برترین های کسب و کارعمومی

سوالات گزینش سپاه 1400 با جواب pdf

نمونه سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه

نمونه سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه برای تمامی افرادی که تمایل به استخدام در ارگانی مانند سپاه را داشته، کارآمد بوده و در مصاحبه آن بعد از گذراندن مراحلی مانند آزمون و یا استخدامی شرکت می نمایند. در مصاحبه استخدامی سوالات بسیار مهمی پرسیده می شود که فرد را برای کار در این ارگان محک زده و توانایی های شخصی و اجتماعی او را بسنجند. در این مقاله سوالات مهم و پر تکراری که در مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه  پرسیده می شود را مطالعه خواهید کرد.

سوالات پر تکرار گزینش سپاه

از جمله سوالات پر تکرار گزینش سپاه می تواند سوالاتی در رابطه با خود شخص و اطلاعات فردی و اجتماعی آن باشد برای مثال از شما خواهند پرسید اهل کدام شهر و استان می باشید و یا تعداد افراد در خانواده شما جند نفر است و یا به طور شخصی تر علایق و سلیقه شما در رابطه با جامعه و وضعیت کنونی جامعه را خواهند پرسید.

این سوالات از جمله سوالات پر تکرار مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه می باشد و قطعا در این رابطه از شما سوال پرسیده و نظر خواهی می شود یا به طور مثال از شما پرسیده می شود تعداد افراد مجلس خبرگان چند نفر است و چه کسی یا کسانی آن‌ها را انتخاب می‌کنند؟، رهبر را چه کسی انتخاب می‌کند؟،فرق مرجع تقلید با ولی فقیه چیست؟، و از این دسته سوالات که شما می توانید با آگاهی از این سوالات در مصاحبه عقیدتی سیاسی موفق شده و در ارگان مربوطه استخدام شوید.

از دیگر نمونه سوالات پر تکرار مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه می توان به سوالات در رابطه با احکام شرعی اشاره کرد مثل نماز جماعت می‌روید؟ نماز جمعه چطور؟ که در ادامه به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

سوالات احکام مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه

سوالات احکام شرعی مصاحبه عقیدتی ساسی سپاه شامل مواردی در رابطه با افکار شرعی و عمل به دستورات دین اسلام است، این سوالات برای محک فرد در رابطه با میزان اطلاعات و آگاهی او از احکام شرعی و میزان عمل به این دستورات می باشد. نمونه سوالات احکام مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه شامل مواردی مثل : در صورت فراموشی سجده و همچنین تشهد در نماز چه کار می کنید و از این قبیل سوالات. شما باید آمادگی انجام عملی  برخی از سوالات را داشته باشید مانند قرائت قرآن با صوت و یا انجام مراحل تیمم و …  همچنین از حوادث مهم در تقویم تاریخ سال باید مطلع باشید.

از دیگر سوالات گزینش سپاه که در مصاحبه عقیدتی سیاسی پرسیده می شود می توان به آخرین نماز جمعه ای که رفته اید و به امامت چه کسی برگزار شده است ، پرسش در رابطه با اصول دین ،مرجع تقلید، خمس ، زکات ، روزه ،کفاره روزه، نماز های واجب، نماز های مستحب، زمان خواندن نماز آیات، واجب کفایی یا واجب عینی و… اشاره کرد.

سوالات روانشناسی مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه

در مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه سوالات روانشناسی نیز پرسیده می شود این سوالات بدین منظور  است که فرد مطلبی را به دروغ بازگو نکند و یا چیزی خلاف را به فرد مصاحبه گیرنده نگوید برای مثال از فرد در رابطه با ساعت بیدار شدن از خواب سوال پرسیده می شود و شخص اگر بگوید ساعت 8 صبح ممکن است او را به عنوان یک فرد دروغگو از مصاحبه رد نمایند زیرا قبل از آن شخص گفته بود که برای نماز صبح به وقت اذان از خواب بیدار می شده و از این قبیل سوالات که باید به آن ها و نحوه پاسخ گویی به آن ها توجه نماید.

از دیگر جنبه های پرسش سوالات روانشناسی مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه پی بردن به خصوصیات کلی ذاتی و اخلاقی فرد می باشد در صورتی که با پرسش به این سوالات متوجه شوند که برای این شغل مناسب نیست قطعا شخص قبول نخواهد شد. پیشنهاد می شود در صورت علاقه به کار کردن در سپاه، این شغل را انتخاب نمایید در غیر اینصورت در اینگونه مصاحبه ها خلقیات و سلایق شما را بررسی کرده و متوجه می شوند که برای این شغل مناسب نخواهید بود.

تجربیات افراد در مصاحبه استخدامی سپاه

شما می توانید برای آگاهی بهتر از سوالات مصاحبه استخدامی از افرادی که قبلا در این مصاحبه شرکت کرده اند و یا در این ارگان مشغول به کار هستند سوال بپرسید و از تجربیات آنان برای شرکت در مصاحبه استخدامی آگاه شوبد . شما این سوالات را فقط برای اطلاع از نحوه حضور و پوشش می توانید بپرسید زیرا سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه در هر دوره ممکن است برای هر شخص متفاوت باشد ولی در صورتی که از کلیات آن آگاه شوید می تواند به موفقیت شما در مصاحبه عقیدتی سیاسی سپاه کمک نماید.

