برترین های کسب و کارفرهنگ و هنر

دانلود کتاب آموزش مفاهیم قرآن مسعود وکیل pdf

معرفی کتاب آموزش مفاهیم قرآن تالیف مسعود وکیل به همراه لینک دانلود pdf کتاب

کتاب آموزش مفاهیم قرآن کریم تالیف مسعود وکیل کتابی است که به صورت ۴ جلد در یک جلد چاپ شده. و با تهیه یک کتاب شما در واقع صاحب ۴ جلد از این کتاب می شوید. این کتاب در ویرایش جدید سعی در آموزش درک عمیق معنای آیات و عبارات قرآن کریم دارد. قرآن کتابی است راهنما که انسان را از فرش به عرش می رساند، همان نور هدایتی است که آدمی را متحول می سازد و از ما انسانی بهتر می سازد، انسانی که در جهان هستی مفیدتر و تاثیرگذارتر است. فهم قرآن ما را با قرآن مانوس می کند و دقت و تدبر در آیات آن اخلاق و رفتار قرآنی را به ما می آموزد.

با مطالعه و یادگیری مطالب این کتاب با بسیاری از کلمات و قواعد ترجمه در قرآن آشنا خواهید شد و میتوانید بسیاری از آیات قرآن را به طور کامل ترجمه کنید. قرآن صحیفه نورانی خداوند متعال و ریسمان و حلقه اتصال عبد به معبود و نامه سرگشاده خالق هستی و عشق نامه محبوب به سوی خیل محبان است و در این سرای فانی دنیا،تنها و یگانه مسیر و شاهراه نجات بخش ظلمانیان فرش نشین به سوی عالم باقی و عرش و مقام «عنْدَ ملیکٍ مقتدرٍ» و معدن نور است.

با لطف حضرت باری تعالی پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی در سرزمین پهناور ایران،با توجه به وجود بسترهای بسیار مناسب برای برنامه ریزی های گسترده در امر نشر فرهنگ قرآنی در جامعه،برنامه ریزان فرهنگی نظام و نیز آحاد ملت قرآن محور عزیزمان،با به وجود آوردن سازمان ها،موسسات و مراکز قرآنی، در این مسیر گام های ارزنده ای برداشته و بسیاری از شیفتگان کلام وحی را با انواع علوم قرآنی آشنا کرده اند.

هر چند این فعالیت ها به جای خویش قابل تقدیرند.ولی متاسفانه نتوانسته اند بخش گسترده ای از مردم را تحت پوشش قرار دهند و هنوز خیل کثیری از جامعه اسلامی با قرآن و حتی قرائت ساده و روان آن آشنایی ندارند که این موضوع بر اهمیت برنامه ریزی دقیق تر و گسترده تر در امر آموزش قرآن کریم جامعه می افزاید. آنچه در این اثر آمده است ویرایش جدید کتاب «آموزش مفاهیم قرآن 9»تالیف آقای مسعود وکیل با بازنویسی و افزودن فعالیت های مکمل در هر درس به علاقه مندان فراگیری ترجمه و مفاهیم قرآن ارائه می گردد. لینک دانلود مقاله های نقد و بررسی این کتاب در سایت موجود می باشد.

درباره مسعود وکیل

استاد مسعود وکیل در سال 1334 در شهر مقدس قم دیده به جهان گشود. علاقه به مطالعه و تحصیل از ابتدا در وی مشهود بود و همین امر موجب شد تا در کنار تحصیلات دوره متوسطه به تحصیل دوره مقدماتی علوم حوزوی نیز مشغول شود و آن را همراه باتحصیل در رشته مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف ادامه دهد. پس از اتمام دروس دوره سطح در علوم حوزوی ، در تهران به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی در دانشگاه آزاد اسلامی تهران پرداخت. تلمذ نزد اساتیدی چون آیت الله آقا رضی شیرازی، آیت الله بجنوردی و آیت الله ضیاء آبادی از افتخارات ایشان است.

علاقه به قرآن کریم موجب شد تا به تدریس و تألیف در این زمینه بپردازد. از جمله سوابق آموزشی-اجرایی ایشان می‌توان به : تدریس در مراکز تربیت معلم تهران، کارشناس اداره کل امور تربیتی آموزش و پرورش، کارشناس مسئول گروه برنامه ریزی و تالیف کتب درسی آموزش قرآن مدارس کشور و حضور فعال در کمسیون هماهنگی و ساماندهی فعالیتهای قرآنی کشور در دبیر خانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد.

کتاب‌های آموزش قرآن مدارس کشور ( کار گروهی ) ، کتاب های آموزش مفاهیم قرآن در ۹ جلد همراه با دو جلد کتاب راهنمای معلم و روش تدریس آنها، انس با قرآن کریم در ۶ جلد، کتاب چیستی، چرایی و چگونگی آموزش مفاهیم قرآن کریم و نگارش چندین مقاله در همین حوزه ، از جمله آثار تالیفی ایشان است.

کتاب آموزش مفاهیم قرآن کریم (جلد دوم) به قلم مسعود وکیل توسط انتشارات تلاوت به چاپ رسیده است. از این مجموعه به بعد در هر درس علاوه بر آموزش معنای کلمات و عبارات قرآن، با یک قاعده ی ساده ی زبان عربی آشنا می شوید. این قواعد به شما کمک می کند تا بتوانید بسیاری از کلمات و عبارات قرآن را که در این دروس نیامده است معنا کنید و مفهوم آنها را حدس بزنید.

به این ترتیب، توانایی شما در درک معنای عبارات و آیات قرآنه با سرعت یشتری افزایش می یابد. خوب است بدانید یادگیری دروس مفاهیم ۱ و ۲ شما را با معنای بیش از شصت درصد کلمات قرآن آشنا می سازد. آشنایی با قواعد این دروس به میزان قابل توجهی بر حجم این کلمات می افزاید. کتاب آموزش مفاهیم قرآن ۲ اثر مسعود وکیل توسط انتشارات تلاوت به چاپ رسیده است.

زندگینامه‌ی مسعود وکیل

مسعود وکیل در سال 1334 در شهر قم متولد شد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در زادگاهش سپری کرد. علاقه به قرآن و علوم دینی باعث شد که در کنار تحصیل در دبیرستان، به تحصیل در دوره مقدماتی علوم حوزوی نیز بپردازد. او پس از اخذ دیپلم در رشته‌ی مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شد و همچنان تحصیلات حوزوی را نیز دنبال کرد.

پس از اخذ مدرک کارشناسی، در کنکور کارشناسی ارشد جامعه شناسی دانشگاه آزاد تهران پذیرفته شد و تحصیلات خود تا پایان کارشناسی ارشد ادامه داد. گرایش به قرآن و علوم دینی او را در مسیر تدریس و تالیف کتاب و مقاله در این حوزه قرار داد. از آثار تالیفی او می‌توان به مجموعه کتاب آموزش مفاهیم قرآن، کتاب‌های آموزش قرآن مدارس کشور (کار گروهی)، مجموعه 6 جلدی انس با قرآن کریم و کتاب چیستی، چرایی و چگونگی آموزش مفاهیم قرآن کریم اشاره کرد.

همچنین تدریس در مراکز تربیت معلم تهران، مسئولیت گروه برنامه‌ریزی و تالیف کتب درسی آموزش قرآن مدارس کشور، کارشناسی اداره کل امور تربیتی آموزش و پرورش و حضور در کمسیون هماهنگی و ساماندهی فعالیت‌های قرآنی کشور، از جمله سوابق آموزشی و اجرایی مسعود وکیل هستند.

خرید اینترنتی کتاب های مسعود وکیل با تخفیف از دهکده لینکز

برای مشاهد و خرید کتاب آموزش مفاهیم قرآن مسعود وکیل به فروشگاه اینترنتی کتاب دهکده لینکز مراجعه نمایید و ضمن بهره‌مندی از تخفیفات مناسب، لذت خریدی مطمئن، سریع و آسان را در کنار ما تجربه نمایید. ما از قبل کیفیت هر محصول را مورد ارزیابی قرار داده و با همکاری ناشران بزرگ، می‌کوشیم کتاب‌های باکیفیتی را به مخاطبین خود ارائه دهیم. در هر کجای ایران که هستید، سفارشات خود را با بهترین قیمت در دهکده لینکز سفارش دهید و در سریع‌ترین زمان ممکن در محل دلخواه تحویل بگیرید.

قیمت کتاب های مسعود وکیل

دهکده لینکز منبعی جامع از انواع کتاب‌های باکیفیت است  با مشاهده لیست کتاب های مسعود وکیل در دهکده لینکز و مقایسه آن با سایر مراکز فروش کتاب، متوجه تنوع بی‌نظیر و قیمت‌های باصرفه این کتاب‌ها در این فروشگاه خواهید شد. لذت آسان‌ترین خرید اینترنتی کتاب را با ما تجربه نمایید.

منبع : www.scienceopen.com

دکمه بازگشت به بالا