استان ها

کسری زمین نهضت ملی مسکن در بازنگری طرح هادی جبران شود

شبکه/گیلان معاون وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه در گیلان شهرها و روستاها به هم چسبیده هستند، یادآور شد: در بازنگری طرح‌های هادی می‌توانیم بخشی از کسری زمین را جبران کنیم که در گیلان حدود ۱۲۰ هکتار کسری داریم.

علی نبیان امروز، ۲۷ خردادماه در شورای مسکن استان گیلان، مسکن را موضوع مهمی دانست که مصوبه مجلس و دولت سیزدهم را دارد و اظهار کرد: مسکن دغدغه رئیس‌جمهور شهید و همه دست اندرکاران دولت و نظام بوده است.

وی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب مبنی بر رفع نیاز مردم در حوزه مسکن، افزود: ساخت مسکن فقط وظیفه وزارت راه و شهرسازی نیست و همه آحاد حاکمیت از جمله شهرداری و راهداری و توزیع برق و آبفا و نظام مهندسی و بانک و… در آن نقش دارند و اگر دست به دست هم ندهیم نمی‌توانیم مسکن احداث کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساخت مسکن فقط به یک استان و به یک دستگاه مربوط نیست، عنوان کرد: همه تکلیف داریم تا اتفاق شایسته‌ای را برای مردم در حوزه مسکن رقم بزنیم.

نبیان ضمن قدردانی از پیگیری‌های مستمر استاندار گیلان در حوزه نهضت ملی مسکن، اضافه کرد: در جریان بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در گیلان شاهد رشد ۲۵ درصدی پروژه‌ها طی هشت ماه گذشته بودیم که قابل توجه است.

وی با اشاره به کمبود زمین در استان‌های شمالی، خاطرنشان کرد: باید برای تولید مسکن برنامه‌ریزی کنیم تا شعار شهید رئیسی و مجموعه هیئت دولت محقق شود.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات عمومی و دولتی بر ایجاد شهرک و شهرهای جدید تاکید و تصریح کرد: باید راهکارهای تولید مسکن را احصا کنیم که در این راستا نیازمند بازنگری در طرح هادی روستایی با محوریت بنیاد مسکن هستیم.

نبیان خواستار همراهی بیش از پیش بانک‌ها در ارائه تسهیلات ساخت مسکن شد و تصریح کرد: برگزاری جلسات شورای مسکن در شهرستان‌ها نیز در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم بخشی از دغدغه دولت را کاهش دهیم.

وی همچنین خواستار برگزاری تور بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن با هدف امیدآفرینی شد و اضافه کرد: منابع مالی به صورت به هنگام در اختیار پیمانکاران قرار گیرد تا کارها را با سرعت پیش ببرند و نیاز مردم رفع شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گیلان بر هماهنگی توسعه زیرساخت‌ها با پروژه‌های نهضت ملی مسکن تاکید و خاطرنشان کرد: خدمات آب و برق و گاز و راه و محوطه‌سازی و ساخت محورهای اصلی توسط دستگاه‌های مربوطه و شهرداری‌ها انجام شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا