گل رز صورتی نشانه چیست؟

گل رز صورتی نمادی از لطف، تحسین، قدردانی، راحتی و شادی است، اما هر سایه صورتی معنای خاص خود را دارد. گل رز صورتی روشن به معنای راحتی، ظرافت و سپاسگزاری است. رزهای صورتی تند نشان دهنده شکرگزاری و شادی هستند.

تاریخچه گل رز صورتی حدود 35 میلیون سال پیش آغاز می شود ، زمانی که اولین اثر گل رز در فسیل ها یافت شد. کاشت گل رز باغی حدود 5000 سال پیش در چین آغاز شد. در دوران امپراتوری روم، گل رز به عنوان دارو، عطر و شیرینی استفاده می شد.

در اواخر قرن هجدهم، رزهای کشت شده از چین به دنیای غرب گسترش یافت. بیشتر گل های رز قدیمی که قبل از سال 1867 کشت می شدند در سایه های صورتی بودند و بسیاری مورد استفاده قرار گرفتند و دوست داشتند.

ملکه ژوزفین بناپارت، همسر ناپلئون، صدها گل رز برای باغ پاریسی خود جمع آوری کرد. در دوران ویکتوریا، محدودیت‌های ارتباط اجتماعی قابل قبول، افراد را ملزم می‌کرد که معاشقه، عشق یا حتی احساسات منفی را از طریق فلوریوگرافی یا زبان مخفی گل‌ها منتقل کنند. در این دوران از گل رز صورتی به عنوان نشانه ای از گرما و محبت استفاده می شد.

 گل رز صورتی به چه معناست؟ 

رز صورتی

به نقل از شرمیلا گل رز صورتی نشان دهنده قدردانی، تحسین، لطف، راحتی و شادی است. با این حال، معنای دقیق رز صورتی بر اساس سایه متفاوت است. معانی رایج ترین سایه های رز صورتی،صورتی روشن، صورتی تند و صورتی تیره را در زیر بررسی کنید.

رزهای صورتی روشن به چه معنا هستند؟ 

گل رز صورتی کم رنگ

از آنجایی که آنها ملایم ترین سایه صورتی هستند، رزهای صورتی روشن حس راحتی، زنانگی و زیبایی را منتقل می کنند. رنگ صورتی کم رنگ معمولا برای نشان دادن قدردانی از عزیزان و همدردی با کسانی که عزیزی را از دست داده اند استفاده می شود.

 • نشان دهندهزنانگی، لطف
 • احساسات را منتقل می کندراحتی،، همدردی
 • زمان استفادهسپاسگزاری، سختی ها، از دست دادن

رزهای صورتی تیره به چه معنا هستند؟

همانطور که رزهای صورتی روشن و صورتی تند، رزهای صورتی تیره نیز نشان دهنده احساس قدردانی از کسانی هستند که بیشتر از آنها مراقبت می کنید. علاوه بر این، هنگامی که به یکی از عزیزان هدیه داده می شود، رنگ صورتی تیره آنها نشان دهنده سطح بالایی از تحسین است.

 • نشان دهندهافتخار
 • احساسات را منتقل می کندسپاسگزاری، تحسین
 • زمان استفادهبا تشکر از شما، جشن ها

گل رز صورتی داغ به چه معناست؟

رزهای صورتی گرم یا متوسط، متنوع ترین معنی را در بین سه سایه دارند. مانند رزهای صورتی روشن، رزهای صورتی متوسط ​​نیز می توانند برای نشان دادن قدردانی از افراد مهم زندگی شما استفاده شوند. آنها با رنگ پر جنب و جوش تر خود می توانند حس شادی و جشن را برای مناسبت های خاص منتقل کنند.

 • نشان دهندهشادی
 • احساسات را منتقل می کندقدردانی، شادی
 • زمان استفادهمتشکرم، تبریک می گویم

چه زمانی باید رز صورتی هدیه کنم؟

معنای گل رز صورتی لزوماً عاشقانه نیست، بنابراین آنها یک هدیه همه کاره برای طیف وسیعی از کاربردها و مناسبت ها می سازند. در اینجا برخی از بهترین زمان ها برای تحویل دستی یا ارسال یک دسته گل رز صورتی آمده است :

از آنجایی که رزهای صورتی نماد قدردانی، زنانگی و راحتی هستند، کاربردهای مختلفی برای آنها وجود دارد. به دلایل دستیابی به گل رز صورتی برای هر یک از این اهداف نگاهی بیندازید:

 • تشکرهمه رزهای صورتی نماد قدردانی هستند، بنابراین هدیه ای عالی برای تشکر برای نشان دادن قدردانی شما از دوستان و خانواده هستند.
 • دکوراسیون منزلرزهای صورتی روشن نمایانگر زنانگی و ظرافت هستند و آنها را به فضای کاری، آشپزخانه یا اتاق خواب شما تبدیل می کنند.
 • عشق جدیدگل رز صورتی با مفاهیم عاشقانه رز قرمز همراه نیست و هدیه ای بدون فشار برای علاقه احتمالی عشق است.
 • مرگ یکی از عزیزانرزهای صورتی روشن، همدردی و آرامش را برای کسانی که عزیزشان درگذشته است، و همچنین قدردانی از درگذشتگان است.