    کتابی مانند رساله آموزشی امام خمینی می تواند به اطلاعات شما بسیار کمک نماید و بیشتر سوالات که در مصاحبه عقیدتی سیاسی پرسیده می شود در این کتاب قرار دارد.

شرایط استخدام برای کارمندان

استخدام کارمندی در سپاه با شرایطی خاص و به دو صورت امکان پذیر است. یکی از مواردی که شما می توانید در سپاه استخدام شوید، مدرک تحصیلی تان بوده و مورد دوم، چنانچه شما مهارت بالایی در زمینه های مختلف داشته باشید، می توانید با استفاده از این مهارت ها و حداقل سواد به استخدام این ارگان درآیید. فراموش نکنید در این حالت ممکن است شرط معدل برای استخدام در سپاه نیز در نظر گرفته شود.

سپاه پاسداران می تواند برای تامین نیروی مورد نیاز خود، از بین افرادی که دارای مهارت های بسیاری هستند با حداقل سواد و با صرف 5 سال خدمت نظامی و یا 6 سال خدمت کارمندی، پس از اتمام دوره، داوطلبان و متقاضیان را پذیرش نمایند. افرادی که بدین صورت استخدام می شوند پیمانی خواهند بود و تمدید قرارداد و همچنین تجدید قرارداد برای این دسته از افراد، مجاز نخواهد بود.

چنانچه سپاه پاسداران به نیروهایی در رشته های مختلف نیاز داشته باشد، می تواند با استفاده از طول مدت قرارداد و همچنین از بین افرادی که به پذیرش سپاه در آمده و استخدام شده اند، نیروهای مدنظر خود را پذیرش نماید. تمامی مواردی که مربوط به آموزش، ترفیع رتبه و همچنین درجه آنها و تصمیماتی از این قبیل، با استفاده از قوانین و مقررات صورت خواهد پذیرفت.

شرایط استخدام با دیپلم در سپاه بانوان

شرایط استخدام با دیپلم در سپاه بانوان با مردان تا حدودی متفاوت می باشد. برای استخدام زنان در هر یک از مشاغل سپاه بر اساس شرایط همسران و خدمت آنان تعیین خواهد گردید. اما شرایط عمومی استخدام برای خانم ها و آقایان یکسان می باشد.

شرایط عمومی استخدام بانوان در سپاه

شرایط عمومی استخدام شدن بانوان در سپاه، شامل موارد زیر می باشند:

  • نداشتن عضویت رسمی و غیررسمی در گروه‌ها و و احزاب سیاسی یا جانبداری از آن ها
  • ارتباط یا عضویت بیت در گروه ها، فرقه ها، سازمان ها و یا احزاب غیر اسلامی، غیرقانونی و الحادی نداشته باشد.
  • نداشتن سوء سابقه کیفری آیا محکومیت جزایی به تایید مراجع ذیصلاح
  • محکومیت یا محرومیت از از خدمات دولتی و استخدام نداشته باشد.
  • حداقل معدل دیپلم برای خانم ها 14 می باشد که در صورت دار بودن این معدل خواهند توانست استخدام شود.
  • با توجه به برخی از تغییرات و یا افزوده شدن برخی از سنوات در ارتباط با استخدام سپاه پاسداران برای بانوان، برخی از نمونه هایی که برای این استخدام وجود خواهد داشت، شامل موارد متعددی می باشد.
  • داشتن سلامت جسمی و روحی جهت خدمت در مشاغل مربوطه به تشخیص و تائید پزشک وزارت اطلاعات
  • اعتقاد به دین مبین اسلام ، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی استخدام با دیپلم در سپاه بانوان

بانوان نیز برای استخدام در سپاه باید علاوه بر شرایط عمومی، شرایط اختصاصی را نیز دارا باشند. در غیر این صورت، نمی توانند در سپاه بانوان استخدام شوند. برخی از مهم ترین شرایط اختصاصی استخدام در سپاه بانوان، شامل موارد زیر می باشند:

متقاضیان به لحاظ شرایط جسمانی، لازم است دارای حداقل قد 160 سانتی متر باشند. همچنین با توجه به تحقیقات محلی در رابطه با متقاضیان شرکت کننده برخورداری از شرایط مورد نظر سپاه در این زمینه نیز، از جمله الزامات خواهد بود.

جواب و نتیجه تحقیقات محلی که در مورد آن ها صورت می گیرد، بایستی مثبت بوده و مورد تائید مراجع ذی صلاح قرار گیرد.

کلیه بانوانی که مدرک آن ها دیپلم و یا بالاتر از دیپلم می باشد، چنانچه واجد شرایط سنی همانند دارا بودن حداقل سن 18 سال تمام و همچنین حداکثر سن 23 سال باشند، می توانند با استفاده از نیروهای مورد نیاز و التزام به قوانین جمهوری اسلامی و ولایت فقیه، نسبت به استخدام در این ارگان اقدام نمایند.

دکمه بازگشت به بالا