عمومیبرترین های کسب و کار

ایجاد پیچیده‌ترین طرح‌ها با دستگاه لیزر برش چرم

یکی از محبوب‌ترین کسب‌وکارها در ایران که گسترش فراوانی پیدا کرده است، کارگاه‌های ‌تولید محصولات چرمی هستند. در سال‌های ‌اخیر، با ورود فناوری برش لیزری، این کارگاه‌ها در حال جایگزینی این روش تولید با روش‌های ‌سنتی برش چرم هستند. از جمله مزایای استفاده از دستگاه لیزر برش چرم، افزایش سرعت و دقت در تولید انواع صنایع دستی از قبیل کیف، کفش و پوشاک است. شما می‌‌‌توانید با بهره‌مندی از این فناوری نوین، پیچیده‌ترین طرح‌ها را ایجاد کنید. در این مطلب با مزایای استفاده از دستگاه لیزر چرم آشنا می‌‌‌شویم.

مزایای استفاده از دستگاه لیزر برش چرم

امروزه، انواع محصولات چرم طبیعی و مصنوعی از قبیل کیف و کفش و مبلمان، طرف‌داران زیادی پیدا کرده‌اند. اکنون دیگر روش سنتی برش شاید دیگر پاسخگوی نیازهای یک کسب‌وکار نباشد. با ورود انواع دستگاه برش لیزری چرم، این امکان برای تولیدکنندگان فراهم شده است که در عین افزایش کیفیت محصولات خود، تنوع بیشتری نیز به آن‌ها ببخشند. چرا که شما می‌‌‌توانید با بهره‌مندی از این دستگاه، پیچیده‌ترین و ظریف‌ترین طرح‌ها را با کیفیت بالایی تولید کنید. مزایای استفاده از دستگاه لیزر برش چرم، عبارت‌اند از:

 • محل برش چرم، برخلاف روش سنتی، نیاز به هیچ پرداختی ندارد
 • محصول با دقت بالایی تولید می‌‌‌شود
 • با دستگاه لیزر برش چرم می‌‌‌توان هم‌زمان چندین لایه چرم را برش داد
 • محل برش چرم صاف است و هیچ تاب خوردگی‌ای ندارد
 • در طی فرایند تولید، هیچ ماده آلاینده‌ای تولید نمی‌شود

چرا باید از برش لیزری در تولید چرم استفاده کنیم؟

استفاده از دستگاه لیزر برش چرم، می‌‌‌تواند تحول چشمگیری در کسب‌وکار شما به وجود آورد. از آنجا که در این روش، سرعت و کیفیت کار افزایش پیدا می‌‌‌کند؛ در نتیجه بهره‌وری کسب‌وکار شما نیز بالا می‌‌‌رود. از این رو، این روش جایگزین مناسبی برای روش سنتی برش چرم است. در ادامه مهم‌ترین دلایل استفاده از دستگاه لیزر برش را آورده‌ایم.

برای آشنایی با انواع دستگاه‌های برش لیزری چرم روی لینک زیر کلیک کنید:

https://rotecgroup.com/products/application/leather/

در برش لیزری، به محصول آسیبی وارد نمی‌شود

از مهم‌ترین مزیت‌های ‌برش لیزری این است که حین برش، هیچ آسیبی به محصول شما وارد نمی‌شود. طی فرایند برش یا حکاکی، رنگ و کیفیت چرم هیچ تغییری نمی‌کند. علاوه بر این، در عین کیفیت، شما می‌‌‌توانید محصولات چرمی را با سرعت بالاتری نیز تولید کنید.

نیاز به قالب نخواهید داشت

در روش سنتی برش چرم، تولیدکننده به یک سری الگو و قالب نیاز دارد که همین امر، هزینه تولید را بالا می‌‌‌برد. همچنین، این لوازم و تجهیزات فضای زیادی را از کارگاه اشغال می‌‌‌کنند. اما در روش مدرن برش لیزری، دیگر نیازی به قالب نیست و تمام مراحل کار با استفاده از نرم‌افزار انجام می‌‌‌شود که دقت بالایی را برای شما به همراه دارد.

راحتی کار با دستگاه لیزر برش چرم

در روش سنتی برش چرم، تولیدکنندگان ممکن است بارها فرایند تولید یک محصول مشخص را تکرار کنند. چرا که در این روش، متریال ممکن است دچار ساییدگی، تاب خوردگی، پارگی و کوبیدگی شود. اما مزیت مهم فناوری برش لیزری این است که تولیدکننده حرفه‌ای فرایند ساخت محصول را تنها یک بار و بدون خطا انجام می‌‌‌دهد. حین برش لیزری، چرم کاملا روی دستگاه ثابت است و کوچک‌ترین آسیبی به آن وارد نخواهد شد.

