برترین های کسب و کارعمومی

7 اشتباه رایج میزبانی وب که نمی خواهید مرتکب شوید

بزرگترین اشتباهاتی که هنگام انتخاب میزبانی وب می توانید مرتکب شوید چیست؟ برای پاسخ دادن به این سوال  چون می خواهیم به شما بگوییم! این اشتباهات رایج میزبانی وب ممکن است برای شما و حتی وب سایت شما عواقب جبران ناپذیری در اینده  داشته باشد، بنابراین مهم است که یاد بگیرید قبل از انجام آنها چگونه از آنها اجتناب کنید. این 7 اشتباه رایج میزبانی وب را بررسی کنید که در این  مقاله برای شما تهیه گردیده است تا از انها جلوگیری کنید .

اشتباهات رایج میزبانی وب:

 1. تحقیق نکردن انواع میزبانی وب
 2. عدم انجام تحقیقات کافی و نخواندن نظرات کاربران
 3. انتخاب نوع میزبان تنها بر اساس قیمت
 4. نادیده گرفتن خدمات مشتری
 5. پرداخت هزینه ی زیاد برای یک وب سایت ضعیف
 6. عدم در نظر گرفتن گزینه های بومی سازی
 7. مسئله امنیت

جمع بندی

7 اشتباه رایج میزبانی وب که نمی خواهید مرتکب شوید

انتخاب میزبان مناسب برای ایجاد یک وب سایت حرفه ای ضروری است. چه در حال راه اندازی یک وبلاگ، یک فروشگاه آنلاین، یک وب سایت تجاری یا هر چیز دیگری باشید. مطمئن باشید که میزبان شما قابل اعتماد، کارآمد و برای پشتیبانی از شما در دسترس است. میزبانی پیدا کنید که نیازها و بودجه شما را برآورده کند. ویژگی هایی را که برای شما مهم هستند، مانند ایمیل، FTP، SSL و بقیه ی موارد مهم برای میزبانی وب.

مطمئن شوید که آنها فناوری لازم برای اجرای روان و کارآمد سایت شما را دارند. به عنوان مثال، اگر یک سایت تجارت الکترونیکی بزرگ با حجم ترافیک بالا را اجرا می کنید، بهتر است میزبانی با سرورهایی پیدا کنید که ظرفیت کافی برای اینکار را داشته باشد.

 • میزبانی هاست و سرور مجازی

موارد زیر برخی از رایج ترین اشتباهات میزبانی وب هستند که نمی خواهید مرتکب شوید:

1.تحقیق نکردن انواع میزبانی وب

اولین اشتباه در میزبانی وب این است که نمی دانید از کدام نوع میزبانی وب باید استفاده کنید. اکثر مردم فکر می کنند که همه میزبانی وب یکسان است، اما این درست نیست. انواع مختلفی از خدمات میزبانی وجود دارد و هر کدام برای نوع خاصی از وب سایت یا کسب و کار مناسب است. به عنوان مثال، اگر شما یک سایت تجارت الکترونیکی را اجرا می کنید، یک طرح اشتراکی برای شما خوب کار نمی کند، زیرا زمانی که وب سایت های دیگر روی سرور شما از پهنای باند زیادی استفاده می کنند، سایت شما دچار خرابی می شود.

از طرف دیگر، اگر فقط یک وبلاگ شخصی با ترافیک کم دارید، یک طرح مشترک کافی است. انتخاب نوع نامناسب میزبان می تواند مشکلات بزرگی ایجاد کند.

2.عدم انجام تحقیقات کافی و نخواندن نظرات کاربران

انجام تحقیقات کافی یا خواندن نظرات میزبان در مورد میزبانی وب بسیار مهم است زیرا گزینه های مختلف بسیار زیادی وجود دارد و هیچ هاست یا میزبانی وب ای نمی تواند برای همه بهترین باشد.

این امر برای قبل از ثبت نام برای هر سرویس میزبانی وب مهم شمارده میشود. شرکت های هاست با ارائه گزینه های جذاب و به ظاهر نامحدود سعی در جذب شما دارند.

همیشه محدودیت هایی روی این گزینه های بی پایان وجود خواهد داشت، بنابراین مهم است که قبل از سرمایه گذاری در مورد آنها بیاموزید.

درآمد و تجربه کاربر ممکن است تحت تاثیر این موضوع باشد که ممکن است متوجه شوید  نصب نرم افزار، استفاده از SSH و دسترسی به چندین حساب POP ممنوع باشد و شما بعد از اینکه خرید کرده اید متوجه و متضرر میشوید.

 • پروتکل ssh چیست ؟

مانند هر خدمات دیگری، خواندن نظرات کاربری راه خوبی برای بررسی کیفیت خدمات یک میزبان وب است. بررسی نظرات کاربران فعلی و قبلی میزبان انتخابی کمک می کند تا بلافاصله شرکت های نامناسب را از لیست منتخب کنار بگذارید، مخصوصا اگر یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • پشتیبانی نامناسب- اگر کاربرها در این مورد اعتراض کرده اند، حتما جدی بگیرید.
 • سرعت پایین و بالا نیامدن مستمر سایت- اگر مردم این مشکلات را به صورت مستمر تجربه کرده اند، احتمالا سایت شما هم با همین مشکلات روبرو خواهد شد.
 • مشکلات امنیتی- باید مطمئن شوید که سایتتان امن است پس اگر هر نوع نگرانی در این مورد مطرح شده، حتما جدی بگیرید.

