برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

بررسی دقیق ورق آلومینیوم ضخیم و استفاده های آن در صنایع

به نقل از محتوای ورق آلومینیوم ضخیم و کاربردهای آن عصر خودرو، ورق آلومینیوم در برابر خوردگی بسیار مقاوم است که به همین علت به‌ طور گسترده مورد استفاده قرار می‌ گیرد. همچنین مقاومت و استحکام این ورق در برابر عوامل محیطی بسیار زیاد است و از این نظر آسیبی نخواهد دید.

کاربرد ورق آلومینیوم ضخیم

یکی از این انواع ورق آلومینیوم، ورق آلومینیوم ضخیم است که جزو برترین محصولات صنعت فلزکاری محسوب می گردد که در بسیاری از صنایع و پروژه‌ها کاربرد دارد. ورق آلومینیوم ضخیم دارای ویژگی‌هایی است که آن را از سایر ورق ها متمایز می‌کند. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

  • سبکی: ورق آلومینیوم ضخیم با وجود داشتن ضخامت بالا، دارای وزن کم است که این امر باعث کاهش هزینه‌های حمل و نقل و نصب آن می‌شود.
  • مقاومت: ورق آلومینیوم ضخیم دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی، سایش، حرارت، شوک، فشار و تغییر شکل است. این ورق قابل جوشکاری، خمش، برش و پانچ است.
  • زیبایی: ورق آلومینیوم ضخیم دارای سطح صاف و یکنواخت است که باعث افزایش جذابیت ظاهری آن می‌شود.

ساخت پنل سقفی و دیواری با ورق آلومینیوم ضخیم

ایجاد پنل‌ های سقفی و دیواری با کیفیت همواره از اهمیت زیادی برخوردار است. هر چقدر که این پنل‌ ها ساخت بهتری داشته باشند، دوام و ماندگاری بیشتری خواهند داشت. انواع ورق‌ آلومینیومی ضخیم، در ساخت این پنل‌ ها به شکل جدی به‌کار می‌ روند.

به‌ کارگیری ورق آلومینیوم در خودروسازی

ورق آلومینیوم ضخیم یکی از محصولات پرکاربرد در صنعت خودروسازی است. ورق آلومینیوم ضخیم در قسمت‌های مختلف خودرو مانند بدنه، شاسی، سپر، گلگیر، درب، سقف، صندوق عقب، محفظه موتور و سیستم خنک‌کننده استفاده می‌شود. از مزایای استفاده از ورق آلومینیوم ضخیم در صنعت خودروسازی می‌توان به کاهش وزن خودرو، افزایش بازده سوخت، کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، افزایش ایمنی سرنشینان و ارتقای زیبایی و جذابیت ظاهری خودرو اشاره کرد.

به‌ کارگیری ورق آلومینیوم ضخیم در صنعت کشتی‌ سازی

ساخت بدنه کشتی یکی از مهم‌ ترین قسمت‌ های کشتی‌ سازی است که باید با دقت کامل انجام شود. خوشبختانه ویژگی ورق آلومینیوم ضخیم سبب شده است که بتوان از آن برای ساخت بدنه استفاده کرد.

بهترین ورق آلومینیومی ضخیم چه ویژگی‌ هایی دارد؟

با توجه به اینکه کاربرد ورق آلومینیوم ضخیم شامل موارد مختلفی می‌ شود، حتما تلاش خود را انجام دهید تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. در صورتی که این محصول با تکنولوژی برتر ساخته شده باشد، معمولا از وزن کمتری برخوردار خواهد بود. هر چقدر که وزن این ورق‌ ها بیشتر باشد، می‌ توان به این نکته پی برد که از کیفیت ساخت پایین‌ تری برخوردار هستند.

هر چقدر که تمیزی و زیبایی بیشتر خود را نشان دهد، می‌ توان به کیفیت بالاتر ورق امیدوار بود. مقاومت در برابر اکسیداسیون نیز یکی دیگر از ویژگی‌ های محصول باکیفیت است. معمولا ساخت این محصول به شکلی انجام می‌ شود که بتواند در برابر اکسیداسیون مقاوم باشد.

عوامل موثر بر قیمت ورق آلومینیوم

قیمت این نوع ورق به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

  • نوع آلیاژ: ورق آلومینیوم ضخیم معمولاً از آلیاژهای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاص خود را دارند.
  • ضخامت ورق: هر چه ضخامت ورق آلومینیوم بیشتر باشد، نیاز به مقدار بیشتری از ماده اولیه و هزینه بالاتری برای تولید آن وجود دارد. بنابراین، قیمت ورق آلومینیوم ضخیم با افزایش ضخامت، افزایش می‌یابد.
  • بازار جهانی: قیمت ورق آلومینیوم ضخیم تحت تأثیر بازار جهانی آلومینیوم قرار دارد که به عوامل مختلفی مانند تقاضا و عرضه، نرخ ارز، تحریم‌ها، جنگ‌ها، سانسورها و … وابسته است.
  • هزینه حمل و نقل: هزینه حمل و نقل ورق آلومینیوم ضخیم نسبت به سایر فلزات کمتر است، چرا که آلومینیوم چگال‌تر از سایر فلزات است. با این حال، هزینه حمل و نقل هنگام خرید و فروش این نوع ورق را نباید نادیده گرفت. هزینه حمل و نقل به عوامل مختلف مانند فاصله، روش حمل، شرایط جاده‌ای، قانون‌گذاری‌ها و … بستگی دارد.

مزایای ورق آلومینیومی چیست؟

سبک بودن این ورقه‌ ها نسبت به حجمی که دارند یک نکته قابل توجه است. این در شرایطی است که اگر در همان ضخامت از فلزات دیگر استفاده کنید، تفاوت وزن را به خوبی حس خواهید کرد.

مقاومت بالا در برابر رطوبت کاربرد ورق آلومینیوم ضخیم را به خوبی اثبات می‌ کند. قدرت عایق بالا از دیگر ویژگی‌ هایی است که برای این محصول کارایی بی‌ نظیری ایجاد می‌ کند. میزان رسانایی در آلومینیوم دو برابر مس است که همین امر نیز یکی دیگر از مزایای آن را اثبات می‌ کند.

منبع: عصر خودرو

دکمه بازگشت به بالا