برترین دستگاه‌های ‌برش لیزر چرم کدام‌اند؟

جایگزینی روش برش لیزری با روش سنتی دارای مزیت‌های ‌فراوانی برای تولیدکنندگان محصولات چرمی است که از جمله آن‌ها دقت بیشتر و سرعت در کار است. اما باید توجه داشت که دستگاه‌های ‌برش لیزر در مدل‌های ‌مختلفی تولید می‌‌‌شوند؛ بنابراین، باید برترین نوع دستگاه برش لیزر چرم را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. در ادامه برترین مدل‌های ‌دستگاه‌های ‌برش لیزر چرم را معرفی می‌‌‌کنیم.

دستگاه برش لیزر RT1390

از پرکاربردترین دستگاه‌های ‌برش لیزر چرم، دستگاه RT1390 است که از آن برای برش متریال‌های ‌غیرفلزی از جمله چرم استفاده می‌‌‌شود. تکنولوژی به‌کاررفته در این دستگاه برش لیزر، تیوب لیزر CO2 است. از جمله مزایای دستگاه RT1390 عبارت‌اند از:

 • پاور ولتاژ بالا در بخش‌های ‌جداگانه‌ای قرار دارد که تاثیر نویز در سیستم الکترونیکی دستگاه را خنثی می‌‌‌کند
 • دیواره محافظ در برابر ریل‌ها، مانع از انتشار دود و سایر مواد آلاینده خواهد شد و درنتیجه طول عمر ریل نیز افزایش می‌‌‌یابد
 • چهار بال اسکرو متصل به میز لانه‌زنبوری، باعث حرکت میز کار، متناسب با ضخامت متریال می‌‌‌شود

دستگاه برش لیزر RT1490

یکی دیگر از برترین دستگاه‌های ‌برش لیزر مخصوص چرم و سایر متریال‌های ‌غیرفلزی، دستگاه برش لیزر RT1490 است. در این دستگاه برای اینکه سطح متریال یکنواخت باشد، از یک میز لانه‌زنبوری ثابت استفاده می‌‌‌شود. از جمله مزایای دستگاه برش RT1490 می‌‌‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • پوشش موجود روی درب دستگاه، از اپراتور در برابر اشعه لیزر محافظت می‌‌‌کند
 • چرخ‌های ‌تعبیه‌شده در زیر دستگاه، جابه‌جایی آن را راحت‌تر کرده است
 • میکروسوئیچ‌های ‌انتهای محورهای X و Y، از برخورد آن‌ها با بدنه دستگاه جلوگیری می‌‌‌کنند

دستگاه لیزر مارکینگ CO2 غیر فلزات

از برترین دستگاه‌های ‌حکاکی و برش متریالی‌های ‌غیرفلزی مانند چرم، مدل مارکینگ CO2 است. این دستگاه در دو مدل تولید می‌‌‌شود. مدل اول شامل لوله فلزی RF است که در برش و حکاکی متریالی‌هایی در مقیاس بزرگ کاربرد دارد و مدل دوم تیوب شیشه‌ای CO2 است که در برش و حکاکی متریال‌هایی در مقیاس کوچک به کار می‌‌‌رود. مدل تیوب شیشه‌ای CO2 بیش از 1000 ساعت عمر مفید دارند. مدل RF جزو گران‌قیمت‌ترین دستگاه‌های ‌لیزر برش چرم به شمار می‌‌‌آید.

بهترین مدل‌های ‌دستگاه لیزر برش چرم را در روتک جستجو کنید

چرم از پرکاربردترین متریال‌هایی است که در تولید محصولات مختلف صنایع دستی کاربرد دارد. این متریال در دو نوع طبیعی و مصنوعی در بازار موجود است که چرم طبیعی بسیار گران‌تر از چرم مصنوعی است. فناوری برش لیزر، به‌روزترین روش برای برش انواع متریال از جمله چرم است. در این روش، لبه‌های ‌کار با حرارت جوش می‌‌‌خورد و برخلاف روش سنتی، لبه‌های کار ‌صاف و دقیق برش می‌‌‌خورند. اگر شما هم در پی این هستید که با خرید دستگاه لیزر برش چرم، محصولاتی باکیفیت‌تر تولید کنید و تنوع بیشتری به آن‌ها ببخشید، بهترین گزینه برای شما مجموعه روتک است. شما می‌‌‌توانید با مراجعه به این وب‌سایت، از جدیدترین مدل‌های ‌دستگاه لیزر برش چرم دیدن کرده و بهترین آن‌ها را با قیمتی مناسب خریداری کنید.

دکمه بازگشت به بالا