یادتان باشد اگر همه نظرات کاربری به نظر خوب و مثبت هستند، احتمالا توسط خود شرکت میزبانی، مهندسی شده اند تا فقط نظرات کاربری مثبت و موافق وجود داشته باشد! در عوض در جستجوی نقد و بررسی متخصصان دنیای تکنولوژی و طراحان سایت معتبر باشید چراکه این افراد اغلب صادق هستند و واقعیت را مطرح می کنند.

3.انتخاب نوع میزبان تنها بر اساس قیمت

برخی از افراد هنگام خرید میزبانی وب فقط به قیمت نگاه می کنند. این یک اشتباه است زیرا شما برای سرویسی هزینه می کنید که 24 ساعت شبانه روز، 7 روز هفته و 365 روز در سال از آن استفاده می شود. مهم است که عوامل زیر را در نظر بگیرید: قابلیت اطمینان، خدمات مشتری، مقیاس پذیری و امنیت. حتی اگر شرکتی با قیمت های ارزان پیدا کنید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که برای کیفیت بهتر هزینه بیشتری بپردازید.

4.نادیده گرفتن  خدمات مشتری

بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وب هیچ خدمات مشتری ندارند. آنها ممکن است فقط یک سیستم چت فروش یا یک آدرس ایمیل داشته باشند، اما  این کافی نیست. اگر مشکل یا سوالی دارید باید از طریق راهی سریعتر اقدام کنید .

به همین دلیل مهم است که ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که خدمات مشتری خوبی داشته باشد و مایل است در صورت بروز مشکل به شما کمک کند. اگر پشتیبانی مورد نیاز خود را با میزبان وب خود دریافت نکردید و مشکل به سرعت برطرف نشد، ارائه دهنده دیگری را پیدا کنید!

5.پرداخت هزینه  ی زیاد برای یک وب سایت ضعیف

وب سایت هایی که طراحی ضعیفی دارند راهی آسان برای از دست دادن مشتریان و لطمه زدن به شهرت شما هستند. طراحی وب سایت اغلب یکی از اولین چیزهایی است که مشتریان بالقوه در مورد کسب و کار شما متوجه می شوند، بنابراین مهم است که مطمئن شوید که حرفه ای، جذاب و به روز است.

اگر خودتان طراح نیستید یا نمی دانید در طراحی وب سایت از کجا شروع کنید، به جای آن یک متخصص را استخدام کنید. ممکن است پیشاپیش هزینه بیشتری برای شما داشته باشد، اما در دراز مدت، با مرتکب نشدن این اشتباهات در پول خود صرفه جویی خواهید کرد.

6.عدم در نظر گرفتن گزینه های بومی سازی

اگر در مورد بهترین گزینه های میزبانی وب برای کسب و کار خود تحقیق کرده اید، ممکن است با اصطلاح  بومی سازی برخورد کرده باشید و تعجب کرده باشید که به چه معناست.

بومی سازی راهی برای بهینه سازی وب سایت شما برای کاربران در کشورها یا مناطق مختلف است. اغلب توسط شرکت هایی استفاده می شود که می خواهند حضور آنلاین خود را در چندین بازار داشته باشند.

با این حال، در میان کسب و کارهای کوچکی که می خواهند محتوای خود را به زبان های دیگر بومی سازی کنند یا سایت را مطابق مقررات منطقه ای سفارشی کنند، محبوب است. بومی سازی وب سایت شما مزیتی نسبت به رقبایی دارد که این کار را نمی کنند زیرا به مشتریان بالقوه خارج از کشور خود دسترسی ندارند.

7.امنیت

امنیت وب سایت هر روز اهمیت بیشتری پیدا میکند و خرید هاست مناسب، میتواند تفاوت زیادی در محافظت از سایت شما داشته باشد. شما به یک میزبان وب نیاز دارید که بتواند فایروال قوی، محافظت در برابر نفوذ و نظارت برای دفاع در برابر بدافزارها را ارائه دهد. علاوه بر این، میزبان شما باید یک سرویس پشتیبان تهیه کند؛ بنابراین اگر سایت شما آفلاین شود، میتوانید آن را به راحتی و در هر زمانی بازیابی کنید.

 • بدافزار چیست؟

زیرساخت های شرکت میزبان میتواند بر امنیت سایت شما تاثیر بگذارد. به دنبال میزبانی باشید که خدمات نظارت، فایروال، پشتیبان گیری خودکار و سایر افزونه های امنیتی را ارائه دهد. به این ترتیب، حتی با هر گونه مشکل طبیعی یا پیش بینی نشده، وب سایت شما همیشه آنلاین و کاملاً فعال خواهد بود.

جمع بندی

با توجه به اینکه ما در عصر وب زندگی می کنیم، دیر یا زود در موقعیتی قرار خواهید گرفت که باید به فکر حضور آنلاین خود  در این عرصه باشید.ساخت وبسایت یا انتخاب میزبانی وب به زودی ضرورت خواهد شد. این زمانی است که باید یک سرویس میزبانی وب را در نظر بگیرید. هنگام خرید میزبان وب مناسب، شما با اصطلاحات و ویژگی هایی که به ندرت در زندگی روزمره خود با آن ها مواجه شده اید بمباران می شوید. از VPS گرفته تا پشتیبان گیری و… ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با نکات و اصطلاحاتی آشنا کنیم تا در هنگام خرید طرح میزبانی وب جدید با کلیات آن آشنای نسبی ای داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا