختلف را در بر می گیرد که با توجه به وضعیت فعلی ویلا و نیازهایی که کارفرما دارد می تواند متفاوت باشد. به طور کل بازسازی ویلا شامل این موارد می شود:

بازسازی نمای ویلا

بازسازی نمای ویلا، به معنای تجدید و ترمیم نمای خارجی ویلا است. این فرآیند شامل بهبود و تغییرات در نمای خارجی ساختمان، مانند تعویض و رنگ آمیزی نمای ساختمان، تعویض و نصب پنجره ها و درب ها، ترمیم و تغییرات در سیستم نورپردازی و لوازم خارجی ویلا می شود. بازسازی نمای ویلا می تواند به عنوان یک روش برای بهبود ظاهر ویلا، افزایش ارزش آن و همچنین افزایش راحتی و کارایی ساختمان استفاده شود.

بازسازی داخلی ویلا

بازسازی داخلی ویلا به عملیاتی گفته می شود که برای تغییر و به روز رسانی درون ویلا انجام می شوند. این فرایند شامل تغییر طراحی داخلی، بازسازی سیستم های برقی و لوله کشی، بهبود سیستم های گرمایشی و سرمایشی، به روز رسانی سیستم های صوتی و تصویری و همچنین بازسازی و بهبود اجزای داخلی مثل کف پوش، دیوارها، سقف و فضاهای داخلی دیگر است. بازسازی داخلی ویلا می تواند بهبود ظاهر و کارایی ویلا را افزایش داده و آن را برای ساکنان بهتر و راحت تر کند. با بازسازی داخلی ویلا می توانید دکوراسیون جدید و متنوعی در اختیار داشته باشید.

بهبود عملکرد ساختمان ویلا

اهمیت بهبود عملکرد ساختمان ویلا از لحاظ صرفه جویی در انرژی، بهبود کیفیت زندگی ساکنین، افزایش ارزش ملک و حفظ محیط زیست بوده و به دلیل این موارد، بسیار مورد توجه قرار می گیرد. بهبود عملکرد ساختمان ویلا شامل اقداماتی است که به منظور افزایش کارایی، کیفیت و راحتی ساختمان انجام می شود. این اقدامات می تواند شامل موارد زیر باشد:

  1. بهبود طراحی و دکوراسیون: بهبود طراحی داخلی و خارجی ساختمان به منظور ایجاد فضایی زیبا، عملکردی و راحت برای ساکنین.
  2. بهبود سیستم های حفاظتی: نصب سیستم های امنیتی مانند دوربین های مداربسته، سیستم های اعلام حریق و سایر تجهیزات حفاظتی برای افزایش امنیت و حفاظت از ساختمان
  3.  بهبود سیستم های گرمایش و سرمایش: ارتقاء سیستم های گرمایش و سرمایش ساختمان به منظور بهبود کیفیت هوای داخلی، صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش راحتی ساکنین
  4. بهبود سیستم های آب و فاضلاب: بهبود سیستم های آب و فاضلاب ساختمان ویلا به منظور بهبود کیفیت آب شیرین و صرفه جویی در مصرف آب
  5. بهبود ساختار و عایق بندی: اصلاح و تقویت ساختار ساختمان به منظور افزایش استحکام و مقاومت در برابر زلزله و سایر خطرات، اصلاح عایق بندی ساختمان به منظور کاهش رطوبت و حفظ حرارت.

ارتقای سیستم های گرمایشی و سرمایشی

ارتقای سیستم های گرمایشی و سرمایشی شامل نصب رادیاتورهای جدید، تعویض و نصب سیستم های گرمایش و سرمایش، نصب تهویه مطبوع و سیستم تهویه می گردد.

بازسازی ویلا قدیمی در چه فصلی مناسب می باشد؟

به طور کل بهترین زمان برای بازسازی ویلا زمانی است که هزینه های شما به حداقل ممکن می رسد. طبیعتا هرچقدر بازسازی ویلا قدیمی مدت زمان بیشتری داشته باشد، هزینه ها نیز افزایش پیدا می کند. از این رو انتخاب زمان بازسازی می تواند در هزینه های شما تاثیرات زیادی بگذارد.

مناسب ترین فصل برای بازسازی، معمولا بهار و تابستان است، چرا که در این فصل تابش نور خورشید، بهتر و روزها طولانی تر خواهد بود، همینطور متریال های موردنیاز برای بازسازی، با استفاده از تابش نور خورشید سریع تر خشک می شوند. در نهایت فرایند بازسازی بسیار سریع تر به اتمام می رسد.

با توجه به موقعیت مکانی که قرار دارید، زمان مناسب بازسازی می تواند متغیر باشد، بهترین زمان بازسازی برای هر منطقه یا محل می تواند متفاوت باشد. مثلا در بعضی شهرها مثل شهرهای شمالی، حتی در فصل های بهار و تابستان هم بارندگی وجود دارد.

به پایان مقاله بازسازی ویلای قدیمی رسیدیم…

ما در این مقاله مقدمه کلی در خصوص بازسازی ویلای قدیمی به شما نشان دادیم و سعی کردیم هرچیزی که در این زمینه نیاز دارید را به صورت خلاصه و مفید ارائه کنیم. شرکت فنی و مهندسی مهرا، مجموعه معتبر و تشکیل شده از معماران و طراحان متخصص در کنار شماست تا با درنظر گرفتن شرایط شما کامل ترین خدمات را ارائه کند. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید.

زندگی شما را تا حد زیادی بهبود بخشد.اگر صاحب ویلا هستید هرگز نباید ایده ی نوسازی را نادیده بگیرید.

منبع:ویلاسازه

دکمه بازگشت به بالا