مناسبت های رز صورتی

این گل‌ها علاوه بر کاربردهای گل رز صورتی، هدیه‌ای ایده‌آل برای طیف وسیعی از مناسبت‌های خاص هستند. متداول‌ترین زمان‌ها برای هدیه دادن گل رز صورتی را بررسی کنید:

 • عروسیاز آنجایی که آنها نماد شادی و تحسین هستند، تمام سایه های رز صورتی یک هدیه عروسی عالی برای جشن گرفتن و نشان دادن قدردانی از تازه ازدواج کرده است.
 • روز مادر یارزهای صورتی نماد قدردانی هستند و آنها را راهی عالی برای نشان دادن اینکه چقدر الگوهای حامی و عاقلانه خود را در روز مادر و روز پدر تحسین می کنید
 • اجراپس از اجرا، رسیتال یا ویترین یکی از عزیزان، رزهای صورتی تحسین و تجلیل شما از استعداد او را نشان می دهد.
 • فارغ التحصیلیهر سایه ای از رز صورتی هدیه ای عالی برای جشن فارغ التحصیلی یکی از دوستان یا اعضای خانواده است.

ایده ها و معانی دسته گل رز صورتی

آیا می خواهید تنوعی به دسته گل خود اضافه کنید؟ ترکیب سایر رنگ های رز و انواع گل می تواند به چیدمان شما معنایی کاملاً جدید بدهد. این ایده های منحصر به فرد دسته گل رز صورتی و معانی پشت هر کدام را بخوانید:

 

دسته گل رز صورتی زیبا

رزهای صورتی و سفید 

نماد شروع جدید است. هنگامی که با قدردانی و شادی منتقل شده توسط رزهای صورتی ترکیب می شود، یک دسته گل رز صورتی و سفید یک هدیه عالی برای فارغ التحصیلی، سالگرد یا عروسی برای آرزوی آینده ای امیدوارکننده برای عزیزانتان می سازد.

رزهای صورتی و زرد

معنای رز زرد خوش بینی است و آن را به رنگ مناسبی برای ست کردن با رز صورتی شاد تبدیل می کند. دسته گل رز زرد و صورتی رنگی شاد را برای خانه شما فراهم می کند و یک هدیه مناسب برای مناسبت های شاد مانند تبلیغات، عروسی و حمام نوزاد.

رز صورتی و قرمز

رزهای قرمز عاشقانه ترین رنگ رز هستند. می توانید عاشقانه  را با شادی و تحسین رزهای صورتی به عنوان نشانه ای از عشق، قدردانی و شادی برای آن شخص خاص ترکیب کنید.

سایر گل آرایی های صورتی

می‌توانید با شاخه‌های فراتر از گل رز، تنوع بیشتری به دسته گل‌های صورتی خود اضافه کنید. آلسترومریای صورتی نشان دهنده دوستی و فداکاری است و گل میخک صورتی یا قرمز نشان دهنده تحسین، عشق و محبت است. این دسته گل صورتی و قرمز در ترکیب با رزهای صورتی، قدردانی و عشق عمیق را به گیرنده منتقل می کند

غنچه های رز صورتی: ایده آل برای عشق جوان

هدیه دادن فقط غنچه های رز به جای گل های کامل، نماد زیبایی، معصومیت و جوانی است. یعنی داشتن قلبی شاد و معصوم. اینها برای ارائه برای جشن جشن و برای نوجوانانی که به اولین عشق خود دسته گل می دهند ایده آل هستند.

سوالات متداول رز صورتی

هنوز سؤالات بی پاسخی در مورد معنای رز صورتی دارید؟ قبل از ، تمام پاسخ های مورد نیاز خود را به خواندن ادامه دهید.

رزهای صورتی نماد چیست؟

گل رز صورتی نمادی از لطف، تحسین، قدردانی، راحتی و شادی است، اما هر سایه صورتی معنای خاص خود را دارد. گل رز صورتی روشن به معنای راحتی، ظرافت و سپاسگزاری است. رزهای صورتی تند نشان دهنده شکرگزاری و شادی هستند. در نهایت، رزهای صورتی تیره قدردانی و تحسین عمیق را منتقل می کنند.

معنی رز صورتی در یک رابطه چیست؟

هنگامی که در یک رابطه با استعداد می شوید، رزهای صورتی نشانه یک عاشقانه جدید و هیجان انگیز است. در حالی که رزهای قرمز عشق عمیق تری را منتقل می کنند، رزهای صورتی نشان دهنده یک رابطه شکوفا با پتانسیل احساسات عمیق تر در آینده است.

آیا رز صورتی به معنای عشق است؟

برخلاف گل رز قرمز، گل رز صورتی همیشه برای نشان دادن عشق عمیق عاشقانه نیست. با این حال، رزهای صورتی نشان دهنده عشق به روش های دیگر هستند، زیرا آنها نماد تحسین، قدردانی و شادی هستند که ممکن است نسبت به شخص دیگری احساس کنید

منبع : snapblooms

دکمه بازگشت به بالا